Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, IBAGASA είπε

Να αλλάζω πρόγραμμα κάθε μήνα στην ίδια εταιρεία, μπορώ?

υποθέτω ναι , μπελά τους βάζεις αλλά είσαι πελάτης , συνεννοήσου μαζί τους καλύτερα

έχε υπόψιν οτι στην εκκαθάριση λογικά θα σπάει αναλογικά το τετράμηνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/1/2023 στις 5:35 ΠΜ, GREGORYMO είπε

Ποιός έδωσε την απάντηση?

Thanks ekrepali

Στις 16/1/2023 στις 12:28 ΜΜ, tryfos είπε

είχε έρθει αρνητική η χρέωση για το ρεύμα (-3,79 € λόγω 50άρικου και ΤΕΜ)

_ Το 50ικο στο (ξανα)αφαιρεί και στον εκκαθαριστικό οπότε δεν χάνεις τίποτα.
Απλά τους χρώσταγες 3,79 € (στα αφαίρεσαν από τα λοιπά που θα πλήρωνες, ''κανονικά'' θα έδινες +3,79) και στην εκκαθάριση λογικά/λογιστικά προστέθηκαν (δεν "στα έφαγαν" δλδ).
Βασικά, η έκπτωσή σε έναντι δεν έχει νόημα (παλιότερα δίνανε έκπτωση μόνο στους εκκαθαριστικούς κι αυτό ήταν το σωστό, αλλά τώρα με τις υψηλές χρεώσεις, τη γκρίνια του κόσμου που είναι η έκπτωση + ότι μπορείς να αλλάζεις κάθε μήνα πάροχο, πρακτικά δεν γίνεται πλέον στο 4μηνο).

Κι είσαι  και σε πολύ καλύτερη μοίρα από μένα (βασικά είσαι ο καλύτερος του χωριού), αν πρέπει να σε χαλάει κάτι είναι που δε πήγες νωρίτερα..., αφού πήρες το 50ικο(1-0), θα πάρεις και την μεγάλη έκπτωση(2-0), θα έχεις τη χαμηλή χρέωση του Γενάρη(3-0) κι από Φλεβάρη ''μη τον είδατε..." (κάνεις αίτηση αλλού -ιδανικά- μεσοβδόμαδα, σίγουρα πριν αλλάξει ο μήνας).
υγ. κι εννοείται γράφω τι θα έκανα εγώ, την επιλογή του ο καθένας μας, την πληρώνει μόνος του...
υγ2 θα ήθελα να μας ενημερώσεις για την έκπτωση (εκτιμώ κάπου στα 60€ +20 που πήρες + όσα πάρεις -αν σου δώσουν- για Γενάρη).
Σούμα: με 50 + 60 + 20 = 130€ τουλάχιστον έκπτωση, σε 3 μήνες, είσαι αρχηγός (θα τις νοσταλγείς/ούμε τέτοιες χρεώσεις, μακάρι να πάνε τα πράγματα  καλύτερα και να διαψευστώ...). 
.

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, ξέρει κανείς τί παίζει με το πρόγραμμα της Elpedison Economy? Βλέπω στο σάιτ έχει δώσει για Φεβρουάριο 0,145€ με 0€ πάγιο. Πού κρύβεται άραγε η παγίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία άρα περιμένω κρατική επιδότηση για να κάνω υπαναχωρηση... 

 

@korakiosΣτέλνω απλά νέα αίτηση στον καινούργιο παροχο ή στέλνω και την αίτηση υπαναχωρηση που έβαλες πιο πριν? 

 

 

Ακόμα δεν πήγα και θα φύγω... @HERTHAN που θα πάμε τώρα? 

 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι μακραν η πιο ακριβη! οποτε βλεπω να την κανω και εγω προς τις παραδοσιακα πιο φθηνες ΗΡΩΝ, nrg, φυσικο αεριο ισως και Ελιν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον πάντως ότι η WE φαίνεται πιό φτηνη στα επαγγελματικά προγράμματα απ ότι στα οικιακά,δε νομίζω να το κάνει αυτό άλλη εταιρία...

Άραγε δίνει όλη την επιδότηση στα επαγγελματικά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris2022k είπε

Παιδιά καλημέρα, ξέρει κανείς τί παίζει με το πρόγραμμα της Elpedison Economy? Βλέπω στο σάιτ έχει δώσει για Φεβρουάριο 0,145€ με 0€ πάγιο. Πού κρύβεται άραγε η παγίδα;

Ειναι λιγο περιεργο και χωρις συνεπειες κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris2022k είπε

Παιδιά καλημέρα, ξέρει κανείς τί παίζει με το πρόγραμμα της Elpedison Economy? Βλέπω στο σάιτ έχει δώσει για Φεβρουάριο 0,145€ με 0€ πάγιο. Πού κρύβεται άραγε η παγίδα;

Το ρώτησα κι εγώ προχτές, μου φάνηκε περίεργο αλλά παίζει να ισχύει. Είναι καινούργιο πρόγραμμα, δεν υπήρχε τους προηγούμενους μήνες. Αφορά παροχές ως 25kva, δε βλέπω καμιά παγίδα. Θα περιμένω τη ΡΑΕ να ανακοινώσει επισήμως τα τιμολόγια μη τυχόν πούνε πως ήταν τυπογραφικό λάθος και ίσως πάω.😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, apouxereis είπε

Άραγε δίνει όλη την επιδότηση στα επαγγελματικά???

Τη δίνει όλη. 

1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

Αμέσως να την κράξουμε. We είναι, όποτε θέλει τα βγάζει!  😅

Επεξ/σία από 1comment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 1comment είπε

Τη δίνει όλη. 

Αμέσως να την κράξουμε. We είναι, όποτε θέλει τα βγάζει!  😅

Χαχαχα εγώ έχω έτοιμη την δήλωση για υπαναχώρηση ..Μόλις δώσει ο @korakios και ο @HERTHAN το σύνθημα την  έστειλα......!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

μάθαμε πόσο θα είναι η κρατική επιδότηση για τον Φεβρουάριο?

κάπου πήρε το μάτι μου για 0,04. Ισχύει?

Επίσης με την ΗΡΩΝ Solar Generous τι παίζει? Απο ότι βλέπω στο excel του @korakios δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...