Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tryfos είπε

Αυτό δηλαδή μέσω της 90s φόρμας γίνεται και απλά περιμένεις κάποια στιγμή να πάρουν;

ειχα στείλει στο customercare

Λοιπόν είχα εξέλιξη μόλις

απο chat λέγαν θα με πάρουν τηλ (ποτέ δεν πήραν) , απο 2ο chat μου είπαν να πάρω τηλ (2181818128 επιλογή 1) ή click2call

με πήραν μόλις τηλ απο click2call , δεν έχουν τη δυνατότητα να δουν το email είναι άλλο τμήμα, δεν μπορούν να με συνδέσουν  😂

πάω elin , αρκετά το χασομέρησα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

με πήραν μόλις τηλ απο click2call , δεν έχουν τη δυνατότητα να δουν το email είναι άλλο τμήμα, δεν μπορούν να με συνδέσουν 

Ναι έχει πλακώσει κόσμος όπως καταλαβαίνεις... 

Δεν κατάλαβα: Από το click2call που σε πήρανε, σου είπανε αυτό κι αντίο; Δεν μπορούσε να προχωρήσει η αίτηση έστω έτσι, τηλεφωνικά;

Να δεις που όλος ο καημός είναι παίρνει ο κόσμος στο 5ψήφιο, μιλάμε για τέτοια κατάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tryfos είπε

Δεν κατάλαβα: Από το click2call που σε πήρανε, σου είπανε αυτό κι αντίο; Δεν μπορούσε να προχωρήσει η αίτηση έστω έτσι, τηλεφωνικά;

όχι κανονικά προχωρά για όποιον θέλει , προσωπικά δε χρησιμοποιώ τηλέφωνο για τέτοια εποχές 2023 , να κάθομαι να κάνω συλλαβισμό και ένα-ένα νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της ελιν που ειναι η τιμη για μαρτιο δεν βρισκω κατι.

Και οποιο site με συγκεντρωμενες τιμες βρισκω της ελιν δεν ειναι μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι κανονικά προχωρά για όποιον θέλει , προσωπικά δε χρησιμοποιώ τηλέφωνο για τέτοια εποχές 2023 , να κάθομαι να κάνω συλλαβισμό και ένα-ένα νούμερα

Μα είναι τόσο δύσκολο σε μια εταιρία γίγαντα-κολοσσό όπως αυτή, να μην έχουν μια απλή online αίτηση και κανά upload να ανεβάσεις ό,τι χρειάζεται, και να έχουν 90s φόρμες και τηλέφωνα για κουβεντούλα με τσιχλόφουσκα; Αν είναι δυνατόν;!

Τουλάχιστον γελάμε, γιατί αν τα δούμε σοβαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikos121 είπε

της ελιν που ειναι η τιμη για μαρτιο δεν βρισκω κατι.

Και οποιο site με συγκεντρωμενες τιμες βρισκω της ελιν δεν ειναι μεσα

H Ελινόιλ διαθέτει το πρόγραμμα Power On! Home Comfort, στα 18,3 λεπτά ανά κιλοβατώρα και το Power On! Home, στα 20,3 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, favou2000 είπε

H Ελινόιλ διαθέτει το πρόγραμμα Power On! Home Comfort, στα 18,3 λεπτά ανά κιλοβατώρα και το Power On! Home, στα 20,3 λεπτά.

https://energy.elin.gr/eksipiretisi-pelaton/enhmerosh-hreoseon-promitheias/

το site της WE έχει πέσει βλέπω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μιλησα με ελπε με click2call. κλικ κ κατευθειαν εισερχομενη. στελνω ταυτοτητα κ λογαριασμο με μειλ, μου στελνουν πισω την αιτηση, απανταω συναινω κ τελος

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μπερδεμένα μου τα λες, ανάθεμα κι αν καταλαβαίνω.

