Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αυτοί που σου το είπαν δεν ξέρουν οτι θα πλήρωνες >0,50€/kw και χωρίς καμία επιδότηση , άρα μην ξαναζητάς την άποψή τους ....

 

αλλά την κάνεις τρέχοντας με το που καταργηθεί ο μηχανισμός (λίγο πριν βασικά)

ερώτηση , ποιός μηχανισμός; 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, xtolicc είπε

ερώτηση , ποιός μηχανισμός; 😅

ενσωμάτωσης ρήτρας στις τιμές που ανακοινώνονται 20-21 του μηνός για επόμενο μήνα

δλδ την κάνεις λίγο πριν επιστρέψει η αγορά στο κλασσικό , μούφα τιμή συν ρήτρα ή χοντρική + προμήθεια

θα το ακούσεις στις ειδήσεις

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

αν συγκρίνεις με τελική , τότε θα πρέπει να βάλεις και τελική στα υπόλοιπα προγράμματα

ρε αγαπητέ @korakios αφου τα ξέρεις καλύτερα & από τους υπαλληλίσκους των εταιρειών που ΨΕΥΔΟΝΤΑΙ & ΠΑΡΑΠΛΑΝΟΥΝ γιατί μου λες τα ίδια βλακο-επιχειρήματα που άκουσα κι από αυτούς?;

ΜΕ τελική ΟΤΑΝ η τελική είναι standard fix για όλες το ίδιο ποσό ΜΕΙΟΝ 

δεν γράφω κινέζικα ούτε αραβικά! τί διαφορά θαχει??;;

ο φτηνότερος του ταδε μήνα με ΤΕΛΙΚΗ είναι φτηνότερος

ο ακριβότερος του ΙΔΙΟΥ μήνα με ΤΕΛΙΚΗ ειναι ακριβοτερος 

ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ 

βέβαια και της κρατικής επιδότησης από τις δικές μας ΤΣΕΠΕΣ ΑΝΤΛΟΥΝΤΑΙ ΕΜΜΕΣΑ

 

ας τα ξαναγράψω για όσους--όποιους θέλουν να μαθαίνουν & γνωρίζουν 

έως τώρα λοιπόν (ανατρέχτε ιστορικά να δειτε ότι έχω δίκιο)

ΔΕΝ επεσε η τελική τιμή της ΔΕΗ ούτε ανέβηκε 

τη τελική κοιτάνε όλοι τι ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΠ' ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ

από τον Αύγουστο υπενθυμίζω ότι ήταν 0.15 ή 0.16 λεπτά ΤΕΛΙΚΗ μετά το ΤΕΜ

με βάση τη ΔΕΗ το πάνε το "θεματάκι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, geiannis είπε

ΜΕ τελική ΟΤΑΝ η τελική είναι standard fix για όλες το ίδιο ποσό ΜΕΙΟΝ 

δεν γράφω κινέζικα ούτε αραβικά! τί διαφορά θαχει??;;

αποφεύγω να μπαίνω σε παράθεση , αλλά πρέπει να διορθώνω όταν κάποιος αναφέρει κάτι λάθος

η αρχική παράθεση ήταν στο

Στις 1/3/2023 στις 2:42 ΜΜ, korakios είπε

πάντα πιο φθηνοί ήταν απο Αύγουστο , τώρα τελευταία έπεσε η τιμή της ΔΕΗ , δες excel 1η σελίδα 1ο ποστ και το φύλλο με "Ιστορικό Τιμών"

δλδ στο οτι αν η ΔΕΗ ήταν φθηνή ή ακριβή σε σχέση με άλλους , όπου και έκανες παράθεση αναφέροντας το :άκυρο σε αυτό που έγραψα (σύγκριση τιμής)

3 ώρες πριν, geiannis είπε

ΔΕΝ επεσε η τιμή της ΔΕΗ ούτε ανέβηκε 

από τον Αύγουστο υπενθυμίζω ότι ήταν 0.15 ή 0.16 λεπτά ΤΕΛΙΚΗ μετά το ΤΕΜ

αυτή η άκυρη λοιπόν πληροφορία αν ήταν μεμονωμένη θα την προσπερνούσα αλλά λόγω του οτι παρουσιάστηκε με παράθεση που αναφέρεται στο οτι η ΔΕΗ ήταν ακριβότερη , θα μπορούσε να υπονοήσει οτι δεν ισχύει , γιαυτό και ξεκαθάρισα το

2 ώρες πριν, korakios είπε

αν συγκρίνεις με τελική , τότε θα πρέπει να βάλεις και τελική στα υπόλοιπα προγράμματα

ώστε να φανεί το οτι η σταθερή τιμή 0,15-0,16 ήταν ακριβότερη σε σχέση με κάποια άλλα προγράμματα .

αυτά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geiannis είπε

πες τα ντε μπραβο!

συν καχύποπτο μου φαίνεται που γίνεται τόσος ντόρος με το Psolar generous σαν να χουν μπει αρκετοί λαγοί της πονΗΡΩΝ μέσα εδώ...

τέλος πάντων τόσος ντόρος αλλά κανείς δεν είναι σίγουρος για τους όρους οι οποίοι παραμένουν ασαφείς

κι εκτός αυτού υποτίθεται ότι πρόκειται για φωτοβολταϊκό 3000€ αν θυμάμαι καλά...σωστά?

