Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Greg29M είπε

Υπάρχει κάποιος που έκανε μετάβαση πρόσφατα στην Elpedison και έχει καταφέρει να ενεργοποιήσει με κάποιον τρόπο την πάγια εντολή πληρωμής ;  

Mπαίνεις στο myelpedison (απ'την ιστοσελίδα) https://my.elpedison.gr/ και πατάς εκεί που λέει "Ο λογαριασμός που --> Πληρώνω Online" και αποθηκεύεις τα στοιχεία της κάρτας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Mπαίνεις στο myelpedison (απ'την ιστοσελίδα) https://my.elpedison.gr/ και πατάς εκεί που λέει "Ο λογαριασμός που --> Πληρώνω Online" και αποθηκεύεις τα στοιχεία της κάρτας σου.

Όταν πάω να συνδεθώ από την ιστοσελίδα μου εμφανίζει συνεχώς το παρακάτω μήνυμα…

CD8E1BDA-EBA2-4E63-BE95-293751282515.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Όταν πάω να συνδεθώ από την ιστοσελίδα μου εμφανίζει συνεχώς το παρακάτω μήνυμα…

 

Mπορεί να μην έχει συχρονιστεί ακόμα η παροχή σου, τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο πρόγραμμα απο την Προτέργια , 100 προγράμματα έχει βγάλει , ελπίζω να μη γίνει όπως τη w&v πριν τη συγχώνευση που είχε ένα κάρο προγράμματα

https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-value/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στον ηρωνα εχω μηδεν εγγυηση γιατι λεει το πεδιο του ΔΕΔΔΗΕ στην εγγυηση ειναι μηδεν (χωρις παγια εντολη)
προφανως ξεμεινε απο την παγια εντολη που ειχα στη προτεργια
ποιοι παροχοι κοιτανε αυτο το πεδιο και δε βαζουν αυθαιρετα τη δικη τους εγγυηση;;
πχ ελπεντισον που ρωτησα ουτε ξεραν ποσο θα ναι και με κατι κουπονια λεει τη παιρνεις πισω
δηλαδη μπορει να χωναν και ενα 120αρι με το ετσι θελω και να περιμενεις κουπονια...

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Mπορεί να μην έχει συχρονιστεί ακόμα η παροχή σου, τι να πω.

Ισχύει αυτό που μου είπαν στο τηλ οτι πρέπει να εκδοθεί πρώτος λοαγαριασμος για να συγχρονιστεί πλήρως όπως λέτε κι εσείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Greg29M είπε

Ισχύει αυτό που μου είπαν στο τηλ οτι πρέπει να εκδοθεί πρώτος λοαγαριασμος για να συγχρονιστεί πλήρως όπως λέτε κι εσείς; 

Όχι. Εγώ μπόρεσα να κάνω εγγραφή 10 μέρες μετά την εκπροσώπηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Νέο πρόγραμμα απο την Προτέργια , 100 προγράμματα έχει βγάλει , ελπίζω να μη γίνει όπως τη w&v πριν τη συγχώνευση που είχε ένα κάρο προγράμματα

https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-value/

Τελικά Κορακιε εσύ που πήγες τελικά ελιν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sosias είπε

Τελικά Κορακιε εσύ που πήγες τελικά ελιν; 

ναι, δεν είχα όρεξη για μηχανογράφηση Ηρών, πόσο μάλλον να μπλέξω με elpedison παρόλο που έχουν προς το παρών καλές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

ναι, δεν είχα όρεξη για μηχανογράφηση Ηρών, πόσο μάλλον να μπλέξω με elpedison παρόλο που έχουν προς το παρών καλές τιμές

Παιδια επειδη δεν μπορω να κατεβασω το excel αυτη την στιγμη ειμαι στον ηρων και μου προτεινουν προτεργεια θα ηθελα την γνωμη σας παρακαλω.

*Για Γ21 και Γ22 μιλαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HRA2102 είπε

Παιδια επειδη δεν μπορω να κατεβασω το excel αυτη την στιγμη ειμαι στον ηρων και μου προτεινουν προτεργεια θα ηθελα την γνωμη σας παρακαλω.

*Για Γ21 και Γ22 μιλαμε

έτσι κι αλλιώς , τώρα το φτιάχνω το excel (αν με αφήσει η vodasavra που κλάταρε το δίκτυο...)

