Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, socper είπε

Είμαι ανάμεσα σε Ήρων και φυσικό αέριο. Θεωρητικά ο ήρων βγαίνει πιο φθηνός, αλλά με δελεάζει η δωρεάν  τεχνική βοήθεια, γιατί όλο και κάτι προκύπτει. Έχει κάνει κανείς χρήση της συγκεριμένης παροχής; ισχύουν αυτά που γράφουν;  

Ναι το έχω χρησιμοποιήσει. Επίσκεψη υδραυλικού no questions asked για επισκευή στο καζανάκι. Προσοχή ότι για την οποιαδήποτε επισκευή σε λέβητα αερίου, χρειάζεται να έχεις φύλλου Καυσης, πιστοποιητικό Συντήρησης και απόδειξη παροχής υπηρεσιών ( ούτε ένα 10% με λέβητες αερίου δεν το έχουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, transport_planner είπε

Ναι το έχω χρησιμοποιήσει. Επίσκεψη υδραυλικού no questions asked για επισκευή στο καζανάκι. Προσοχή ότι για την οποιαδήποτε επισκευή σε λέβητα αερίου, χρειάζεται να έχεις φύλλου Καυσης, πιστοποιητικό Συντήρησης και απόδειξη παροχής υπηρεσιών ( ούτε ένα 10% με λέβητες αερίου δεν το έχουν)

Ευχαριστώ για την πληροφορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AKATADIOKTOS είπε

Κανείς εδώ μέσα δεν έδωσε σημασία σε αυτή την είδηση.

 

Το ανέφερα χτες. Για τη Watt & Volt συγκεκριμένα δε φταίει μόνο η κατάσταση στην αγορά αλλά και η εξαπάτηση ανυποψίαστων πελάτων με το Zero (δήθεν 2 cents και κατάργηση ρήτρας αναπροσαρμογής). Όποιος έπαιρνε το 1ο λογαριασμό, έφευγε μια μέρα αργότερα. Όχι δε χρεοκόπησαν, αλλά ξέρουν πως όταν καταργηθεί ο μηχανισμός δε θα μπορούν να ξαναπουλήσουν το ίδιο παραμύθι οπότε πήρανε τα εκατομυρια και άντε γεια. Η Volterra είναι σε πολύ χειρότερη μοίρα οικονομικά.

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

Έχουμε ιδεά με την ΗΡΩΝ πόσο καιρό κάνει να σου στείλουν το συμβόλαιο e-contract? 

Ο κοράκιος είχε κάνει αίτηση για αέριο μέσω econtract και δεν έχει πάρει απάντηση εδώ και 11 μήνες. 😄

@korakios https://www.protergia.gr/el/protergia-epaggelmatiko-revma-1-stathero-30

To επαγγελματικό σταθερό της protergia ήταν μέχρι 31/7, βγάλτο από το excel. Eπίσης το Γ22 της solar

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αποχώρησα από την elpedison και πήγα στη ΔΕΗ. Στο τελικό λογαριασμό που αφορά το διάστημα 13-5 ως 1-8 η elpedison μου χρεώνει 190 ευρώ ρήτρα που αφορά το χρονικό διάστημα 1-3 ως 1-8 και ενώ στις 13-5 είχα πληρώσει εκκαθαριστικό λογαριασμό για τους προηγούμενους μήνες Φεβρουάριο ως Μαϊο. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία; Τους ρωτησα γραπτώς και δεν απάντησαν. Την προηγούμενη βδομάδα εκανα αίτημα στη ΡΑΕ αλλά ούτε αυτοί δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η we αξιζει με τις τρεχουσες τιμες αλλα δεν το εχουν.

Οσους παροχους ρωτησα λεγανε 1 εβδομαδα να γινει η αλλαγη.

Ηταν οι μονοι που τα μασαγαν και μου λεγανε ε θα αργησει, ε πανω απο 2 εβδομαδες και ισως και αν και εχω φορτο και και.

Επισης ποτε δεν μου εστειλαν τα χαρτια με το τι ζητανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το ανέφερα χτες. Για τη Watt & Volt συγκεκριμένα δε φταίει μόνο η κατάσταση στην αγορά αλλά και η εξαπάτηση ανυποψίαστων πελάτων με το Zero (δήθεν 2 cents και κατάργηση ρήτρας αναπροσαρμογής). Όποιος έπαιρνε το 1ο λογαριασμό, έφευγε μια μέρα αργότερα. Όχι δε χρεοκόπησαν, αλλά ξέρουν πως όταν καταργηθεί ο μηχανισμός δε θα μπορούν να ξαναπουλήσουν το ίδιο παραμύθι οπότε πήρανε τα εκατομυρια και άντε γεια. Η Volterra είναι σε πολύ χειρότερη μοίρα οικονομικά.

Ο κοράκιος είχε κάνει αίτηση για αέριο μέσω econtract και δεν έχει πάρει απάντηση εδώ και 11 μήνες. 😄

@korakios https://www.protergia.gr/el/protergia-epaggelmatiko-revma-1-stathero-30

To επαγγελματικό σταθερό της protergia ήταν μέχρι 31/7, βγάλτο από το excel. Eπίσης το Γ22 της solar

Εστειλα στο live chat να προχωρησουν την διαδικασια και μετα απο λιγο εστειλαν το συμβολαιο στο οικιακο. Στο επαγγελματικο ακόμα τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το ανέφερα χτες. Για τη Watt & Volt συγκεκριμένα δε φταίει μόνο η κατάσταση στην αγορά αλλά και η εξαπάτηση ανυποψίαστων πελάτων με το Zero

Λίγα λόγια για το πολυβραβευμένο Zer0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

Έχουμε ιδεά με την ΗΡΩΝ πόσο καιρό κάνει να σου στείλουν το συμβόλαιο e-contract? 

Έκανα χθες αίτηση μέσω e-contract, σήμερα μου ήρθε με email η σύμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα . Είπα να φύγω από ΔΕΗ να πάω elpedison και μου είπαν ότι η τελική τελική τιμή τους είναι τσάμπα 0,04 τιμή KW ενώ στον τιμοκατάλογο τους βλέπω στο νυχτερινό 24 ώρες 0,34 λεπτά .Γνωρίζει κάποιος τι λαμογιες κάνουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panteraGGR είπε

Γιατί αξίζει ν κάτσεις ΔΕΗ;

0,04 δυσκολο να σου ειπαν.. 0,4 ισως. Τωρα αν φυγεις απο ΔΕΗ γιατι δεν πας φυσικο αεριο που ειναι μετα την επιδοτηση 0,04*6% φπα. Περα απο την WE νομιζω η φυσικο αεριο ειναι η επομενη καλυτερη για σεπτεμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...