τότε πώς δεν δίνεις τίποτα & δεν συμμετέχεις πουθενά;; εκτός αν έχουν γίνει φιλανθρωπικά ιδρύματα & το κάνουν από τη καλή τους την καρδιά ρε παιδιά δεν ξέρω

 

ΥΓ: τώρα που έχει 2 μήνες χειρότερες τιμές έχει γεμίσει το φόρουμ πονΗΡΩΝ ψολαρ γενερους 🤑 με μπερδεμένα & ασαφή

Αν δεν θες, δεν συμμετέχεις. Τόσο απλά.

Με το να χαρακτηρηρίζεις "λαγούς" όσους εκφράζονται θετικά για ένα πρόγραμμα (είμαι και εγώ ανάμεσα σε αυτούς), μας προσβάλλεις και αυτό δεν στο επιτρέπω . Όσοι συμμετέχουμε σε αυτό το forum πρέπει να διατηρούμε ένα επίπεδο (αν φυσικά μας το επιτρέπει η παιδεία μας !!!!)

Δηλαδή σοβαρά τώρα πιστεύεις ότι η ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ με κεφαλαιοποίηση 1,2 δις€ έχει βάλει λαγό στο insomnia??? 

Επεξ/σία από Trikala_city
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update: Σήμερα μπήκα υδε και όντως άλλαξε ο τελευταίος αριθμός, που σημαίνει ότι είμαι elpe. (Από 23-02 η αίτηση) Αντίο πονΉΡΩΝ.

Επεξ/σία από barimagas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
8 λεπτά πριν, barimagas είπε

Update: Σήμερα μπήκα υδε και όντως άλλαξε ο τελευταίος αριθμός, που σημαίνει ότι είμαι elpe. (Από 23-02 η αίτηση) Αντίο πονΉΡΩΝ.

φαντάζομαι ξέρεις σε τι εταιρία μπήκες ελπίζω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sosias είπε

Πως γράφεσαι στο My elin? Δεν δέχεται εγγραφή με τον αριθμό παροχής και αφμ

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν όταν εκδοθη ο 1' λογαριασμος.

Εκδόθηκε σήμερα αλλά τίποτα ακόμα.

Λογικά αύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chocorellos είπε

μα δεν σου χαρίζουν τίποτα αν δεν θες να συμμετέχεις και εσύ. 

αν δεν θες να βάλεις λεφτά από την τσέπη σου για τα εικονικά φωτοβολταϊκά,  δίνεις πίσω τα 90 ευρώ που θα σου δώσουν σταδιακά 

Τα δινεις πισω αν φυγεις πριν το 12μηνο απ την υπογραφη της συμβασης, αυτο ισχυει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geiannis είπε

καλή η πλάκα......εγώ λοιπόν που είμαι μέγιστος χαρτομάντης να σου πω τον μαθηματικό τύπο για ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ τη τιμή ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ

βλέπεις στις 22 (όχι 21) του κάθε μήνα πόσο βγαίνει η ΔΕΗ 

και υπολογίζεις τη διαφορά έως να βγαίνει η ΔΕΗ 15 έως 16 λεπτά ΠΑΝΤΑ στανταράκι

τόση θα είναι & η επιδότηση ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΜΑΣ 

φιλικά στο λέω συνεχίζοντας τη ΠΛΑΚΑ που ζούμε... θα μπορούσαν να μας το πουν από τον Αύγουστο του 2022 να τελιώνουμε........ θα δίνουμε ΤΕΜ τόσο όσο να ναι σταθερή η τιμή της ΔΕΗ

ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ

χαλαρωσε τυπε, δεν ανακαλυψες την Αμερικη. Το ειχε πει ο Σκρεκας τον Ιουλιο οτι στοχος ηταν να διατηρηθει η τιμη της Kwh (της ΔΕΗ) στα 15-17c 

Γιατι θα πεις εσυ τωρα εβαλε αυτο το στοχο? Γιατι Σεπτεμβριο του 2021 (αρχη ενεργειακης κρισης) καπου στο 15-17 ηταν το κοστος της Kwh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση που πηρα απο ηρων για το 5.3 στην συμβαση του double generus.

 

Μόλις παρατήρησα ότι οι όροι που μου στείλατε για το double generous διαφέρουν απ'τους όρους του απλού generousόσον αφορά τη συνέπεια του τελικού λογαριασμού (όρος 5.3). Ο συγκεκριμένος όρος είναι αντίθετος με όσα ορίζει η επιστολή Ο-97337 που σας έχει κοινοποιήσει η ΡΑΕ, επομένως είναι καταχρηστικός και θα πρέπει να αφαιρεθεί απ'τη σύμβαση μου.

 
Παρακαλω για τις άμεσες ενέργειες σας και την άμεση ενημέρωση μου.
 
 
Καλησπέρα σας, 
 
Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι και στην περίπτωση του GENEROUS HOME επί του Τελικού Λογαριασμού δεν αποδίδεται Έκπτωση Συνέπειας, καθώς  για την απόδοση αυτής απαιτείται Σύμβαση Προμήθειας σε ισχύ. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει επόμενος λογαριασμός δεν υφίστανται για τον Τελικό λογαριασμό η έκπτωση συνέπειας.
 
Κλείνοντας, θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για την επικοινωνία σας μαζί μας και να δηλώσουμε ότι παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία ή διευκρίνιση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκτος του οτι πρεπει να αποχωρησεις απο την elpedison λιγο πριν καταργηθεί ο μηχανισμός για τι αλλο αρνητικό φημίζεται??Γιατι πραγματικά δεν εχω βρει κατι στις προηγούμενες σελιδες.

Επεξ/σία από gogkroj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...