Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, δεν μπορώ να κάνω εγγραφή μέσω e contract στο simple generous του Ηρών. Έχω επιλογή μόνο για Generous. Κανω κατι λαθος; 

Η πρέπει να κάνω πρώτα generous και μετά να ζητήσω αλλαγή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, ppetros είπε

Καλημερα  και καλη εβδομαδα!

Ημουν απο τον Οκτωβριο στον Ηρων και συγκεκριμενα στο προγραμμα GENERUS HOME.  Εδω και 2 μηνες ειμαι στο SOLAR GENERUS HOME και πριν λιγες μερες εκδοθηκε και ο πρωτος εναντι λογαριασμος με δικια μου ενδειξη. Συμπεριλαμβανει μια εκπτωση ΕΝ. Α. Solar 24 ευρω .

Ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει να μεταβω στο simply generous ?

 

στην ίδια φάση είμαι και εγώ.

είτε να αλλάξω από solar generous home σε ένα από τα άλλα 2 generous 

είτε να αλλάξω εντελώς εταιρία.

το ερώτημα μου είναι αν μπορώ πηγαίνοντας σε κάποιο generous να πάρω το 50αρι μέσω e-contract (το έχω πάρει ήδη την 1η φορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 
  •  
1 ώρα πριν, BrokenExe είπε

Καλημέρα, δεν μπορώ να κάνω εγγραφή μέσω e contract στο simple generous του Ηρών. Έχω επιλογή μόνο για Generous. Κανω κατι λαθος; 

Η πρέπει να κάνω πρώτα generous και μετά να ζητήσω αλλαγή; 

Ναι κανείς εγγραφή στο generous μεσω e-contract και μετα απο λιγες μερες μολις ολοκληρωθει η μεταβαση παιρνεις τηλ και ζητας αλλαγη στο simply

Επεξ/σία από Greg29M
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Volton: Ανακοίνωσε τιμή στα 0,0990 ευρώ/kWh με έκπτωση συνέπειας στο Volton Energy Control, με την τελική τιμή με την επιδότηση να διαμορφώνεται στα 0,0840 ευρώ/kWh.

Ειναι το χαμηλότερο της αγοράς για τον Ιουνιο, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, S90 είπε

Volton: Ανακοίνωσε τιμή στα 0,0990 ευρώ/kWh με έκπτωση συνέπειας στο Volton Energy Control, με την τελική τιμή με την επιδότηση να διαμορφώνεται στα 0,0840 ευρώ/kWh.

Ειναι το χαμηλότερο της αγοράς για τον Ιουνιο, σωστα?

Το Οικιακό Maxi Free + στην Φυσικό Αέριο, είναι στα 0,77€/Kwh με έκπτωση συνέπειας και επιδότηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Greg29M είπε

 

 
  •  

Ναι κανείς εγγραφή στο generous μεσω e-contract και μετα απο λιγες μερες μολις ολοκληρωθει η μεταβαση παιρνεις τηλ και ζητας αλλαγη στο simply

Εγώ που είμαι στο generous μου είχαν πει ότι για να μεταβώ στο simple θα πρέπει να γίνει σε κάποιου άλλου τα στοιχεία και ότι είναι για νέους πελάτες. Ό,τι να'ναι λένε σε όλους μου φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, motoboots said:

Το Οικιακό Maxi Free + στην Φυσικό Αέριο, είναι στα 0,77€/Kwh με έκπτωση συνέπειας και επιδότηση. 

Εχεις δικιο....τωρα το παρατηρησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2023 στις 12:35 ΜΜ, korakios είπε

Αργά το βραδάκι ή το πολύ πολύ αύριο θα είναι έτοιμο το excel με τις νέες τιμές

Συνεχίζει πάντως η μόδα να μειώνονται οι τιμές σε νέα προγράμματα και τα παλιότερα να είναι πιο ακριβά

Ναι, γιατί ο κόσμος βαριέται να αλλάζει κάθε μήνα και το εκμεταλλευονται οι εταιρείες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Vassilis_24 said:

Εγώ που είμαι στο generous μου είχαν πει ότι για να μεταβώ στο simple θα πρέπει να γίνει σε κάποιου άλλου τα στοιχεία και ότι είναι για νέους πελάτες. Ό,τι να'ναι λένε σε όλους μου φαίνεται. 

Αιτηση σε νεο παροχο και μετα αφου σε καλεσουν για να παραμεινεις, θα ζητησεις τo προγραμμα generous

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Εγώ που είμαι στο generous μου είχαν πει ότι για να μεταβώ στο simple θα πρέπει να γίνει σε κάποιου άλλου τα στοιχεία και ότι είναι για νέους πελάτες. Ό,τι να'ναι λένε σε όλους μου φαίνεται. 

Όχι ψέματα είναι αυτό. Δεν ισχύει κάποιος τέτοιος ειδικός όρος. Εγώ κανονικά από το generous πηγα στο simply κατευθειαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vassilis_24 είπε

Ναι, γιατί ο κόσμος βαριέται να αλλάζει κάθε μήνα και το εκμεταλλευονται οι εταιρείες. 

Φιλε μου εγω μπαινω ενημερωνομαι συνεχως αλλα ενεργειακο τουρισμο δεν θα κανω για 5 κ 6 ευρω διαφορα απο εταιρια σε εταιρια ..ισως και λιγοτερο καποιους μηνες..

Υποτιθεται υπαρχει και μια ρυθμιστικη αρχη που τους ελεγχει😄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Εγώ που είμαι στο generous μου είχαν πει ότι για να μεταβώ στο simple θα πρέπει να γίνει σε κάποιου άλλου τα στοιχεία και ότι είναι για νέους πελάτες. Ό,τι να'ναι λένε σε όλους μου φαίνεται. 

Έκανα σήμερα αίτηση για το Generous και σκοπεύω να αλλάξω σε simple κατεθειαν μόλις ολοκληρωθεί η μετάβαση. Θα σε ενημερώσω σε μερικές μέρες για το αποτέλεσμα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, BrokenExe είπε

Έκανα σήμερα αίτηση για το Generous και σκοπεύω να αλλάξω σε simple κατεθειαν μόλις ολοκληρωθεί η μετάβαση. Θα σε ενημερώσω σε μερικές μέρες για το αποτέλεσμα 

Το simple ισχύει για νέους και υφιστάμενους πελάτες… επισυνάπτω τους ειδικούς όρους που το αναφέρει..το εκανα σήμερα το πρωί κανονικά από το τηλεφωνο…

Ε.Ο. ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ SIMPLY GENEROUS HOME.pdf

Επεξ/σία από alexiskara
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, S90 είπε

Volton: Ανακοίνωσε τιμή στα 0,0990 ευρώ/kWh με έκπτωση συνέπειας στο Volton Energy Control, με την τελική τιμή με την επιδότηση να διαμορφώνεται στα 0,0840 ευρώ/kWh.

Ειναι το χαμηλότερο της αγοράς για τον Ιουνιο, σωστα?

Καλημέρα.. Πότε ανακοίνωσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, S90 είπε

Αιτηση σε νεο παροχο και μετα αφου σε καλεσουν για να παραμεινεις, θα ζητησεις τo προγραμμα generous

Για να δούμε, θα κάνω στο nrg simple, που το βλέπω με διαφορά το φθηνότερο. Γιατί αν για κάτι είμαι τελείως δυσαρεστημένος είναι ότι δε σηκώνουν ποτέ τα τηλέφωνα. Και ότι μου έβγαλαν έναντι ενώ τους είχα στείλει μέτρηση. 

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...