Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lunarinx είπε

Ωπ, δε το είχα πάρει χαμπάρι αυτό, δεν το έχουν βάλει στη σελίδα των μηνιαίων χρεώσεων . @korakios

Η αρχική τιμή είναι τσιμπημένη... αλλά τουλάχιστον πλέον βγαίνουν εκκαθαριστικοί κάθε μήνα με ένδειξη πελάτη, οπότε η συνέπεια θα μπαίνει στον επόμενο. Ενώ παλιά η συνέπεια έμπαινε στον έναντι μετά τη 4μηνιαία εκκαθάριση.

Επίσης προσοχή, όταν βγαίνει τελικός λένε τις γνωστές βλακείες ότι δε βγαίνει έκτακτος λογαριασμός για τη συνέπεια. Εγώ όταν έφυγα πρόπερσι γλύτωσα τη ταλαιπωρία των καταγγελιών γιατί αναγκάστηκαν να βγάλουν έκακτο λογαριασμό για ένα λάθος που είχαν κάνει στα δημοτικά τέλη.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αργά το βραδάκι ή το πολύ πολύ αύριο θα είναι έτοιμο το excel με τις νέες τιμές

Συνεχίζει πάντως η μόδα να μειώνονται οι τιμές σε νέα προγράμματα και τα παλιότερα να είναι πιο ακριβά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Που το είδατε ρε παιδιά... δώστε ένα link να καταλάβουμε τι ακριβώς κοιτάτε.

https://energy.elin.gr/ilektriki-energeia-new/gia-to-spiti-ilektriko-reyma-on/power-on-home-bonus-minus-reyma/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει μια διαφορά ανάμεσα στα οικιακά και τα επαγγελματικά προγράμματα, τα δεύτερα είναι κατά κανόνα λίγο τσιμπημένα προς τα επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τη διαδικασία για αλλαγή προγράμματος στον Ήρων μέσω email; Θέλω να πάω στο simply generous από το generous που είναι φτηνότερο για να ξεμπερδέψω και από την έκπτωση συνέπειας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dasnowy είπε

Ξέρει κανείς τη διαδικασία για αλλαγή προγράμματος στον Ήρων μέσω email; Θέλω να πάω στο simply generous από το generous που είναι φτηνότερο για να ξεμπερδέψω και από την έκπτωση συνέπειας. 

Επικοινώνησε με ποιον τρόπο θες Και ζήτησε τους.θα στο κάνουν.

https://www.heron.gr/customercare/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, favou2000 said:

Επικοινώνησε με ποιον τρόπο θες Και ζήτησε τους.θα στο κάνουν.

https://www.heron.gr/customercare/

Στην ίδια φάση είμαι και εγώ.. ακόμα δεν έχει εκδοθεί πρώτος λογαριασμός και σκεφτομαι μην δεν μου δώσουν το 50ευρω εάν ζητήσω αλλαγή πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμου 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, marmagia said:

Στην ίδια φάση είμαι και εγώ.. ακόμα δεν έχει εκδοθεί πρώτος λογαριασμός και σκεφτομαι μην μου δώσουν το 50ευρω εάν ζητήσω αλλαγή πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμου 

Μια απο τα ίδια κ εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, S90 είπε

Μια απο τα ίδια κ εγώ.

 

56 λεπτά πριν, marmagia είπε

Στην ίδια φάση είμαι και εγώ.. ακόμα δεν έχει εκδοθεί πρώτος λογαριασμός και σκεφτομαι μην δεν μου δώσουν το 50ευρω εάν ζητήσω αλλαγή πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμου 

Μιλήστε μαζί τους για να μην σας χάσουν θα σας το κάνουν.Καντε τους λίγα παράπονα για την τιμή και ότι δεν θέλετε να φύγετε κλπ κλπ και θα σας το κάνουν.Προφανως θα τους πείτε και για το 50ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Greg29M said:

Eπειδη είμαι στον ΗΡΩΝ και έκανα αλλαγή άμεσα στο simply δεν χανεται το 50αρικο. Παρτε τους τηλ για αμεση αλλαγη προγραμματος.

άσχετα με την μη έκδοση πρώτου λογαριασμου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marmagia είπε

άσχετα με την μη έκδοση πρώτου λογαριασμου;

Ναι. Το 50αρικο έχει να κάνει αποκλειστικά με εγγραφή μέσω econtract. Δεν συνδέεται με πρόγραμμα, δηλαδή με το generous. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα  και καλη εβδομαδα!

Ημουν απο τον Οκτωβριο στον Ηρων και συγκεκριμενα στο προγραμμα GENERUS HOME.  Εδω και 2 μηνες ειμαι στο SOLAR GENERUS HOME και πριν λιγες μερες εκδοθηκε και ο πρωτος εναντι λογαριασμος με δικια μου ενδειξη. Συμπεριλαμβανει μια εκπτωση ΕΝ. Α. Solar 24 ευρω .

Ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει να μεταβω στο simply generous ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ppetros είπε

Καλημερα  και καλη εβδομαδα!

Ημουν απο τον Οκτωβριο στον Ηρων και συγκεκριμενα στο προγραμμα GENERUS HOME.  Εδω και 2 μηνες ειμαι στο SOLAR GENERUS HOME και πριν λιγες μερες εκδοθηκε και ο πρωτος εναντι λογαριασμος με δικια μου ενδειξη. Συμπεριλαμβανει μια εκπτωση ΕΝ. Α. Solar 24 ευρω .

Ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει να μεταβω στο simply generous ?

 

Καλημέρα! Τώρα αν φύγεις από το solar θα επιστρεψεις πισω τις εκπτωσεις που σου παρεχει (ena solar). Αν και εισαι μονο δυο μηνες δεν ειναι μεγαλο το πληγμα να φυγεις τωρα (εως ασημαντο). Θα τα σταθμισεις τα δεδομενα και θα αποφασισεις. Αν ρωτουσες την αποψη μου και τι θα εκανα εγω στη θεση σου, θα εκανα μεταβαση στο simply generous, γιατι δεν θα ηθελα δεσμευση 12 μηνων σε ενα προγραμμα με ενεργειακη κριση και αβεβαιοτητα να μου τροποποιουν το παγιο και τις χρεωσεις συνεχεια...

Επεξ/σία από Greg29M
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...