Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως γνωριζεται γιατι υπαρχουν παρα πολλες αρνητικες κριτικες για τον ΗΡΩΝ σε facebook, google κλπ;ισχυουν ολα αυτα που γραφουν;δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο αληθευουν η οχι,ποια ειναι η δικη σας γνωμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, john anad είπε

Μηπως γνωριζεται γιατι υπαρχουν παρα πολλες αρνητικες κριτικες για τον ΗΡΩΝ σε facebook, google κλπ;ισχυουν ολα αυτα που γραφουν;δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο αληθευουν η οχι,ποια ειναι η δικη σας γνωμη;

https://www.insomnia.gr/search/?q=Ηρών&quick=1&item=796374&type=forums_topic&sortby=newest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, john anad είπε

Μηπως γνωριζεται γιατι υπαρχουν παρα πολλες αρνητικες κριτικες για τον ΗΡΩΝ σε facebook, google κλπ;ισχυουν ολα αυτα που γραφουν;δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο αληθευουν η οχι,ποια ειναι η δικη σας γνωμη;

Είμαι Ήρων από τον Σεπτέμβριο όπου μεταφέρθηκα από τη ΔΕΗ επειδή έληγε σύντομα το myhome enter. Ο πρώτος λογαριασμός ήρθε μετά από 2 μήνες και από τότε δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλοι οι λογαριασμοί βγαίνουν στην ώρα τους και είναι σωστοί ως προς τις χρεώσεις. Μάλιστα, πλέον το pdf βγαίνει μία μέρα μετά την έκδοση του λογαριασμού από εκεί που ήθελε δύο εβδομάδες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα.Μου ηρθε πριν λιγες λογαριασμός Ηρων,για 58 ημερες(Εναντι με ενδειξη πελάτη).Σε τηλεφωνικη εποικοινωνια,με εκπρόσωπο μου ειπαν ότι επειδή ο πρώτος λογαριασμος καθυστέρησε να βγεί,αυτό το κάναμε για να συγχρονηστεί ,ο κύκλος τιμολόγησης,και οτι  ο επόμενος λογαριασμός θα ειναι κανονικά μηνιαιος.Θελω λιγο την τοποθετηση σας γι αυτο.Επι ευκαιριας μπορω να ανεβασω εδω τον λογαριασμο που βγηκε;αν ναι με ποιον τροπο;

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, john anad είπε

Μηπως γνωριζεται γιατι υπαρχουν παρα πολλες αρνητικες κριτικες για τον ΗΡΩΝ σε facebook, google κλπ;ισχυουν ολα αυτα που γραφουν;δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο αληθευουν η οχι,ποια ειναι η δικη σας γνωμη;

Με παραξένεψε και εμένα όταν έκανα αναζήτηση νέου παρόχου.

Κατέληξα πως για όλους υπάρχουν αρνητικά σχόλια. Η διαφορά είναι πως οι άλλοι πάροχοι σβήνουν τα αρνητικά σχόλια στο facebook ενώ ο Ηρων τα κρατάει. Δεν ξέρω γιατί έχει παρθεί αυτή η απόφαση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Με παραξένεψε και εμένα όταν έκανα αναζήτηση νέου παρόχου.

Κατέληξα πως για όλους υπάρχουν αρνητικά σχόλια. Η διαφορά είναι πως οι άλλοι πάροχοι σβήνουν τα αρνητικά σχόλια στο facebook ενώ ο Ηρων τα κρατάει. Δεν ξέρω γιατί έχει παρθεί αυτή η απόφαση. 

Ειναι ανικανοι σε ολα τους. Γι'αυτο. Μακρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jason13 είπε

Ειναι ανικανοι σε ολα τους. Γι'αυτο. Μακρια.

