Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κι εμένα μου έστειλαν έκτακτο μετά από 6 μηνες. 😛

Πρεπει όντως να ειχαν θεμα με το προγραμμα! Γιατι αν το ειχαν συστημα αυτο και εμενα σε κανενα 6μηνο θα μου τα εδιναν! Βεβαια θα τους κυνηγουσα περισσοτερο γιατι εχω πιστωση ενα 40αρι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μεγάλο μπέρδεμα με ήρων υποψιαζομαι.24 Φεβρουαριου ,καταχορω την ενδειξη,και ακομα δεν εκδοθηκε λογαριασμος.προχθες μου ηρθε ειδοποιηση γαι καταχωρηση και την  εβαλα και αυτην .παιρνω τηλεφωνο στον ηρων.και μιλαω με καποιον εκπροσωπο,και μου ειπε οτι θα εκδοθει λογαριασμος 30 Μαρτιου περιπου,κανονικα θα επερεπε ηδη να εκδοθει,και του λεω εγω εβαλα την ενδειξη ,αλλα εσεις με ποια ενδειξη θα εκδωσετε λογαριασμο;κια μου απανταει με αυτην απου δωσατε την 24 Φλεβαρη,η τωρινη θα ειναι για τον τριτο κυκλο τιμολογησης.τους εχω ικανους να μου ερθει μεγαλος λογαριασμος,και να μου προσθεσουν ολες τι ςκιλοβατωρες που σας ανεφερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, korakios είπε

γιαυτό και να το επιβεβαιώσεις απο ΔΕΔΔΗΕ και να επισυνάψεις την απάντηση στη ΔΕΗ ωστε να μη γίνει κάτι τέτοιο λόγω "λάθους συστήματος"

Εστειλα εμαιλ στο ΔΕΔΔΗΕ για διευκρίνιση, αλλα ηρθε sms  απο protergia που λεει

 EYXAPIΣTOYME ΓIA THN EΠIΛOΓH ΣAΣ. ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI H AITHΣH ΓIA THN ΠAPOXH *** KATAXΩPHΘHKE EΠITYXΩΣ, EΣTAΛH ΣTO ΔIAXEIPIΣTH TOY ΔIKTYOY KAI ΠPOBΛEΠETAI NA ENEPΓOΠOIHΘEI MEXPI TIΣ 04/04/2023

προβλεπω γερό μπερδεμα. Για πλακα ειπα θα με ερθουν 2 λογαριασμοι αλλα ειναι πολύ πιθανών 

 

Επεξ/σία από hamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως η χειρότερη εξυπηρέτηση που συνάντησα ποτέ είναι στην Elpedison. Έκανα αίτηση εκπροσώπησης στις 21/02 και τελικά η αλλαγή παρόχου ολοκληρώθηκε 01/03. Επίσης, έως σήμερα τους ενοχλώ σχεδόν κάθε μέρα να μου ενεργοποιήσουν την ηλεκτρονική μου διασύνσδεση (εγγραφή στο myelpedison) και δεν το κάνουν με αποτέλεσμα να εμφανίζεται συνεχώς το παρακάτω μήνυμα και να μην μου επιτρέπει την εγγραφή και σύνδεση. Ακόμη, εννοείται ότι δεν απαντάνε ποτέ και στα mails. 

IMG_3850.jpeg

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Πάντως η χειρότερη εξυπηρέτηση που συνάντησα ποτέ είναι στην Elpedison. Έκανα αίτηση εκπροσώπησης στις 21/02 και τελικά η αλλαγή παρόχου ολοκληρώθηκε 01/03. Επίσης, έως σήμερα τους ενοχλώ σχεδόν κάθε μέρα να μου ενεργοποιήσουν την ηλεκτρονική μου διασύνσδεση (εγγραφή στο myelpedison) και δεν το κάνουν με αποτέλεσμα να εμφανίζεται συνεχώς το παρακάτω μήνυμα και να μην μου επιτρέπει την εγγραφή και σύνδεση. 

IMG_3850.jpeg

Κάθε εταιρεία έχει διαφορετικα δυνατά σημεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σας , μου βγηκε ο τελικος εκκαθαριστικος της nrg για το επαγγελματικο γ22 55kva και βλεπω οτι εχουνε χρεωσει τα 50 ευρω Επιστροφή Δωροκάρτας | nrg prime 50,00€. Απορω το nrg prime δεν ειναι μονο για τα οικιακα γιατι το γραφουνε; . Μου ειχανε δωσει δωροκαρτα καυσιμων της shell των 50 ευρω στην αρχη της συνδεσης . 

