Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έστειλα το αίτημα εκπροσώπησης στην ELIN. 
Απλά να σας ενημερώσω πως δεν υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης κατανάλωσης μέσω του Site.
Γίνεται με τον παλιό τρόπο. Βγάζεις φωτογραφία μετρητή και τους το στέλνεις στο Email.
Λογικά θα αναβαθμιστούν κι αυτοί. Ας του δώσουμε πίστωση χρόνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@aris2022kτώρα μου πέρασε απ'το μυαλό ότι τα τιμολόγια της elpedison ήταν λίγο τσιμπημενα το Γενάρη, οπότε για να έχουμε max όφελος θα πρέπει η αλλαγή να γίνει τέλη Γενάρη / αρχές φλεβαρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Χαχαχα εγώ έχω έτοιμη την δήλωση για υπαναχώρηση ..Μόλις δώσει ο @korakios και ο @HERTHAN το σύνθημα την  έστειλα......!!!!!!!!!!

Α δεν ξέρω φίλε μου τι κάνεις εσύ. Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από we. Μόνο εκκαθαριστικοί λογ/σμοι, χαμηλές χρεώσεις, χαμηλό πάγιο, όλη η επιδότηση. Τι άλλο να ζητήσει ο καταναλωτής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Το ρώτησα κι εγώ προχτές, μου φάνηκε περίεργο αλλά παίζει να ισχύει. Είναι καινούργιο πρόγραμμα, δεν υπήρχε τους προηγούμενους μήνες. Αφορά παροχές ως 25kva, δε βλέπω καμιά παγίδα. Θα περιμένω τη ΡΑΕ να ανακοινώσει επισήμως τα τιμολόγια μη τυχόν πούνε πως ήταν τυπογραφικό λάθος και ίσως πάω.😅

Κι εγώ αυτό ειδα...αλλα εχει ενα σωρό αλλα προγράμματα... γιατί καποιος να επιλέξει καποιο απο υα αλλα ,αφου εχουν και πάγιο και μεγαλύτερη τιμη;

 

Επισης ξερει καποιος αν παω σε εναλλακτικό,θα μου ζητησει προφανως το 100ρικο εγγύηση αν δεν κανω με παγια εντολή,αρα στον 1ο λογαριασμό θα το φάω,και απο την ΔΕΗ που ειμαι που θα φύγω,θα μου έρθει ο τελικός -100;(εφοσον εχω πληρωσει τον τελευταίο λογαριασμό προ τελικού)

Γιατί αν ειναι καθε μηνα δινε 100 στον εναν,παρε απο τον αλλον - στον τελικό,δεν συμφέρει...

Το ρωταω αυτό γιατί ημουν σε σταθερό και δεν ξέρω πως πάει τωρα αν αλλαζεις καθε μηνα παροχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1comment είπε

Α δεν ξέρω φίλε μου τι κάνεις εσύ. Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από we. Μόνο εκκαθαριστικοί λογ/σμοι, χαμηλές χρεώσεις, χαμηλό πάγιο, όλη η επιδότηση. Τι άλλο να ζητήσει ο καταναλωτής;

Ναι αλλά τώρα έχει την υψηλότερη τιμή όμως...!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Ναι αλλά τώρα έχει την υψηλότερη τιμή όμως...!!!!!!

Στα επαγγελματικά που είμαι όχι. Νομίζω έχει από τις χαμηλές. Είδα στην ελιν πρόγραμμα με την ίδια τιμή 0,205 και πιο χαμηλή 0,185 αλλά με πάγιο 5€. 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lacta13 είπε

Κι εγώ αυτό ειδα...αλλα εχει ενα σωρό αλλα προγράμματα... γιατί καποιος να επιλέξει καποιο απο υα αλλα ,αφου εχουν και πάγιο και μεγαλύτερη τιμη;

Το 99% δε κάθονται να ασχοληθούν με αναζήτηση προγραμμάτων, προφανώς αυτό το έβγαλαν για να διατηρήσουν πελάτες. Και φυσικά μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε κι εμείς.

