Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, korakios είπε

υπόψιν ο 1ος λογαριασμός στον Ηρών εκδίδεται μετά απο σχεδόν 2 μήνες

απο την περιοχή , θέμα υπαλλήλου να πατήσει ένα κουμπάκι (δε χρειάζεται επιτόπια μέτρηση αν δώσεις ενδείξεις)

υπο νορμάλ συνθήκες 2 εργάσιμες το πολύ

_____________________________

έτοιμη και η αίτηση στο πρόγραμμα της Ζενίθ , δυστυχώς ακόμα ξεμείνανε στα τηλέφωνα και έγινε προφορικά η φάση   , ευτυχώς είχα στείλει τα στοιχεία σε email και δε χρειάστηκε να τα δώσω , βέβαια 6 λεπτά μαρτυρίου μιας και διάβαζε τα στοιχεία για επιβεβαίωση , αντί να μου στείλουν ένα email και σε ένα λεπτό να έστελνα ψηφιακά υπογεγραμμένη  ....

το 1ο πάγιο είναι δωρεάν , δεν το είχα προσέξει/διαβάσει κάπου στο site

το chat παραμένει βασικό όπως το είχα αφήσει χρόνια πριν και δεν είναι για τίποτα σοβαρό

50€ εγγύηση , ψιλοτσιμπημένο αλλά η Ελίν μου έχωσε 120€ και ήταν ο λόγος που την κάνω γιατί μου την έσπασε

100€ δεν είναι η εγγύηση στην ΕΛΙΝ?

Δεν είναι standard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα αδέρφια..!! Έχω νοικιάσει μία γκαρσονιέρα μικρή κ γενικά δεν θα χω μεγάλες καταναλώσεις ρεύματος(όπως κ στο προηγούμενο σπίτι!!) Γενικά τι προτείνεται για παροχο αυτήν τη στιγμή?Με τις εγγυήσεις γενικά τι ποσά έχει(εννοώ επειδή το κοψαν κ πρέπει να το συνδέσω πάλι, δεν ξέρω αν το ονομάζουν εγγύηση!!!)? Μπορώ να κάνω σύνδεση online γιατί πρωινά είμαι στη δουλειά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 🙏🙏🙏

Επεξ/σία από eulogitos333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, desiro είπε

Φίλε μου εγω την εκανα την μεταβαση.....χωρις να ειμαι σιγουρος θεωρω οτι εφοσον εισαι ηδη πελατης η εκπτωση συνεπειας δεν θα χαθει εφοσον πληρωσες κανονικα στην ωρα σου!!

 

Αποχώρησα τελικά, όπως είπα και νωρίτερα για ZeniΘ, γαιτι δεν ήθελα (εκτός των άλλων) να πληρώσω και τον ένα μήνα περισσότερο μέχρι να μπει η συνέπεια στον επομενο. Φυσικά βλέπουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα και ενεργούμε ανάλογα, όπως κάναμε και τώρα με την ΕΛΙΝ. Απλά νομίζω ότι στην παρούσα φάση ήταν από τις καλύτερες επιλογές το day & nigth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, eulogitos333 είπε

Καλημέρα αδέρφια..!! Έχω νοικιάσει μία γκαρσονιέρα μικρή κ γενικά δεν θα χω μεγάλες καταναλώσεις ρεύματος(όπως κ στο προηγούμενο σπίτι!!) Γενικά τι προτείνεται για παροχο αυτή τη στιγμή?Με τις εγγυήσεις γενικά τι πόσα έχει? Μπορώ να κάνω σύνδεση online γιατί πρωινά είμαι στη δουλειά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 🙏🙏🙏

Σύνδεση online έχει μόνο ο Ηρών και η ΔΕΗ. Από αυτούς τους δύο συμφέρει ο Ηρών με τιμή 0,0975/kwh και 3,5 ευρώ πάγιο που σου δίνει 50 ευρώ δώρο στον πρώτο λογαριασμό αν κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά. Ο πρώτος λογαριασμός θα βγει μετά από σχεδόν δύο μήνες. Μετά κανονικά ανά μήνα. Αν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο κοίτα και φυσικό αέριο που έχει το maxi free+ με τιμή 0,077/kwh και πάγιο 5 ευρώ. Βγάζουν πιο γρήγορα λογαριασμούς και αν δώσεις ένδειξη βγάζουν εκκαθαριστικό λογαριασμό. 

Επεξ/σία από dasnowy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θα μπορούσε κάποιος να πει τις 3 πιο συμφέρουσες εταιρείες (με νυχτερινό ή και χωρίς) βάσει των τελευταίων ανακοινώσεων; Μικρό σπίτι, κατανάλωση 840 kWh το τετράμηνο. Ομολογώ ότι προσπάθησα αλλά δεν κατάφερα να χρησιμοποιήσω το εξέλ του Κοράκιου. Έχω NRG με σταθερή 0,259 (!) (με πήγαν χωρίς να με ρωτήσουν σε αυτό το πρόγραμμα). 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Ομολογώ ότι προσπάθησα αλλά δεν κατάφερα να χρησιμοποιήσω το εξέλ του Κοράκιου.