Στο site ΥΔΕ https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/ αν βάλεις τον αριθμό παροχής, πατήσεις ότι δεν είσαι ρομπότ και κάνεις αναζήτηση... σου βγάζει ένα πράσινο πεδίο που λέει πχ

Η Υ.Δ.Ε. είναι σε ισχύ.
Η καταληκτική ημερομηνία ισχύος της Υ.Δ.Ε. της ηλεκτρικής εγκατάστασης με αριθμό παροχής xxxxxxxxx07, όπως αυτή δηλώθηκε από τον αδειούχο ηλεκτρολόγο εγκαταστάτη στο έντυπο της Υ.Δ.Ε. που διατηρεί στο αρχείο του ο ΔΕΔΔΗΕ, είναι η xx/xx/xxxx.

To εμφανίζει αυτόματα, ούτε χρειάζεται εκτύπωση ούτε να κατεβάσεις κάτι.

Τέλος πάντων... αφού άλλαξε η παροχή από 03 σε 04... τότε έγινε αλλαγή παρόχου. Ξαναπάρε τον ΔΕΔΔΗΕ τηλέφωνο και ρώτα σε ποιον ανήκει η παροχή 03 και σε ποιον ανήκει η παροχή 04. Κι αν σου πούνε στον ΗΡΩΝ... ε πως γίνεται να έγινε αλλαγή παρόχου απ'τον ΗΡΩΝ στον ΗΡΩΝ;

Εκτός κι αν έκανε μαλακία κάποιος υπάλληλος τοο ΔΕΔΔΗΕ και πάτησε διακοπή ηλεκτροδότησης και μετά σου ξαναενεργοποίησε τη παροχή; Τι να πω, δε ξέρω.

Τώρα η θα κάτσεις ΗΡΩΝ αλλά θα φροντίσεις α) Άμεσα να ισχύσει το generous στη παροχή 04 και να πάρεις τη συνέπεια για τη παροχή 03, β) να ισχύουν οι παλιοί ειδικοί όροι για τη συνέπεια και όχι οι καινούργιοι.

Εναλλακτικά ρίχνεις στον ΗΡΩΝ μαύρη πέτρα και υπογράφεις άμεσα Elpedison. Έπειτα με καταγγελίες στον ΗΡΩΝ προσπαθείς να λύσεις το μπάχαλο της τιμολόγησης. Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου.

Μόλις μίλησα με δεδδηε μου είπε οτι με είχαν βάλει στην καθολική υπηρεσία του Ήρων. Τελείωσε η καθολική υπηρεσία Για αυτό έγινε 04 ο αριθμός παροχής κ πλέον είμαι κανονικά στον Ήρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Μόλις μίλησα με δεδδηε μου είπε οτι με είχαν βάλει στην καθολική υπηρεσία του Ήρων. Τελείωσε η καθολική υπηρεσία Για αυτό έγινε 04 ο αριθμός παροχής κ πλέον είμαι κανονικά στον Ήρων...

  

Στις 15/2/2023 στις 3:42 ΜΜ, korakios είπε

welcome του Ήρωνας 😛 παίζει να είσαι και σε καθολική υπηρεσία στην καλύτερη 😁

στη χειρότερη δεν έγραψα οτι θα ήσουν χωρίς ρεύμα 😛

ετοιμάσου και για ενδεχόμενο βαρβάτων τιμών όσο ήσουν στην καθολική και αμφισβήτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, korakios είπε

  

στη χειρότερη δεν έγραψα οτι θα ήσουν χωρίς ρεύμα 😛

ετοιμάσου και για ενδεχόμενο βαρβάτων τιμών όσο ήσουν στην καθολική και αμφισβήτηση

Αυτό επιτρέπεται να με βάλουν στην καθολική χωρίς ενημέρωση ? Επίσης τι θα μου χρεώσουν αφού ήρθε το πρώτο τιμολόγιο που ήμουν στην καθολική μου χρωστάνε κ 3€ κ κάτι κ το έκοψαν κ με έβαλαν κανονικά στον Ήρων εκτός καθολικής δηλαδή 5/1 με 12/1 ήταν η χρέωση κ μετά με έβγαλαν από καθολική. Το τιμολόγιο δλδ λέει περίοδος κατανάλωσης 5-1 μέχρι 12/1

Επίσης δεν μπορούσαν να μου εξηγήσουν τι έγινε οι ίδιοι δεν το έβλεπαν στο σύστημα τους...

