Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά. Το 11.9 της ζενίθ στο power home now είναι για όλο το εύρος των kwh ή μέχρι κάποιο όριο. Δυστυχώς στο Λίνκ έχει ακόμα την προσφορά Μαρτίου οπότε δεν μπόρεσα να καταλάβω.  Επίσης έχει κανείς εμπειρία με την ζενιθ να μας πει τι γίνεται μιας και προς τα εκεί σκοπεύω  να κινηθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, jasonas21 είπε

και η we δεν πιστωνει συνέπεια στον τελικο! Ακόμα περιμένω τον έκτακτο που μου είχαν πει

Xτες μου έβγαλαν τον έκτακτο (μετά από 6 μήνες), μάλλον το έφτιαξαν το σύστημα. Δώστους καμιά βδομάδα περιθώριο γιατί τα κάνουν όλα χειροκίνητα... και μετά ενόχλησε τους πάλι. Αλλά ότι τα έδωσαν σε μένα, δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα τα πάρεις κι εσύ... δε ξέρω τι όρους έχεις υπογράψει κι αν έχει αλλάξει κάτι το τελευταίο 6μηνο (σχετικά με τις οδηγίες της ΡΑΕ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

για επαγγελματικά δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τις έξτρα επιδοτήσεις της Κομισιόν

άτυπα , υπάρχουν ανακοινώσεις με συγκεκριμένα ποσά ? Δίνουν κάποιο έξτρα ποσό η ΔΕΗ και η WeEnergy ακόμα ?

Επίσης του Μαρτίου οι κλασσικές (όχι έξτρα) ΤΕΜ , ήταν τελικά μηδέν ?

Μάρτιο δεν υπήρχε καμία επιδότηση για επαγγελματικές παροχές. Μόνο Αγροτικά πήραν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια συμβουλή . Μαλλον θα φυγω απο προτεργια παρ' ολο τα bonus που δινουν δεν με πειθουν . Απλα με ηρθε ενας εναντι τωρα 125 ευρω που ληγει 06.04 που τα πληρωνω καθε μηνα με παγια εντολή. Ειναι προτιμότερο να τα πληρωσω απο τωρα με καρτα να μηδενισει ο λογαριασμος, και οταν αλλάξω σε ΔΕΗ να με επιστεψουν τα υπολοιπα? Η' το αφήνω όπως έχει και βλέπουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/03 μεταφέρθηκα στην ελπεντισον και καπάκι με πήρε μία winback agent του Ήρωνα να μου δώσει το Generous που ήμουν με 50€ στον 1ο λογαριασμό. Σήμερα με καλεί μία της Ελπεντισον και μου δίνει το economy με 100€ στους πρώτους 5 λογαριασμούς. 

Εκτός αυτού, στις 15/03 είχε δοθεί λάθος μέτρηση του ρολογιού από τον ΔΕΔΔΗΕ με αποτέλεσμα να κινδυνεύω να υπερτιμολογηθώ στον τελευταίο λογαριασμό του Ήρωνα και τώρα στον τελευταίο της Ελπε αν δεχτώ την προσφορά τους. Έχω μιλήσει με τον ΔΕΔΔΗΕ και μου είπαν ότι θα στείλουν και στους 2 διορθωτικές.

Συγκεκριμένα στις 15/03 είχα πραγματική μέτρηση Μ637 και Ν168 ενώ ο ΔΕΔΔΗΕ τους έδωσε Μ470 με Ν100. 

Σύμφωνα με τα παραπάνω δεν ξέρω αν με συμφέρει να αποδεχτώ την προσφορά της Ελπε ή να περιμένω να διορθωθεί το μπάχαλο που έχει δημιουργήσει ο ΔΕΔΔΗΕ με τις κιλοβατώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανενας αλλος προβλημα με το myelpedison; Δεν μπαινει λογω τεχνικου προβληματος εδω και 2 εβδομαδες. 

Απο την εταιρια μου ειπανε πως θα διορθωθει συντομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Εχει κανενας αλλος προβλημα με το myelpedison; Δεν μπαινει λογω τεχνικου προβληματος εδω και 2 εβδομαδες. 

Απο την εταιρια μου ειπανε πως θα διορθωθει συντομα...

