Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, aenaos15 είπε

Για ανεβασε κανονικα ολο το λογαριασμο να δουμε ποιος εχει στουκαρει και με τι !!!!!

δεν ανεβαζω ΤΙΠΟΤΑ

όποιος κατάλαβε το κατάλαβε!

μέχρι 5€ είναι τα πάγια @korakios

δεν έχει κάνει & λίγα η Ασόβαρη eNeRGeia.....

γι'αυτό τους χαιρέτησα

καλά κουράγια στους υπόλοιπους μαζί τους

22 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Μιλάς για 1 μήνα η περισσότερους ?

δεν ειναι ΔΕΗ....άρα?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, geiannis είπε

μέχρι 5€ είναι τα πάγια @korakios

δεν είναι ανα λογαριασμό , Χ μέρες κατανάλωσης *Ψ/30 ( όπου Ψ το πάγιο ανα μήνα...)

41 λεπτά πριν, geiannis είπε

όποιος κατάλαβε το κατάλαβε!

εγώ άλλα καταλαβαίνω πάντως και καλό είναι να μην το συνεχίσεις

2 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Για ανεβασε κανονικα ολο το λογαριασμο να δουμε

αν μπορείς να κάνεις edit και να σβήσεις το άλλο θα βοηθούσες το νήμα :)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2023 στις 10:16 ΠΜ, makrixeris είπε

μάγκες καλημέρα τσεκάρετε ΥΔΕ εμένα γύρισε σε elpedison. το συμβόλαιο μου έγινε 22/2. Δεν μου έστειλαν ακόμα μήνυμα αλλά αφού άλλαξε ο αρ. παρ. είμαι οκ.

Πέρασε ο δεδδηε να μετρήσει ή έστειλες εσύ ένδειξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geiannis είπε

NRG 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!! οικιακο τιμολογιο έως 8kVA μονοφασικό

αντι για έως 5€ ΠΑΓΙΟ με βάση ΝΟΜΟ έβαλαν 16,80€ γιατί ΜΠΟΡΟΥΝ μπαχαλο Ελλας. μετα γιατι στουκαρουν τρενα?;

 

 

 

16.80.jpg

5ε παγιο το μηνα, εσενα ο λογαριασμος εχεις 4 μηνες καταναλωση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2023 στις 8:03 ΜΜ, sosias είπε

Πως γράφεσαι στο My elin? Δεν δέχεται εγγραφή με τον αριθμό παροχής και αφμ

Αν θυμάμαι πρέπει να εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός.

Κάντους ένα τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/3/2023 στις 9:15 ΜΜ, korakios είπε

αποφεύγω να μπαίνω σε παράθεση , αλλά πρέπει να διορθώνω όταν κάποιος αναφέρει κάτι λάθος

η αρχική παράθεση ήταν στο

δλδ στο οτι αν η ΔΕΗ ήταν φθηνή ή ακριβή σε σχέση με άλλους , όπου και έκανες παράθεση αναφέροντας το :άκυρο σε αυτό που έγραψα (σύγκριση τιμής)

αυτή η άκυρη λοιπόν πληροφορία αν ήταν μεμονωμένη θα την προσπερνούσα αλλά λόγω του οτι παρουσιάστηκε με παράθεση που αναφέρεται στο οτι η ΔΕΗ ήταν ακριβότερη , θα μπορούσε να υπονοήσει οτι δεν ισχύει , γιαυτό και ξεκαθάρισα το

ώστε να φανεί το οτι η σταθερή τιμή 0,15-0,16 ήταν ακριβότερη σε σχέση με κάποια άλλα προγράμματα .

αυτά

ιστορίες να χαμε να λέγαμε

με βάση τη ΔΕΗ βγαίνει τόσους μήνες το παραδάκι τους

μόλις βγάλει τιμή η ΔΕΗ για να είναι στα 0.15€ με 0.16€ υπολογίζεται & ποσα θα δώσουν ΤΕΜ (κρατική επιδότηση) 

για να μαθαίνουν οι νεοεισερχόμενοι.....

Στις 3/3/2023 στις 10:36 ΜΜ, fredd0 είπε

χαλαρωσε τυπε, δεν ανακαλυψες την Αμερικη. Το ειχε πει ο Σκρεκας τον Ιουλιο οτι στοχος ηταν να διατηρηθει η τιμη της Kwh (της ΔΕΗ) στα 15-17c 

Γιατι θα πεις εσυ τωρα εβαλε αυτο το στοχο? Γιατι Σεπτεμβριο του 2021 (αρχη ενεργειακης κρισης) καπου στο 15-17 ηταν το κοστος της Kwh

μπράβο τύπε, εγώ αντιθέτως με τον παραπάνω σας επιτρέπω να με λέτε όπως νομίζετε δεν είμαι εύθικτος

τη ΔΕΗ σε παρένθεση βλεπω την ΕΒΑΛΕΣ.........σωστός πάντως γιατί δεν είπε οτι η ΔΕΗ θα είναι η βάση για τις τιμές της ΤΕΜ

πάλι ΔΕΗ θα είμαστε στο τέλος 😄

Επεξ/σία από geiannis
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geiannis είπε

ιστορίες να χαμε να λέγαμε

με βάση τη ΔΕΗ βγαίνει τόσους μήνες το παραδάκι τους

μόλις βγάλει τιμή η ΔΕΗ για να είναι στα 0.15€ με 0.16€ υπολογίζεται & ποσα θα δώσουν ΤΕΜ (κρατική επιδότηση) 

για να μαθαίνουν οι νεοεισερχόμενοι.....