Μηπως πρεπει αυτη την απαντηση σου να την τεκμηριωσεις για να γνωριζουμε και εμεις;να απαντας γενικως και αοριστως δεν βοηθας καθολου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, john anad είπε

Μηπως πρεπει αυτη την απαντηση σου να την τεκμηριωσεις για να γνωριζουμε και εμεις;να απαντας γενικως και αοριστως δεν βοηθας καθολου 

Η μονη εταιρια που αν δεν δηλωσεις kwh (σε γ21) γραφειο σου δηλωνουν 3600kwh μεση καταναλωση και σκαει λογαριασμος κοινοχρηστων 500€ οσο δινω κανονικα σε ενα χρονο, αλλα σε μηνιατικο. Εφυγα απο εταιρια 25/12 και ηρθε λογαριασμος 10/2 τελικος και η επιστροφη 20% συνεπεια με το παλιο συμβολαιο δινεται μονο μεσω ΡΑΕ  και με ενα τροπαριο που μου προτινε ο κορακιος να γραψω. Τωρα την πηρα. Αν δεν παω μεσω ΡΑΕ  λενε δεν δινουμε συνεπεια σε τελικο. Το 50αρικο το Σεπτεμβρη δεν το δωσανε στον πρωτο λογαριασμο και ουτε τις επιδοτησεις σε επαγγελματικα ενω ολοι το μοιραζαν καλως κακως. Το μαθαμε μετα απο την εκδοση του πρωτου λογαριασμου 2 μηνες μετα την εγγραφη στην εταιρια.
Για κοινοχρηστη παροχη λενε θα μου βαλουν αυτοματα την εξτρα επιδοτηση του κρατους κατι που δεν προκειται και δεν ξερω αν γινεται.
Η υπευθυνη το Δεκεμβρη μου ειχε πει για να μην φυγω οτι υπογραφηκε μια βδομαδα πριν, 10 δεκεμβρη κοντα, η εξτρα ΤΕΜ κατι που ηταν ψεμα και εμεινα 20 μερες χωρις λογο παραπανω στην εταιρια. Τελικα το Γεναρη την ανακοινωσε το κρατος.

Γενικα τοσο γελοιοι που δωσανε καταλαθος εγγυηση στον τελικο λογαριασμο πισω 100€ ενω δν ειχα δωσει και τους το ειχα ενημερωσει. Αυτο υπερ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελάτης στον Ήρων από το Φεβρουάριο.

Ενώ από την πρώτη στιγμή όρισα πάγια εντολή εξόφλησης και μάλιστα μέσα από την εφαρμογή my heron εντούτοις αν και ο πρώτος λογαριασμός εξοφλήθηκε κανονικά και εμπρόθεσμα μέσω της πάγιας εντολής μου ήρθε ο δεύτερος λογαριασμός με +99€ εγγύηση.

Κατά τη σύμβαση όταν είναι ενεργή  η πάγια εντολή τότε η εγγύηση δεν χρεώνεται, παρόλα ταύτα μου χρέωσαν εγγύηση.

Διαμαρτυρήθηκα και αργότερα με πήραν στο τηλέφωνο να μου πουν ότι δεν θα χρεωθεί εγγύηση. Στο pdf του λογαριασμού όμως δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ος λογαριασμός στον Ηρων 14/12 - 28/12 ( εκκαθαριστικός ) 650Kwh ( και απουσίαζα και μια βδομάδα από το σπίτι σε αυτό το διάστημα ). Το λάθος έγινε γιατί την αρχική μέτρηση την έδωσαν από τον Ηρων στην Δεδδηε και η οποία εννοείται ότι ήταν λάθος (στις 28/12 έγινε από την Δεδδηε η τελικη καταμέτρηση ). Ο Ηρων το έπαιζε τρελίτσα και πέταγε το μπαλάκι στην Δεδδηε , ώσπου μου έστειλαν screenshot από την Δεδδηε για να μου το επιβεβαιώσουν. Εδώ και 4 μήνες δεν μου έχουν απαντήσει που βρήκαν την αρχική ένδειξη ( γιατί εγω δεν τους την έδωσα) , και έχω κάνει καταγγελία στην ΡΑΕ.