εμενα απο το site μπαινει. στην αρχη βγαζει not found αλλα αν κανεις ριφρες στρωνει. στο αππ δεν μπαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Εχει κανενας αλλος προβλημα με το myelpedison; Δεν μπαινει λογω τεχνικου προβληματος εδω και 2 εβδομαδες. 

Απο την εταιρια μου ειπανε πως θα διορθωθει συντομα...

Και σε μένα ακριβώς τα ίδια… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Εχει κανενας αλλος προβλημα με το myelpedison; Δεν μπαινει λογω τεχνικου προβληματος εδω και 2 εβδομαδες. 

Απο την εταιρια μου ειπανε πως θα διορθωθει συντομα...

Πριν λίγο μπήκα κανονικά και χθες έβαλα και κάρτα για την πάγια εντολή. Μήπως να δοκίμαζες από άλλο browser ή από icognito? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mdendrin είπε

Στις 15/03 μεταφέρθηκα στην ελπεντισον και καπάκι με πήρε μία winback agent του Ήρωνα να μου δώσει το Generous που ήμουν με 50€ στον 1ο λογαριασμό. Σήμερα με καλεί μία της Ελπεντισον και μου δίνει το economy με 100€ στους πρώτους 5 λογαριασμούς. 

Εκτός αυτού, στις 15/03 είχε δοθεί λάθος μέτρηση του ρολογιού από τον ΔΕΔΔΗΕ με αποτέλεσμα να κινδυνεύω να υπερτιμολογηθώ στον τελευταίο λογαριασμό του Ήρωνα και τώρα στον τελευταίο της Ελπε αν δεχτώ την προσφορά τους. Έχω μιλήσει με τον ΔΕΔΔΗΕ και μου είπαν ότι θα στείλουν και στους 2 διορθωτικές.

Συγκεκριμένα στις 15/03 είχα πραγματική μέτρηση Μ637 και Ν168 ενώ ο ΔΕΔΔΗΕ τους έδωσε Μ470 με Ν100. 

Σύμφωνα με τα παραπάνω δεν ξέρω αν με συμφέρει να αποδεχτώ την προσφορά της Ελπε ή να περιμένω να διορθωθεί το μπάχαλο που έχει δημιουργήσει ο ΔΕΔΔΗΕ με τις κιλοβατώρες;

Καλησπέρα... Τι γράφεις.. Μ και Ν.. Που πήρες τηλέφωνο και σου είπαν αυτό.. Έστειλες email στον Δεδδηε της περιοχής σου;; Για την διόρθωση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα... Τι γράφεις.. Μ και Ν.. Που πήρες τηλέφωνο και σου είπαν αυτό.. Έστειλες email στον Δεδδηε της περιοχής σου;; Για την διόρθωση;;

Μ=Μέρας και Ν=Νύχτας. Μίλησα με τα κεντρικά και έστειλαν εκείνοι αίτημα για διόρθωση στον ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chocorellos είπε

@korakios για solar generous του ΗΡΩΝ γιατί δεν βάζεις στο excel?

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ξανα στο παρελθόν

γιατί είναι το generous που κουμπώνει προωθητική του Ε.ΝΑ με ειδικούς όρους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Ελιν που πήγα εγω φεύγοντας απο we

 

 

@korakiosκαι η we δεν πιστωνει συνέπεια στον τελικο! Ακόμα περιμένω τον έκτακτο που μου είχαν πει

Ποιός είναι ο πιο έυκολος τρόπος να πάω Ελιν;

Έχει ονλινε συμβόλαιο ή έστω μέσω εμαιλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, mdendrin είπε

Πριν λίγο μπήκα κανονικά και χθες έβαλα και κάρτα για την πάγια εντολή. Μήπως να δοκίμαζες από άλλο browser ή από icognito? 

Δοκιμασα τα παντα. Δεν θελει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jasonas21 είπε

@korakiosκαι η we δεν πιστωνει συνέπεια στον τελικο! Ακόμα περιμένω τον έκτακτο που μου είχαν πει

κανένας δε πιστώνει συνέπεια μετά τον τελικό . Απλά κάποιοι δέχονται κατόπιν πίεσης αλλιώς δε βγάζουν έκτακτο

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...