Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι άσχετο. Η αγαπητή ηρών μου έδωσε και 2η φορά bonus εγγραφής με αλλαγή ονόματος στην ίδια παροχή, αλλά 50 ευρώ αυτή τη φορά. 150 όλα μαζι. όχι και άσχημα 😛

 

Capture.JPG

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η απορία μου βέβαια παραμένει στο τι γίνεται αν "πηγαινοέρχεσαι" με το ίδιο αφμ...
αλλά κι η δική σου valadsk, εννοείται πολύ καλή φάση!

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, valadsk είπε

κάτι άσχετο. Η αγαπητή ηρών μου έδωσε και 2η φορά bonus εγγραφής με αλλαγή ονόματος στην ίδια παροχή, αλλά 50 ευρώ αυτή τη φορά. 150 όλα μαζι. όχι και άσχημα 😛

 

Capture.JPG

μάλλον επειδή δεν είχε ΚΟΤ δεν πήρε 100€

τώρα θα κάνεις εσύ αίτηση για νέα 100άρα ? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον επειδή δεν είχε ΚΟΤ δεν πήρε 100€

τώρα θα κάνεις εσύ αίτηση για νέα 100άρα ? 😂

ε πρώτη φορά πήγα με το όνομα της αδερφής,πηρε 100 μετά έκανα δωρεαν παραχώρηση και το άλλαξα σε μενα και πήρε το 50αρικο. Δυστυχως δεν έχω άλλο όνομα διαθέσιμο 😛

Επεξ/σία από valadsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valadsk είπε

ε πρώτη φορά πήγα με το όνομα της αδερφής,πηρε 100 μετά έκανα δωρεαν παραχώρηση και το άλλαξα σε μενα και πήρε το 50αρικο. Δυστυχως δεν έχω άλλο όνομα διαθέσιμο 😛

ναι , αλλά τώρα δε θα παίζει ΚΟΤ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προφανώς, σε μένα δεν έτυχε (ή κάτι δεν έκανα καλά) ή απλά του valadsk πέτυχε...
* εκτός και δω και 'γω κανά 100ικο (μείον) στον 1ο λογ. οπότε εκεί θα είναι... όνειρο.
(generous home bonus και γω, που είναι, μου είπαν, το ίδιο με generous home)

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

άρα δεν είναι στάνταρ τα 100€ αντί των 50€ σε ΚΟΤ

τωρα το είδα, γιατι δεν εχουν βαλει ΚΟΤ? από την πρώτη μερα ειχε.

στην διαπίστωσή σου τώρα, εγώ  θυμαμαι ότι για πρώτη φορά υπεγραψε σε generous home bonus και τη δευτερη σε generous home. ισως στο bonus να εδιναν το 100αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, valadsk είπε

τωρα το είδα, γιατι δεν εχουν βαλει ΚΟΤ? από την πρώτη μερα ειχε.

Αφού άλλαξες όνομα μάλλον πρέπει να ξανακάνεις αίτηση για ΚΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, valadsk είπε

τωρα το είδα, γιατι δεν εχουν βαλει ΚΟΤ? από την πρώτη μερα ειχε.

συνέχεια στο νήμα για ΚΟΤ , αν εσύ δε δικαιούσαι ΚΟΤ (απο όσο κατάλαβα είναι στο δικό σου όνομα τώρα) τότε λογικό είναι

συνέχεια στο νήμα για ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην έχουμε την ψευδαίσθηση ότι μπαίνουν και μέσα με τα 50ικα.
1ον κάνουν το προμό τους
2ον γλυτώνουν προμήθειες ενδιάμεσων, χαρτούρα, γραφεία, υπαλλήλους, καθυστέρηση να σε αναλάβουν, κλπ
3ον σε καθυστερούν (σου λένε αφαιρείται στον 1ο λογ*. αλλά δεν διευκρινίζουν ότι θα βγει σε μήνες...)
* Ο 1ος  λογ. δεν επιστρέφει συνέπεια, που στους προηγούμενους μήνες ήταν συνήθως πάνω από 50 (σαν να σου δίναν συνέπεια δλδ, που είναι υπολογισμένη στη τιμολόγηση).
4ον σε βάζουν στη διαδικασία να περιμένεις το κάθε επόμενο μήνα να πάρεις τη συνέπεια...
Βάλε ότι καρπώνονται και το ΤΕΜ, που δεν πληρώνεις (άμεσα τουλάχιστον), η σούμα αυτή είναι πολλαπλάσια των 50 εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων, πολύ χαμηλής κατανάλωσης και σύντομης αποχώρησης, συνδυαστικά και τα δύο.

Επεξ/σία από foul
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, valadsk είπε

ε πρώτη φορά πήγα με το όνομα της αδερφής,πηρε 100 μετά έκανα δωρεαν παραχώρηση και το άλλαξα σε μενα και πήρε το 50αρικο. Δυστυχως δεν έχω άλλο όνομα διαθέσιμο 😛

Βάλε εμένα 🤩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας Κώστας Σκρέκας αναμένεται να ανακοινώσει αύριο επιδότηση 4 λεπτών/κιλοβατώρα για τις πρώτες 500 κιλοβατώρες.Η δεύτερη και η τρίτη κλίμακα των οικιακών καταναλώσεων, δηλαδή 500-1.000 κιλοβατώρες και άνω των 1.000, θα λάβουν επιδότηση μόνο στην περίπτωση που πετύχουν εξοικονόμηση 15%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, favou2000 είπε

αναμένεται να ανακοινώσει αύριο επιδότηση 4 λεπτών/κιλοβατώρα για τις πρώτες 500 κιλοβατώρες.Η δεύτερη και η τρίτη κλίμακα των οικιακών καταναλώσεων, δηλαδή 500-1.000 κιλοβατώρες και άνω των 1.000, θα λάβουν επιδότηση μόνο στην περίπτωση που πετύχουν εξοικονόμηση 15%.

όταν ανακοινώσουν επίσημα βλέπουμε

_______________________________________________________

το αν είναι πολύ ή λίγο δεν αφορά το παρών νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...