Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγα και εγω στον ΗΡΩΝ 2 ρολογια, του σπιτιου μου και ενα σπιτι στο χωριο μου,λετε να απογοητευθω?στο google buissness εχει παρα πολλες αρνητικες κρητικες,ποια ειναι η γνωμη σας?

Επεξ/σία από john anad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ είμαι στον Ήρων από τον Σεπτέμβριο και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τους λογαριασμούς. Μάλιστα, τα pdf των λογαριασμών πλέον εμφανίζονται την ίδια ή την επόμενη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/3/2023 στις 3:46 ΜΜ, korakios είπε

και κλασσικά την κάνεις λίγο πριν καταργηθεί ο μηχανισμός ενσωμάτωσης ρήτρας

Ισχύει και για ΗΡΩΝ generous οτι 'την κάνεις λίγο πριν ...κλπ' ... και την κάνουμε για πού ?  ΔΕΗ ή και κάπου αλλού που θα εκτιμήσουμε οταν καταργηθεί...

Πότε προβλέπεις να καταργηθεί ο μηχανισμός ενσωμάτωσης ρήτρας ?

 

Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gtkminsomnia είπε

Ισχύει και για ΗΡΩΝ generous οτι 'την κάνεις λίγο πριν ...κλπ' ... και την κάνουμε για πού ?  ΔΕΗ ή και κάπου αλλού που θα εκτιμήσουμε οταν καταργηθεί...

θα καταργηθεί 1/8/23 , άρα ένα μήνα πριν ή ένα μήνα πριν τυχών άλλης ημερομηνία κατάργησης θα είναι έτοιμο excel

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΗΡΩΝ solar generous που ειμαι ειναι δεσμευτικο σε κατι?το υπογραψα πριν 20 μερες,μπορω να φυγω απο την εταιρια μετα τον πρωτο λογαριασμο που θα λαβω?και μια αλλη ερωτηση,ο πρωτος λογαριασμος εκδιδεται μετα απο 2 μηνες περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john anad είπε

Στο ΗΡΩΝ solar generous που ειμαι ειναι δεσμευτικο σε κατι?το υπογραψα πριν 20 μερες,μπορω να φυγω απο την εταιρια μετα τον πρωτο λογαριασμο που θα λαβω?

πρώτα ρωτάνε και παίρνουν απο την εταιρία γραπτές απαντήσεις και μετά υπογράφουν , διάβασε προς τα πίσω ή κάνε αναζήτηση

3 λεπτά πριν, john anad είπε

και μια αλλη ερωτηση,ο πρωτος λογαριασμος εκδιδεται μετα απο 2 μηνες περιπου?

ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΗΡΩΝ solar generous που ειμαι ειναι δεσμευτικο σε κατι?το υπογραψα πριν 20 μερες,μπορω να φυγω απο την εταιρια μετα τον πρωτο λογαριασμο που θα λαβω?και μια αλλη ερωτηση,ο πρωτος λογαριασμος εκδιδεται μετα απο 2 μηνες περιπου? 

βοηθησε με σε παρακαλω στην ερωτηση που εκανα,δεν ξερω που να ψαξω,ειναι σημαντικο για μενα να γνωριζω

για το Solar Generous παίρνετε γραπτώς οτι

1. Δε θα χρεωθείτε κάτι για το Solar_Ε.ΝΑ που κουμπώνει στο Generous και

2. Δε θα επιστρέψετε τυχών εκπτώσεις του προγράμματος αν αποχωρήσετε πριν το 12μηνο

αυτο βρηκα,μπορεις να μου το εξηγησεις στο περιπου τι σημαινει?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2023 στις 10:48 ΠΜ, ekrepali είπε

Ραε δεν απανταει καθόλου η elpedison. Πάλι καλά που ασχολήθηκαν με το mail.

 

 

 

 

Ενω με mail απανταει τι να σου πω....2 βδομαδες περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Για ζενίθ υπάρχουν κακές εντυπώσεις/πρακτικές που έχει κάποιος αντιμετωπίσει; Έχει κάποιο λάκκο η φάβα ή μεταβαίνουμε χωρίς δεύτερες σκέψεις; Δεν είδα κάποια σημείωση στο εξέλ, όπως π.χ. έχει για την ελπέντισον.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε αν η εξόφληση λογαριασμών NRG από Eurobank είναι δωρεάν. Κάτι τέτοιο μου είπαν... Αν είναι έτσι, γλιτώνω: 12 μήνες x 2 λογαριασμούς x 0,60€ προμήθεια = 14,40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papresa είπε

Γνωρίζετε αν η εξόφληση λογαριασμών NRG από Eurobank είναι δωρεάν. Κάτι τέτοιο μου είπαν... Αν είναι έτσι, γλιτώνω: 12 μήνες x 2 λογαριασμούς x 0,60€ προμήθεια = 14,40€.

Σύμφωνα με το σάιτ της nrg είναι δωρεάν:

Στο δίκτυο της τράπεζας Eurobank και Nέο Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, χωρίς χρέωση, με τη χρήση του κωδικού πληρωμής, με τους ακόλουθους τρόπους:

Με πάγια εντολή μέσω τραπεζικού λογαριασμού

Με μετρητά

Με χρέωση τραπεζικού λογαριασμού

Μέσω web banking

Μέσω phone banking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papresa είπε

Γνωρίζετε αν η εξόφληση λογαριασμών NRG από Eurobank είναι δωρεάν. Κάτι τέτοιο μου είπαν... Αν είναι έτσι, γλιτώνω: 12 μήνες x 2 λογαριασμούς x 0,60€ προμήθεια = 14,40€.

Μέσω του livepay είναι σίγουρα δωρεάν

https://www.livepay.gr/search.aspx?searchtext=nrg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ενδιαφερθεί κάποιος για ΗΡΩΝ ΕΝΑ, να μας εξηγήσει κάνα δυο πραγματάκια;

ή καλύτερα αν καποιος το εχει κάνει ηδη!

Ουσιαστικά πρόκειται για "virtual net metering", οπου αγοράζεις "μετοχές" απο κάποιο υφιστάμενο πάρκο, που βλέπω στο σαιτ τους πως ανήκει στη Τερνα Ενεργειακή.

Τι γινεται ομως με την επικείμενη πώληση της; υπάρχει διαβεβαίωση πως θα συνεχιστεί το προγραμμα;

Διαβασα καπου πως χρεώνουν 1000ε ανα ΚW, που οκ εινα σχετικα τίμιο. 

Με αγχώνει όμως πως ειναι ουσιαστικά σύμβαση με μια εταιρεία, που σήμερα είναι αύριο δεν είναι. Απο την άλλη το νετ μετεριγνκ θα ναι πάντα στη σκεπή σου (με ότι θέματα υπάρχουν βεβαια, ασφαλεια, συντηρηση, βλαβες, αρχική υπαρξη δώματος/σκεπής κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...