Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Σε υπερ-ευχαριστω φίλε μου ekrepali για τον χρόνο που αφιέρωσες!
Καταναλώνω περίπου 200kwh/μήνα. Έκανα τις πράξεις και βγαίνει ακριβώς το ίδιο! Ότι κερδίζω σε κατανάλωση, το χάνω σε πάγιο. Θα το σκεφτώ πάντως σοβαρά!!!
 

Βγαίνει το ίδιο αν η τιμή είναι 0.205 - 0.185... δοκίμασε να κάνεις υπολογισμό και υψηλότερες τιμές

image.png.362481c2cbcc01cde7cc9946d85a5687.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, 3oxic είπε

Εγω ειχα κανει συμβόλαιο πριν 1,5 χρόνο και οι χρεώσεις μου ειναι οι παρακάτω. Πιστεύεις αξιζει να κανω αλλαγή αυτή την χρονική στιγμή ;

A528352E-152E-4E48-856F-6AFC7C8A8EC6.jpeg

το κακό είναι οτι στο πρόγραμμα της εταιρίας (zero) , πλήρωνες παραπάνω σε σχέση με τα περισσότερα προγράμματα , δες ιστορικό τιμών στο φύλλο του excel

το καλό είναι οτι έχεις αρκετές φθηνότερες επιλογές

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

το κακό είναι οτι στο πρόγραμμα της εταιρίας (zero) , πλήρωνες παραπάνω σε σχέση με τα περισσότερα προγράμματα , δες ιστορικό τιμών στο φύλλο του excel

το καλό είναι οτι έχεις αρκετές φθηνότερες επιλογές

Μπορεί να τον συμφέρει το μηδενικό πάγιο για 111kwh το μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Μπορεί να τον συμφέρει το μηδενικό πάγιο για 111kwh το μήνα. 

δεν αναφέρει καταναλώσεις που κάνει γενικότερα , ας βάλει 4μηνα στο excel (πχ 444 ανα τετράμηνο αν είναι 111 η μέση του μήνα) και να δει τι παίζει με τιμές Νοεμβρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Έβγαλε η We τιμές
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ή ακόμα;

Χα! Σας την έφερα. 😅

 

Σιγά μην έβγαζε Κυριακάτικα! Αν δεν βγάλει ούτε αύριο, μάλλον πάει για κλείσιμο. Θα είδε τη διαδικασία με τα εξτρα τεμ, θα υπολόγισε πόσο μέσα μπήκε και λέει γεια σας. Ποιός πελάτης θα κάτσει να κάνει δηλώσεις για ποσά που ήδη πήρε; Ας φύγουμε με ό,τι έχουμε μαζέψει...

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 1comment είπε

Σιγά μην έβγαζε Κυριακάτικα! Αν δεν βγάλει ούτε αύριο, μάλλον πάει για κλείσιμο. Θα είδε τη διαδικασία με τα εξτρα τεμ, θα υπολόγισε πόσο μέσα μπήκε και λέει γεια σας. Ποιός πελάτης θα κάτσει να κάνει δηλώσεις για ποσά που ήδη πήρε; Ας φύγουμε με ό,τι έχουμε μαζέψει...

Σιγά μη χαρίσουν οι πάροχοι λεφτά. Η λογική λέει πως όσοι δεν κάνουν δηλώσεις θα χρεωθούν τα έξτρα ΤΕΜ που πήραν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dasnowy είπε

Σιγά μη χαρίσουν οι πάροχοι λεφτά. Η λογική λέει πως όσοι δεν κάνουν δηλώσεις θα χρεωθούν τα έξτρα ΤΕΜ που πήραν. 

εννοείται , συνέχεια όμως στο άλλο θέμα για τα αναδρομικά των έξτρα ΤΕΜ

3 λεπτά πριν, aguero88 είπε

Μπορεί να έχουν στείλει το pdf στην ραε αλλά να μην το έχουν ανεβάσει στην σελίδα τους.

δε νομίζω να πήρε κανένας τηλ ή να έστειλε email 20 του μηνός να ρωτήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχετε καταλαβεί γιατί ενώ στην σελίδα του προγράμματος αναφέρεται ως πάγιο το 8,90€, το χρεώνει έως σήμερα μόνο με 5,00€ ? Μιλάω για το Power On! Business Comfort της ELIN. Δηλαδή εγώ ποια τιμή να υπολογίζω στο πάγιο? Το 8,90€ ή το 5,00€ ?

Τους 4 μήνες από τους 12 που δεν ανοίγω κλιματιστικό, με συμφέρει το Power On! Business 21, αλλά τους άλλους 8 μήνες το Power On! Business Comfort. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής προγράμματος κατά βούληση μέσα στον χρόνο ή πρέπει να διαλέξω ένα από τα δύο?

Επεξ/σία από IBAGASA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

 

δε νομίζω να πήρε κανένας τηλ ή να έστειλε email 20 του μηνός να ρωτήσει

Έστειλα εγώ στην επικοινωνία που έχουν!!!! 😇

Φυσικά και δεν μου απάντησε κανείς!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Παιδιά έχετε καταλαβεί γιατί ενώ στην σελίδα του προγράμματος αναφέρεται ως πάγιο το 8,90€, το χρεώνει έως σήμερα μόνο με 5,00€ ? Μιλάω για το Power On! Business Comfort της ELIN. Δηλαδή εγώ ποια τιμή να υπολογίζω στο πάγιο? Το 8,90€ ή το 5,00€ ?
 

Γιατί 8,90 ήταν το πάγιο πριν η κυβέρνηση βάλει πλαφόν στα 5. Οι τιμές που έχουν στα σαητ γενικά είναι οι παλιές που ίσχυαν πριν αλλάξει ο μηχανισμός με τη ρήτρα. Οι τιμές που ισχύουν είναι αυτές που βλέπεις στα ειδικά πινακάκια-pdf που αναφέρουν για το φεκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, @pnea1973 είπε

Έστειλα εγώ στην επικοινωνία που έχουν!!!! 😇

Φυσικά και δεν μου απάντησε κανείς!!! 

λογικά αυριο θα τα ανεβάσουν αλλά μλκ τους που το αφήσανε ΣΚ

10 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Παιδιά έχετε καταλαβεί γιατί ενώ στην σελίδα του προγράμματος αναφέρεται ως πάγιο το 8,90€, το χρεώνει έως σήμερα μόνο με 5,00€ ? Μιλάω για το Power On! Business Comfort της ELIN. Δηλαδή εγώ ποια τιμή να υπολογίζω στο πάγιο? Το 8,90€ ή το 5,00€ ?

Τους 4 μήνες από τους 12 που δεν ανοίγω κλιματιστικό, με συμφέρει το Power On! Business 21, αλλά τους άλλους 8 μήνες το Power On! Business Comfort. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής προγράμματος κατά βούληση μέσα στον χρόνο ή πρέπει να διαλέξω ένα από τα δύο?

5€ και τιμές μηνός μέχρι να λήξει ο μηχανισμός

8,9€ και τύπος υπολογισμού προμήθειας όταν λήξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

5€ και τιμές μηνός μέχρι να λήξει ο μηχανισμός

8,9€ και τύπος υπολογισμού προμήθειας όταν λήξει

Να αλλάζω πρόγραμμα κάθε μήνα στην ίδια εταιρεία, μπορώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...