Μου θυμίζει το σταθερό που ειχα στον ΗΡΩΝ με 6 λεπτά (κι εκείνο για παροχές ως 25kva) που το προωθούσαν σαν πρόγραμμα για κοινόχρηστα και αποθήκες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, 1comment είπε

Στα επαγγελματικά που είμαι όχι. Νομίζω έχει από τις χαμηλές. Είδα στην ελιν πρόγραμμα με την ίδια τιμή 0,205 και πιο χαμηλή 0,185 αλλά με πάγιο 5€. 

Στο επαγγελματικό είμαι και εγώ εδώ και 1 χρόνο...Για οικιακό πήγα απο τις 16/1!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το ρώτησα κι εγώ προχτές, μου φάνηκε περίεργο αλλά παίζει να ισχύει. Είναι καινούργιο πρόγραμμα, δεν υπήρχε τους προηγούμενους μήνες. Αφορά παροχές ως 25kva, δε βλέπω καμιά παγίδα. Θα περιμένω τη ΡΑΕ να ανακοινώσει επισήμως τα τιμολόγια μη τυχόν πούνε πως ήταν τυπογραφικό λάθος και ίσως πάω.😅

Θα τολμήσεις να μπλέξεις με elpedison? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πείτε αν είναι λογικές αυτές οι χρεώσεις.

Μου ήρθε λογαριασμός στον Ήρων 534€. 

Τι είναι αυτό γιατί τόσο πολύ?

Screenshot_2023-01-23-12-33-07-201_gr.heron.myheron.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Ακόμα δεν πήγα και θα φύγω... @HERTHAN που θα πάμε τώρα? 

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Μόλις δώσει ο @korakios και ο @HERTHAN το σύνθημα την  έστειλα......!!!!!!!!!!

Δεν ξερω που θα πας αλλα εγω θα μεινω γιατι ειμαι μια χαρα με 0,20 για το Γ22 που μ'ενδιαφερει.

Τσεκαρε το excel να δεις τι σε συμφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επαγγελματικά καλά είναι η we. Για οικιακά είναι λίγο τσιμπημένη. Η Ελίν φαίνεται να συμφέρει πιο πολύ πλέον μιας και έχουν από τις φτηνότερες χρεώσεις τους τελευταίους μήνες και δε μπλέκεις με συνέπεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aris2022k είπε

Παιδιά καλημέρα, ξέρει κανείς τί παίζει με το πρόγραμμα της Elpedison Economy? Βλέπω στο σάιτ έχει δώσει για Φεβρουάριο 0,145€ με 0€ πάγιο. Πού κρύβεται άραγε η παγίδα;

ωραίος νέο πρόγραμμα φαίνεται ,θα μπει στο excel , παγίδα δεν είδα , όταν λήξει ο μηχανισμός βέβαια θα είναι φαρμάκι με ρήτρα (σε σχέση με άλλους)

φυσικά παραμένει το νου σας με την εταιρία

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59556869

3 ώρες πριν, jasonas21 είπε

καιρός ήταν

1 ώρα πριν, chocorellos είπε

Επίσης με την ΗΡΩΝ Solar Generous τι παίζει? Απο ότι βλέπω στο excel του @korakios δεν υπαρχει

το generous με 20 χρόνια (είκοσι) δέσμευση στην υπηρεσία 'ΕΝΑ' του Ηρών

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Στο επαγγελματικό είμαι και εγώ εδώ και 1 χρόνο...Για οικιακό πήγα απο τις 16/1!!!!

Προσωπικά αν δεν είμασταν στο σταθερό της δεη με 0,095 θα την επέλεγα γιατί μ' αρέσει το σύστημα με τους εκκαθαριστικούς λογ/σμους. Είναι ξεκάθαρο και δεν μπερδεύεσαι. Για 2 λεπτά διαφορά από τον ανταγωνισμό δεν καταλαβαίνω γιατί να πας αλλού. Εκτός αν έχεις τεράστια κατανάλωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...