Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, apouxereis said:

Δεν υπάρχει κέφι πλέον για κυβήγι τιμών...

Που ναι οι καλές εποχές του Αυγούστου...

Κέφι δεν υπάρχει αλλά αυτά που ανακοινώθηκαν παρουσιάζουν μεγάλη διαφορά στις τιμές....0,10 τελική με 0,15 είναι μεγάλες διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, S90 είπε

Κέφι δεν υπάρχει αλλά αυτά που ανακοινώθηκαν παρουσιάζουν μεγάλη διαφορά στις τιμές....0,10 τελική με 0,15 είναι μεγάλες διαφορες.

αν μιλας για το 0,10 φυσικο αεριο, θα δεις οτι αυτο ειναι με εκπτωση συνεπειας 25% η οποια θα ισχυει μεχρι 1η Ιουλιου.

Οταν μπει απο 1 Ιουλιου ξανα η ρητρα (αν δεν αλλαξει κατι) τοτε δεν θα μπορεις να μετακινησε και η εκπτωση 25% στο ρευμα στην εταιρια  φυσικο αεριο γινεται 20% και μονο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ. και 48 μηνες συμβολαιο.

Εγω π.χ. για 12 ευρω το μηνα διαφορα ΔΕΗ σε ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ δεν προκειτε να παω να κανω αλλαγη παροχου για 2 μηνες (και να ψαχνομαι μετα) οταν εχει αποδειχθει οτι οταν ολα ακριβενουν οι ΔΕΗ εχει το πιο ανθρωπινο προσωπο.  

Επεξ/σία από johnniek13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ppetros είπε

Εντός της ημέρας αναμένεται αναρτηθούν τα τιμολόγια των παρόχων ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου στην πλατφόρμα e-katanalotis.

 

Απ οτι ακουσα πριν λιγο στο ραδιοφωνο ειπαν οτι απο σημερα το απογευμα θα αναρτηθουν οι τιμες.

Eχουν ανέβει, εδώ: https://e-katanalotis.gov.gr/energyBasket 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, apouxereis είπε

Δεν υπάρχει κέφι πλέον για κυβήγι τιμών...

Που ναι οι καλές εποχές του Αυγούστου...

Πάντως, αν δεν κάνω κάποιο λάθος, εγώ βλέπω πολύ μεγάλες διαφορές ακόμα και μεταξύ προγραμμάτων ίδιας εταιρίας, η elpedison πχ έχει 0,125 το economy και 0.215 electricity home day

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, johnniek13 είπε

αν μιλας για το 0,10 φυσικο αεριο, θα δεις οτι αυτο ειναι με εκπτωση συνεπειας 25% η οποια θα ισχυει μεχρι 1η Ιουλιου.

Οταν μπει απο 1 Ιουλιου ξανα η ρητρα (αν δεν αλλαξει κατι) τοτε δεν θα μπορεις να μετακινησε και η εκπτωση 25% στο ρευμα στην εταιρια  φυσικο αεριο γινεται 20% και μονο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ. και 48 μηνες συμβολαιο.

Εγω π.χ. για 12 ευρω το μηνα διαφορα ΔΕΗ σε ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ δεν προκειτε να παω να κανω αλλαγη παροχου για 2 μηνες (και να ψαχνομαι μετα) οταν εχει αποδειχθει οτι οταν ολα ακριβενουν οι ΔΕΗ εχει το πιο ανθρωπινο προσωπο.  

Όταν ήμουν πέρσι στο αέριο, η ρήτρα αναπροσαρμογής ήταν χαμηλότερη από την κρατική επιδότηση…. Όποτε έβγαινα κερδισμένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, john anad είπε

Ο ΗΡΩΝ στο solar generous home για το Μαιο το παγιο το πηγε απο τα 3€ που το ειχε στα 5€

για τους νέους πελάτες μόνο ή θα πιάνει και τους παλιούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Eχουν ανέβει, εδώ: https://e-katanalotis.gov.gr/energyBasket 

Είναι του Απριλίου, λέει κάτω - εκτός αν δεν βλέπω κάτι λόγω κινητού 

Επεξ/σία από marinna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό της NRG συμφέρει αυτή τη στιγμή, για επαγγελματικό ως 25kva.

Eγώ δε νομίζω να μπω στη διαδικασία αλλαγής γιατί έχω ρίξει πολύ τη κατανάλωση (500kw/μήνα)... δηλαδή η μηνιαία διαφορά απ'το Economy της Elpedison είναι 9 ευρώ + 2 ευρώ το πάγιο.

Επίσης το συγκεκριμένο είναι πρόγραμμα τύπου Zero (μετά τη κατάργηση του έκτακτου μηχανισμού).

(1,18 x ΤΕΑ) + 0,0299  και 9 ευρώ πάγιο...

Spoiler

4.jpg.659c2dea888d4354a48f8617ade3a945.jpg.81ddadcf0630b7b6aede4b100d97bdb4.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν και οι νέες τιμές , όντως σφάζουν στα παλιά προγράμματα και σπρώχνουν τα νέα

έχουμε σαν νέα το simple generous του Ηρών (πάτε προς τα εκεί όσοι στο generous)

συμπαθητικό και της NRG το simple

έβγαλε και η volton (απο τον προηγούμενο μήνα , τώρα το είδα) ένα νέο "energy Control" με αρκετά ανταγωνιστική τιμή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, korakios είπε

Μπήκαν και οι νέες τιμές , όντως σφάζουν στα παλιά προγράμματα και σπρώχνουν τα νέα

έχουμε σαν νέα το simple generous του Ηρών (πάτε προς τα εκεί όσοι στο generous)

 

Μιας και δεν εχω παρει ακομη τις εκπτωσεις του solar αφου ειμαι ακομη στην αρχη και δεν εχουν πιστωθει τα 90 ευρω, μηπως να την κανω για το simple χωρις δεσμευσεις;; μια σκεψη..😉

Επεξ/σία από energy52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...