Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Αν έχω πάγια εντολή από e-banking και πληρώνω χειροκίνητα δε θα χρεώνομαι δύο φορές;

κανονικά όχι μιας και βλέπει το σύστημα οτι έχει εξοφληθεί , αλλά μιλάμε για τη μηχανογράφηση του Ηρών , οπότε άγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τι ομαδα εισαι?:P

Όταν ο θεός μοίραζε μυαλό, που ήσουν?

Είχες κάνει κοπάνα?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες άραγε κάνει η εναρξη εκπροσωπησης απο μια εταιρεία σε μια αλλη;

Παίζει ρολο και η εταιρεία;

Εκανα το elpedison economy απο την ΔΕΗ ,στις 23 αν θυμάστε που είπα και ακομα δεν εχει γινει η μεταφορά 

Ειναι φυσιολογικό λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, lacta13 είπε

Ποσες άραγε κάνει η εναρξη εκπροσωπησης απο μια εταιρεία σε μια αλλη;

Παίζει ρολο και η εταιρεία;

Εκανα το elpedison economy απο την ΔΕΗ ,στις 23 αν θυμάστε που είπα και ακομα δεν εχει γινει η μεταφορά 

Ειναι φυσιολογικό λετε;

3-5 εργάσιμες συνήθως με εξαιρέσεις

8 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ δεν έχω καταλάβει το νόημα της υπαναχωρησης..

δεν έχει κάποιο βαθύτερο νόημα , ακυρώνεις την αίτηση , χρήσιμο για όταν έμπαινες σε πρόγραμμα με δέσμευση

Μπλέξιμο γιατί υπάρχει ασάφεια όταν ο ΔΕΔΔΗΕ έχει ολοκληρώσει τη μεταφορά και δεν προβλέπει επιστροφή

Επίσης χρήσιμο αν είσαι στον Α πάροχο και πας στον Β αλλά το μετανιώνεις και θες να πας στον Γ . Με την υπαναχώρηση ο Γ σε βλέπει στον Α , χωρίς υπαναχώρηση σε βλέπει στον Β και θα θέλει κάποια βεβαίωση μη οφειλών απο τη στιγμή που δεν έχει βγει λογαριασμός απο τον Β

αλλά είναι λίγο μπέρδεμα η φάση γενικότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dasnowy είπε

δεν έβαλαν, προφανώς, την έκπτωση συνέπειας

Στο ΚΟΤ μου είπαν ότι η έκπτωση συνέπειας πιστώνεται στον μεθεπόμενο λογαριασμό (όπως έγινε σε εμένα).

Όταν δεις το pdf λογικά θα έχει έκπτωση συνέπειας αλλά για 2 λογαριασμούς πίσω.

Δεν τίθεται θέμα ληξιπρόθεσμης οφειλής (νομίζω) εφόσον έχεις και πάγια εντολή (και σε εμένα εκδίδονται λογαριασμοί με ληξιπρόθεσμες αλλά πάντα μου πιστωνόταν η συνέπεια).

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Στο ΚΟΤ μου είπαν ότι η έκπτωση συνέπειας πιστώνεται στον μεθεπόμενο λογαριασμό (όπως έγινε σε εμένα).

Εσύ στον εκκαθαριστικό δεν είχες καθόλου έκπτωση συνέπειας;

Στείλε κανένα screenshot αν θες χωρίς προσωπικά στοιχεία και μέσα σε spoiler.

Ο έναντι που λήγει 31/1

Spoiler

image.png.5c214fbb6faf71ebe5b60c1b37b19c53.png

Ο εκκαθαριστικός που βγήκε χτες και το pdf βγήκε σήμερα. Ρεκόρ. Λείπει η έκπτωση συνέπειας του προηγούμενου έναντι.

