Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

μ'αρεσει που το ψαξα και στην αναζήτηση 🙄

52 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

μ'αρεσει που το ψαξα και στην αναζήτηση 🙄

κι εγώ ψάχνομαι (εδώ και δύο μήνες έχω το πρόγραμμα ΗΡΩΝ SOLAR). Μάλλον κάτι σαν επένδυση είναι (σαν τοκοφόρο κατάθεση) , με μιά απόδοση όμως που δεν είναι σταθερή και δεν κατάλαβα ακριβώς πόσο είναι σαν ποσοστό.  Εάν είναι συμφέρουσα σε βάθος χρόνο κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά. Μπορείς να φύγεις όποτε θες και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω μείων τα κέρδη σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειμαι προτεργια και στις 15/3 εκανα ηλεκτρονικα συμβαση  με ΔΕΗ . Στις 24/3 στελνω αιτημα υπαναχωρησης στη ΔΕΗ και ξανα συναπτω συμβολαιο με προτεργια .

Σημερα με εστειλαν εμαιλ απο ΔΕΗ

Αναφορά σε κείμενο

Σε συνέχεια του αιτήματος σας,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η παροχή σας είναι πλέον ενεργή.
Μπορείτε όμως αζημίωτα να προχωρήσετε σε αλλαγή προμηθευτή οποιαδήποτε στιγμή επιθυμείτε.

Τι σημαινει η παροχή ειναι πλεον ενεργη ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, hamer είπε

Ειμαι προτεργια και στις 15/3 εκανα ηλεκτρονικα συμβαση  με ΔΕΗ . Στις 24/3 στελνω αιτημα υπαναχωρησης στη ΔΕΗ και ξανα συναπτω συμβολαιο με προτεργια .

Σημερα με εστειλαν εμαιλ απο ΔΕΗ

Τι σημαινει η παροχή ειναι πλεον ενεργη ?
 

Σημαίνει ότι η ΔΕΗ δε πρόλαβε να δει το αίτημα υπαναχώρησης, η αίτηση είχε φτάσει ήδη στον ΔΕΔΔΗΕ και πήρες εκπροσώπηση απ'τη ΔΕΗ.

Τώρα θα πρέπει να υπογράψεις αίτημα εκπροσώπησης στη Protergia (αλλαγή παρόχου πάλι), δεν αρκεί η σύναψη συμβολαίου γιατί δεν είσαι πλέον πελάτης τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστειλα και ΔΕΗ μηνυμα με απάντηση :

Αναφορά σε κείμενο

Σε συνέχεια του αιτήματος σας,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι όπως ανφέραμε η παροχή σας είναι πλέον ενεργή.Αυτό σημαίνει οτι η εντολή έχει ήδη δωθεί στον ΔΕΔΔΗΕ και έχει διεκπεραιωθεί.Σε αυτό το στάδιο δεν δύναται να γίνει υπαναχώρηση αλλα μπορείτε αζημίωτα να προβείτε σε οποιαδήποτε κίνηση επιθυμείτε όπως για παράδειγμα λύση/καταγγελία σύμβασης,αλλαγή προμηθευτή κ.λ.π.
Μπορείτε όμως αζημίωτα να προχωρήσετε σε αλλαγή προμηθευτή οποιαδήποτε στιγμή επιθυμείτε.

14 μερες δεν εχω δικαιωμα υπαναχωρησης ? Εγω εστειλα το αιτημα την Παρασκευη την 10η μερα.

 Για να ξερω ...αυτην την στιγμη που ειμαι /? ΔΕΗ ή προτεργια ? 

Επεξ/σία από hamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, papresa είπε

Γνωρίζετε αν η εξόφληση λογαριασμών NRG από Eurobank είναι δωρεάν. Κάτι τέτοιο μου είπαν... Αν είναι έτσι, γλιτώνω: 12 μήνες x 2 λογαριασμούς x 0,60€ προμήθεια = 14,40€.

Ναι είναι δωρεάν. Από eurobank λογαριασμό πληρώνω κι εγώ και δεν έχει καμία προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hamer είπε

Εστειλα και ΔΕΗ μηνυμα με απάντηση :

14 μερες δεν εχω δικαιωμα υπαναχωρησης ? Εγω εστειλα το αιτημα την Παρασκευη την 10η μερα.

 Για να ξερω ...αυτην την στιγμη που ειμαι /? ΔΕΗ ή προτεργια ? 

Μια η άλλη είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε η We απο μονη της τον εκτατο λογαριασμο για την πιστωση χωρίς να την ξαναενοχλησω! Ολα καλα !

