Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/3/2023 στις 12:46 ΜΜ, george_008 είπε

Εγώ την έχω δώσει την λάθος ένδειξη. Οκ ευχαριστώ. Θα περιμένω να βγει επόμενος έναντι με δικιά μου ένδειξη και στο μεταξύ θα στείλω και στην ΔΕΗ μήπως βγάλουν διορθωτικό με σωστες ενδείξεις 

Πάντως σε εμένα τον Νοε , που ξέχασα να καταχωρήσω ένδειξη, μου έβαλαν από τη ΔΕΗ υπερβολική κατανάλωση.

Τον Δεκ, που καταχώρησα ένδειξη ήταν πιο μικρή από την κατανάλωση που είχε εκτιμήσει η ΔΕΗ τον ΝΟΕ, και βγήκαν αρνητικά ποσά κατανάλωσης τελικό σύνολο 30 €.

Εννοείται στον εκκαθαριστικό  ΙΑΝ όλα αντιλογισμός και επαναϋπολογισμός εκνέου

 

Επεξ/σία από Nazar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, makrixeris είπε

το app της ελπε τον εχει πιει. δεν μου μπαίνει απο το κινητό ενω απο το site μπαίνει

Εμένα και από το site μου εμφανίζει συνεχώς το παρακάτω μήνυμα… 

2E306D99-B394-46DB-84EC-D9A0AA333DCB.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2023 στις 5:37 ΜΜ, korakios είπε

ζήτα ανάλυση , βασικά το -15,96 του έναντι λάθος είναι

για τη συνέπεια του τελικού ψάξε κείμενο σε προηγούμενες σελίδες που θα στείλεις στον Ηρών και μετά στο myare , έχει αναφερθεί πολλές φορές

Να ζητήσω ανάλυση λογαριασμού μέσω email εννοείτε (δηλαδή πχ Παρακαλώ όπως προβείτε στην ανάλυση του λογαριασμού; ) η τηλεφωνικά ; 
Όσον αφορά το κείμενο για την απόδοση έκπτωση συνέπειας στον τελικό λογαριασμό το έχω, απλά ήθελα να ρωτήσω, το στέλνω πριν πληρώσω το λογαριασμό (έχω πάγια εντολή που λήγει 11/04) ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Να ζητήσω ανάλυση λογαριασμού μέσω email εννοείτε (δηλαδή πχ Παρακαλώ όπως προβείτε στην ανάλυση του λογαριασμού; ) η τηλεφωνικά ; 

ποτέ τηλέφωνα για σοβαρά πράγματα

αν καθυστερούν την έκδοση τότε ζήτα ανάλυση ,καθώς και τη συνέπεια του τελικού μέσω myrae πριν πληρωθεί ο λογαριασμός

30 λεπτά πριν, HRA2102 είπε

Θα ηθελα να ρωτησω ποια γνωμη εχετε για σαιτ οπως το αλλαζω ρευμα,φθηνο ρευμα κλπ

προσωπικά τα αποφεύγω , το "αλλάζω ρεύμα" είχε τραγικές προωθήσεις και παραπληροφόρηση , το άλλο δεν το έχω τσεκάρει ακόμα

5 ώρες πριν, hamer είπε

Μ' εστειλαν συμβαση ηλεκτρονικα απο protergia  να παω κυμαινόμενο απο σταθερο που ειχα , επειτα απο αιτηση μου για αλλαγη στη δεη. Αφου τηλεφωνικως μου εταξαν 100 ευρω..... μετα απο ερωτηση σε εμαιλ που εκανα αν παρουν το bonus πισω σε περιπτωση που φυγω τον άλλο μηνα δεν απαντησαν. Τωρα βλεπω στο συμβολαιο διαρκεια συμβασης 24 μηνες (ενω δεν υπαρχει ρητρα αποχωρησης) και κυμαινομενη χρεωση  1.45*( μεσοσταθμικη τιμη αγοράς/1000) +0,03 χωρις όρια. Επειδη δεν καταλαβαίνω τις παγιδες τι προτείνεται να κανω απο την εμπειρια σας , να παω ΔΕΗ ή να κατσω protergia?

