Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, battlerager είπε

Φάνηκε αυτό στο myHeron? Γιατί και σε μένα πήραν τηλέφωνο αλλά δε μπορούσα να μιλήσω.... Στο μέιλ όντως δεν απάντησαν πάντως.

Μου είπε σήμερα δόθηκε η εντολή, θα κάνει κάποιες μέρες να φανεί. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, george_008 είπε

Μου είπε σήμερα δόθηκε η εντολή, θα κάνει κάποιες μέρες να φανεί. 

Μην εκπλαγείς αν δεις παρελθοντική ημερομηνία έκδοσης.  😉

Εμένα στη λογιστική καρτέλα φαινόταν πως η συνέπεια υπολογίστηκε αμέσως μετά τον τελικό. Αλλά φυσικά κάνουν τους κινέζους και δε στέλνουν το λογαριασμό παρά μόνο αν τους ζαλίσουμε τα @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μην εκπλαγείς αν δεις παρελθοντική ημερομηνία έκδοσης.  😉

Εμένα στη λογιστική καρτέλα φαινόταν πως η συνέπεια υπολογίστηκε αμέσως μετά τον τελικό. Αλλά φυσικά κάνουν τους κινέζους και δε στέλνουν το λογαριασμό παρά μόνο αν τους ζαλίσουμε τα @@

Το θέμα είναι ότι την βάζουν, ας βάλουν ημερομηνία και 2005 αν θέλουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω μια θλίψη για την ΕΛΤΑ...έτυχα σε απίστευτη συγκυρία την στιγμή που ιδρυόταν και ήθελε να πάρει πελάτες, και μου έκανε ονειρικό συμβόλαιο (γι' αυτό μπήκε μέσα βέβαια) 0.053/kwh, ή κάτι τέτοιο...αυτές τις τιμές θυμόμαστε και κλαίμε όλοι, νοικοκυριά και επιχειρήσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση Ελπε και ζητησαν μετρησεις 

εδωσα χτεσινες αλλα στην ΕΛΙΝ που ειμαι δινω καθε 25

Οποτε στην ΕΛΙΝ θα δωσω στις 25 τις ιδιες χτεσινες να γλιτωσω και κατι 

Αλλιως θα με χρεωσουν και οι 2 τις 4 αυτες μερες ετσι δεν ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω ενα ευχαριστώ στο elpedison συνεπεια για το δωρο των 50ε που μου μειωσε τον πρωτο και τελευταιο λογαριασμο σε αυτο το πρόγραμμα και να πω ένα έρχομαι στο elpe economy

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κακή κίνηση,όπως αποδείχθηκε, και πήγα στον Ήρων. Μάλιστα δεν αρκέστηκα σε μια παροχή αλλά πήγα δύο.

Η εκπροσώπηση της μιας παροχής ξεκίνησε 20 Ιανουαρίου και η άλλη στις 27 Ιανουαρίου. Φυσικά οι πρώτοι λογαριασμοί πρόκειται να εκδοθούν προς το τέλος Μαρτίου.

Αυτό που χρειάζομαι τώρα είναι ένας οδηγός αποχώρησης από τον Ήρων έτσι ώστε να ελαχιστοποιηθεί η ζημιά.

Τί κάνω ; Περιμένω πρώτα να εκδοθεί έναντι λογαριασμός ο οποίος να περιλαμβάνει το bonus εγγραφής και εν συνεχεία φεύγω διεκδικώντας την έκπτωση συνέπειας ;

Η μήπως είναι άσκοπο να περιμένω τον πρώτο λογαριασμό διότι σε περίπτωση που φύγω και πάω αλλού ο τελικός λογαριασμός που θα εκδώσει ο Ήρων θα έχει ούτως η άλλως το bonus εγγραφής ; Εξυπακούεται ότι και στις δύο περιπτώσεις θα ακολουθήσει διεκδίκηση της έκπτωσης συνέπειας.