Στα mail μου δεν απάντησαν ποτέ και όταν τους έπαιρνα τηλ μου έλεγαν ότι θα το κοιτάξουν 

Απλα τραγικοί…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με κάλεσαν από call center και μου πρότειναν το Protergia Οικιακό Value το οποίο συνοπτικά έχει τις παρακάτω παροχές που τις πήρα και γραπτώς:

 

ΟΙΚΙΑΚΟ VALUE ΠΑΡΟΧΕΣ:

Ενιαία Χαμηλή τιμή, ανεξαρτήτως κατανάλωσης

Με Τελική Τιμή Χρέωσης Προμήθειας μετά την Κρατική Επιδότηση από 0,12500€/kWh

(για τις καταναλώσεις Απριλίου) Με πλήρη συμμετοχή στις κρατικές επιδοτήσεις

 

Πάγιο 3€/μήνα


Χωρίς Εγγύηση, με πάγια εντολή

Χωρίς Δεσμεύσεις

Χωρίς Ρήτρα Αναπροσαρμογής, ακόμα και μετά το διάστημα αναστολής της ( Για την περίοδο ισχύος της αναστολής (ν.4951). Μετά την αναστολή, η έκπτωση διαμορφώνεται στα 10€/MWh.)

Χωρίς Ρήτρα Αποχώρησης

Δωρεάν myprotergia

Χωρίς Πρόσθετη Συνδρομή

Επεξ/σία από mdendrin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mdendrin είπε

με κάλεσαν από call center και μου πρότειναν

το ερώτημα ποιο είναι ? έτσι που το έγραψες σα διαφήμιση/παρουσίαση του προγράμματος είναι ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mdendrin είπε

με κάλεσαν από call center και μου πρότειναν το Protergia Οικιακό Value το οποίο συνοπτικά έχει τις παρακάτω παροχές που τις πήρα και γραπτώς:

 

ΟΙΚΙΑΚΟ VALUE ΠΑΡΟΧΕΣ:

Ενιαία Χαμηλή τιμή, ανεξαρτήτως κατανάλωσης

Με Τελική Τιμή Χρέωσης Προμήθειας μετά την Κρατική Επιδότηση από 0,12500€/kWh

(για τις καταναλώσεις Απριλίου) Με πλήρη συμμετοχή στις κρατικές επιδοτήσεις

 

Πάγιο 3€/μήνα


Χωρίς Εγγύηση, με πάγια εντολή

Χωρίς Δεσμεύσεις

Χωρίς Ρήτρα Αναπροσαρμογής, ακόμα και μετά το διάστημα αναστολής της ( Για την περίοδο ισχύος της αναστολής (ν.4951). Μετά την αναστολή, η έκπτωση διαμορφώνεται στα 10€/MWh.)

Χωρίς Ρήτρα Αποχώρησης

Δωρεάν myprotergia

Χωρίς Πρόσθετη Συνδρομή

Το ίδιο ακριβώς δίνει και η watt k volt .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mdendrin said:

με κάλεσαν από call center και μου πρότειναν το Protergia Οικιακό Value το οποίο συνοπτικά έχει τις παρακάτω παροχές που τις πήρα και γραπτώς:

 

ΟΙΚΙΑΚΟ VALUE ΠΑΡΟΧΕΣ:

Χωρίς Ρήτρα Αποχώρησης
 

 δηλαδή δεν υπάρχει χρονική δέσμευση; 

Ακόμη και αν τελειώσουν τα έκτακτα μέτρα που προβλέπουν ότι μπορείς να πηγαίνεις απο τον ένα πάροχο στον άλλον αλλάζοντας κάθε μήνα (αν έχεις το κουράγιο και την υπομονή!);

Τις παροχές τις ζήτησες γραπτώς και τις έστειλαν στο email που δήλωσες; Ρωτάω γιατί αρκετοί αποφεύγουν τις γραπτές δεσμεύσεις όταν σου προτείνουν κάποιο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...