Καλη εξυπηρετηση γενικα, οταν καταργηθει ο σημερινος μηχανισμος και σταθεροποιηθουν λιγο οι τιμες, μπορει να ξαναεπιστρεψω ακομα και αν δεν εχει το χαμηλοτερο τιμολογιο... αν ειναι δηλαδη στις τοπ 5 χαμηλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hamer είπε

14 μερες δεν εχω δικαιωμα υπαναχωρησης ?

όχι στο ρεύμα , έχει ξαναανφερθεί , ο ΔΕΔΔΗΕ δεν προβλέπει επιστροφή , στείλε στο ΥΠΕΝ για το νομοθετικό κενό

2 ώρες πριν, hamer είπε

 Για να ξερω ...αυτην την στιγμη που ειμαι /? ΔΕΗ ή προτεργια ? 

ΔΕΗ , επιβεβαίωσε απο ΔΕΔΔΗΕ , ή κάνε το κόλπο με το site για ΥΔΕ και αν το αποτέλεσμα βγάλει το τελευταίο νούμερο  της παροχής σου με +1 απο ότι στην Προτέργια , είσαι 101% στη ΔΕΗ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι στο ρεύμα , έχει ξαναανφερθεί , ο ΔΕΔΔΗΕ δεν προβλέπει επιστροφή , στείλε στο ΥΠΕΝ για το νομοθετικό κενό

ΔΕΗ , επιβεβαίωσε απο ΔΕΔΔΗΕ , ή κάνε το κόλπο με το site για ΥΔΕ και αν το αποτέλεσμα βγάλει το τελευταίο νούμερο  της παροχής σου με +1 απο ότι στην Προτέργια , είσαι 101% στη ΔΕΗ

 

Μα στο συμβόλαιο που εκανα με προτεργια ήδη ειχαν αλλαξει το προτελευταιο το νουμερο παροχής επειδη απο οτι με ειπαν πηγα στην Δεη και ξαναηρθα προτεργια.

Επεξ/σία από hamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hamer είπε

Μα στο συμβόλαιο που εκανα με προτεργια ήδη ειχαν αλλαξει νουμερο παροχής επειδη απο οτι με ειπαν πηγα στην Δεη και ξαναηρθα προτεργια.

οκ, δες τελευταίο ψηφίο που είχες στην Προτέργια , έστω 3

στο site θα πρέπει να δείχνει +2 , δλδ 5 ,

+1 στη ΔΕΗ , +1 επιστροφή στη Προτέργια

αν δε βγάζεις άκρη , τηλ αύριο στο ΔΕΔΔΗΕ , σήμερα κάνεις αίτημα επικοινωνίας / άλλο

ενημέρωσέ μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hamer είπε

Στο συμβόλαιο που εκανα με προτεργια ήδη ειχαν αλλαξει το προτελευταιο ψηφιο απο το νουμερο παροχής απο 3 σε 5 

άρα δεν έχει ενημερωθεί κλασσικά η ΔΕΗ και σου είπαν τις κλασσικές αρλούμπες που λένε

καλό είναι να το επιβεβαιώσεις και απο ΔΕΔΔΗΕ πάντως να είσαι 100% σίγουρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hamer είπε

Εστειλα και ΔΕΗ μηνυμα με απάντηση :

14 μερες δεν εχω δικαιωμα υπαναχωρησης ? Εγω εστειλα το αιτημα την Παρασκευη την 10η μερα.

 Για να ξερω ...αυτην την στιγμη που ειμαι /? ΔΕΗ ή προτεργια ? 

Έχεις 14 μέρες για υπαναχώρηση ναι... αλλά ταυτόχρονα εξουσιοδοτείς το πάροχο να εκτελέσει την αλλαγή άμεσα, δηλαδή εντός του παραθύρου της υπαναχώρησης. Απ'τη στιγμή που ολοκληρωθεί η αλλαγή, τότε παύει το δικαίωμα υπαναχώρησης.
Ο μόνος τρόπος για να ισχύσουν και οι 14 μέρες υπαναχώρησης είναι να ζητήσεις απ'τον πάροχο να στείλει το αίτημα εκπροσώπησης στον ΔΕΔΔΗΕ, 14 μέρες μετά την υπογραφή σου.

34 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Μου έστειλε η We απο μονη της τον εκτατο λογαριασμο για την πιστωση χωρίς να την ξαναενοχλησω!

Κι εμένα μου έστειλαν έκτακτο μετά από 6 μηνες. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hamer είπε

Σε λιγο θα μας στελνουν και λογαριασμους απο 2 εταιριες 😂

γιαυτό και να το επιβεβαιώσεις απο ΔΕΔΔΗΕ και να επισυνάψεις την απάντηση στη ΔΕΗ ωστε να μη γίνει κάτι τέτοιο λόγω "λάθους συστήματος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...