Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω βρει κακό μπελά με τον ΠονΉρων !

Μετά τις απογοητευτικές τιμές Φεβρουαρίου & Μαρτίου ζητώ οδό διαφυγής. Η εκπροσώπηση στον Ήρων ξεκίνησε 20 & 27 Ιανουαρίου (για δύο παροχές) οπότε δεν πρόκειται να λάβω λογαριασμό πριν το τέλος Μαρτίου.

Αυτή η καθυστέρηση έκδοσης πρώτου λογαριασμού είναι σαφώς εκ του πονηρού.

Έχω στραφεί σε άλλους παρόχους αλλά μου ζητάνε λογαριασμό, είτε εναλλακτικά βεβαίωση εκπροσώπησης. Το αιτήθηκα μέσω από το myΗρων αλλά όχι μόνο δεν το έλαβα αλλά ούτε καν εμφανίζεται στα αιτήματα μου. Απευθύνθηκα σε φυσικό κατάστημα και αντί να μου το δώσουν άμεσα μου είπαν ότι θα μου το στείλουν στο email. Δεν το έχω λάβει μετά από δύο ημέρες.

Και να ξαναρωτήσω κάτι που δεν έχει απαντηθεί:

Έχει λάβει κάποιος το μπόνους εγγραφής αποχωρώντας πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμού από Ήρων ;

Επεξ/σία από geopro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, geopro είπε

Έχω βρει κακό μπελά με τον ΠονΉρων !

Μετά τις απογοητευτικές τιμές Φεβρουαρίου & Μαρτίου ζητώ οδό διαφυγής. Η εκπροσώπηση στον Ήρων ξεκίνησε 20 & 27 Ιανουαρίου (για δύο παροχές) οπότε δεν πρόκειται να λάβω λογαριασμό πριν το τέλος Μαρτίου.

Αυτή η καθυστέρηση έκδοσης πρώτου λογαριασμού είναι σαφώς εκ του πονηρού.

Έχω στραφεί σε άλλους παρόχους αλλά μου ζητάνε λογαριασμό, είτε εναλλακτικά βεβαίωση εκπροσώπησης. Το αιτήθηκα μέσω από το myΗρων αλλά όχι μόνο δεν το έλαβα αλλά ούτε καν εμφανίζεται στα αιτήματα μου. Απευθύνθηκα σε φυσικό κατάστημα και αντί να μου το δώσουν άμεσα μου είπαν ότι θα μου το στείλουν στο email. Δεν το έχω λάβει μετά από δύο ημέρες.

Και να ξαναρωτήσω κάτι που δεν έχει απαντηθεί:

Έχει λάβει κάποιος το μπόνους εγγραφής αποχωρώντας πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμού από Ήρων

Από την εφαρμογή στα αιτήματα κάτω κάτω βγάζει βεβαίωση εκπροσώπησης. Εμένα το εμφανιζει και εκπροσωπούμε από 18-01. Τώρα αν θα δώσουνε το 50ρικο μένει να το δούμε διότι κινήθηκα να φύγω χωρίς να έχει εκδοθεί λογαριασμός. Πιστεύω θα δοθεί. Για συνέπειες ούτε καν θα ασχοληθω.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στο forum . Ερωτηση γιατι πηγα δεκα σελιδες πισω κ ακρη δεν εβγαλα ! ΔΕΗ Γ1 οικιακο ηρθε εναντι 416Kwh 158 Ευρω (αφορα μηνες  Δεκεμβριο Ιανουαριο). Συμφερει να παω σε αλλη εταιρεια αυτη τη στιγμη κ εαν ναι σε ποια ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, barimagas είπε

Από την εφαρμογή στα αιτήματα κάτω κάτω βγάζει βεβαίωση εκπροσώπησης. Εμένα το εμφανιζει και εκπροσωπούμε από 18-01. Τώρα αν θα δώσουνε το 50ρικο μένει να το δούμε διότι κινήθηκα να φύγω χωρίς να έχει εκδοθεί λογαριασμός. Πιστεύω θα δοθεί. Για συνέπειες ούτε καν θα ασχοληθω.

Επιλέγω παροχή , γυρίζει η κλεψύδρα , σταματάει η κλεψύδρα και μετά τίποτα ....

Spoiler

Επιλέγω παροχή , γυρίζει η κλεψύδρα , σταματάει η κλεψύδρα και μετά τίποτα ....2023-02-24095828.png.bf29394525960da860e3f8aeae387796.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, geopro είπε

Επιλέγω παροχή , γυρίζει η κλεψύδρα , σταματάει η κλεψύδρα και μετά τίποτα ....

  Απόκρυψη περιεχομένων

Επιλέγω παροχή , γυρίζει η κλεψύδρα , σταματάει η κλεψύδρα και μετά τίποτα ....2023-02-24095828.png.bf29394525960da860e3f8aeae387796.png

 

Δοκίμασες  από το smartphone σου;

Επεξ/σία από barimagas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, barimagas είπε

Δοκίμασες  από το smartphone σου;

Άκυρο, το βρήκα.

Απενεργοποίησα κάποια προστασία του browser και "κατέβηκε" η βεβαίωση.

