Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είμαι διαχειριστής σε μια πολυκατοικία και σκέφτομαι να πάω στο Γ21 στην Ελίν αλλά προβληματίζομαι ΜΗΠΩΣ βρω τον μπελά μου.

Άλλιως είναι το σπίτι και άλλη η 'ευθύνη' για το κοινόχρηστο.

άνοιξε άλλο θέμα αν έχεις ανησυχίες

το πρόγραμμα καλό φαίνεται , περίμενε 21 του μηνός να δεις νέες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, ekrepali είπε

Δε ξέρω να σου απαντήσω αλλά από περιέργεια (ξεκάρφωτο) πάρε ένα τηλέφωνο τον ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 και ρώτα σε ποιον πάροχο φαίνεται ότι βρίσκεσαι στο σύστημα τους; Γράφει W&V ή Protergia λόγω εξαγοράς;

Watt n Volt λέει…δεν έχουν αλλάξει οι συμβάσεις πελατών, δεν έχει αλλάξει η άδεια προμήθειας της volt, δεν έχει ενημερωθεί κανεις πελάτης της volt πως έχει αλλάξει το αφμ του παρόχου του. Η διαδικασία ενσωμάτωσης του πελατολογίου της watt στην protergia δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση απλή διαδικασία και δεν είμαι σίγουρος για το ποτέ θα γίνει και αν θα γίνει (τουλάχιστον με αυτόν τον τρόπο)

12 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Είμαι διαχειριστής σε μια πολυκατοικία και σκέφτομαι να πάω στο Γ21 στην Ελίν αλλά προβληματίζομαι ΜΗΠΩΣ βρω τον μπελά μου.

Άλλιως είναι το σπίτι και άλλη η 'ευθύνη' για το κοινόχρηστο.

 

Τι μπελά θα μπορούσες να βρεις; Δέσμευση δεν έχεις  λόγω του 4951/22 (έτσι και αλλιώς τα προγράμματα της Ελιν δεν έχουν δέσμευση), η εταιρεία είναι μεγάλη και αξιόπιστη και οι τιμές καλύτερες από την ΔΕΗ. Το ρεύμα που θα παίρνεις από την ίδια πηγή και το ίδιο δίκτυο προέρχεται…για μένα φύγε από ΔΕΗ για οπουδήποτε άλλου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Κι ενώ προς τα εκεί κλίνω , αλλα θα περιμενω μέχρι τέλους του μηνα.

Το κουφο ειναι ότι σε συνδιασμο με το αεριο (DOUBLE GENEROUS HOME ) , η χρέωση ειναι μηδενική.

Το τυρακι φαινετε , η φακα που ειναι ;;;;

Καλημέρα. Επίσης μου είπε πως πλέον δεν γίνονται συμβόλαια και οπότε θες πας και οπότε θες φεύγεις. Ξέρεις κάτι τέτοιο εσύ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, lampisd είπε

Καλημερα ειμαι στο my home online του απριλιου επειδη κοντευει να ληξει που συμφερει να παω?Η καταναλωση μου ειναι 1780 μερα 680 νυχτα Γ1ν

Βασικα κατέβασε το excel περίμενε και τις τιμές αύριο και βλέπεις… 

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ppmarkos είπε

Βασικά σε λάθος θέμα είσαι. Εδώ είναι οι εναλλακτικοί. 

μα για να παω σε εναλλακτικο ρωταω εδω.

Επεξ/σία από lampisd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα την κάνω για ΕΛΙΝ τελικά.
Γ21 Business Comfort, είδα ότι είναι στατιστικά το πιο συμφέρον τους τελευταίους μήνες, ε τώρα θα πέσουν κι οι τιμές αλλά μάλλον στατιστικά θα συνεχίσει και τους επόμενους να είναι το πιο συμφέρον στα επαγγελματικά. Περιμένω να μου στείλουν mail με τα δικαιολογητικά και τη σύμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Εγώ θα την κάνω για ΕΛΙΝ τελικά.
Γ21 Business Comfort, είδα ότι είναι στατιστικά το πιο συμφέρον τους τελευταίους μήνες, ε τώρα θα πέσουν κι οι τιμές αλλά μάλλον στατιστικά θα συνεχίσει και τους επόμενους να είναι το πιο συμφέρον στα επαγγελματικά. Περιμένω να μου στείλουν mail με τα δικαιολογητικά και τη σύμβαση.

