Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Υπάρχει ναι,είναι ακριβώς οι ίδιοι με τους παραπάνω ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, scarface5323 είπε

Υπάρχει ναι,είναι ακριβώς οι ίδιοι με τους παραπάνω ,

οκ , αν κάτσει στραβή έχεις πάτημα , το θέμα είναι τι θα κάνουν και στα τηλέφωνα ο κάθε πικραμένος υπάλληλος θα λέει ότι του κατέβει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ , αν κάτσει στραβή έχεις πάτημα , το θέμα είναι τι θα κάνουν και στα τηλέφωνα ο κάθε πικραμένος υπάλληλος θα λέει ότι του κατέβει

Σε ευχαριστώ, εμένα με ρώτησε η υπάλληλος για ποιο λόγο αλλάζω,και λέω γιατί είναι ποιο φθηνό , και χωρίς την έκπτωση λέω 10% λογο του ότι έχω Κοτ,πάλι με συμφέρει,και λέει να παίρνει έκπτωση 10% και με Κοτ,λέω αλλά λέτε στο σάιτ,και απαντάει δεν το ήξερα 😅,με συγχωρείτε ,επίσης ρώτησα αν αλλάζει ο αριθμός παροχής και αν θα χρειαστεί να ξανακάνω αίτηση Κοτ,και λέει όχι,δεν είπε όχι ,αλλά έτσι και αλλιώς πχ δεν παίρνει Κοτ το προγγραμα,οπότε είμαστε κάπως εντάξει και με την ηχογράφηση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

Από ποτέ δεν έχει ΚΟΤ το simply?,είχα μείνει στο ότι οι ΚΟΤ του simply απλα δεν παίρνουν την εκπτωση 10%,αλλά τώρα παρατήρησα στο σάιτ ότι λέει ότι δεν προσφέρετε σε Κοτ πελάτες, εγώ υπέγραψα σήμερα ,αλλά υπέγραψα υποτίθεται συμβόλαιο ,που είχα κάνει αγορά από το shop πριν 3-4 μέρες

image.jpeg.58bece0f66bab84407524b514f30afa9.jpeg

το αναλυτικο πινακακι αναφερει ΤΙΠΟΤΑ για KOT
του generous αναφερει μια χαρα τιμες με ΚΟΤ
οταν επιλεγεις απο το site τους οπως εγραψα προφανως θα σε βαλουν σε αυτο που κλικαρες... δεν βαζουν οτι τους κατεβει ενω κλικαρεις simply ελεος...
1 μερα μετα το βλεπεις και στο Myheron αν εισαι τοσο δυσπιστος
σιγα μη σε βαλουν και στο fix...
οι δρακοι εδω μεσα παραμενουν.... (κλικαρεις αλλα και σου βαζουν αλλα)
και το mail και η ηχογραφηση που ακολουθουν απο το αρχικο κλικ
ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ, μη τρομαζετε το κοσμο χωρις λογο....

εγω δεν θα επελεγα simply για ΚΟΤ και μετα να γκρινιαζω ααα δεν εχει... ο αναλυτικος πινακας επανω ειναι ξεκαθαρος

Επεξ/σία από akaloith
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, korakios είπε

για αρχή άνοιξε αίτημα στο ΔΕΔΔΗΕ και ζήτα να σου πούνε την επιτόπια μέτρηση

καπάκια , για να μη χάνεις χρόνο άνοιξε αίτημα στο myrae

καλημέρα, θνξ για την απάντηση, το αίτημα που άνοιξα προτεργια προχώρησε και βλέπω κατεβάσανε το λογαριασμό που είχανε στείλει. φαντάζομαι θα στείλουν ξανά διορθωμένο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

οκ , αν κάτσει στραβή έχεις πάτημα , το θέμα είναι τι θα κάνουν και στα τηλέφωνα ο κάθε πικραμένος υπάλληλος θα λέει ότι του κατέβει

Κάλεσα τον ΗΡΩΝ, για διευκρινήσεις ,και μου απάντησαν ότι δεν προχώρησε ούτος αλλιώς η αλλαγή λόγο ΚΟΤ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας! εχω ηρων και πληρωνω με αυτοματη χρεωση του τραπεζικου μου λογαριασμου και χωρις να το ζητησω μου στελνει στο viber μηνυματα για το ποτε θα μετρησω μονος μου και οχι sms μονο που θα ηθελα γιατι το viber δε το χρησημοποιω με αποτελεσμα να μου στελνουν εναντι λογαριασμους και να περιμενω τη δεδδηε μετα απο τεσσερεις μηνες για να μου επιστρεψουν τα χρηματα μου!!!Χωρια που εγινα υπαλληλος τους να μετραω το ρευμα μου κρατανε και τα χρηματα μου 4 μηνες χωρις να μπορω να επιλεξω εγω να τα στελνουν τα μηνηματα με sms!!!Ξερετε η δεη στο viber στελνει τα μηνηματα by default?Eυχαριστω πολυ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nhn είπε