Spoiler

image.png.7218947d1a48fc3d5b63143c54ed14e9.png

Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να τραβήξει τα 54,80 ευρώ στις 31/1 και να αφαιρεθεί αυτόματα το ποσό.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, lacta13 είπε

Ποσες άραγε κάνει η εναρξη εκπροσωπησης απο μια εταιρεία σε μια αλλη;

Παίζει ρολο και η εταιρεία;

Εκανα το elpedison economy απο την ΔΕΗ ,στις 23 αν θυμάστε που είπα και ακομα δεν εχει γινει η μεταφορά 

Ειναι φυσιολογικό λετε;

Για ριξε κανενα τηλεφωνο στον Δεδδηε  8004004000 αν υπαρχει αιτηση αλλαγης παροχου;; Και ποτε εγινε αυτο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να τραβήξει τα 54,80 ευρώ στις 31/1 και να αφαιρεθεί αυτόματα το ποσό.

Χμμμ μάλλον πατάτα έκαναν αυτοί. Μίλησε από Δευτέρα με την εξυπηρέτηση (μέσω live chat νομίζω είναι η καλύτερη λύση) και πες τους το πρόβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Χμμμ μάλλον πατάτα έκαναν αυτοί. Μίλησε από Δευτέρα με την εξυπηρέτηση (μέσω live chat νομίζω είναι η καλύτερη λύση) και πες τους το πρόβλημα σου.

Έχεις και εσύ ΚΟΤ με πάγια εντολή;

Θα περιμένω πρώτα μέχρι τις 1/2 να δω αν θα τραβήξει η πάγια εντολή τα 54,80 ευρώ.

Δε βλέπω τόκους στον λογαριασμό οπότε καλό σημάδι αυτό.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, korakios είπε

3-5 εργάσιμες συνήθως με εξαιρέσεις

δεν έχει κάποιο βαθύτερο νόημα , ακυρώνεις την αίτηση , χρήσιμο για όταν έμπαινες σε πρόγραμμα με δέσμευση

Μπλέξιμο γιατί υπάρχει ασάφεια όταν ο ΔΕΔΔΗΕ έχει ολοκληρώσει τη μεταφορά και δεν προβλέπει επιστροφή

Επίσης χρήσιμο αν είσαι στον Α πάροχο και πας στον Β αλλά το μετανιώνεις και θες να πας στον Γ . Με την υπαναχώρηση ο Γ σε βλέπει στον Α , χωρίς υπαναχώρηση σε βλέπει στον Β και θα θέλει κάποια βεβαίωση μη οφειλών απο τη στιγμή που δεν έχει βγει λογαριασμός απο τον Β

αλλά είναι λίγο μπέρδεμα η φάση γενικότερα

Σε ευχαριστώ!!! Άρα εγώ την πάτησα με την we και το 0,24 για τον Φεβρουάριο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tony316 είπε

Ναι κανονικά.

Και σε εσένα έτσι γίνεται ή εξοφλείται πρώτα ο ένας και μετά βγαίνει άλλος; Μπορείς να ανεβάσεις τους τελευταίους δύο λογαριασμούς σε spoiler; Τόκους στον λογαριασμό μου δε βλέπω. Καλό σημάδι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως 1-φεβ η πλατφόρμα είναι ανοιχτή στον Ήρων για καταχώρηση του ρολογιού. Ο Ιανουάριος είναι πολύ φθηνότερος από τον Φεβρουάριο. Άρα μπορώ να δηλώσω πλασματικά μεγαλύτερες τιμές από τις ενδείξεις  Ιανουαρίου, ώστε να βγουν λιγότερες ακριβές κιλοβατώρες στο τέλος Φεβρουαρίου.

Αν φυσικά δεν το πάνε αναλογικά στον εκκαθαριστικό.

Για πείτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Και σε εσένα έτσι γίνεται ή εξοφλείται πρώτα ο ένας και μετά βγαίνει άλλος;

Όχι τώρα που τα είδα πάντα η ημερομηνία έκδοσης είναι νωρίτερα από την ημερομηνία λήξης του προηγούμενου. Οπότε συνέχεια φαίνεται ο προηγούμενος ως ληξιπρόθεσμος.

Για αυτό ίσως και η έκπτωση συνέπειας πιστώνεται 2 λογαριασμούς μετά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...