Ευχαριστώ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2023 στις 1:48 ΜΜ, S90 είπε

Σωστός φίλε μου, μίλησα μαζί τους εκ νεου για διευκρινήσεις. Τους ανέφερα βεβαια για φώτο και μου ειπαν θα περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ για την μέτρηση

Ειναι ταλαιπωρία φίλε η μετάβαση σε κατάστημα εδώ που βρισκόμαστε. Έχεις δίκιο απόλυτο....αλλά υπάρχει το αλλά.

είχες καμία εξέλιξη με την αίτηση σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό τον μήνα τι έχει συμβεί με elpedison? δεν στείλανε κανέναν λογαριασμό στο μειλ που έχω ebill για καμία παροχή μου.

επίσης με τις επαγγελματικές παροχές τι γίνεται;  γιατί σε αυτούς τους εκκαθαριστικούς έγινε σφαγή; 4χ πάνω σε σχέση με τους ήδη αυξημένους του καλοκαιριού.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Ξερει κανεις πως πληρωνουμε ΕΛΙΝ χωρις προμηθεια;

Livepay, πληρώνεις με κάρτα.

Άμα θες κάνεις πρώτα εγγραφή, ώστε να έχεις το ιστορικό πληρωμών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geopro είπε

Έχω βρει κακό μπελά με τον ΠονΉρων !

Μετά τις απογοητευτικές τιμές Φεβρουαρίου & Μαρτίου ζητώ οδό διαφυγής. Η εκπροσώπηση στον Ήρων ξεκίνησε 20 & 27 Ιανουαρίου (για δύο παροχές) οπότε δεν πρόκειται να λάβω λογαριασμό πριν το τέλος Μαρτίου.

Αυτή η καθυστέρηση έκδοσης πρώτου λογαριασμού είναι σαφώς εκ του πονηρού.

Έχω στραφεί σε άλλους παρόχους αλλά μου ζητάνε λογαριασμό, είτε εναλλακτικά βεβαίωση εκπροσώπησης. Το αιτήθηκα μέσω από το myΗρων αλλά όχι μόνο δεν το έλαβα αλλά ούτε καν εμφανίζεται στα αιτήματα μου. Απευθύνθηκα σε φυσικό κατάστημα και αντί να μου το δώσουν άμεσα μου είπαν ότι θα μου το στείλουν στο email. Δεν το έχω λάβει μετά από δύο ημέρες.

Και να ξαναρωτήσω κάτι που δεν έχει απαντηθεί:

Έχει λάβει κάποιος το μπόνους εγγραφής αποχωρώντας πριν την έκδοση του πρώτου λογαριασμού από Ήρων ;

Θα σου προτείνω κάτι που μπορεί να πετύχει...επικοινώνησε με τον πάροχο που θες (εναλλακτικά με 2-3 παρόχους). Πες πως έχεις τον τελευταίο λογαριασμό χωρίς οφειλή αλλά από τον προηγούμενο του ΗΡΩΝ πάροχο και στείλε print screen από το APP του ΗΡΩΝ το σημείο όπου φαίνεται πως δεν έχουν εκδοθεί λογαριασμοί...κάποιος θα σε εξυπηρετήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Livepay, πληρώνεις με κάρτα.

Άμα θες κάνεις πρώτα εγγραφή, ώστε να έχεις το ιστορικό πληρωμών.

Thanx. Αλλα στη παγια εντολη που θα κανω για να γλυτωσω την εγγυηση της ΕΛΙΝ εχει προμηθεια 0.5ε, αυτη λογικα δε μπορω να την αποφυγω ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Thanx. Αλλα στη παγια εντολη που θα κανω για να γλυτωσω την εγγυηση της ΕΛΙΝ εχει προμηθεια 0.5ε, αυτη λογικα δε μπορω να την αποφυγω ε;

Ενεργοποιείς τη πάγια εντολή, αλλά πληρώνεις με κάρτα τουλάχιστον 5 εργάσιμες πριν τη λήξη του λογαριασμού.

Η εγγύηση μένει μηδενική, και η πάγια δεν εκτελείται εφόσον έχει μηδενίσει το υπόλοιπο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ενεργοποιείς τη πάγια εντολή, αλλά πληρώνεις με κάρτα τουλάχιστον 5 εργάσιμες πριν τη λήξη του λογαριασμού.

Η εγγύηση μένει μηδενική, και η πάγια δεν εκτελείται εφόσον έχει μηδενίσει το υπόλοιπο.

για να γλυτώσεις €5,50 τον χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, walex είπε

για να γλυτώσεις €5,50 τον χρόνο?

Αν τα λεφτά στο λογαριασμό είναι λίγα πρέπει να έχεις συνεχώς το νου σου να μη τα χαλάσεις, αλλιώς θα μείνει ο λογαριασμός απλήρωτος ή θα τρέχεις τελευταία στιγμή να συμπληρώσεις λεφτά στο ATM. Ή μπορεί να είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις μέσα το ποσό και να σου τραβήξει πχ η τράπεζα 6 ευρώ για ανανέωση κάρτας.

Και φυσικά για να γλυτώσεις 0.50... γιατί όχι; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...