εγώ τα έχω πάρει τα έγγραφα από την ελιν (συμβόλαια κτλ) αλλά λέω να περιμένω το excel του korakios με τις τιμες Φεβρουαριου διοτι στην μεση τιμη των τιμών η ελιν μετην δεη εμφανίζεται 0,01 πιο φθηνή (από αύγουστο έως γενάρη) άρα δεν ξέρω γενικά αν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alexrose είπε

Καλημέρα. Επίσης μου είπε πως πλέον δεν γίνονται συμβόλαια και οπότε θες πας και οπότε θες φεύγεις. Ξέρεις κάτι τέτοιο εσύ? 

Συμβολαια αοριστου ειναι , οποτε θελεις φευγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Είναι κανείς στην Wat k volt, να μου πει τι γίνεται με το 'μέτρα μόνος σου' ?

αν είναι κοτ δεν θα σε αφήνει να βάλεις εσύ ενδείξεις.

έτσι ήταν τουλάχιστον όταν ήμουν, εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gl0bAlZer0 είπε

τις νεες τιμες και την επιδότηση την βλέπουμε σε κάθε πάροχο ξεχωριστά; στην ιστοσελίδα τους; 

Σήμερα θα βγουν ή αύριο;

υποτίθεται 20 του μηνός αλλά πλέον 21 τσέκαρε , θα είναι στην ιστοσελίδα του κάθε πάροχου

επιδοτήσεις ανακοινώνονται αργότερα , μέχρι στιγμής η 1η κλίμακα είναι Χ=τιμή ΔΕΗ--0,159 άγνωστο φυσικά αν θα συνεχίσει

excel αύριο βραδάκι αλλά γενικά είναι εύκολο να καταλάβει κάποιος απο την τιμή κιλοβατώρας και πάγιο αν συμφέρει κάποιο πρόγραμμα ή όχι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε ενημέρωση από ΗΡΩΝ σε email για πρόσθετη επιδότηση

 

Αγαπητέ Πελάτη,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι είστε δικαιούχος της πρόσθετης επιδότησης από το Ταμείο Ενεργειακής Μετάβασης (ΤΕΜ) για την περίοδο κατανάλωσης ηλεκτρικής ενέργειας από Φεβρουάριο έως και Νοέμβριο 2022. Για περισσότερες πληροφορίες και για την από πλευράς σας αποστολή των στοιχείων που απαιτούνται για τον υπολογισμό της πρόσθετης επιδότησης, δείτε εδώ https://bit.ly/3k93Idq

 

Προς διευκόλυνσή σας, θα βρείτε εδώ https://bit.ly/3GCA8V8 την Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση, που θα πρέπει να μας αποστείλετε, πλήρως συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη. Η Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση περιλαμβάνει λεπτομερείς οδηγίες για την ορθή συμπλήρωσή της.

 

Είμαστε πάντα δίπλα σας!

 

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΗΡΩΝ

 

Heron.gr

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, clam86 είπε

Μόλις ήρθε ενημέρωση από ΗΡΩΝ σε email για πρόσθετη επιδότηση

 

Αγαπητέ Πελάτη,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι είστε δικαιούχος της πρόσθετης επιδότησης από το Ταμείο Ενεργειακής Μετάβασης (ΤΕΜ) για την περίοδο κατανάλωσης ηλεκτρικής ενέργειας από Φεβρουάριο έως και Νοέμβριο 2022. Για περισσότερες πληροφορίες και για την από πλευράς σας αποστολή των στοιχείων που απαιτούνται για τον υπολογισμό της πρόσθετης επιδότησης, δείτε εδώ https://bit.ly/3k93Idq

 

Προς διευκόλυνσή σας, θα βρείτε εδώ https://bit.ly/3GCA8V8 την Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση, που θα πρέπει να μας αποστείλετε, πλήρως συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη. Η Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση περιλαμβάνει λεπτομερείς οδηγίες για την ορθή συμπλήρωσή της.

 

Είμαστε πάντα δίπλα σας!

 

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΗΡΩΝ

 

Heron.gr

υπάρχει νήμα για τα αναδρομικά εκεί

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...