Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, makrixeris είπε

μέσω pc δεν μπορώ να κανω αιτηση για elpedison ? 

Και με ταχυδρομικό περιστέρι μπορείς, το θέμα είναι πόσες μέρες θα φας. Επίσης πρέπει να βεβαιωθείς ότι θα αναγράφεται στη 1η σελίδα η ένδειξη που θα δώσεις εσύ, αλλιώς θα έρθει ο δεδδηε για καταμέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Και με ταχυδρομικό περιστέρι μπορείς, το θέμα είναι πόσες μέρες θα φας. Επίσης πρέπει να βεβαιωθείς ότι θα αναγράφεται στη 1η σελίδα η ένδειξη που θα δώσεις εσύ, αλλιώς θα έρθει ο δεδδηε για καταμέτρηση.

μόλις μίλησα μαζι τους, μου εστειλαν κατευθειαν την αιτηση τους έστειλα κ σημερινή μέτρηση αδτ κ τον λογαριασμό του ηρων μου ζήτησαν. για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, makrixeris είπε

 τους έστειλα κ σημερινή μέτρηση

Άμα τους έστειλες σημερινή μέτρηση, τότε την κατανάλωση από τον τελικό μέχρι σήμερα θα τη πληρώσεις μάλλον σε καθολική υπηρεσία του Ήρων.

Γι αυτό σου είπα πριν...να δώσεις ένδειξη στην elpedison +100 απ'ότι γράφει ο τελικός αλλά δε προσέχεις....

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άμα τους έστειλες σημερινή μέτρηση, τότε την κατανάλωση από τον τελικό μέχρι σήμερα θα τη πληρώσεις μάλλον σε καθολική υπηρεσία του Ήρων.

Γι αυτό σου είπα πριν...να δώσεις ένδειξη στην elpedison +100 απ'ότι γράφει ο τελικός αλλά δε προσέχεις....

το είδα απλα εχω μεγαλες καταναλώσεις 88024 ειναι η τελευταία μέτρηση απο ηρων 12/1 και τωρα εχω Κ 888236. ετσι και αλλιως μου ζήτησαν φωτο οταν τους ειπα να τους γράψω τις κιλοβατώρες, μου λένε στείλτε μας φωτογραφία

Επεξ/σία από makrixeris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει άραγε η αλλαγή από elin σε elpedison?ή τον άλλο μήνα πάλι θα τρέχουμε?(γτ από ότι μου λένε λόγο ΚΟΤ) δεν βγαίνει σύντομα ο λογαριασμός? έχω οριακή κατανάλωση πάνω από 400 τον μήνα και βλέπω μεγάλη διαφορά στο excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, makrixeris είπε

το είδα απλα εχω μεγαλες καταναλώσεις 88024 ειναι η τελευταία μέτρηση απο ηρων 12/1 και τωρα εχω Κ 888236

88823 ή 88236;

Μη μου πεις ότι έδωσες στην Εlpedison 6ψηφια ένδειξη!!!

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

88823 ή 88236;

88823. αλλά έτσι κ αλλιώς αφού ο ίδιος ο ηρων μου λεει οτι δεν ήμουν στην καθολική υπηρεσία κ αν ήμουν στην καθολική υπηρεσία θα το έγραφε επάνω στο τιμολόγιο κλπ πως θα με χρεώσουν με τιμές καθολικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makrixeris είπε

88823. αλλά έτσι κ αλλιώς αφού ο ίδιος ο ηρων μου λεει οτι δεν ήμουν στην καθολική υπηρεσία κ αν ήμουν στην καθολική υπηρεσία θα το έγραφε επάνω στο τιμολόγιο κλπ πως θα με χρεώσουν με τιμές καθολικής...

Αν είναι 88823 καλά έκανες και δεν έδωσες μικρότερη γιατί θα σε ξέσκιζε η ΕΛΠΕ στα υκω. Αν πήγαινες κατάστημα πάντων θα μπορούσες να δώσεις ελαχιστα μικρότερη, εκεί δε ζητάμε φωτό.

Με τον Ήρων είπαμε... αγνόησε τι σου λένε γιατί δε ξέρουν τι γίνεται. Ακόμα και αν κατάλαβαν τι έγινε... δεν έχουν δικό τους τμήμα τιμολόγησης, θα βγούνε λογαριασμοί ότι να ναι και μετά θα τους διορθώνουν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν είναι 88823 καλά έκανες και δεν έδωσες μικρότερη γιατί θα σε ξέσκιζε η ΕΛΠΕ στα υκω. Αν πήγαινες κατάστημα πάντων θα μπορούσες να δώσεις ελαχιστα μικρότερη, εκεί δε ζητάμε φωτό.

