Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα κι εγώ με Ζενίθ τελικά. Θα μου στείλουν τα συμβόλαια και θα βάλω εδώ τους όρους αύριο. 

Επεξ/σία από Rebirth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, gkioulbakses είπε

με χρεώσεις Φεβρουαρίου & Μαρτίου κυρίως

περίμενες κάτι άλλο ?

στον επόμενο πάντως θα πάρεις τη συνέπεια των 3 ποσών

Spoiler

image.png.d1e3e5ee9a5eae885638ef82a9637769.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...  Βγηκε...

ΡΑΑΕΥ: Ο κατάλογος με τα τιμολόγια των προμηθευτών για τον Ιούνιο

https://www.worldenergynews.gr/energeia/articles/544918/raaev-o-katalogos-me-ta-timologia-ton-promithefton-gia-ton-ioynio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2023 στις 5:57 ΜΜ, kkaragki είπε

Ακολούθησα πιστά την συμβουλή σου @korakios και έστειλα email χθες, λέγοντας ότι ο μόνος τρόπος για να παραμείνω στην εταιρία, είναι να με μεταφέρουν στο Power Home Day & Night.

Ως δια μαγείας, πριν λίγο με κάλεσε η ίδια υπάλληλος με την οποία είχα μιλήσει, λέγοντας μου ότι ποτέ δεν είπε ότι δεν μπορώ να μεταφερθώ, απλώς μου έδωσε μία συμβουλή να περιμένω 1 μήνα μήπως βρεθεί πιο συμφέρον πρόγραμμα...

Θα κάνει, λέει, ειδικό αίτημα εκ μέρους μου και θα με καλέσει ξανα αύριο 🤣.

Είχες κανένα νεότερο; Εγώ έστειλα χτες "παράπονο", αλλά δεν νομίζω να βγάλει κάπου. Δευτέρα όπου φύγει φύγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Κάποιος υφιστάμενος στη Ζενίθ κατάφερε τελικά να μεταφερθεί στο Power Home Day & Night?

Ναι. Τους έστειλα email προχθές για αλλαγή προγράμματος σε Power Home Day & Night. Με κάλεσαν χθες το πρωί να μου πούνε ότι θα κάνουν αίτημα για να μεταφερθώ κατ'εξαίρεση, μιας και κανονικά είναι μόνο για νέους πελάτες. Και με ξανακάλεσαν μετά από 2 ώρες μου είπανε ότι εγκρίθηκε το αίτημα έτσι ώστε από 1/6 να είμαι στο Power Home Day & Night. 

Φαντάζομαι το ίδιο κάνουν σε όλους όσους στέλνουν email για αλλαγή, οπότε κυνηγήστε το με αυτόν τον τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, killer_instinct είπε

Είχες κανένα νεότερο; Εγώ έστειλα χτες "παράπονο", αλλά δεν νομίζω να βγάλει κάπου. Δευτέρα όπου φύγει φύγει..

37 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Κάποιος υφιστάμενος στη Ζενίθ κατάφερε τελικά να μεταφερθεί στο Power Home Day & Night?

Ναι. Ακριβώς όπως ανέφερε και το παραπάνω μέλος, μεταφέρθηκα κατ΄ εξαίρεση (και καλά) στο Power Home Day & Night.

Δεν μου είπε κάτι για 01/06, αλλά υποθέτω από τότε ξεκινάει το νέο αυτό πρόγραμμα. Όλα έγιναν τηλεφωνικά και είπαν ότι θα μου στείλουν το συμβόλαιο με email τις επόμενες ημέρες.

Επεξ/σία από kkaragki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2023 στις 2:22 ΜΜ, akisdg είπε

Μόλις μίλησα με το chat και με ενημέρωσαν ότι στο Power Home Day & Night δεν υπάρχει συνδρομή 

Εγώ έστειλα και το ΙΒΑΝ, γιατί έτσι και αλλιώς κάνω πάντα πάγια... 

Την πάγια μέσω του λογαριασμού σου (τώρα έγινε και δεν αλλάζει) να την ενεργοποιείς ΠΑΝΤΑ εσύ μέσω της τραπέζης σου και να μην δίνεις το ΙΒΑΝ για να το κάνουν οι άλλοι. Τι εννοώ; Έδωσα την πιστωτική μου κάρτα να κάνουν πάγια οι άλλοι (Ηρων) και στον τελευταίο λογαριασμό δεν μπορούσα να την κόψω (αφού την ενεργοποίησε ο Ηρων) για να μην πληρωθεί η μη έκπτωση συνέπειας του επόμενου λογαριασμού. Ο ήρων απέδιδε έκπτωση συνέπειας στον επόμενο λογαριασμό εκτός από τον τελικό. Αυτό ήθελα να αποφύγω.

