Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2023 στις 12:14 ΠΜ, korakios είπε

βλέπω η ελπέ τα έχει σκίσει τα άλλα τα προγράμματα πλην του economy στις αυξήσεις 😂

εμμέσως πλην σαφώς η ΕLPEγδυσον "σπρώχνει" το κόσμο προς το ECONOMY σε οικιακό ή pro έως κάποια kVA ισχύ

κοιτάχτε είναι απλή η εξήγηση:  όπως φεύγοντας παλιότερα από ΔΕΗ σου έλεγαν η συντριπτική πλειοψηφία των ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ότι δεν έχουμε ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ (μειωμένο) αφού σου δίνω ολοήμερη τιμή ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ & από το ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ!

έτσι & τώρα οι περισσότερες το γύρισαν στους ΑΣΥΝΕΠΕΙΣ, δηλαδή ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ να πληρώνεις σου δίνω καλύτερη τιμή.......μάλλον έφτιαξαν οι μισθοί συντάξεις κτλ ή λόγω των πολλών παχυλών (((προ-εκλογικών πάντα))) επιδομάτων περιμένουν ότι ΑΝΕΥ ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ θα αποπληρώνουν οι πελάτες στην ώρα τους ή δεν τα θέλουν στην ώρα τους να τα πάρουν πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, mdendrin είπε

έστειλα email στο customer care με τις παρακάτω ερωτήσεις και περιμένω απάντηση:

1. Τα 90€ που λέτε ότι πιστώνονται επιμερίζονται τους πρώτους 3 μήνες ή θα εμφανιστούν στον 1ο εκκαθαριστικό;

2. Επίσης αν αποχωρήσω εκτός από τα 90€ που θα πρέπει να επιστρέψω, θα υπάρξουν άλλες επιβαρύνσεις ή επιστροφή της έκτπωσης συνέπειας;

3. Θα πρέπει να καταβάλλω κάποιο κεφάλαιο όπως στο Ηρων ΕΝΑ;

4. Υπάρχει δέσμευση υποχρεωτικής παραμονής μετά τη λήξη του μηχανισμού στήριξης της κυβέρνησης;

Αν σου απαντήσουν πόσταρέ το και εδώ γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.Έστειλα και εγω παρόμοιο αν μου απαντήσουν θα το βάλω και εδώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2023 στις 7:55 ΜΜ, korakios είπε

@geiannis αν τυχών περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ , εννοείται (αν έχεις χρόνο) , κάνε μια καταγγελία στη ΡΑΕ μιας και είναι παράνομο . Πχ μπορεί να σε καθυστερήσουν και να πληρώνεις παραπάνω στον προηγούμενο πάροχο

αμέσως έγινε σε κατάστημα (υπάλληλοι της εταιρείας BEFON κι όχι της ΕΛΠΕ!)

με φωτο ένδειξης μετρητών (ημερήσιο-νυχτερινο) 

σε 2 εργάσιμες όπως ανέφερε κι ο ekrepali

 

@ekrepali αγόρι μου δεν απάντησες ΠΟΤΕ, αποφεύγεις μάλλον αν αυτό που λες για τους υπαλληλίσκους (εργολαβιας) που έρχονται για μετρηση το εφαρμόζεις & στα ΔΙΟΔΙΑ να τους αποφεύγεις με το ΠΟΜΠΟΔΕΚΤΗ κάνοντας παράλληλα & οικονομια & οικολογια? 

αν πρεσβεύουμε κάτι να μην το εφαρμόζουμε κατά το δοκούν έτσι? 

😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geiannis είπε

@ekrepali αγόρι μου δεν απάντησες ΠΟΤΕ, αποφεύγεις μάλλον αν αυτό που λες για τους υπαλληλίσκους (εργολαβιας) που έρχονται για μετρηση το εφαρμόζεις & στα ΔΙΟΔΙΑ να τους αποφεύγεις με το ΠΟΜΠΟΔΕΚΤΗ κάνοντας παράλληλα & οικονομια & οικολογια? 

αν πρεσβεύουμε κάτι να μην το εφαρμόζουμε κατά το δοκούν έτσι? 

😜

  Σου είχα απαντήσει παλιά ότι χρησιμοποιώ ποδήλατο.

9 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Ξερει κανεις πως πληρωνουμε ΕΛΙΝ χωρις προμηθεια;

 

8 ώρες πριν, ekrepali είπε

Livepay, πληρώνεις με κάρτα.

Άμα θες κάνεις πρώτα εγγραφή, ώστε να έχεις το ιστορικό πληρωμών.

 

5 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Thanx. Αλλα στη παγια εντολη που θα κανω για να γλυτωσω την εγγυηση της ΕΛΙΝ εχει προμηθεια 0.5ε, αυτη λογικα δε μπορω να την αποφυγω ε;

 

5 ώρες πριν, ekrepali είπε

Ενεργοποιείς τη πάγια εντολή, αλλά πληρώνεις με κάρτα τουλάχιστον 5 εργάσιμες πριν τη λήξη του λογαριασμού.

Η εγγύηση μένει μηδενική, και η πάγια δεν εκτελείται εφόσον έχει μηδενίσει το υπόλοιπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι Hρων Generous εδώ και 2 μήνες.

σκεφτόμουν μήπως την έκανα για elpedison economy που είναι στο 0.145 αλλά μετά συνειδητοποιησα ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει ελάχιστο χρόνο παραμονής 24 μήνες. 

από την άλλη αν πάω solar generous η τιμή με την έκπτωση συνέπειας είναι η ίδια με ελπε από ότι είδα.

έστω λοιπόν ότι δεν υπολογίζω το 90αρι γιατί έτσι και αλλιώς δεν θα κάτσω ένα χρόνο.

