Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα η NRG μου εστειλε αυτο:

Οικιακό πρόγραμμα nrg ON TIME (Γ1)

Αρχικη τιμη προγραμματος : 0,14 €/kwh

Εκπτωση on time 30%: 0,098€

Επιδοτηση Κρατους : 0,015€

Τελικη Τιμη kwh: 0,083

Παγιο:4,8€ εντυπο λογαριασμό - 3,8€ ebill -2,8€ Πληρωμη μεσω Παγιας τραπεζικης Εντολης- 1,8€ ebill + Παγιας τραπεζικης Εντολης

Διαρκεια:Αοριστου

Πως σας μοιαζει? Διοτι στο γνωστο excel του φιλου μας (που εχει "σωσει" κοσμο και κοσμακη) δεν βλεπω τετοια εκπτωση/τιμες.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, liberis tsabras είπε

Εμενα η NRG μου εστειλε αυτο:

Οικιακό πρόγραμμα nrg ON TIME (Γ1)

Αρχικη τιμη προγραμματος : 0,14 €/kwh

Εκπτωση on time 30%: 0,098€

Επιδοτηση Κρατους : 0,015€

Τελικη Τιμη kwh: 0,083

Παγιο:4,8€ εντυπο λογαριασμό - 3,8€ ebill -2,8€ Πληρωμη μεσω Παγιας τραπεζικης Εντολης- 1,8€ ebill + Παγιας τραπεζικης Εντολης

Διαρκεια:Αοριστου

Πως σας μοιαζει? Διοτι στο γνωστο excel του φιλου μας (που εχει "σωσει" κοσμο και κοσμακη) δεν βλεπω τετοια εκπτωση/τιμες.
 

 

Στο site λέει ότι η έκπτωση συνέπειας 30% είναι για 2 μήνες και για τους επόμενους είναι 10%.

-Έκπτωση Συνέπειας 30% για τους 2 πρώτους μήνες κατανάλωσης 

-Έκπτωση Συνέπειας 10% για τους επόμενους μήνες κατανάλωσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, liberis tsabras είπε

Εμενα η NRG μου εστειλε αυτο:

Οικιακό πρόγραμμα nrg ON TIME (Γ1)

Αρχικη τιμη προγραμματος : 0,14 €/kwh

Εκπτωση on time 30%: 0,098€

Επιδοτηση Κρατους : 0,015€

Τελικη Τιμη kwh: 0,083

Παγιο:4,8€ εντυπο λογαριασμό - 3,8€ ebill -2,8€ Πληρωμη μεσω Παγιας τραπεζικης Εντολης- 1,8€ ebill + Παγιας τραπεζικης Εντολης

Διαρκεια:Αοριστου

Πως σας μοιαζει? Διοτι στο γνωστο excel του φιλου μας (που εχει "σωσει" κοσμο και κοσμακη) δεν βλεπω τετοια εκπτωση/τιμες.
 

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-05-12, 11.33.03.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-05-12, 11.34.35.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα το Excell του κορακιου μέσω κινητού και δεν έβγαλα άκρη τι και που πρέπει να προσθέσω?? Μήπως πρέπει να το ανοίξω με pc?? Εμφανίζονται οδηγίες?? 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, βρίσκομαι στο my home open της ΔΕΗ με 0,18/kWh και 0,13€/kWh βραδυνό. Ποιον πάροχο θα μου προτείνατε; Υπολογίστε στo τρίμηνο περίπου 2000kwh, είναι η κατανάλωση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, argy10 είπε

Καλημερα, βρίσκομαι στο my home open της ΔΕΗ με 0,18/kWh και 0,13€/kWh βραδυνό. Ποιον πάροχο θα μου προτείνατε; Υπολογίστε στo τρίμηνο περίπου 2000kwh, είναι η κατανάλωση μου.

Καλημέρα... Να κάνεις υπομονή που θα ανακοινωθούν οι νεες τιμές 20/5..και θα δεις.. Αλλάζουν κάθε μήνα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημέρα... Να κάνεις υπομονή που θα ανακοινωθούν οι νεες τιμές 20/5..και θα δεις.. Αλλάζουν κάθε μήνα... 

Με συγχωρείτε, απλά δώστε μου να καταλάβω. Το ότι αλλάζουν οι τιμές κάθε μήνα, τι σημαίνει?? Υπάρχει κόσμος που είναι διαθέσιμος δηλαδή κάθε μήνα να αλλάζει παροχο, αναλόγως ποιος θα είναι ο πιο φθηνός?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ezioioannis είπε

Με συγχωρείτε, απλά δώστε μου να καταλάβω. Το ότι αλλάζουν οι τιμές κάθε μήνα, τι σημαίνει?? Υπάρχει κόσμος που είναι διαθέσιμος δηλαδή κάθε μήνα να αλλάζει παροχο, αναλόγως ποιος θα είναι ο πιο φθηνός?? 

Ε ναι.. Δεν το έχεις ακούσει αυτό.. Αν θέλεις μπορείς να το κάνεις αν το ψάχνεις.. Συμβαίνει... Διάβασε τις τελευταίες σελίδες 15-25 ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ezioioannis είπε

Με συγχωρείτε, απλά δώστε μου να καταλάβω. Το ότι αλλάζουν οι τιμές κάθε μήνα, τι σημαίνει?? Υπάρχει κόσμος που είναι διαθέσιμος δηλαδή κάθε μήνα να αλλάζει παροχο, αναλόγως ποιος θα είναι ο πιο φθηνός?? 

