Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, NIKELPE είπε

Στη φυσικό αέριο Ελλάδας εάν δώσεις μηνιαία ένδειξη βγάζει αντοιστιχο εκκαθαριστικό ή στον εκκαθαριστικό τετραμήνου θα σπάσουν οι kwh αναλογικά;

νομίζω έχει αναφερθεί οτι δεν τις σπάνε , ψάξε πίσω

Μόλις τώρα, NIKELPE είπε

Μήπως γνωρίζει κανείς άλλος αν η φυσικό αέριο εκδίδει μηνιαίους εκκαθαριστικους με ένδειξη πελατη;

όλοι το κάνουν αυτό , δεν είναι εκκαθαριστικοί πάντως , μόνο απο ΔΕΔΔΗΕ γίνεται η εκκαθάριση (άσχετα με το αν σπάνε αναλογικά ή όχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, NIKELPE είπε

Στη φυσικό αέριο Ελλάδας εάν δώσεις μηνιαία ένδειξη βγάζει αντοιστιχο εκκαθαριστικό ή στον εκκαθαριστικό τετραμήνου θα σπάσουν οι kwh αναλογικά;

Δε σπάνε αναλογικά στο τετράμηνο με την ένδειξη του ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NIKELPE είπε

Μήπως γνωρίζει κανείς άλλος αν η φυσικό αέριο εκδίδει μηνιαίους εκκαθαριστικους με ένδειξη πελατη;

Βγάζει μηνιαίους λογαριασμούς με την ένδειξη πελάτη, χωρίς αργοπορίες. Δεν θυμάμαι πως τους ονομάζει. Νομίζω έχει έναντι ανάμεσα των εκκαθαριστικών, σύμφωνα με την μέτρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barimagas είπε

Δεν θυμάμαι πως τους ονομάζει.

Εκκαθαριστικός με ανάγνωση πελάτη. Κανονικοί εκκαθαριστικοί είναι έχουν και τέλος 5‰ και εφκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/2/2023 στις 4:41 ΠΜ, geiannis είπε

ELPEDISON <=> EUROBANK €πιστροφή

Η "€πιστροφή'' ισχύει από το '19 (πιθανώς και νωρίτερα) που ήμουν στην ελπε κι ισχύει για το σύνολο της πληρωμής, όσα κι αν πληρώσεις (στην ελπε) σου επιστρέφει το 3% (άσχετα με το ποσό του λογαριασμού), με όριο τα 500€/μήνα (μέγιστο όφελος 15€/μήνα).
Αν π.χ. ο λογαριασμός είναι 55€ κι εσύ βάλεις 200 (δε θα το πρότεινα, αν και στην περίπτωσή μου, φεύγοντας, πιστώθηκαν σε λογ. τα περισσευούμενα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...), θα έχεις τον επόμενο μήνα 6€ στην κάρτα σου για αγορές σε ''πλειάδα'' επιχειρήσεων (Σκλαβενίτη, ΕΚΟ, cosmote κ.λπ).
Μόνο αν (το αφήσεις να) πληρωθεί μέσω πάγιας δεν αποδίδει το 3%.

 

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, fysikos είπε

Με αίτηση απο 24/1 για να παω σε ελπε ακομη δεν εχω ενημέρωση αν εχω μεταφερθεί ή όχι.βαζω τον αριθμό παροχης στη δεδδηε και μου βγαζει "λανθασμενος αριθμός παροχής". Τι λετε να συμβαινει;

νομίζω πως απλά καθυστερούν την αίτηση μου (που έγινε μεσω εξωτερικου συνεργάτη) για να πρέλθει το 14ημερο της υπαναχώρησης και μετά θα την στήλουν. θα μ ιλήσω με ΔΕΔΔΗΕ και αν δεν γνωρίζουν κατι τότε τι να κάνω για να μην ισχύσει η αλλαγή προς Ελπε; 1. αίτηση υπαναχώρησης ή 2. αίτηση σε άλλον πάροχο που θα λειτουργήσει και ακυρωτικά προς την αίτηση στην Ελπε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fysikos είπε

νομίζω πως απλά καθυστερούν την αίτηση μου (που έγινε μεσω εξωτερικου συνεργάτη)

Ένδειξη μετρητή καταχώρησε στην αίτηση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ένδειξη μετρητή καταχώρησε στην αίτηση;

 

του έστειλα φωτο του ρολογιου. γιατί; 
Μόλις επικοινώνησα με ΔΕΔΔΗΕ και μου είπαν ότι η αλλαγή παρόχου έχει πραγματοποιηθεί από τις 24/1 (η ελπε δεν μπορούσε να μου το πει....) και οτι πλέον ο αριθμός παροχής έχει τροποποιηθεί αριθμ.-12 αντι για αριθμ.-11

 

Επεξ/σία από fysikos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, fysikos είπε

του έστειλα φωτο του ρολογιου. γιατί; 
Μόλις επικοινώνησα με ΔΕΔΔΗΕ και μου είπαν ότι η αλλαγή παρόχου έχει πραγματοποιηθεί από τις 24/1 (η ελπε δεν μπορούσε να μου το πει....) και οτι πλέον ο αριθμός παροχής έχει τροποποιηθεί αριθμ.-12 αντι για αριθμ.-11

 

Νόμιζα πως είχες επικοινωνήσει με δεδδηε τόσο καιρό... η τουλάχιστον μπορούσες να το διαπιστώσεις εδώ. https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Νόμιζα πως είχες επικοινωνήσει με δεδδηε τόσο καιρό... η τουλάχιστον μπορούσες να το διαπιστώσεις εδώ. https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

 

δεν γνώριζα αυτήν την σελίδα και εκεί έβαλα τον αριθμό παροχής αλλά δεν εμφανίζει το πότε έγινε η αλλαγή μόνο την αλλαγή στον αριθμό παροχής. 
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελάτης της ελιν από τα μέσα Δεκεμβρίου.

25/01 τους έστειλα φωτό του μετρητή,και τις ενδείξεις.ποια ημερομηνία εκδίδεται λογαριασμός?

Εννοώ κάθε πότε του μήνα κάνει έκδοση λογαριασμών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα...

τέλος του μήνα τελειώνει το πρόγραμμα που ήμουν στην ΔΕΗ με την σταθερή χρέωση (καταργήθηκε πλέον) και αναγκαστικά πάω σε κυμαινόμενα τιμολόγια...

επειδή εχω καιρό να παρακολουθήσω το φόρουμ μπορείτε να μου πείτε που αξίζει πλέον να πάω ή να συνεχίσω με το κυμαινόμενο της ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

Καλημέρα στην παρέα...

τέλος του μήνα τελειώνει το πρόγραμμα που ήμουν στην ΔΕΗ με την σταθερή χρέωση (καταργήθηκε πλέον) και αναγκαστικά πάω σε κυμαινόμενα τιμολόγια...

επειδή εχω καιρό να παρακολουθήσω το φόρουμ μπορείτε να μου πείτε που αξίζει πλέον να πάω ή να συνεχίσω με το κυμαινόμενο της ΔΕΗ?

Να διαβασεις λιγο  τις 10-15 σελιδες... Εχει και αλλο νημα με την ΔΕΗ... Οι τιμες βγαινουν καθε 20 του μηνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...