Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, eulogitos333 είπε

korakios ΔΕΗ my home enter?? Συγνώμη που σε ζαλίζω κ σ ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου κ τη βοήθεια. 

για ΔΕΗ υπάρχει το άλλο νήμα , αλλά με την ευκαιρία , ξέχνα τα σταθερά , το καρτέλ τα απαξίωσε με τις ευλογίες του κράτους και ΡΑΕ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=getNewComment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Εντάξει, αν δεν βγάλω άκρη πάω στον επόμενο. Να είσαι καλά 

το Fisiko Aerio Maxi Free+ είναι με έκπτωση συνέπειας να ξέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, walex είπε

το Fisiko Aerio Maxi Free+ είναι με έκπτωση συνέπειας να ξέρεις.

Εννοείς με υπολογισμένη, σε ευχαριστώ πολύ. Για κάποιο λόγο λέω πρώτα να μιλήσω με Ζενίθ. Χρειάζεται και σε αυτούς να πω να μην υπάρχει «συνδρομή»; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Εννοείς με υπολογισμένη, σε ευχαριστώ πολύ. Για κάποιο λόγο λέω πρώτα να μιλήσω με Ζενίθ. Χρειάζεται και σε αυτούς να πω να μην υπάρχει «συνδρομή»; 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με συνδρομή. Η Zenith είναι Χωρίς προϋπόθεση συνέπειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, korakios είπε

απλά να βεβαιωθείς όταν σου στείλουν τους ειδικούς όρους να μην έχει συνδρομή , πχ τώρα το έχουν διαγραμμένο :

"συνδρομή" και πάρε και γραπτώς οτι δεν θα εφαρμοστεί με τη λήξη του μηχανισμού για κάθε ενδεχόμενο

λογικά απο τηλέφωνο θα γίνει η φάση γιατί κρίνοντας πριν μήνες με το αέριο που δοκίμασα να κάνω αίτηση , δεν το έχουνε καθόλου με email

@walex εννοώ αυτό που λέει ο κοράκιος εδώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

ότι απορία έχεις ρωτάς συγκεκριμένα πράγματα

στη χειρότερη απλά δες το φύλλο με "Ιστορικό τιμών"

δεν είναι

δεν ξερω αν κατάλαβα τι εννοείς αλλά όλοι οι πάροχοι μπορούν ηλεκτρονικά , στη χειρότερη παίρνουν τηλ

Και ποιο είναι το 'κριτήριο' ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, eulogitos333 είπε

korakios Η δική σου συμβουλή-γνώμη με μία μικρή κατανάλωση που λογικά θα χω κ χωρίς να καθηστερησουν στη σύνδεση?? 

Πέρσι που έκανα νέα σύνδεση στο φυσικό αέριο είχα ρεύμα μέσα σε 1 εβδομάδα, μπορεί και λιγότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, eulogitos333 είπε

korakios Η δική σου συμβουλή-γνώμη με μία μικρή κατανάλωση που λογικά θα χω κ χωρίς να καθυστερήσουν στη σύνδεση?? 

μικρή είναι σχετικό , βάλε στο excel κιλοβατώρες και επέλεξε ανάμεσα απο συγκεκριμένα  προγράμματα μιας και είναι πολύ γενική η ερώτηση

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Και ποιο είναι το 'κριτήριο' ?

δεν έχω καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Rebirth είπε

@walex εννοώ αυτό που λέει ο κοράκιος εδώ :)

Εγώ πο έκανα εχθές αίτηση για σύνδεση στο Day & Night, πότε δεν αναφέρθηκε οτιδήποτε για συνδρομη και στους όρους που μου είπαν τηλεφωνικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akisdg είπε

Εγώ πο έκανα εχθές αίτηση για σύνδεση στο Day & Night, πότε δεν αναφέρθηκε οτιδήποτε για συνδρομη και στους όρους που μου είπαν τηλεφωνικά 

τηλεφωνικά είναι μεγάλη παπάντζα αυτό που κάνουν , μιας και δε λένε τυχών ψιλά γράμματα

η σύμβαση πάντως όντως δε γράφει κάτι περίεργο

θέλω να δω το 1ο πάγιο δωρεάν που είπαν στο τηλέφωνο , αλλά δεν αναγράφεται κάπου , αν θα το εφαρμόσουν 😁

Μόλις τώρα, NickTheMeat είπε

το φυσικο αεριο ελλαδος τρώει την έκπτωση συνέπειας στον τελικό?

