Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς τους συνδρομητές Ηρων:

την αποστολη μετρησης ποτε την δινουμε; Νομιζα οτι ερχεται καποια ειδοποιηση στο κινητο απο το app ή καποιο email/sms, ομως σε προηγουμενες σελιδες διαβασα οτι ανοιξε σε καποιους στις 11 του μηνος.

Εχω ενεργοποιηθει στις 22/12/22 ποτε θα επρεπε να δωσω;

Επισης δεν εχω βρει καποιο σημειο στο app ουτε στο site εντος του account να λεει δωσε την μετρηση η κατι αναλογο.

 

ty

 

Επεξ/σία από Sheriff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Προς τους συνδρομητές Ηρων:

την αποστολη μετρησης ποτε την δινουμε; Νομιζα οτι ερχεται καποια ειδοποιηση στο κινητο απο το app ή καποιο email/sms, ομως σε προηγουμενες σελιδες διαβασα οτι ανοιξε σε καποιους στις 11 του μηνος.

Εχω ενεργοποιηθει στις 22/12/22 ποτε θα επρεπε να δωσω;

Επισης δεν εχω βρει καποιο σημειο στο app ουτε στο site εντος του account να λεει δωσε την μετρηση η κατι αναλογο.

 

ty

 

Παρε τηλεφωνο στον παροχο σου να σου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το σκεφτηκα και αυτο απλα ειπα να ρωτησω εδω σιγουρα το εχει κανει καποιος και διοτι τωρα ειναι κλειστα.

Βρηκα μεσα στην καταναλωση μου, το εχει στο ιστορικο ως Καταχωρησεις Μετρα μονος σου αλλα δεν εχει καποιο πεδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Ναι το σκεφτηκα και αυτο απλα ειπα να ρωτησω εδω σιγουρα το εχει κανει καποιος και διοτι τωρα ειναι κλειστα.

Βρηκα μεσα στην καταναλωση μου, το εχει στο ιστορικο ως Καταχωρησεις Μετρα μονος σου αλλα δεν εχει καποιο πεδιο.

Θα σου έρθει viber και email όταν θα ανοίξει η ημερομηνία για την καταχωρήση  τότε θα ανοίξει και αυτή η δυνατότητα στο app.Μην βιάζεσαι καθυστερεί αρκετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Καθε ημέρα είναι λαμπρή?

Έγραψα αποκλειστικά για Ήρων και σύγκριση Γενάρη - Φλεβάρη γιατί ο φίλος έχει ετεροχρονισμένη ένδειξη (+1500Kwh)  , με συνέπεια θα του μεταφερθούν πολλές κιλοβατώρες το Φλεβάρη. Ο μόνος τρόπος, να εκμεταλλευτεί τη χαμηλή χρέωση (την χαμηλότερη όλων) και να γλυτώσει ο Soulis_Maritsas (την αλλοιωμένη χρέωση, αφού θα πληρώσει σημαντικό μέρος χρήσης Ιανουαρίου, με τιμές Φεβρουαρίου) την ''υπερχρέωση'', είναι να γίνει μέχρι τέλους του μήνα νέα καταμέτρηση.
Ο σίγουρος τρόπος για να κατοχυρωθεί η τωρινή ένδειξη είναι η αλλαγή πάροχου, ειδικά τώρα, που βγαίνει -έστω συγκυριακά- ο Ήρων, ο ακριβότερος για Φλεβάρη.
Ότι τιμές και να δώσεις με app, ΔΕΔΔΗΕ κλπ αν δεν είναι στη μέση του 4μήνου είναι μόνο προσωρινό το όφελος, στον εκκαθαριστικό επιμερίζονται αυτόματα κι αναλογικά (ασχέτως μετρήσεων ενδιάμεσα).
+ Η έκπτωση συνέπειας που θα έχει στον επόμενο λογαριασμό θα είναι η μισή 
(0,476x20%= 0,0952
€/Kwh vs 0,249x20%= 0,0498€/Kwh).

Επεξ/σία από foul
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Προς τους συνδρομητές Ηρων:

την αποστολη μετρησης ποτε την δινουμε; Νομιζα οτι ερχεται καποια ειδοποιηση στο κινητο απο το app ή καποιο email/sms, ομως σε προηγουμενες σελιδες διαβασα οτι ανοιξε σε καποιους στις 11 του μηνος.

Εχω ενεργοποιηθει στις 22/12/22 ποτε θα επρεπε να δωσω;

Επισης δεν εχω βρει καποιο σημειο στο app ουτε στο site εντος του account να λεει δωσε την μετρηση η κατι αναλογο.

 

ty

 

Σε μένα ήρθε σήμερα ειδοποίηση πως μπορώ να δώσω μέχρι 30/01. Ενεργοποίηση στον ήρων 03/01!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

είμαι στον ΗΡΩΝ από 15/12

ένα μήνα σχεδόν μετά μου άνοιξαν στην εφαρμογή για να δηλώσω μέτρηση (12/1)

40 μέρες μετά και ακόμα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάποιος λογαριασμός

ποια είναι η εμπειρίας σας? πόσο θα περιμένω ακόμα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chocorellos είπε

καλημέρα

είμαι στον ΗΡΩΝ από 15/12

ένα μήνα σχεδόν μετά μου άνοιξαν στην εφαρμογή για να δηλώσω μέτρηση (12/1)

40 μέρες μετά και ακόμα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάποιος λογαριασμός

ποια είναι η εμπειρίας σας? πόσο θα περιμένω ακόμα?

 

Καλημέρα... Για δές πίσω σελίδες 4-7 .. Αναφέρεται.. Υπομονή θέλεις να πληρώνεις.. Πάρε και τον πάροχο σου τηλέφωνο.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ενεργοποιείς πάγια εντολή για πληρωμή λογαριασμού ρεύματος(είμαι elin),πότε γίνεται τραβηκτική απ τον λογαριασμό?Με την έκδοση ή πριν λήξει ο λογαριασμός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apouxereis είπε

Όταν ενεργοποιείς πάγια εντολή για πληρωμή λογαριασμού ρεύματος(είμαι elin),πότε γίνεται τραβηκτική απ τον λογαριασμό?Με την έκδοση ή πριν λήξει ο λογαριασμός?

Ακριβώς στην ημερομηνία λήξης του λογαριασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chocorellos είπε

καλημέρα

είμαι στον ΗΡΩΝ από 15/12

ένα μήνα σχεδόν μετά μου άνοιξαν στην εφαρμογή για να δηλώσω μέτρηση (12/1)

40 μέρες μετά και ακόμα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάποιος λογαριασμός

ποια είναι η εμπειρίας σας? πόσο θα περιμένω ακόμα?

 

Εμένα μου ήρθε μετά από 56 μέρες και αφορά το διάστημα από την πρώτη μέρα μέχρι την μέρα που έδωσα την πρώτη ένδειξη, στην περίπτωση σου μέχρι της 12/1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Ξέρει κανείς ποιος είναι ο τύπος της ΤΕΑ για την NRG;

Ευχαριστώ 

η ΤΕΑ , είναι ΤΕΑ , δεν έχει τύπο , ο τρόπος υπολογισμού του κόστους αναγράφεται είναι στο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...