Επεξ/σία από makrixeris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα εχουμε ετοιμο το excelακι? 

Η we παλι χασομερα οπως τον προηγουμενο μηνα βλεπω και θα φαμε πακετο με τις τιμες παλι! Μαλλον φευγω για Ελιν οπως ειπα με κορακιο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

ποτε θα εχουμε ετοιμο το excelακι? 

όπως πάντα 21 του μηνός (σήμερα) βραδάκι

34 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Αυτό επιτρέπεται να με βάλουν στην καθολική χωρίς ενημέρωση ?

όχι φυσικά , μήηηηπως έκανες καταγγελία σύμβασης στον προηγούμενο πάροχο και έγινε η ιστορία ?

35 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Επίσης τι θα μου χρεώσουν αφού ήρθε το πρώτο τιμολόγιο που ήμουν στην καθολική μου χρωστάνε κ 3€ κ κάτι κ το έκοψαν κ με έβαλαν κανονικά στον Ήρων εκτός καθολικής δηλαδή 5/1 με 12/1 ήταν η χρέωση κ μετά με έβγαλαν από καθολική. Το τιμολόγιο δλδ λέει περίοδος κατανάλωσης 5-1 μέχρι 12/1

αν δεν έχεις φαρμακείο τιμές της καθολικής οκ

απλά σου χρωστάνε σίγουρα συνέπεια και φυσικά αν είχες αλλη τιμολόγηση να κάνουν διόρθωση

38 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Επίσης δεν μπορούσαν να μου εξηγήσουν τι έγινε οι ίδιοι δεν το έβλεπαν στο σύστημα τους...

είναι μπλέξιμο , μην το ψάχνεις αρκεί να μη ζημιωθείς ούτε μισό ευρώ

_____________________________________

 το νου σας σε pm και ¨φαν¨απο elpedison μιας και μοιράζουν ένα 20ευρο σε όσους είναι ήδη πελάτες και συστήσουν κάποιον

Υπόψιν το 20ευρο αποδίδεται μετά απο 2-3 μήνες και μόνο ένα ανα λογαριασμό .

Αν δεχτείτε pm απο το πουθενά κάνετε αναφορά στους διαχειριστές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λαθος εχει την ελπε που ειναι το economy ?

https://www.tovima.gr/2023/02/21/finance/reyma-aytes-einai-oi-times-gia-ton-martio/

Μαλλον εδω τα εχει σωστα

https://www.cnn.gr/oikonomia/chrima/story/350997/oriaka-fthinotero-reyma-ton-martio-poioi-paroxoi-eriksan-tis-times

Βλεπω να φευγω απο ΕΛΙΝ για ελπε economy. Για 500kw το μήνα είναι αρκετή διαφορά 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, adi32 είπε

λαθος εχει την ελπε που ειναι το economy ?

https://www.tovima.gr/2023/02/21/finance/reyma-aytes-einai-oi-times-gia-ton-martio/

Μαλλον εδω τα εχει σωστα

https://www.cnn.gr/oikonomia/chrima/story/350997/oriaka-fthinotero-reyma-ton-martio-poioi-paroxoi-eriksan-tis-times

Βλεπω να φευγω απο ΕΛΙΝ για ελπε economy. Για 500kw το μήνα είναι αρκετή διαφορά 

μόνο το site του πάροχου να κοιτάς , όχι άρθρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...