Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γειά σας. Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν η κατάργηση της ρήτρας αποχώρησης που έχει ανακοινωθεί ισχύει και σε περίπτωση που κάνει κάποιος διακοπή ηλεκτροδότησης σε ακίνητο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, vali είπε

Πάντως εδώ και αρκετή ώρα που προσπαθώ να μπω στην ιστοσελίδα της we, δείχνει ότι γίνεται συντήρηση.

 

(...meanwhile, inside We Energy's headquarters) 

 

32e0aa6dd53932ee79e2c639b02cf8be.gif.b73ba568e78d65476efe41bef2184739.gif

 

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά...ψάχνομαι να φύγω  απο volton (λέτε να κάνουν καμία έκπληξη και να ανακοινώσουν καμία τρελή έκπτωση;). Σκέφτομαι για ήρων που έχει και τα 50 ευρώ για το online, αλλά  δεν ξέρω αν υπάρχουν τίποτα ψιλά γράμματα για τη προσφορά αυτή. Δηλαδή τον επόμενο μήνα, αν βγάλει άλλη εταιρεία κάτι ανάλογο, θα μπορώ να φύγω χωρίς επίπτωση, για να επωφεληθώ  την άλλη έκπτωση;

Τη We energy τη φοβάμαι προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/8/2022 στις 3:27 ΜΜ, akaloith είπε

ο ηρων δηλαδη στο πρωτο λογαριασμο ΔΕΝ δινει τη συνεπεια;;;
και λεει ο πρωτος λογαριασμος βγαινει στο 2μηνο;;;
εχω ηδη κανει αιτημα στη ΡΑΕ και mail στο customecare
και ζηταω να βγει κανονικα ο λογαριασμος στο μηνα (που κανονικα θα πρεπε αρχη του μηνος για να μη μπλεκουν οι kwh)
και να πιστωθει κανονικα η συνεπεια γιατι χαρη στις τιμες συνεπειας επελεξα τον ηρωνα
οι λογαριασμοι ολοι δε θα πρεπε πλεον να βγαινουν αρχες του μηνος αφου αλλαζει η Kwh???

Στις 12/08 εκδόθηκε λογαριασμός ρεύματος για την περίοδο 01-30/6! Επίσης έχω πάει σε άλλο πάροχο από αρχές Αυγούστου. Γιατί δεν εκδόθηκε τελικός, τι να σου πω. Πότε θα εκδοθεί; Μάλλον τον Οκτώβρη. Τα συμπεράσματα δικά σου

Επεξ/σία από libertini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

μόλις επικοινώνησα με την Weenergy και με ενημέρωσαν πως αυτή τη στιγμή γίνεται αναδιαμόρφωση του τιμοκαταλόγου τους (θα αλλάξουν δλδ τις τιμές τους) και δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Μέχρι αύριο θα έχουν ανεβάσει στο site τις νέες τιμές. Άφησα τα στοιχεία μου να με καλέσουν. Δεν ξέρω κατά πόσο νόμιμο είναι αυτό, να αλλάζουν τις τιμές αφότου έχει ήδη γίνει ανακοίνωση, ούτε τι θα συμβεί με αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο μαζί τους... 

Επεξ/σία από Jsiderh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με τις αλλαγες τιμων σε ρυθμιζομενς χρεωσεις

http://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/?fek_pdf=20220204090

 

file:///C:/Users/USER/Downloads/FEK-2022-Tefxos%20B-04090-downloaded%20-22_08_2022.pdf

 

 

 

Επεξ/σία από Merenda7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jsiderh είπε

Καλησπέρα σε όλους,

μόλις επικοινώνησα με την Weenergy και με ενημέρωσαν πως αυτή τη στιγμή γίνεται αναδιαμόρφωση του τιμοκαταλόγου τους (θα αλλάξουν δλδ τις τιμές τους) και δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Μέχρι αύριο θα έχουν ανεβάσει στο site τις νέες τιμές. Άφησα τα στοιχεία μου να με καλέσουν. Δεν ξέρω κατά πόσο νόμιμο είναι αυτό, να αλλάζουν τις τιμές αφότου έχει ήδη γίνει ανακοίνωση, ούτε τι θα συμβεί με αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο μαζί τους... 