Μέχρι Μάιο 2022 ήμουν Ήρων Only Business (φτηνό σταθερό που έληξε)

Ιούνιος 2022: WeEnergy Yellow σταθερό, μετά άρχισαν να συμφέρουν τα κυμαινόμενα.

Αύγουστος 2022: WeEnergy Green

Οκτώβριος 2022: ΗΡΩΝ Generous

Δεκέμβριος 2022:  Eλίν Comfort

Φεβρουάριος 2023: Εlpedison Εconomy

Mάιος 2023: Volton Εnergy Control

Ιούλιο αν επιστρέψει η ρήτρα αναπροσαρμογής, εννοείται θα πάω αλλού.

---------

Μόλις έλαβα τον τελικό της Elpedison, όλα κομπλέ... έβαλαν σωστά και την επιδότηση του Φεβρουαρίου. Παίζει να είμαι ο 1ος πελάτης που έχει ικανοποιητική εμπειρία. 😁

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μέχρι Μάιο 2022 ήμουν Ήρων Only Business (φτηνό σταθερό που έληξε)

Ιούνιος 2022: WeEnergy Yellow σταθερό, μετά άρχισαν να συμφέρουν τα κυμαινόμενα.

Αύγουστος 2022: WeEnergy Green

Οκτώβριος 2022: ΗΡΩΝ Generous

Δεκέμβριος 2022:  Eλίν Comfort

Φεβρουάριος 2023: Εlpedison Εconomy

Mάιος 2023: Volton Εnergy Control

Ιούλιο αν επιστρέψει η ρήτρα αναπροσαρμογής, εννοείται θα πάω αλλού.

---------

Μόλις έλαβα τον τελικό της Elpedison, όλα κομπλέ... έβαλαν σωστά και την επιδότηση του Φεβρουαρίου. Παίζει να είμαι ο 1ος πελάτης που έχει ικανοποιητική εμπειρία. 😁

Χαρα στο κουράγιο σου!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ezioioannis είπε

Άνοιξα το Excell του κορακιου μέσω κινητού και δεν έβγαλα άκρη τι και που πρέπει να προσθέσω?? Μήπως πρέπει να το ανοίξω με pc?? Εμφανίζονται οδηγίες?? 

ναι , πρέπει να το κατεβάσεις , 1η σελίδα ,1ο ποστ

δες και το φύλλο με "ιστορικό τιμών"

5 ώρες πριν, ezioioannis είπε

Με συγχωρείτε, απλά δώστε μου να καταλάβω. Το ότι αλλάζουν οι τιμές κάθε μήνα, τι σημαίνει?? Υπάρχει κόσμος που είναι διαθέσιμος δηλαδή κάθε μήνα να αλλάζει παροχο, αναλόγως ποιος θα είναι ο πιο φθηνός?? 

δε χρειάζεται να κυνηγάς το φθηνότερο , απλά βρες κάποιο σχετικά φθηνό τουλάχιστον μέχρι να επανέρθει η ρήτρα και μετά βλέπεις

11 ώρες πριν, liberis tsabras είπε

Εμενα η NRG μου εστειλε αυτο:

Οικιακό πρόγραμμα nrg ON TIME (Γ1)

Αρχικη τιμη προγραμματος : 0,14 €/kwh

Εκπτωση on time 30%: 0,098€

Επιδοτηση Κρατους : 0,015€

Τελικη Τιμη kwh: 0,083

Παγιο:4,8€ εντυπο λογαριασμό - 3,8€ ebill -2,8€ Πληρωμη μεσω Παγιας τραπεζικης Εντολης- 1,8€ ebill + Παγιας τραπεζικης Εντολης

Διαρκεια:Αοριστου

Πως σας μοιαζει? Διοτι στο γνωστο excel του φιλου μας (που εχει "σωσει" κοσμο και κοσμακη) δεν βλεπω τετοια εκπτωση/τιμες.

έχω το μέσο όρο 12μηνου για 30% 2μηνών και 10% των υπόλοιπων 10 μηνών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα είμαι στο ΗΡΩΝ GENERUS HOME
Δεύτερος εκκαθαριστικός σε εξοχικό  μου φάνηκε μεγάλη η χρεωση
image.png.3c3d9b0c117db0e8fe35a44b77d618ed.png

image.png.4f642a3ef4f3dcd9d7f78c3e2ccd936a.png

Έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο πάροχο ?

 

Επεξ/σία από antykaps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/5/2023 στις 12:08 ΜΜ, Rebirth είπε

Προφανώς άργησα, ναι... Θα κοιτάξω του @korakios ελπίζοντας να βγάλω άκρη. Σε κάθε περίπτωση θα ζητήσω να δω πώς με άλλαξαν πρόγραμμα χωρίς τη συναίνεσή μου. 

Πολύ απλό, σε κάποιο λογαριασμό το είχαν αναγράψει σε κάποια γωνιά με ψιλά γράμματα, δεν το είδες και μετά από ένα μηνα είναι σαν να το αποδέχτηκες σιωπηλά. Τόσο καιρό όμως φταις που δεν έχεις καταλάβει τίποτα. Είναι τακτική τους, εμένα πάνω στον μήνα το είχαν κάνει το είδα και μετά τα είπαμε μεσω rae γιατί κατήγγειλα την σύμβαση και κακώς με χρέωσαν εγγύηση που έφυγα. Μακριά από nrg οπότε. Έχω τέσσερις μήνες την "κακή" elpedison και πάνε όλα ρολόι, λογαριασμοί αλλά και τιμές.

Επεξ/σία από barimagas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...