Επανερχόμενος στο θέμα σου ούτε εσύ θα μπορείς να κόψεις την πάγια που ενεργοποίησε η εταιρία που πήγες. Αν σε κάποιον τελικό έχεις θέμα με τίποτα επιστροφές συνέπειας επόμενου λογαριασμού μπορεί να μην στις αποδώσουν.

Εν κατακλείδι το θέμα είναι να έχεις εσύ τον έλεγχο της πάγιας πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, velissarios1 είπε

 Ο ήρων απέδιδε έκπτωση συνέπειας στον επόμενο λογαριασμό εκτός από τον τελικό. Αυτό ήθελα να αποφύγω.

 

Ο ΗΡΩΝ μια χαρά εκδίδει έκπτωση συνέπειας σε έκτακτο λογαριασμό μετά τον τελικό απλά θέλει λίγο γκρίνια ή/και myrae.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, velissarios1 είπε

Την πάγια μέσω του λογαριασμού σου (τώρα έγινε και δεν αλλάζει) να την ενεργοποιείς ΠΑΝΤΑ εσύ μέσω της τραπέζης σου και να μην δίνεις το ΙΒΑΝ για να το κάνουν οι άλλοι. Τι εννοώ; Έδωσα την πιστωτική μου κάρτα να κάνουν πάγια οι άλλοι (Ηρων) και στον τελευταίο λογαριασμό δεν μπορούσα να την κόψω (αφού την ενεργοποίησε ο Ηρων) για να μην πληρωθεί η μη έκπτωση συνέπειας του επόμενου λογαριασμού. Ο ήρων απέδιδε έκπτωση συνέπειας στον επόμενο λογαριασμό εκτός από τον τελικό. Αυτό ήθελα να αποφύγω.

Επανερχόμενος στο θέμα σου ούτε εσύ θα μπορείς να κόψεις την πάγια που ενεργοποίησε η εταιρία που πήγες. Αν σε κάποιον τελικό έχεις θέμα με τίποτα επιστροφές συνέπειας επόμενου λογαριασμού μπορεί να μην στις αποδώσουν.

Εν κατακλείδι το θέμα είναι να έχεις εσύ τον έλεγχο της πάγιας πάντα.

εγω που ρωτησα των ΗΡΩΝ αν μπορω να καταργησω την παγια εντολη που αυτοι ειχαν κανει για την παροχη μου να να την ξαναενεργοποιησω εγω την παγια απο το ebanking μου μου ειπαν οτι γινεται,θα μου στειλουν μια φορμα να συμπληρωσω και θα ακουλουθηση η διαδικασια αλλαγης της παγιας εντολης ωστε να την ελεγχω εγω,θα ξεκινησω την διαδικασια αυριο για να το κανω,απλα μεχρι τωρα ειχα μονο ρωτησει αν γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john anad είπε

εγω που ρωτησα των ΗΡΩΝ αν μπορω να καταργησω την παγια εντολη που αυτοι ειχαν κανει για την παροχη μου και να την ξαναενεργοποιησω εγω την παγια απο το ebanking μου μου ειπαν οτι γινεται,θα μου στειλουν μια φορμα να συμπληρωσω και θα ακουλουθηση η διαδικασια αλλαγης της παγιας εντολης ωστε να την ελεγχω εγω,θα ξεκινησω την διαδικασια αυριο για να το κανω,απλα μεχρι τωρα ειχα μονο ρωτησει αν γινεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, john anad είπε

εγω που ρωτησα των ΗΡΩΝ αν μπορω να καταργησω την παγια εντολη που αυτοι ειχαν κανει για την παροχη μου να να την ξαναενεργοποιησω εγω την παγια απο το ebanking μου μου ειπαν οτι γινεται,θα μου στειλουν μια φορμα να συμπληρωσω και θα ακουλουθηση η διαδικασια αλλαγης της παγιας εντολης ωστε να την ελεγχω εγω,θα ξεκινησω την διαδικασια αυριο για να το κανω,απλα μεχρι τωρα ειχα μονο ρωτησει αν γινεται

Επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα...χωρίς την δική τους μεσολάβηση δεν μπορεί να γίνει ακύρωση. Άλλωστε αν μπεις στον λογαριασμό σου στην τράπεζά σου θα δεις οτι δεν μπορείς να βρεις - εντοπίζεις την πάγια εντολή που έκανες προς αυτούς. Πολύ σωστά κάνεις και ξαναστήνεις εσύ την πάγια.

Επεξ/σία από velissarios1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...