Σοβαρή εταιρεία ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jsiderh είπε

Καλησπέρα σε όλους,

μόλις επικοινώνησα με την Weenergy και με ενημέρωσαν πως αυτή τη στιγμή γίνεται αναδιαμόρφωση του τιμοκαταλόγου τους (θα αλλάξουν δλδ τις τιμές τους) και δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Μέχρι αύριο θα έχουν ανεβάσει στο site τις νέες τιμές. Άφησα τα στοιχεία μου να με καλέσουν. Δεν ξέρω κατά πόσο νόμιμο είναι αυτό, να αλλάζουν τις τιμές αφότου έχει ήδη γίνει ανακοίνωση, ούτε τι θα συμβεί με αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο μαζί τους... 

Μας δουλεύουν κανονικά.Να δεις που Ολοι θα τις αλλάξουν τις τιμές. Αλλάξαν και οι χρεωσεις σε ρυθμιζομενες χρεωσεις αμα λάχει βγήκε και ΦΕΚ🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Merenda7 είπε

Μας δουλεύουν κανονικά.Να δεις που Ολοι θα τις αλλάξουν τις τιμές. Αλλάξαν και οι χρεωσεις σε ρυθμιζομενες χρεωσεις αμα λάχει βγήκε και ΦΕΚ🤑

οκ καποια επιπλεον πληροφορια επαφτου? δλδ τις ανέβασε το κρατος? Για τι διαφορα μιλαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xariskk24 είπε

οκ καποια επιπλεον πληροφορια επαφτου? δλδ τις ανέβασε το κρατος? Για τι διαφορα μιλαμε?

καλησπέρα. δες λιγο πιο πάνω. πριν 9 λεπτα ανέβασα καποια πληροφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

καλησπέρα. δες λιγο πιο πάνω. πριν 9 λεπτα ανέβασα καποια πληροφορια

Ναι απο οτι βλεπω παει κανα 3ευρω παραπανω στις 1200kwh, ωραια πραγματα... ανεβηκαν τα παγια ανεβηκε η τιμη του ρευματος ανεβασαν και τις ρυθμιζομενες.. ε θα χωσουν και κανα χαρατσι για τον δημο και την ερτ ολα καλα θα πανε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Jsiderh είπε

Καλησπέρα σε όλους,

μόλις επικοινώνησα με την Weenergy και με ενημέρωσαν πως αυτή τη στιγμή γίνεται αναδιαμόρφωση του τιμοκαταλόγου τους (θα αλλάξουν δλδ τις τιμές τους) και δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Μέχρι αύριο θα έχουν ανεβάσει στο site τις νέες τιμές. Άφησα τα στοιχεία μου να με καλέσουν. Δεν ξέρω κατά πόσο νόμιμο είναι αυτό, να αλλάζουν τις τιμές αφότου έχει ήδη γίνει ανακοίνωση, ούτε τι θα συμβεί με αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαιο μαζί τους... 

Xαχαχα, νέες τιμές μέσα σε 1 ημέρα  :D 

Τσίρκο κατάντησε (και) η αγορά ενέργειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

οκ καποια επιπλεον πληροφορια επαφτου? δλδ τις ανέβασε το κρατος? Για τι διαφορα μιλαμε?

οι τιμες απο 1-9-22 που ενημέρωσε αυτος ο παροχος (ωστοσο και οι αλλοι πρεπει να ενημερωσουν εφοσον ισχυει για ολους τους παροχους  

https://www.dei.gr/media/u0dpfidg/g1_g1n_092022v-1.pdf

 

οι τιμες εως και 30 -8-22 ηταν αυτες 

https://www.dei.gr/media/222hlxir/timok-xt-aug2021-g1n_nd.pdf

 

και εδω το ΦΕΚ 

file:///C:/Users/USER/Downloads/FEK-2022-Tefxos%20B-04090-downloaded%20-22_08_2022.pdf

3 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

Ναι απο οτι βλεπω παει κανα 3ευρω παραπανω στις 1200kwh, ωραια πραγματα... ανεβηκαν τα παγια ανεβηκε η τιμη του ρευματος ανεβασαν και τις ρυθμιζομενες.. ε θα χωσουν και κανα χαρατσι για τον δημο και την ερτ ολα καλα θα πανε...

ναι,ναι Ολα καλά ολα ανθιρά!! και χρεωνουν και νυχτερινο πλεον. Γιατι? Γιατι μπορούν🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται στο τέλος θα πάμε όλοι ΔΕΗ γιατί και οι επιδοτήσεις βάση τιμών ΔΕΗ βγαίνει,για τον Αύγουστο είχε 0,14 λεπτά την κιλοβατώρα και εγώ θα την πληρώσω 0,20 στην προτεργια και χωρίς το 50% που είμαι mvp βάση όρων συμβολαίου,ακόμα και εκεί το πάγωσαν για Αύγουστο/Σεπτέμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...