καλησπερα σας! εχω ηρων και πληρωνω με αυτοματη χρεωση του τραπεζικου μου λογαριασμου και χωρις να το ζητησω μου στελνει στο viber μηνυματα για το ποτε θα μετρησω μονος μου και οχι sms μονο που θα ηθελα γιατι το viber δε το χρησημοποιω με αποτελεσμα να μου στελνουν εναντι λογαριασμους και να περιμενω τη δεδδηε μετα απο τεσσερεις μηνες για να μου επιστρεψουν τα χρηματα μου!!!Χωρια που εγινα υπαλληλος τους να μετραω το ρευμα μου κρατανε και τα χρηματα μου 4 μηνες χωρις να μπορω να επιλεξω εγω να τα στελνουν τα μηνηματα με sms!!!Ξερετε η δεη στο viber στελνει τα μηνηματα by default?Eυχαριστω πολυ

Μπορείς να δίνεις στον Δεδδηε κάθε δυο μήνες την μέτρηση σου.. Και στο τετράμηνο θα μετράει ο Δεδδηε.. Όποτε είναι καλυτερο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα μου ειναι το viber που στελνουν οι καρμιριδες για να μη πληρωσουν sms και το κανουν και τραπεζες επισης με το viber χωρις να εχει δικαιωμα ο καταναλωτης να επιλεξει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
9 λεπτά πριν, nhn είπε

Ξερετε η δεη στο viber στελνει τα μηνηματα by default?

εκεί

Spoiler
2 λεπτά πριν, nhn είπε

το θεμα μου ειναι το viber που στελνουν οι καρμιριδες για να μη πληρωσουν sms και το κανουν και τραπεζες επισης με το viber χωρις να εχει δικαιωμα ο καταναλωτης να επιλεξει!!!

καλύτερα άνοιξε νέο θέμα περι viber / sms και υπηρεσιών

συγκεκριμένα για Ηρών και sms ίσως σε βοηθήσει κάποιος που είναι στην εταιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nhn είπε

το θεμα μου ειναι το viber που στελνουν οι καρμιριδες για να μη πληρωσουν sms και το κανουν και τραπεζες επισης με το viber χωρις να εχει δικαιωμα ο καταναλωτης να επιλεξει!!!

Θα απενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις του Viber/Κλήσεις και Μηνύματα/Λήψεις Μηνυμάτων Υπηρεσιών, και θα σου έρχονται τα μηνύματα ως SMS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2023 στις 4:44 ΜΜ, MasterBlaster είπε

5. Η Elpedison αντί να καταχωρήσει στον ΘΑΛΗ την ένδειξη σου, καταχώρησε την τελευταία καταχωρημένη ένδειξη (η οποία στην περίπτωση σου ήταν η ΑΡΧΙΚΗ ΕΝΔΕΙΞΗ που είχες δώσει στον ΗΡΩΝΑ)
 

Υπάρχει η δυνατότητα στον ΘΑΛΗ να σταλεί η αίτηση χωρίς ένδειξη, ώστε αναγκαστικά να περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση; Ή πρέπει υποχρεωτικά ο πάροχος να καταχωρήσει ένδειξη;

Διότι αν είναι υποχρεωτική η καταχώρηση ένδειξης στον ΘΑΛΗ, τότε παρανομούν που παροτρύνουν τους πελάτες να μη στείλουν φωτογραφία... ή και αυτοί που στέλνουν φωτογραφία πρέπει να είναι προσεκτικοί να αναγραφεί πάνω στην αίτηση.

Αν δεν είναι η υποχρεωτική η καταχώρηση ένδειξης στο ΘΑΛΗ και μπορεί να μείνει κενή, τότε είναι ύπουλο αυτό που κάνουν στην Elpedison βάζοντας τη προηγούμενη καταμέτρηση. Αν το πάρει χαμπάρι ο  ΔΕΔΔΗΕ, τότε θα στείλει υπάλληλο για έκτακτη καταμέτρηση... αν δε το πάρει χαμπάρι, τότε η Elpedison αρπάζει λεφτά που θα έπρεπε να εισπράξει ο προηγούμενος πάροχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dasnowy είπε

0,16 το home fix του Ήρων. Δεν αξίζει βέβαια, αλλά σιγά σιγά πέφτει η τιμή και γίνεται πιο ελκυστικό.

Spoiler

4.jpg.5589a6fe7c83051b3d2960323d4c22bb.jpg

Ένας καινούργιος όρος που διακρίνω είναι ότι δε μπορούν να τροποποιήσουν τη τιμή και το πάγιο καθ'όλη τη διάρκεια της σύμβασης. Ούτε μπορούν να το κάνουν ρητροπρόγραμμα μετά το 6μηνο. Ελπίζω να μη χρεαστεί να καταλήξουμε πάλι εκεί στο μέλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...