Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, lacta13 είπε

με ειπαν 12λεπτα θα ειναι για οσες Kwh ειναι τον Γεναρη

Προφανώς εννοουν τελική τιμή μετά την επιδότηση τεμ... Αλλά για να υπάρχει πλήρη διαφάνεια ζητα να σου πούνε αρχική τιμή και πιθανή έκπτωση συνεπειας για το Γενάρη. Με ποιο πρόγραμμα θα τιμολογηθείς τελοσπαντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, george_008 είπε

Ξέρει κανείς από ποτέ άλλαξαν τους όρους στην ηρων; Εγώ υπέγραψα 22 Δεκεμβρίου και δεν μπορώ να βρω το συμβόλαιο να δω τι λέει 

στο email σου θα είναι στα εξερχόμενα , αν όχι ζήτα να σου το στείλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

μιλάμε δεν το έβλεπα με τίποτα , ακόμα και τώρα δυσκολεύτηκα , ευτυχώς είχε το screenshot τη σελίδα 😁

πρέπει να κάνω και edit τα προηγουμενα

Άρα αν κατάλαβα σωστά (ελπίζω) , είναι 3 μήνες δωρεάν και αν θες να συνεχίσεις το ελάχιστο ποσό συμμετοχής είναι 100€, σωστά ?

edit τα 90€ πως προκύπτουν ? ( @Trikala_city& @111111)

Τους πρωτους 3 μηνες σου δινουν 30€/μηνα εκπτωση στον λογαριασμο. Εχω δει να το διαφημιζουν διαφοροι μεσαζοντες του ηρωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Τους πρωτους 3 μηνες σου δινουν 30€/μηνα εκπτωση στον λογαριασμο. Εχω δει να το διαφημιζουν διαφοροι μεσαζοντες του ηρωνα.

Το βρήκα παιδιά, 22.12. 22 δεν είχαν αλλάξει ακόμη οι όροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Τους πρωτους 3 μηνες σου δινουν 30€/μηνα εκπτωση στον λογαριασμο. Εχω δει να το διαφημιζουν διαφοροι μεσαζοντες του ηρωνα.

οκ, φαντάζομαι κάπου θα το γράφει και αυτό αλλά λόγω blackout δεν αντιλέγω 😁

απλά να είστε σίγουροι οτι δεν τα επιστρέφετε στο 3μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, foul είπε

ekrepali την βοήθειά σου, σε παρακαλώ (που είσαι στον Ήρων).
Ισχύει ότι μετά από εκκαθαριστικό δεν δίνει το 20% ?

που το διάβασες αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, korakios είπε

που το διάβασες αυτό ?

_ Απλά, μια επιβεβαίωση θέλω ότι δεν ισχύει.
Να το θέσω αλλιώς: τις εκπτώσεις των έναντι, τις ξανά αφαιρεί στον εκκαθαριστικό ?
Το 50ικο σωστά, το ξανά αφαιρεί (το είδαμε εδώ μέσα).

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, foul είπε

Να το θέσω αλλιώς: τις εκπτώσεις των έναντι, τις ξανά αφαιρεί στον εκκαθαριστικό ?

δε σε ενδιαφέρουν τα έναντι , "πατσίζονται" όποιες χρεώσεις πιστώσεις στον εκκαθαριστικό

1000€ έναντι να σου έρθει , 1000€ θα πάρεις πίσω στον εκκαθαριστικό

1000€ έναντι και 600€ συνέπεια  = 400€ , 400€ θα άρεις στον εκκαθαριστικό και είναι το ίδιο σαν να παίρνεις 1000€ πίσω αλλά να επιστρέφεις 600€. Τα έναντι είναι πλασματική κατανάλωση

 

Το σημαντικό είναι να δεις αν στο συμβόλαιο που υπέγραψες , στους ειδικούς όρους συγκεκριμένα έχει το

"Ε5.3 Ρητώς διευκρινίζεται ότι η Έκπτωση Συνέπειας δεν εφαρμόζεται επί των Ανταγωνιστικών Χρεώσεων (εξαιρουμένης της Χρέωσης Παγίου) του τυχόν εμπροθέσμως εξοφλημένου Τελικού Εκκαθαριστικού Λογαριασμού Η.Ε.."

που μπήκε πρόσφατα σε άλλα προγράμματα του Ηρών και είναι θέμα χρόνου να ανέβει και στο site , αλλά μπορεί ήδη απο κάποια ημερομηνία και μετά να στέλνουν συμβάσεις με τέτοιο όρο , τσέκαρέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται να ρίξουν την επιδότηση από τα 0,33 σε 0,04 σε ένα μήνα (αν είναι αυτή η τιμή τελικά);

Ενώ δηλαδή τώρα οι τιμές του ρεύματος είναι πιο χαμηλές από πριν εν τέλει θα πληρώνουμε παραπάνω λόγω μειωμένης επιδότησης;

Μήπως θέλουν να μοιράσουν τις εκπτώσεις μέσα στο 12μηνο όπως συζητούσαμε όταν ξεκίνησαν τα νέα προγράμματα τον Αύγουστο;

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tony316 είπε

Πως γίνεται να ρίξουν την επιδότηση από τα 0,33 σε 0,04 σε ένα μήνα (αν είναι αυτή η τιμή τελικά);

Ενώ δηλαδή τώρα οι τιμές του ρεύματος είναι πιο χαμηλές από πριν εν τέλει θα πληρώνουμε παραπάνω λόγω μειωμένης επιδότησης;

Μήπως θέλουν να μοιράσουν τις εκπτώσεις μέσα στο 12μηνο όπως συζητούσαμε όταν ξεκίνησαν τα νέα προγράμματα τον Αύγουστο;

για επιδοτήσεις και όχι προγράμματα παρόχων πλην ΔΕΗ , ανοίξτε άλλο νήμα ή τουλάχιστον να σπαμάρετε στο νήμα της ΔΕΗ 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

για επιδοτήσεις και όχι προγράμματα παρόχων πλην ΔΕΗ , ανοίξτε άλλο νήμα ή τουλάχιστον να σπαμάρετε στο νήμα της ΔΕΗ 😛

Συγγνώμη λάθος μου (έχω συνηθίσει να παρακολουθώ μόνο αυτό το νήμα για ότι έχει να κάνει με το ρεύμα) 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Συγγνώμη λάθος μου (έχω συνηθίσει να παρακολουθώ μόνο αυτό το νήμα για ότι έχει να κάνει με το ρεύμα) 😁

δεν ήταν παράλογη η ερώτηση που έκανες , αλλά με κάτι τέτοια έρχονται τσουνάμι άκυρων ποστ και καταλήγουν σαν τα κλασσικά νήματα που ξεφεύγουν και κλειδώνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...