Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, fysikos είπε

εγώ τα έχω πάρει τα έγγραφα από την ελιν (συμβόλαια κτλ) αλλά λέω να περιμένω το excel του korakios με τις τιμες Φεβρουαριου διοτι στην μεση τιμη των τιμών η ελιν μετην δεη εμφανίζεται 0,01 πιο φθηνή (από αύγουστο έως γενάρη) άρα δεν ξέρω γενικά αν αξιζει.

Το είδα κι αυτό, αρχικά ήταν κοντά στις τιμές αλλά ειδικά αλλά τελευταίους μήνες (Νοέμβρη - Γενάρη) είδα ότι άξιζε ΠΟΛΥ. Γενικά από Οκτώβρη - Γενάρη που βρήκα στοιχεία, η Ελίν είναι κατά μ.ο. 0,10€ φθηνότερη από ΔΕΗ, και αν βάλεις ειδικά χειμώνα που λειτουργούμε και θέρμανση, συμφέρει πολύ η αλλαγή προς όπου βρούμε καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Το είδα κι αυτό, αρχικά ήταν κοντά στις τιμές αλλά ειδικά αλλά τελευταίους μήνες (Νοέμβρη - Γενάρη) είδα ότι άξιζε ΠΟΛΥ. Γενικά από Οκτώβρη - Γενάρη που βρήκα στοιχεία, η Ελίν είναι κατά μ.ο. 0,10€ φθηνότερη από ΔΕΗ, και αν βάλεις ειδικά χειμώνα που λειτουργούμε και θέρμανση, συμφέρει πολύ η αλλαγή προς όπου βρούμε καλύτερα.

Ετσι...περιμενω τις ανακοινωσεις Φεβρουάριου κ τα στέλνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, fysikos είπε

Ετσι...περιμενω τις ανακοινωσεις Φεβρουάριου κ τα στέλνω 

Ετσι και αλλιως τιποτα δεν ειναι βεβαιο. Περσυ ειχαμε σταθερα ΔΕΗ που πλεον βρισκεις πολυ φθηνοτερες τιμες απο 10λεπτα...

Επισης ληγει η "καταργηση" της ρητρας τον ιουλιο και μετα παλι αγνωστο τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Ετσι και αλλιως τιποτα δεν ειναι βεβαιο. Περσυ ειχαμε σταθερα ΔΕΗ που πλεον βρισκεις πολυ φθηνοτερες τιμες απο 10λεπτα...

Επισης ληγει η "καταργηση" της ρητρας τον ιουλιο και μετα παλι αγνωστο τι θα γινει.

Φαντάσου.....

Όσοι είχαμε στην ΔΕΗ τα 0.10€ παίζαμε πηδους.

Και τώρα, με πόλεμο στην Ουκρανία, δεν είμαστε ευχαριστημένοι και ψάχνουμε τα 0.03€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, από βδομάδα θα μπω σε νέο διαμέρισμα και δεν έχω ιδέα τι πάροχο πρέπει να διαλέξω. Μέχρι τώρα εδώ που έμενα είχα ΔΕΗ. Τι πρέπει να προσέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, splanis είπε

Καλησπέρα, από βδομάδα θα μπω σε νέο διαμέρισμα και δεν έχω ιδέα τι πάροχο πρέπει να διαλέξω. Μέχρι τώρα εδώ που έμενα είχα ΔΕΗ. Τι πρέπει να προσέξω;

τις τελευταίες σελίδες

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Ώπα! Αυτή η τιμή είναι εξωπραγματική! Προβλέπω την ΔΕΗ φθηνότερη για Φεβρουάριο!

Η επιδότηση θα πάει στα 4 λεπτά.Μενει να δούμε τους παραδοσιακά πιο φθηνούς παρόχους αν θα δώσουν κάτω από 0,199 της ΔΕΗ που λογικά θα δώσουν 

 

14 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Ωραια τωρα θα πουνε πως κοβεται η επιδοτηση και θα πεσει γελιο..

4 λεπτά θα πάει.

55 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Δηλαδή τώρα τι επιδότηση θα δώσουν; 4 λεπτά;

Κατά 99% ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...