όλοι οι πάροχοι το κάνουν αυτό , θέλουν υπενθύμιση μέσω ΣτΚ ή ΡΑΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, akisdg είπε

θέλω να δω το 1ο πάγιο δωρεάν που είπαν στο τηλέφωνο , αλλά δεν αναγράφεται κάπου , αν θα το εφαρμόσουν

μου το στείλαν γραπτός ότι το πρώτο πάγιο είναι δώρο.

ερώτημα δώσατε IBAN για να μην χρεωθήτε το πάγιο στον πρώτο λογαριασμό?

Γνωστοποίηση του ΙΒΑΝ(φωτογραφία πρώτης σελίδας βιβλιαρίου ή αποστολή  στοιχείων από e-banking) σε περίπτωση:

  • Ενεργοποίησης πάγιας τραπεζικής εντολής εξόφλησης λογαριασμού  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την "πάτησα" σαν πρωτάρης, τα γράφω για τον επόμενο....

Έφυγα από Γ1Ν Open και πήγα στην NRG. Ήθελα το Simple, βάσει κατανάλωσης μου έβγαινε λίγο πιο φτηνό από το On Time. Στέλνω από τη σελίδα τα απαιραίτητα, έρχεται τηλέφωνο για κάτι λεπτομέρειες, στέλνουν τη σύμβαση και κοιτάω τα πάντα και δεν πέφτει το μάτι μου ότι "θέλω" να πάω στο On Time.

Αλλάζει η εκπροσώπιση, ενεργοποιώ το mynrg, βλέπω είμαι στο On Time. Φτου μου. Επικοινωνώ με την πωλήτρια που είχε τηλεφωνήσει, με τα πολλά δεν γίνεται να αλλάξω επιτόπου πρόγραμμα. Ούτε μετά τον πρώτο έναντι λογαριασμό. Μου μένει η υπαναχώριση των 14 ημερών. Κάθομαι υπολογίζω ξανά διαφορά τιμής μεταξύ των 2 προγραμμάτων, η διαφορά ειναι μικρής τάξης, μπορώ να την καταπιώ μαζί με την πληγωμένη περηφάνια μου 🤣 Και αφού και τα 2 είναι χωρίς συγκεκριμένη διάρκεια, φεύγω στο μήνα επάνω, αλλά πάω αλλού, καθώς το simple είναι για νέους πελάτες μόνο.

Τα έκανα μπ@@ρδέλο, η πωλήτρια έκανε καλά τη δουλειά της και με έβαλε σε ακριβότερο (για μένα πρόγραμμα), ας πρόσεχα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, walex είπε

μου το στείλαν γραπτός ότι το πρώτο πάγιο είναι δώρο.

ερώτημα δώσατε IBAN για να μην χρεωθήτε το πάγιο στον πρώτο λογαριασμό?

Γνωστοποίηση του ΙΒΑΝ(φωτογραφία πρώτης σελίδας βιβλιαρίου ή αποστολή  στοιχείων από e-banking) σε περίπτωση:

  • Ενεργοποίησης πάγιας τραπεζικής εντολής εξόφλησης λογαριασμού  

Μόλις μίλησα με το chat και με ενημέρωσαν ότι στο Power Home Day & Night δεν υπάρχει συνδρομή 

Εγώ έστειλα και το ΙΒΑΝ, γιατί έτσι και αλλιώς κάνω πάντα πάγια... 

Επεξ/σία από akisdg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...