 

29.jpg

για το bonus , αν δεν απαντάνε , πάρε τηλ και ζήτα να στο στείλουν μέσω email την ώρα που μιλάς

τα άλλα είναι η χρέωση που θα ισχύει αφού καταργηθεί ο μηχανισμός (και είναι αρκετά ακριβή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, S90 είπε

Όσοι ειμαστε ΗΡΩΝ και δεν αποχωρήσαμε προς ELPE λογω καθυστερησης μεταφοράς και παραμείναμε με τα 50 ευρω δώρο του Ηρωνα, λογικα αναμένουμε έκδοση λογαριασμού (για να φανει το 50ευρω) και αποχωρούμε προς ELPE economy? Εχει καποιος διαφορετική γνώμη?

Να μας πουν οι πιο παλιοί μιας κι εγώ με μια έκδοση λογαριασμού είμαι, αλλά θεωρώ ότι μπορείς να φύγεις και τώρα, το 50ρικο θα πρέπει να φανεί στον επόμενο και τελευταίο λογαριασμό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ όσους φύγαν προς ELPEDISON, πόσο καιρό έκανε η εταιρία να περάσει την αίτηση; Έστειλα 17/3 το συναινώ και αποδέχομαι κι ακόμα δεν έχω καμμία "ενόχληση" απο ΗΡΩΝΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

@korakios ποτε θα εχουμε το excelακι? 😁

όπως κάθε μήνα ,21 βράδυ,

πάντως με το μηχανισμό ενσωμάτωσης ρήτρας δεν είναι και δύσκολο να δείτε τι σας συμφέρει αφού φαίνονται οι τιμές

άντε να καταργηθεί ο μηχανισμός γιατί ειλικρινά βαριέμαι κάθε μήνα να περνάω τιμές 😁

11 λεπτά πριν, geodimis είπε

@ όσους φύγαν προς ELPEDISON, πόσο καιρό έκανε η εταιρία να περάσει την αίτηση; Έστειλα 17/3 το συναινώ και αποδέχομαι κι ακόμα δεν έχω καμμία "ενόχληση" απο ΗΡΩΝΑ...

ειδικά αν δεν έδωσες μέτρηση στην αίτηση θα σε αργήσουν παραπάνω . Γενικά υπάρχει καθυστέρηση απο ελπέ στο αίτημα για αλλαγή προς το ΔΕΔΔΗΕ , άρα δες αν προωθήθηκε εκεί αρχικά και ζάλισε την ελπέ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Greg29M είπε

Υπάρχει κάποιος που έκανε μετάβαση πρόσφατα στην Elpedison και έχει καταφέρει να ενεργοποιήσει με κάποιον τρόπο την πάγια εντολή πληρωμής ;  

Ναι...μόλις εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός έκανα πάγια μέσω τραπέζης Alpha να εξωφλείται ο λογαριασμός ρεύματος μέσω του καταθετικού λογαριασμού μου (και όχι φυσικά μέσω πιστωτικής...προσοχή σε αυτό).

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

Επεξ/σία από velissarios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, geodimis είπε

@ όσους φύγαν προς ELPEDISON, πόσο καιρό έκανε η εταιρία να περάσει την αίτηση; Έστειλα 17/3 το συναινώ και αποδέχομαι κι ακόμα δεν έχω καμμία "ενόχληση" απο ΗΡΩΝΑ...

Αίτηση 21/2 . Πελάτης 20/3. Είχα δώσει και μέτρηση να φανταστείς..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Αίτηση 21/2 . Πελάτης 20/3. Είχα δώσει και μέτρηση να φανταστείς..

τουλάχιστον όταν γίνεσαι πελάτης έρχεται κανά sms, πχ το τυπικό του ΔΕΔΔΗΕ η παροχή σας είναι προς μεταφορά κλπ. ή από ELPEDISON;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HRA2102 είπε

Θα ηθελα να ρωτησω ποια γνωμη εχετε για σαιτ οπως το αλλαζω ρευμα,φθηνο ρευμα κλπ

Επειδη με παιρνουν τηλ και μου προτεινουν την πρωτεργεια...τωρα ειμαι στον ηρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...