άρα με την ησυχία σου δες αύριο το excel

Επίσης σημαντικότατο , το πρόγραμμα του πάροχου  έχει σημασία , όχι ο πάροχος στην τιμολόγηση , δλδ το να ρωτάς  αν ο Χ πάροχος αξίζει , δε λέει κάτι , παραμόνο σαν αξιοπιστία , όχι όμως για τιμολόγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ΗΡΩΝ πάλι έβγαλε 2μηνο έναντι χωρίς πίστωση συνέπειας 20%.

Μίλησα μαζί τους μέσω chat και η απάντηση ήταν η εξής:

"όλες οι χρεοπιστώσεις των λογαριασμών σας εκκαθαρίζονται/συμψηφίζονται στον εκκαθαριστικό σας λογαριασμό. Αυτό σημαίνει ότι στον πρώτο έναντι λογαριασμό που εκδιδεται μετά τον εκκαθαριστικό αποδίδεται η έκπτωση συνέπειας για το σύνολο της κατανάλωσή σας για την περίοδο αφού πρώτα έχει αφαιρεθεί το ποσό της έκπτωσης που αποδόθηκε στους προηγούμενους λογαριασμούς για το ίδιο διάστημα. ο λογαριασμος ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ειναι ο 1ος που εκδοθηκε μετα την ληξη του εκκαραριστικου σας ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ληξεως 15/2"

Η σειρά των λογαριασμών έως τώρα είναι εκκαθαριστικός-έναντι-έναντι. Δηλαδή το 20% της συνολικής χρέωσης προμήθειας εκκαθαριστικού που είναι ο προ-προηγούμενος λογαριασμός δεν λογαριάζεται για την έκπτωση συνέπειας στον τωρινό έναντι;

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tony316 είπε

 

Η σειρά των λογαριασμών έως τώρα είναι εκκαθαριστικός-έναντι-έναντι. Δηλαδή το 20% της συνολικής χρέωσης προμήθειας εκκαθαριστικού που είναι ο προ-προηγούμενος λογαριασμός δεν λογαριάζεται για την έκπτωση συνέπειας στον τωρινό έναντι;

Στον 1ο έναντι παίρνεις την έκπτωση του εκκαθαριστικού.

Στον 2ο έναντι παίρνεις την έκπτωση του 1ου έναντι.

Στον 3ο έναντι παίρνεις την έκπτωση του 2ου έναντι

Στον εκκαθαριστικό παίρνεις τη έκτπωση του 3ου έναντι

Στον έναντι που θα ακολουθήσει τον εκκαθαριστικό παίρνεις ΄έκπτωση εκκαθαριστικού μείον εκπτώσεις που έχεις λάβει απ'τους έναντι.

Αν κάνεις follow-up ερώτηση δεν απαντώ, πάω να δω ταινία...😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Στον 1ο έναντι παίρνεις την έκπτωση του εκκαθαριστικού.

Στον 2ο έναντι παίρνεις την έκπτωση του 1ου έναντι.

Στον 3ο έναντι παίρνεις την έκπτωση του 2ου έναντι

Στον εκκαθαριστικό παίρνεις τη έκτπωση του 3ου έναντι

Στον έναντι που θα ακολουθήσει τον εκκαθαριστικό παίρνεις ΄έκπτωση εκκαθαριστικού μείον εκπτώσεις που έχεις λάβει απ'τους έναντι.

Αν κάνεις follow-up ερώτηση δεν απαντώ, πάω να δω ταινία...😝

Μια σημείωση μόνο ότι επειδή έχω ΚΟΤ παίρνω έκπτωση από 2 λογαριασμούς πίσω - αλλά ναι πάλι θα ισχύει αυτό που λες.

Thanks.

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Στον έναντι που θα ακολουθήσει τον εκκαθαριστικό παίρνεις ΄έκπτωση εκκαθαριστικού μείον εκπτώσεις που έχεις λάβει απ'τους έναντι

Άρα στην ουσία μόνο αυτή μετράει, του 1ου (έναντι/τελικός) μετά τον εκκαθαριστικό, οι υπόλοιπες πιστώσεις συνέπειας είναι προσωρινές (όπως κι οι έναντι κατ' εκτίμηση κατανάλωσης εκδίδονται)

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...