Έχει φύγει κάποιος από τόν Ήρων πριν εκδοθεί πρώτος λογαριασμός ; Τί συνέβη με το bonus εγγραφής ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, adi32 είπε

 

Οποτε στην ΕΛΙΝ θα δωσω στις 25 τις ιδιες χτεσινες να γλιτωσω και κατι

Να μη δώσεις στην Ελίν γιατί θα τα κάνεις μπαχαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makrixeris είπε

@korakios @ekrepali δεν πρόκειται να βγάλω ακρη καλα το καταλαβα για αυτο ειπα να ρωτησω για την παροχη που τελειωνει σε 4

 

 

Μην ασχολείσαι άλλο με τον ΗΡΩΝ. Αργεί πολύ το σύστημα τους να συγχρονιστει Μετίν δεδδηε. Πηγαινε σε κατάστημα elpedison να κάνεις αίτηση στο economy. Κι αν έχεις μικρή τετραμηνιαία κατανάλωση τότε δώσε ένδειξη στην αιτηση πχ +100 κιλοβατώρες απ'ότι γράφει ο τελικός του Ήρων. 

8 λεπτά πριν, adi32 είπε

Και τι θα με χρεώσουν 

Την ένδειξη που έδωσες στην ΕΛΠΕ.

Αν η αλλαγή στην ΕΛΠΕ ολοκληρωθεί τη παρασκευή, τελειώνει η εκπροσώπηση της Ελίν αύριο.

19 λεπτά πριν, geopro είπε

.

Έχει φύγει κάποιος από τόν Ήρων πριν εκδοθεί πρώτος λογαριασμός ; Τί συνέβη με το bonus εγγραφής ;

Άγνωστο. Αν θες να φύγεις μπορείς να βγάλεις βεβαίωση εκπροσώπησης μέσα στην εφαρμογή, στη κατηγορία αιτήματα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μην ασχολείσαι άλλο με τον ΗΡΩΝ. Αργεί πολύ το σύστημα τους να συγχρονιστει Μετίν δεδδηε. Πηγαινε σε κατάστημα elpedison να κάνεις αίτηση στο economy. Κι αν έχεις μικρή τετραμηνιαία κατανάλωση τότε δώσε ένδειξη στην αιτηση πχ +100 κιλοβατώρες απ'ότι γράφει ο τελικός του Ήρων. 

Την ένδειξη που έδωσες στην ΕΛΠΕ.

Αν η αλλαγή στην ΕΛΠΕ ολοκληρωθεί τη παρασκευή, τελειώνει η εκπροσώπηση της Ελίν αύριο.

μίλησα και τηλεφωνικά μόλις, αυτοί μου λένε απο τον ηρων οτι δεν ήμουν καθολική υπηρσια και οτι δεν υπάρχει άλλη παροχή στο όνομα μου με αυτό το αφμ κλπ. θα τη κανω να γλιτώσω εύχομαι οτι χειρότερο σε αυτή την κωλοαιτερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makrixeris είπε

μίλησα και τηλεφωνικά μόλις, αυτοί μου λένε απο τον ηρων οτι δεν ήμουν καθολική υπηρσια και οτι δεν υπάρχει άλλη παροχή στο όνομα μου με αυτό το αφμ κλπ. θα τη κανω να γλιτώσω εύχομαι οτι χειρότερο σε αυτή την κωλοαιτερια

Πιστεύω το 03 είναι το κανονικό πρόγραμμα του Ήρων και το 04 η καθολική (η οποία εκτελέστηκε ετεροχρονισμένα). 

Φύγε elpedison και αν ποτέ ο Ήρων στείλει λογαριασμό καθολικής για το 04 θα κάνεις αμφισβήτηση ώστε να χρεωθεις με generous καθώς είχες υπογράψει πρόγραμμα εγκαίρως. Κι εννοείται θα ζητήσεις συνέπειας γιατί δεν είναι δικό σου φταίξιμο.το μπαχαλο που έκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μην ασχολείσαι άλλο με τον ΗΡΩΝ. Αργεί πολύ το σύστημα τους να συγχρονιστει Μετίν δεδδηε. Πηγαινε σε κατάστημα elpedison να κάνεις αίτηση στο economy. Κι αν έχεις μικρή τετραμηνιαία κατανάλωση τότε δώσε ένδειξη στην αιτηση πχ +100 κιλοβατώρες απ'ότι γράφει ο τελικός του Ήρων. 

Την ένδειξη που έδωσες στην ΕΛΠΕ.

Αν η αλλαγή στην ΕΛΠΕ ολοκληρωθεί τη παρασκευή, τελειώνει η εκπροσώπηση της Ελίν αύριο.

μέσω pc δεν μπορώ να κανω αιτηση για elpedison ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...