Με τον Ήρων είπαμε... αγνόησε τι σου λένε γιατί δε ξέρουν τι γίνεται. Ακόμα και αν κατάλαβαν τι έγινε... δεν έχουν δικό τους τμήμα τιμολόγησης, θα βγούνε λογαριασμοί ότι να ναι και μετά θα τους διορθώνουν 

πάντως αυτή απο την elpedison της είπα το μπλέξιμο κ το προχώρησε φουλ το θέμα γιατί φοβήθηκε μήπως μου έκοβαν το ρεύμα επειδή της είπα οτι ο ηρων μου είπε οτι δεν είμαι πελάτης τους τώρα και μου έστειλαν τελικό λογαριασμό. αλλά τώρα που με πήρε μου είπε δεν έχεις θέμα απο την στιγμή που λέει ο δεδδηε οτι φαίνεσαι πελάτης του ηρων κ μάλιστα οχι σε καθολική υπηρεσία είσαι κομπλέ. ναι προφανώς θα είχα θέμα γιατί είναι μεγάλη η διαφορά στις μονάδες. το κοντινότερο κατάστημα της elpedison είναι 30 λεπτά απο το σπιτι μου ετσι κ αλλιώς οπότε καλύτερα απο το πισι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα φωτα σας!! ειμαι στο προγραμα online της ΔΕΗ το οποιο μου δινει ανταγωνιστικο πακετο και πληρωνω καπου 30-40 ευρω το μηνα σε ρευμα για το διαμερσιμα μου! σε λιγο ληγει....με συμφερει να παραμεινω ανευ ορων ή καποιο διακανονισμο παλι στο ιδιο προγραμμα? η να αρχσω να ψαχνω για 35 ευρω το μηνα Εταιρεια? 

Τιλετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στη ΔΕΗ home

Έκαναν 6 μήνες να περάσουν τον νυχτερινό μετρητή Άπειρα τηλέφωνα σε αυτούς και τον ΔΕΔΗΕ.

Στη ΔΕΗ δεν βγάζουν μηνιαίο για την Γ21 αλλά διμήνου

Θέλω να πάω Ζενιθ 2  (παροχές Μια Γ1Ν και μια Γ21)

Τι λέτε?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, PedroG είπε

Παιδια τα φωτα σας!! ειμαι στο προγραμα online της ΔΕΗ το οποιο μου δινει ανταγωνιστικο πακετο και πληρωνω καπου 30-40 ευρω το μηνα σε ρευμα για το διαμερσιμα μου! σε λιγο ληγει....με συμφερει να παραμεινω ανευ ορων ή καποιο διακανονισμο παλι στο ιδιο προγραμμα? η να αρχσω να ψαχνω για 35 ευρω το μηνα Εταιρεια? 

Τιλετε???

Το ρεύμα δεν είναι σαν τα συμβόλαια κινητής. Δεν υπάρχει κάποιος πάροχος που θα σου δώσει επιλογές με 35 ευρώ τον μήνα. 

Πρέπει να ψάξεις πόσες κιλοβατώρες καταναλώνεις τον μήνα, να δεις τις τιμές ανά κιλοβατώρα και το πάγιο κάθε εταιρείας και να επιλέξεις αυτό που σε συμφέρει. 

Πάντως, αφού λήγει το συμβόλαιό σου , πρέπει να έχεις λάβει επιστολή για μετάβαση στο open. Αν δεν έχεις λάβει, επικοινώνησε άμεσα με την ΔΕΗ καθώς κινδυνεύεις να μπεις στο νέο online που είναι πανάκριβο και δεν συμφέρει σε καμία περίπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσπάθησα να περάσω τις kwh στο myelpedison και διαπιστώνω πως στην καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ που χρησιμοποίησε και η ΔΕΗ για να βγάλει τον τελικό λογαριασμό, έχουν γράψει 75574kwh ως ένδειξη την στιγμή που το πρωί που έβγαλα φωτό το ρολόι γράφει 75550...wtf?
έχω φωτο 20/1 με ένδειξη 75387 και στον τελικό της ΔΕΗ που εκδόθηκε 23/1 γράφουν 75574. Σήμερα 22/2 75550

Επεξ/σία από fysikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...