 

αναρτηθηκε στο site της δεη η κρατικη επιδοτηση του Απριλιου ειναι παλι μηδενικη για τα επαγγελματικα . δειτε εδω https://www.dei.gr/media/ntojoca1/timok-xt-042023-g22_v2.pdf

αναρτηθηκε παλι στο site της δεη η κρατικη επιδοτηση για τα οικιακα 0,015 ευρω του Απριλιου  εως 500 κιλοβατωρες δειτε εδω https://www.dei.gr/media/erohouuq/timok-xt-042023-g1-g1n_v2.pdf . 

Επεξ/σία από johnmegarythmos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση Ζενίθ και ενώ έβαλα πάγια εντολή βλέπω πως αναφέρουνε 50 ευρώ εγγύηση.

Τα επιστρέφουνε ή δε θα τα πάρουνε καν λόγω πάγιας εντολής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει αλλαξει καποιος απο elpedison night σε elpedison economy και να εχει ενεργο το double play gas fix ?

Ο δευτερος χρόνος του λήγει τον σεπτ 23, και φοβαμαι μηπως αλλάζοντας σε economy επιρεασει κι αυτο. 

κλασσικα παντως υπουλη τακτικη elpedison να βγαλει το economy και να το εχει σχεδον 9 λεπτα κατω απο το night 

Επεξ/σία από Eki_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο αίτηση σε elpedison σήμερα φιλοτιμήθηκε ο ΗΡΩΝ να καλέσει να ρωτήσει το λόγο που αποχωρώ αλλά δυστυχώς δεν έδωσε αντιπροσφορά, μόνο ευχήθηκε...Καλό Πάσχα.

Λέτε να ακολουθήσει 2ο τηλέφωνο; Πρακτικά σα μέσο πίεσης έγινε η αίτηση και όχι τόσο λόγω διαφοράς τιμής -ακόμα τουλάχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, geodimis είπε

Μετά απο αίτηση σε elpedison σήμερα φιλοτιμήθηκε ο ΗΡΩΝ να καλέσει να ρωτήσει το λόγο που αποχωρώ αλλά δυστυχώς δεν έδωσε αντιπροσφορά, μόνο ευχήθηκε...Καλό Πάσχα.

Λέτε να ακολουθήσει 2ο τηλέφωνο; Πρακτικά σα μέσο πίεσης έγινε η αίτηση και όχι τόσο λόγω διαφοράς τιμής -ακόμα τουλάχιστον..

Έχεις μεγάλη κατανάλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, geodimis said:

Μετά απο αίτηση σε elpedison σήμερα φιλοτιμήθηκε ο ΗΡΩΝ να καλέσει να ρωτήσει το λόγο που αποχωρώ αλλά δυστυχώς δεν έδωσε αντιπροσφορά, μόνο ευχήθηκε...Καλό Πάσχα.

Λέτε να ακολουθήσει 2ο τηλέφωνο; Πρακτικά σα μέσο πίεσης έγινε η αίτηση και όχι τόσο λόγω διαφοράς τιμής -ακόμα τουλάχιστον..

Εμενα μου πρόσφερε καλή αντιπρόταση για τα δεδομένα ενός μήνα κ την έκανα δεκτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας!Ημουν στον ΗΡΩΝ απο 28/12/2022   εως  29/3/2023!Εχω δωσει  3 φορες τιμες μεσω τουMyΗΡΩΝ  και το πιστευετε η' οχι μου εχουν βγαλει μεχρι τωρα μονο εναν λογαριασμο  9 ημερων (απο 28/12/2022-5/01/2023) δυο φορες λαθος και ενα διορθωτικο,αν ειναι δυνατον (ανικανοι να βγαλουν εναν λογαριασμο 9 ημερων σωστο)  και ενα ακομα ποσο  λογαριασμου χωρις την αναλυση του!Εχω στειλει 10 αιτηματα κυρολεκτικα ,τους εχω παρει τηλ.αλλες τοσες φορες και η απαντηση τους ειναι οτι "απο τι στιγμη που εμφανιζεται το ποσο θελει μεχρι 10 ημερες να βγει η αναλυση του λογαριασμου"!Πραγματικα για πολλα γελια και κλαματα μαζι!Φυσικα οι λογαριασμοι μεχρι τωρα παρουσιαζονται,καταλαθος υπερογκοι (η' ξεχνανε την επιδοτηση η' βαζουνε την εγγυηση η' οτιδηποτε μπορει να φανταστει ενας ''τρελος '' και οχι  γνωστικος ανθρωπος)!Ποτε ,πραγματικα δεν ειχα τετοια αντιμετωπιση απο αλλη εταιρεια και πιστεψτε με ,εχω αλλαξει  αρκετες!Ισως ειναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ με διαφορα εταιρεια,τουλαχιστον για μενα!Μακρυα!!!



 

Επεξ/σία από ΝΙΟΝΙΟΣ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...