Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Λες να σκέφτονται να το κλείσουν το μαγαζί; @HERTHAN καλά είναι πάντως και στην Εlpedison.  😆

να τσοντάρουμε και τους 2 να πάνε elpe , σε κανα μηνάκι θα κλείσει 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, george_008 είπε

Αυτή την βεβαίωση εκπροσώπησης, ξέρει κανείς που είναι στο site της ηρων; Μήπως πρέπει να τους στείλω mail; 

https://my.heron.gr/

"Ξεκίνα νέο αίτημα" --> "Βεβαίωση εκπροσώπησης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις θα εργα

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

https://my.heron.gr/

"Ξεκίνα νέο αίτημα" --> "Βεβαίωση εκπροσώπησης"

Μόλις θα έγραφα ότι το βρήκα, ευχαριστώ πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαρέθηκα να περιμένω τη We , ψιλοέτοιμο το excel, θα μπουνε αργότερα οι επιδοτήσεις

(λείπουν και τα επαγγελματικά της Volton 😛)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vasilhsstr είπε

Επίσης (θέλω να) πιστεύω ότι η κρατική επιδότηση λόγω εκλογών  θα είναι μεταξύ 10-15 λεπτά 

''Πίστευε και Μη, Ερεύνα'',
Μετάφραση: Πιστεύεις - Δεν Πιστεύεις, Ψάξ' το.
(με βλέπω για κανα ban😂 ... αλλά βρήκα αφορμή να διευκρινίσω, πόσο μπορεί να αλλάξει το νόημα μιας πρότασης, ένα κόμμα (,). 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

Βαρέθηκα να περιμένω τη We

Νομίζω κι ο ΗΕRTHAN βαρέθηκε... αφορμή έψαχνε να γυρίσει στη ΔΕΗ (δήθεν λέει θέλει να πάει να ρωτήσει για το αέριο). 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, barimagas είπε

το 50ικο κάνει ακόμα μία διαφορά

Το 50ικο δεν το χάνεις αν φύγεις τον πρώτο μήνα? 
Κι αν, με το καλό, επιστρέψεις σε κανα-δυο μήνες, παίρνεις κι άλλο 50ικο ?
Ερώτηση κάνω, δεν γνωρίζω.
Για 10 μέρες ακόμα παραμένει η μεγάλη διαφορά υπέρ σου, που πιθανόν σου καλύπτει και τον Φλεβάρη, με το 50ικο σίγουρα (πρέπει να έχεις τρελή κατανάλωση για να σου βγει ο μήνας +50 ευρώ από τη ΔΕΗ).
Τώρα που γίνονται όλα online, χωρίς ρήτρες κλπ θα τους παίξουμε και εμείς όπως μας παίζουν...
(Φαντάζει άνιση η μάχη, αλλά ''όποιος γυρίζει, μυρίζει''...).

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Νομίζω κι ο ΗΕRTHAN βαρέθηκε... αφορμή έψαχνε να γυρίσει στη ΔΕΗ (δήθεν λέει θέλει να πάει να ρωτήσει για το αέριο). 😅

Εγω που τώρα πήγα στην we να ξαναπάω στην ΔΕΗ?? Καλή σας χρονιά  σας είπα? 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, foul είπε

Το 50ικο δεν το χάνεις αν φύγεις τον πρώτο μήνα? 
Κι αν, με το καλό, επιστρέψεις σε κανα-δυο μήνες, παίρνεις κι άλλο 50ικο ?
Ερώτηση κάνω, δεν γνωρίζω.
Για 10 μέρες ακόμα παραμένει η μεγάλη διαφορά υπέρ σου, που πιθανόν σου καλύπτει και τον Φλεβάρη, με το 50ικο σίγουρα.
Τώρα που γίνονται όλα online, χωρίς ρήτρες κλπ θα τους παίξουμε και εμείς όπως μας παίζουν...
(Φαντάζει άνιση η μάχη, αλλά ''όποιος γυρίζει, μυρίζει''...).

11 του μηνός είχα υπογράψει το συμβόλαιο στον ήρων, και αυτό εαν μια θετική απάντηση στο email τους θεωρείται υπογραφή...

Αποφάσισα να υπαναχωρήσω λοιπόν γιατί είναι κοροϊδία αυτό που κάνουν. Ίσα με την ΔΕΗ με την έκπτωση συνέπειας 20%, και ούτε καν ίσα διότι η τιμή στο νυχτερινό είναι η ιδια 0,20. 