αυτό που με μπερδεύει είναι το ΕΝ.Α. αν δεν ασχοληθώ καθόλου και δεν δώσω καθόλου λεφτά θα έχω κανένα θέμα ή μπορώ να το αποφύγω γενικά?

όσον αφορά την εκτύπωση συνέπειας επί του τελικού λογαριασμού, παρότι υπάρχει ο γνωστός και χιλιοειπωμενος όρος Ε5.2, στο τηλέφωνο μια "καλη" κυρία μου είπε ότι υπάρχει έκπτωση κανονικά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αφού, πήρα απάντηση 

ναι , αλλά μια απάντηση φαίνεται άκυρη αν διαγραφτεί το αρχικο ερώτημα , όχι οτι έγινε και κάτι , απλά το αναφέρω

7 λεπτά πριν, chocorellos είπε

σκεφτόμουν μήπως την έκανα για elpedison economy που είναι στο 0.145 αλλά μετά συνειδητοποιησα ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει ελάχιστο χρόνο παραμονής 24 μήνες. 

άλλο διάρκεια , άλλο δέσμευση και έχε το νου σου για λόγους που έχουν αναφερθεί

7 λεπτά πριν, chocorellos είπε

αυτό που με μπερδεύει είναι το ΕΝ.Α.

ότι και να ου πούμε εδώ μη δίνεις σημασία, ρώτα (δες προηγούμενα ποστ) στην εταιρία τις απορίες σου και πόσταρε εδώ γραπτές απαντήσεις , αν σε πάρουν τηλ το κλείνεις

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  Σου είχα απαντήσει παλιά ότι χρησιμοποιώ ποδήλατο.

 

 

 

 

ΕΜΕΝΑ? είχες πει για ποδήλατο? ζαμε ΚΟΡΩΠΙ..... χααχααχα

ασε κατάλαβα τρελλλιτσα.....για όλα μια ειρωνεία & πνευμα εισαι δεν ξανασχολουμαι

ο δεδδηε που κυκλοφορεί μέσα στο φόρουμ & δεν μπορεις να πεις

και με το ποδήλατο κινείσαι παντού προφανώς.....μάλιστα

από εξυπνάδες έχω ακούσει πολλές δεν είναι η 1η φορά συνηθισμένοι είμαστε

Επεξ/σία από geiannis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chocorellos είπε

όσον αφορά την εκτύπωση συνέπειας επί του τελικού λογαριασμού, παρότι υπάρχει ο γνωστός και χιλιοειπωμενος όρος Ε5.2, στο τηλέφωνο μια "καλη" κυρία μου είπε ότι υπάρχει έκπτωση κανονικά 

Μην την ακούς. Αν υπογράψεις τον όρο δε θα πάρεις έκπτωση συνέπειας για τον τελικό. Εδώ καλά καλά δε δίνουν σε αυτούς που δεν έχουν υπογράψει αυτόν τον όρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chocorellos είπε

είμαι Hρων Generous εδώ και 2 μήνες.

σκεφτόμουν μήπως την έκανα για elpedison economy που είναι στο 0.145 αλλά μετά συνειδητοποιησα ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει ελάχιστο χρόνο παραμονής 24 μήνες. 

από την άλλη αν πάω solar generous η τιμή με την έκπτωση συνέπειας είναι η ίδια με ελπε από ότι είδα.

έστω λοιπόν ότι δεν υπολογίζω το 90αρι γιατί έτσι και αλλιώς δεν θα κάτσω ένα χρόνο.

αυτό που με μπερδεύει είναι το ΕΝ.Α. αν δεν ασχοληθώ καθόλου και δεν δώσω καθόλου λεφτά θα έχω κανένα θέμα ή μπορώ να το αποφύγω γενικά?

όσον αφορά την εκτύπωση συνέπειας επί του τελικού λογαριασμού, παρότι υπάρχει ο γνωστός και χιλιοειπωμενος όρος Ε5.2, στο τηλέφωνο μια "καλη" κυρία μου είπε ότι υπάρχει έκπτωση κανονικά 

 

Δεν υπάρχει η παραμονή 24 μηνών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, S90 είπε

Δεν υπάρχει η παραμονή 24 μηνών

ΥΠΑΡΧΕΙ εφοσον κι αν λήξει η αναστολη ΡΗΤΡΑΣ κι εμείς παραμείνουμε μετά την 1/7

για σκεψου τη π0υστια που θα μας παιξουν.....ΕΧΕ ΤΟ ΥΠΟΨΗ

το νου σας ρεμαλια που λεγε ο μέγιστος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geiannis είπε

ΥΠΑΡΧΕΙ εφοσον κι αν λήξει η αναστολη ΡΗΤΡΑΣ κι εμείς παραμείνουμε μετά την 1/7

για σκεψου τη π0υστια που θα μας παιξουν.....ΕΧΕ ΤΟ ΥΠΟΨΗ

το νου σας ρεμαλια που λεγε ο μέγιστος!!!

Ε ναι, εννοείται αυτό....γι αυτό ειμαστε ολοι εδώ για να το υπενθυμίσει ο ενας στον αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, geiannis είπε

ΥΠΑΡΧΕΙ εφοσον κι αν λήξει η αναστολη ΡΗΤΡΑΣ κι εμείς παραμείνουμε μετά την 1/7

για σκεψου τη π0υστια που θα μας παιξουν.....ΕΧΕ ΤΟ ΥΠΟΨΗ

το νου σας ρεμαλια που λεγε ο μέγιστος!!!

Δεν έχει ρήτρα αποχώρησης το πρόγραμμα.

image.png.2a50093f87755ae920aa81ed7b035133.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...