μπράβο τύπε, εγώ αντιθέτως με τον παραπάνω σας επιτρέπω να με λέτε όπως νομίζετε δεν είμαι εύθικτος

τη ΔΕΗ σε παρένθεση βλεπω την ΕΒΑΛΕΣ.........σωστός πάντως γιατί δεν είπε οτι η ΔΕΗ θα είναι η βάση για τις τιμές της ΤΕΜ

πάλι ΔΕΗ θα είμαστε στο τέλος 😄

ναι η δεη ειναι η βαση γιατι μαντεψε? εκπροσωπει το 65% των μετρητων στην ελλαδα... ποιος θες να ναι η βαση? η Solar με τους 500 πελατες?

Επεξ/σία από fredd0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, 1comment είπε

Πέρασε ο δεδδηε να μετρήσει ή έστειλες εσύ ένδειξη?

Έστειλα ένδειξη κ εγώ αλλά πέρασε κ ο δεδδηε. Την προηγούμενη μέρα είχα μιλήσει με δεδδηε κ τους έδωσα τον Αρ. Παρ. Κ τους λέω τι βλέπετε στον αρ. Παρ μου ? Μου λέει έχει στείλει αίτημα η ελπε θα επισπευσω κ εγώ τις διαδικασίες λογικά για να περάσουν να μετρήσουν το έλεγε. Κ την επόμενη πέρασαν κ μέτρησαν γιατί είδα πειραγμένο το παντζούρι που έχουμε μέσα τα ρολόγια. Κ πάτησε τον Αρ Παρ. Στο ΥΔΕ κ είχε αλλάξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Έστειλα ένδειξη κ εγώ αλλά πέρασε κ ο δεδδηε.

Άρα μάλλον δεν έχει νόημα να στείλουμε ένδειξη. Αν δεν περάσει ο δεδδηε, δεν προχωράει η αλλαγή. Το θέμα είναι ότι είχαν περάσει πριν ένα μήνα και μέτρησαν. Θα ξαναπεράσουν τόσο σύντομα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fredd0 είπε

5ε παγιο το μηνα, εσενα ο λογαριασμος εχεις 4 μηνες καταναλωση ...

κατανοώ την ανησυχία σας για τους παρόχους....μην σπρώχνεστε

πρόκειται για εκκαθαριστικό. όταν σου δίνουν κάθε μήνα ΕΝΑΝΤΙ με ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΕΛΑΤΗ (ένδειξη μετρητή δηλαδή)

με το συμφωνηθέν πάγιο <5€ όπως προβλέπεται με βάση το Νόμο

θες δηλαδή να πειστούμε τα πρόβατα ότι θα πληρώσει κάποιος ξανά ΠΑΓΙΟ για τους ίδιους περασμένους μήνες?;

γι' αυτό & για άλλα πολλά αποχώρησα από την Ασόβαρη eNeRGeia
όχι ότι οι άλλοι δεν κάνουν παγαποντιές....

έχω ξαναγράψει τι & τι κάνουν θα μας βρουν απέναντι!

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Υπομονή έχουμε αλλά ο άνθρωπος λέει λολαγρες

ενώ εσύ κύριε με τις λολάγρες.....σε ποιο λεξικό υπάρχουν δεν γνωρίζω! παρά το πλούσιο λεξιλόγιό μου 🙃

11 ώρες πριν, fredd0 είπε

ναι η δεη ειναι η βαση γιατι μαντεψε? εκπροσωπει το 65% των μετρητων στην ελλαδα... ποιος θες να ναι η βαση? η Solar με τους 500 πελατες?

ΙΣΧΥΕΙ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geiannis είπε

θες δηλαδή να πειστούμε τα πρόβατα ότι θα πληρώσει κάποιος ξανά ΠΑΓΙΟ για τους ίδιους περασμένους μήνες?;

Τα ξανά υπολογίζει όλα αναλογικά στον εκκαθαριστικό και αφαιρεί ο,τι έχεις πληρώσει στους έναντι με ένδειξη πελάτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, 1comment είπε

Άρα μάλλον δεν έχει νόημα να στείλουμε ένδειξη. Αν δεν περάσει ο δεδδηε, δεν προχωράει η αλλαγή. Το θέμα είναι ότι είχαν περάσει πριν ένα μήνα και μέτρησαν. Θα ξαναπεράσουν τόσο σύντομα; 

Δεν ξέρω τι να σου πω εμένα για την σύνδεση πέρασαν δεν πέρασαν για μέτρηση για να μου στείλουν λογαριασμό, αλλά ελπε λογαριασμό μήνα με τον μήνα στέλνει οπότε εμείς θα πρέπει να τους στέλνουμε οπότε χρειάζεται. Τα παιδιά που πήγαν σε κατάστημα κ έκαναν την αίτηση είπαν οτι τους πιέσουν να γράψουν επάνω στην αίτηση την καταμέτρηση τους κ έτσι δεν περνάει ο δεδδηε για μέτρηση για να γίνει η αλλαγή παρόχου.

Επεξ/σία από makrixeris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...