Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, akisdg είπε

Ναι μιλάμε πάντα με σημερινά δεδομένα...αλλά λογικά δεν θα πάει παραπάνω, για μείωση συζητάμε τον επόμενο μήνα....

Μειωση ισως στη ΔΕΗ, ΕΛΙΝ δυσκολο για παρακατω. Τεσπα υποθεσεις, θα δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, tsaltinho είπε

Me 1400 Kw το 4μηνο, μηπως αξιζει να παω σε φυσικο αεριο που βλεπω οτι εχει χρεωση 0,028/ΚW, τουλαχιστον για τον Ιανουαριο ?

αρκεί να πάρεις γραπτώς αυτά

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/page/338/#comment-59593756

(αν και δεν απαντάνε για ευνόητους λόγους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, akisdg είπε

Ναι βέβαια, θα δούμε....αλλά αν όχι μείωση η αύξηση μου φαίνεται μη πιθανή....ας μείνει τουλάχιστον εκεί...μια χαρά θα είναι😃

Το αν θα μειωθούν ή αυξηθούν οι τιμές είναι συνάρτηση 2 πραγμάτων: Τί τιμές θα ανακοινώσουν οι προμηθευτές - Τί επιδοτήσεις θα ανακοινώσει ο Σκρέκας... ο τελευταίος μάλλον είναι σε αγαστή συνεργασία με τη ΔΕΗ ώστε να βγάζει τις επιδοτήσεις του, ανάλογα με το τιμολόγιό της, ως ο μεγαλύτερος πάροχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Το αν θα μειωθούν ή αυξηθούν οι τιμές είναι συνάρτηση 2 πραγμάτων: Τί τιμές θα ανακοινώσουν οι προμηθευτές - Τί επιδοτήσεις θα ανακοινώσει ο Σκρέκας... ο τελευταίος μάλλον είναι σε αγαστή συνεργασία με τη ΔΕΗ ώστε να βγάζει τις επιδοτήσεις του, ανάλογα με το τιμολόγιό της, ως ο μεγαλύτερος πάροχος.

Θα τα μαγειρέψουν πάλι όπως κάθε μήνα… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Στο app γράφει: mywatt.

Δεν ξέρω αν στο μέλλον αλλάξει.

Υπάρχει μια πιθανότητα παρά την εξαγορά να μείνει μόνη της.

Άσε τι γράφει το app... και της Νova λέει Nova Account, και της ΚΕΝ myKen αλλά οι πελάτες ανήκουν στη Volton.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Άσε τι γράφει το app... και της Νova λέει Nova Account, και της ΚΕΝ myKen αλλά οι πελάτες ανήκουν στη Volton.

 

Άλλη τιμολόγιακη πολιτική δεν έχει ?

Αυτό μας ενδιαφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akisdg είπε

Μα ήδη είναι κάτω...εγώ στην ΕΛΙΝ είμαι με 0,045

Για τον Ιανουάριο.Εκτιμηση για τον Φεβρουάριο είναι.Ναι μεν θα πέσουν αρκετά οι τιμές των παροχών αλλά θα πέσει πολύ και η επιδότηση.Οποτε ισως να ανέβει η τελική τιμή σε σχέση με πριν.Συντομα θα ξέρουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Άλλη τιμολόγιακη πολιτική δεν έχει ?

Αυτό μας ενδιαφέρει 

Bρε δε διαφωνώ. Το τόνισα από περιέργεια... θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε αν η W&V εξακολουθεί να λειτουργεί "αυτόνομα" και ο Μυτιλιναίος έχει απλά τις μετοχές, ή αν αποτελεί πλέον παρακλάδι της Protergia. Αν ισχύει το 2ο, τότε αν κάποιος πελάτης θέλει να αλλάξει από W&V σε Protergia ή το ανάποδο... δεν εμπλέκεται καν ο ΔΕΔΔΗΕ στη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Bρε δε διαφωνώ. Το τόνισα από περιέργεια... θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε αν η W&V εξακολουθεί να λειτουργεί "αυτόνομα" και ο Μυτιλιναίος έχει απλά τις μετοχές, ή αν αποτελεί πλέον παρακλάδι της Protergia. Αν ισχύει το 2ο, τότε αν κάποιος πελάτης θέλει να αλλάξει από W&V σε Protergia ή το ανάποδο... δεν εμπλέκεται καν ο ΔΕΔΔΗΕ στη διαδικασία.

Δεν διαφωνώ.

Σου έγραψα ότι ίσως λειτουργήσει αυτόνομα και δεν ενσωματωθεί.

Σε αυτή την περίπτωση η διαδικασία θα γίνει κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν διαφωνώ.

Σου έγραψα ότι ίσως λειτουργήσει αυτόνομα και δεν ενσωματωθεί.

Σε αυτή την περίπτωση η διαδικασία θα γίνει κανονικά 

Δε διαφωνώ. Αλλά αντί να κάνουμε θεωρίες για ίσως / μήπως κλπ...  μπορείς με ένα απλό τηλέφωνο στο ΔΕΔΔΗΕ να ρωτήσεις σε πιο πάροχο ανήκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι διαχειριστής σε μια πολυκατοικία και σκέφτομαι να πάω στο Γ21 στην Ελίν αλλά προβληματίζομαι ΜΗΠΩΣ βρω τον μπελά μου.

Άλλιως είναι το σπίτι και άλλη η 'ευθύνη' για το κοινόχρηστο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είμαι διαχειριστής σε μια πολυκατοικία και σκέφτομαι να πάω στο Γ21 στην Ελίν αλλά προβληματίζομαι ΜΗΠΩΣ βρω τον μπελά μου.

Άλλιως είναι το σπίτι και άλλη η 'ευθύνη' για το κοινόχρηστο.

 

Μην ασχοληθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...