Γυρίσω πίσω στην τίμια ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, barimagas είπε

11 του μηνός είχα υπογράψει το συμβόλαιο στον ήρων

Συμπάσχων είμαι κι εγώ 11/1 online αίτηση, email ότι δέχομαι τους όρους και από 17/1 μετέβην στον Ήρων (άλλαξε κι εμένα η παροχή στο ΔΕΔΔΗΕ, γιατί μήνυμα από δαύτους δεν μου 'χει έρθει ακόμα).
Και γω φευγάτος είμαι (για ΔΕΗ χλωμό), αλλά με κρατάει η χαμηλή χρέωση για αυτό το μήνα και φυσικά το 50ικο (που δε γνωρίζω πότε κατοχυρώνεται). Η έκπτωση συνέπειας μου είναι αδιάφορη, γιατί αν μπώ και σ αυτό το τριπάκι, θα την περιμένω στον κάθε επόμενο μήνα και πάει λέγοντας.
''Καλύτερα Τώρα παρά Μετά'' (...που λέει και το τραγούδι) που θα είναι και μεγαλύτερες οι χρεώσεις από αυτό το μήνα, και δεν θα είναι αμελητέα  η απώλεια του 20% (oops✔).
Το 20% βέβαια, με τις ''χαμηλές'' για τους ίδιους εισπράξεις, που θα έχουν το Φλεβάρη έφερε κι αυτή την διαφοροποίηση, γιατί μη ξεχνάμε ο υπολογισμός γίνεται προ ΤΕΜ (και μάλλον προ ΚΟΤ για όσους εντάσσονται).
Οπότε με χαμηλές εισπράξεις, πέφτει κι η έκπτωση, άρα -πολύ- ανεβασμένοι λογαριασμοί.
Για Γενάρη δλδ -αν και λειψός για μας- παρότι θα βγει πιστωτικός👍, θα δώσει ''γενναία'' έκπτωση στον επόμενο👍, μετά αρχίζουν τα δύσκολα... (εκτός και πάρει τα πάνω της η κιλοβατώρα που όλοι (?) απευχόμαστε. Φθηνή Ενέργεια = χαμηλά οι τιμές γενικώς (...λέμε τώρα, ειδικά τώρα που αρχίζει το πάρτι του ''μάρκετ παςς'' κι έχουν προ-αυξηθεί τα πάντα).
Κι επανέρχομαι:
Το ερώτημα είναι ένα: Ποιος είναι ο ελάχιστος χρόνος παραμονής για μη χάσουμε το 50ικο ? ? ?

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Βαρέθηκα να περιμένω τη We 

Το καλο πραγμα αργει να γινει.:P

Μην αργησουν πολυ ομως αλλιως θα πεσει τηλεφωνο στην Κουλα.

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Νομίζω κι ο ΗΕRTHAN βαρέθηκε... αφορμή έψαχνε να γυρίσει στη ΔΕΗ (δήθεν λέει θέλει να πάει να ρωτήσει για το αέριο). 😅

Οχι κομπλε ειμαστε ακομα.Κατσε να βγαλουν τιμες να δουμε τι θα δουμε κι αναλογως θα κινηθουμε.

 

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Εγω που τώρα πήγα στην we να ξαναπάω στην ΔΕΗ??

Οχι κατσε να με κανεις παρεα μεχρι να φυγω.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, foul είπε

Το ερώτημα είναι ένα: Ποιος είναι ο ελάχιστος χρόνος παραμονής για μη χάσουμε το 50ικο ? ? ?

Μετά από τόσες τεκμηριωμένες απαντήσεις, καταλήγω στο να αφήσω, να περάσει ο μήνας και 21/2 ''τιγκανά''...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, foul είπε

Μετά από τόσες τεκμηριωμένες απαντήσεις, καταλήγω στο να αφήσω, να περάσει ο μήνας και 21/2 ''τιγκανά''...

Ποιός έδωσε την απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HERTHAN είπε

 

Οχι κατσε να με κανεις παρεα μεχρι να φυγω.:P

Είναι ΣΚ γι αυτό δεν έβγαλαν...... 

Αμα φύγεις πες μου και εμένα να έρθω και εγώ!!!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...