Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα Χριστος Ανεστη και Χρονια Πολλα! μου βγηκε ο πρωτος λογαριασμος στην δεη στο γ22 55 kva επαγγελματικο.  Το βλεπω πολυ καλο σε συγκριση με την nrg στις τιμες , Επιτελους ενας λογαριασμος που βλεπω με χ0,18600, και χ0,16200. Που στην nrg εβλεπα παντα χ0,2590 την καθε κιλοβατωρα. . Αλλα παρατηρω οτι ενω εχω 900 κατι κιλοβατωρες η δεη γραφει 17,8 χρεωστεα ζητηση , ενω η nrg στον προηγουμενο λογαριασμο με 1060 κιλοβατωρες μου βγαζει χρεωστεα ζητηση 9. Η δεη σκεφτομαι μηπως κλεβει στην χρεωστεα ζητηση. Υπαρχει τροπος υπολογισμου της χρεωστεας ζητησης; . Ο καθε παροχος υπολογιζει διαφορετικα την χρεωστεα ζητηση; . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εγγύηση τι παίζει παιδιά? Είμαι elpedison από τέλη Φεβρουαρίου και τώρα πήρα ένα έναντι λογαριασμό.

Αν βάλω πάγια εντολή θα μου επιστραφεί το ποσό. 

Στο ένα πεδίο γράφει 207,10 κα χρέωση  103,55, στον επόμενο λογαριασμό αν δε βάλω πάγια εντολή θα μου χρεώσουν και τα υπόλοιπα;

Επειδή πλέον θέρμανση τέλος σκέφτομαι να γυρίσω ΔΕΗ, αν πάω σε κατάστημα ΔΕΗ θα αναγκαστουν να μου βγάλουν τελικό, εκεί θα μου γυρίσουν την εγγύηση ή θα τρέχω να τη ζητάω σαν επιστροφή;

Ευχαριστώ.

elped.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Gl0bAlZer0 είπε

Με την εγγύηση τι παίζει παιδιά? Είμαι elpedison από τέλη Φεβρουαρίου και τώρα πήρα ένα έναντι λογαριασμό.

Αν βάλω πάγια εντολή θα μου επιστραφεί το ποσό. 

Στο ένα πεδίο γράφει 207,10 κα χρέωση  103,55, στον επόμενο λογαριασμό αν δε βάλω πάγια εντολή θα μου χρεώσουν και τα υπόλοιπα;

Επειδή πλέον θέρμανση τέλος σκέφτομαι να γυρίσω ΔΕΗ, αν πάω σε κατάστημα ΔΕΗ θα αναγκαστουν να μου βγάλουν τελικό, εκεί θα μου γυρίσουν την εγγύηση ή θα τρέχω να τη ζητάω σαν επιστροφή;

Ευχαριστώ.

elped.JPG

οταν ημουνα στην elpedison οταν εβαλα παγια εντολη στον επομενο λογαριασμο μου επεστρεψαν την εγγυηση. 
Ολοκληρο το ποσο οχι το μισο δεν ξερω γιατι σου επιστρεφουνε μονο το 50% και οχι το 100% δες τους ορους του συμβολαιου σου elpedion economy. Τι ρολοι ειναι αυτο; οικιακο ή επαγγελματικο γ21 ;  

Παρε τηλεφωνο στο 2112117300 και κανε παραπονα . Ελπιζω να σου απαντησει καποιος διοτι εχει τεραστια αναμονη καποιες φορες . Αλλιως στο chat του my elpedison . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, johnmegarythmos είπε

οταν ημουνα στην elpedison οταν εβαλα παγια εντολη στον επομενο λογαριασμο μου επεστρεψαν την εγγυηση. 
Ολοκληρο το ποσο οχι το μισο δεν ξερω γιατι σου επιστρεφουνε μονο το 50% και οχι το 100% δες τους ορους του συμβολαιου σου elpedion economy. Τι ρολοι ειναι αυτο; οικιακο ή επαγγελματικο γ21 ;  

Παρε τηλεφωνο στο 2112117300 και κανε παραπονα . Ελπιζω να σου απαντησει καποιος διοτι εχει τεραστια αναμονη καποιες φορες . Αλλιως στο chat του my elpedison . 

Πρώτο λογαριασμός είναι, δεν μου επιστρέφουν κάτι με χρεώνουν από ότι καταλαβα σαν πρώτος λογαριασμός την μισή εγγύηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παρακαλώ σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Μόλις έληξε το myhome online που είχα σε ΔΕΗ 0,13 και 0,17 και με πήγαν κατευθείαν στο myhome open.

Επειδή είμαι έτοιμος να υπογράψω με zenith στο power home now, μήπως να περιμένω μέχρι τον Ιούλιο αφού μπορώ να φύγω όποτε θέλω; 

Κατανάλωση ανα 4μήνο, περίπου 1300 ημέρα και 400 νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Gl0bAlZer0 είπε

 

Πρώτο λογαριασμός είναι, δεν μου επιστρέφουν κάτι με χρεώνουν από ότι καταλαβα σαν πρώτος λογαριασμός την μισή εγγύηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση

την εγγυηση στην κρατανε μιση μιση σε 2 λογαριασμους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...η ΡΑΕ ενημέρωσε τους προμηθευτές πως θα πρέπει να ενημερώνουν την αρχή πριν την 23:59 στις 20 κάθε μήνα για τις τιμές τους. Επίσης θα πρέπει να αναρτούν τιμές μέχρι τις 23:59 στα site τους την ίδια ημέρα. Για να δούμε πως θα πάει σήμερα. Θα αναρτήσουν όλοι ή τα γνωστά λαμόγια θα περιμένουν για να βγάλουν λίγο φθηνότερες τιμές και να διαφημιστούν μετά στον σβέρκο των υπολοίπων;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , ξέρουμε κάτι για αυτό  το πρόγραμμα , καινούργιο είναι  ?  δεν το βλέπω στο eΑίτηση-Προμήθειας-Ηλεκτρικής-Ενέργειας_Forward-για-το-Σπίτι-1.pdfΑίτηση-Προμήθειας-Ηλεκτρικής-Ενέργειας_Forward-για-το-Σπίτι-1.pdfxcel του @korakios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...