Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή η τιμή της elpedison αλλά εγώ λέω να κάτσω κι άλλο στον Ηρων. 0,0742 τελική για ΚΟΤΒ ενώ η elpedison έχει 0,012 χωρίς έκπτωση συνέπειας όμως τον Δεκέμβριο ο Ήρων είχε τελική -0,01 και τον Ιανουάριο -0,063 οπότε δε με ενοχλεί. Επίσης πέρασε και η "μεταβατική" περίοδος του Ήρων και πλέον θα λαμβάνω λογαριασμούς κάθε μήνα κανονικά με έκπτωση συνέπειας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, επειδή μιλάμε για αισθητή διαφορά στο τιμολόγιο της ELPE θα πρεπει να αποφασίσουμε αν πραγματικά αξίζει να πάμε έστω για ένα μήνα ή όχι. Η ξεφτίλα είναι να ανακοινώνεται απο εταιρία τιμή και να μη μπορεί ο καταναλωτής να είναι σίγουρος αν πρέπει να πάει ή οχι.  Ειμαστε πολλοί στον Ηρωνα και η διαφορά μεγάλη.

Επεξ/σία από S90
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Στο μεταξύ, ο Edge δε θέλει με τίποτα να ανοίξει σελίδα της Elin. Πάνε μέσα έξω οι 2 κύκλοι στο κέντρο αέναα στο μπλε φόντο. Μόνο σε private mode ανοίγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
4 λεπτά πριν, kirileman είπε

Στο μεταξύ, ο Edge δε θέλει με τίποτα να ανοίξει σελίδα της Elin. Πάνε μέσα έξω οι 2 κύκλοι στο κέντρο αέναα στο μπλε φόντο. Μόνο σε private mode ανοίγει.

κάνε καθαρισμό cookies για τη συγκεκριμένη σελίδα και γενικά σε κάθε σελίδα που σκαλώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο excel του Κ δεν μπορω να βρω το τριφασικό, δεν καταλαβαίνω το μήνυμα=>

Πατήστε το (στο μικρό βελάκι) για να επιλέξετε τριφασικό

αν μπορει κάποιος ας μου το εξηγήσει με άλλα λόγια,

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gtkminsomnia είπε

στο excel του Κ δεν μπορω να βρω το τριφασικό, δεν καταλαβαίνω το μήνυμα=>

Πατήστε το (στο μικρό βελάκι) για να επιλέξετε τριφασικό

αν μπορει κάποιος ας μου το εξηγήσει με άλλα λόγια,

ευχαριστώ

πλέον δεν έχει διαφορά στη χρέωση προμήθειας  άρα μπορείς να το αγνοήσεις , συν του οτι η μόνη διαφορά είναι στις ρυθμιζόμενες αλλά έχω μάλλον λάθος τις ΥΚΩ αφού ποτέ δεν άλλαξαν άρα τις αγνοείς

εγκυκλοπαιδικά, αν πατήσεις το κελί πρέπει στην άκρη του κελιού να βγάλει ένα σύμβολο ωστε να επιλέξεις απο λίστα (μονοφασικό , τριφασικό)  , φυσικά λειτουργεί μόνο αν κατεβάσεις το excel που φαντάζομαι το έχεις ήδη κάνει (αρχείο -> αποθήκευση ως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και άλλη μια ερώτηση=>

στο excel του Κ στο κάτω μέρος αν πας στο ΤΑΒ ιστορικό τιμών για Φεβ. η τιμή ΔΕΗ open και Ηρων Generous ειναι 0,199 και 0,207 δηλαδή ίδια,

τότε γιατί σε προηγούμενες σελίδες λένε κάποιοι οτι η τιμή Ηρων Φεβ ειναι σκέτη αισχροκέρδεια  ?

ευχαριστω Κ για την απάντηση στο πρωτο μου ερώτημα περι τριφασικού.

Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, gtkminsomnia είπε

τότε γιατί σε προηγούμενες σελίδες λένε κάποιοι οτι η τιμή Ηρων Φεβ ειναι σκέτη αισχροκέρδεια  ?

γιατί εκτός του ο Ηρών είχε διαφορά υπερ της ΔΕΗ , τώρα μειώθηκαν και οι επιδοτήσεις και η τιμή Ιανουαρίου με Φεβρουάριου είναι εκτοξευμένη .

Βάλε πχ με επιδότηση (κελί Β28) να δεις τελικές ,

με την ευκαιρία μόλις διόρθωσα 2 λάθη που είχε στο Ηρων Protect και Nrg On Time με επιδοτήσεις

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, S90 είπε

Παίδες, επειδή μιλάμε για αισθητή διαφορά στο τιμολόγιο της ELPE θα πρεπει να αποφασίσουμε αν πραγματικά αξίζει να πάμε έστω για ένα μήνα ή όχι. Η ξεφτίλα είναι να ανακοινώνεται απο εταιρία τιμή και να μη μπορεί ο καταναλωτής να είναι σίγουρος αν πρέπει να πάει ή οχι.  Ειμαστε πολλοί στον Ηρωνα και η διαφορά μεγάλη.

Για ποσο μεγαλη διαφορα προκειται, ξερουμε; Και για ποσες μερες θα προλαβουμε το Φλεβαρη μεχρι να γινει η εκπροσωπηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, energy52 είπε

Και για ποσες μερες θα προλαβουμε το Φλεβαρη μεχρι να γινει η εκπροσωπηση;

Υπογραφή σε κατάστημα χτες, εστάλη το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ σήμερα. Από κει και πέρα άγνωστο... συνήθως ο ΔΕΔΔΗΕ δέχεται την ένδειξη του πελάτη και γίνεται η αλλαγή στο άψε - σβήσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

0.02 επιδότηση στα επαγγελματικά... άραγε θα είναι απ'το ΤΕΜ ή θα μας τρολάρουν πάλι και θα το βάλουν στο extra ΤΕΜ; 😄

Εγώ κατάλαβα ότι είναι οριζόντια η επιδότηση. Εκτός αν το σπάσουν 0,01 κανονική 0,01 το εξτρα🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Υπογραφή σε κατάστημα χτες, εστάλη το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ σήμερα. Από κει και πέρα άγνωστο... συνήθως ο ΔΕΔΔΗΕ δέχεται την ένδειξη του πελάτη και γίνεται η αλλαγή στο άψε - σβήσε.

Εμενα μου ειπε η υπαλληλος που με πηρε τηλ. πως η αλλαγη γινεται γρηγορα, ομως δεν στηριζονται στη δικη μου μετρηση αλλα θα περασει γρηγορα ο ΔΕΔΔΗΕ..Τι σημαινει αυτο; Θα τα ζυγισω και θα δω..Εσυ ησουν ΗΡΩΝ καλα θυμαμαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, energy52 είπε

Εμενα μου ειπε η υπαλληλος που με πηρε τηλ

δε δίνεις σημασία στις προσωπικές άσχετες απόψεις των υπάλληλων στα τηλέφωνα , μόνο για χαλαρή κουβεντούλα να περάσει η ώρα

4 λεπτά πριν, energy52 είπε

Τι σημαινει αυτο;

αυτά ήξερε αυτά σου είπε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ekrepali είπε

0.02 επιδότηση στα επαγγελματικά... άραγε θα είναι απ'το ΤΕΜ ή θα μας τρολάρουν πάλι και θα το βάλουν στο extra ΤΕΜ; 😄

0,02 λεπτα σε επιχειρησεις που τον προηγουμενο μηνα την πληρωσαμε πανω απο 0,30 λεπτα.Λες και ειμαστε τιποτα εκατομμυριουχοι οσοι εχουμε επιχειρηση.

Και να μην μου τα βαλουν καθολου απο την We δεν θα κανω καμια αμφισβητηση και θα τα χαρισω στην Κουλα.:P

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...