ότι απορία έχεις ρωτάς συγκεκριμένα πράγματα

στη χειρότερη απλά δες το φύλλο με "Ιστορικό τιμών"

13 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

100€ δεν είναι η εγγύηση στην ΕΛΙΝ?

Δεν είναι standard?

δεν είναι

1 ώρα πριν, eulogitos333 είπε

Μπορώ να κάνω σύνδεση online γιατί πρωινά είμαι στη δουλειά?

δεν ξερω αν κατάλαβα τι εννοείς αλλά όλοι οι πάροχοι μπορούν ηλεκτρονικά , στη χειρότερη παίρνουν τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

ότι απορία έχεις ρωτάς συγκεκριμένα πράγματα

στη χειρότερη απλά δες το φύλλο με "Ιστορικό τιμών"

Έβαζα στοιχεία στα οικιακά σταθερά πριν (όπως το nrg adapt που έχω τώρα, «σταθερά» που λέει ο... λόγος), ίσως γι' αυτό δεν έβγαινε άκρη.

Συμπλήρωσα στη σελίδα 2 με τα κυμαινόμενα τα στοιχεία μου (840 kwh τετράμηνο) και μου έβγαλε τα εξής: 

  1. Fisiko Aerio Maxi Free+ 197 ευρώ κέρδος
  2. Volton Energy Control 192 ευρώ κέρδος
  3. Zenith Power Home Day & Night 176 ευρώ κέρδος
  4. Elin Power On! Home Bonus+ 167 ευρώ κέρδος

Επομένως αυτές είναι οι πιο συμφέρουσες εταιρείες εν προκειμένω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rebirth είπε

Επομένως αυτές είναι οι πιο συμφέρουσες εταιρείες εν προκειμένω;

ναι , βέβαια οι τιμές είναι μηνώς οπότε το έτος πάει αναλογικά

λογικά και το elpedison economy και Ηρών simple θα έβγαλε καλά νούμερα υποθέτω

απλά το νου σου στη volton μη σου δώσουν ένα "δώρο" smart μετρητή μιας και το χρεώνουν φαρμάκι αν φύγεις

(το έχω και στα σχόλια)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

korakios εννοώ ότι έχουν κόψει το ρεύμα από το σπίτι κ θέλω να κάνω σύνδεση, χαρτιά, ποσό άμα χρειάζεται για νέα σύνδεση στο όνομα μου κτλ άμα γίνεται online..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eulogitos333 είπε

korakios εννοώ ότι έχουν κόψει το ρεύμα από το σπίτι κ θέλω να κάνω σύνδεση, χαρτιά, ποσό άμα χρειάζεται για νέα σύνδεση στο όνομα μου κτλ άμα γίνεται online..

τη νέα σύνδεση θα την αναλάβει ο ΔΕΔΔΗΕ μετά απο αίτημα του πάροχου , δε θα ασχοληθείς εσύ δλδ

χαρτιά στέλνεις στον πάροχο ηλεκτρονικά (ταυτότητα , συμβόλαιο ενοικίου κτλ) , μπορείς και να πάρεις και τηλ να σου πουν

απέφυγε ελπέδισον μιας και αργούν αρκετά να δώσουν εντολή στο ΔΕΔΔΗΕ

και ο Ηρών δεν πάει σφαίρα επίσης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , βέβαια οι τιμές είναι μηνώς οπότε το έτος πάει αναλογικά

λογικά και το elpedison economy και Ηρών simple θα έβγαλε καλά νούμερα υποθέτω

απλά το νου σου στη volton μη σου δώσουν ένα "δώρο" smart μετρητή μιας και το χρεώνουν φαρμάκι αν φύγεις

(το έχω και στα σχόλια)

Κοράκιε σε ευχαριστώ πολύ ρε!  ❤️ Ναι και τα δυο που αναφέρεις έβγαλαν καλές προσφορές και είδα την υποσημείωσή σου για τον μετρητή. Αν πάω καθαρά με κριτήρια... αριθμητικά πάω φυσικό αέριο maxi free+. Να το τολμήσω λες; Θέλει κάτι άλλο προσοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rebirth είπε

Αν πάω καθαρά με κριτήρια... αριθμητικά πάω φυσικό αέριο maxi free+. Να το τολμήσω λες; Θέλει κάτι άλλο προσοχή;

απλά να βεβαιωθείς όταν σου στείλουν τους ειδικούς όρους να μην έχει συνδρομή , πχ τώρα το έχουν διαγραμμένο :

"συνδρομή" και πάρε και γραπτώς οτι δεν θα εφαρμοστεί με τη λήξη του μηχανισμού για κάθε ενδεχόμενο

λογικά απο τηλέφωνο θα γίνει η φάση γιατί κρίνοντας πριν μήνες με το αέριο που δοκίμασα να κάνω αίτηση , δεν το έχουνε καθόλου με email

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...