Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

στον νεο παροχο ειχα δωσει τον τελευταιο λογαριασμο πριν τον τελικο,οπου ηταν απο 21-11 εως 16-12.Δεν εδωσα τιποτα αλλο 

κακώς , αλλά είδα το προφίλ σου και τα έχουμε ξαναπεί

το πολύ-πολύ να σου έρθει 2ος τελικός όταν πάρουν μετρήσεις

αν στο χειρότερο σενάριο χρεωθείς κοινές κιλοβατώρες και απο τους 2 πάροχους τότε πόσταρε , προς το παρών δε γίνεται ούτε χρειάζεται να κάνεις κάτι

9 λεπτά πριν, nikosbt είπε

υπαρχει καπου ιστορικοτητα των τιμων ρευματος της ελιν ? αυτους που βγαζει καθε μηνα πχ απο σεπτεμβρη και μετα ?

excel και εκεί

4 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Ερώτηση: Πόσο σύντομα γίνεται η αλλαγή σε άλλο πάροχο;

συνήθως 5 εργάσιμες περίπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Ερώτηση: Πόσο σύντομα γίνεται η αλλαγή σε άλλο πάροχο; Επειδή με πήραν από ΔΕΗ, ότι έχω ληξιπρόθεσμο υπόλοιπο, το οποίο τους είπα να συμψηφιστεί με την εγγύηση γιατί θα φύγω...Μου είπαν, αν αργήσει μετά τις 25 του μήνα, θα έχω θέμα εντολής διακοπής. Αν είναι να το προχωρήσω πρωί πρωί αύριο!

Συνήθως 3-5 μέρες περίπου.. Αν έχεις κάποιο υπόλοιπο να το προσέξεις.. Αν είναι μεγάλο να το διακανονισεις. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, takoulou είπε

Συνήθως 3-5 μέρες περίπου.. Αν έχεις κάποιο υπόλοιπο να το προσέξεις.. Αν είναι μεγάλο να το διακανονισεις. 

Με βλέπω αυτό να κάνω, για να μην έχω ιστορίες. Είναι μεγάλο ποσό, έλεγα με αυτό+την εκκαθάριση που θα έρθει τώρα, να κλείσει η εγγύηση στη ΔΕΗ γιατί για να δούμε λεφτά πίσω δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είναι κανείς στην Wat k volt, να μου πει τι γίνεται με το 'μέτρα μόνος σου' ?

Δε ξέρω να σου απαντήσω αλλά από περιέργεια (ξεκάρφωτο) πάρε ένα τηλέφωνο τον ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 και ρώτα σε ποιον πάροχο φαίνεται ότι βρίσκεσαι στο σύστημα τους; Γράφει W&V ή Protergia λόγω εξαγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε ξέρω να σου απαντήσω αλλά από περιέργεια (ξεκάρφωτο) πάρε ένα τηλέφωνο τον ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 και ρώτα σε ποιον πάροχο φαίνεται ότι βρίσκεσαι στο σύστημα τους; Γράφει W&V ή Protergia λόγω εξαγοράς;

Στο app γράφει: mywatt.

Δεν ξέρω αν στο μέλλον αλλάξει.

Υπάρχει μια πιθανότητα παρά την εξαγορά να μείνει μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2023 στις 11:55 ΠΜ, takoulou είπε

Αν έχει λήξει το ΥΔΕ  της παροχης θα ζητηθεί νέο.. 

Εμένα πάντως σε 2 αλλαγές παρόχων που έκανα, την προηγούμενή χρονιά που πήγα στην ΔΕΗ και την προηγούμενη βδομάδα που πήγα στην ΕΛΙΝ, δεν μου ζητήθηκε (μέχρι στιγμής βέβαια) και ας έχει λήξει εδώ και 6 χρόνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mechpanos είπε

Ερώτηση: Πόσο σύντομα γίνεται η αλλαγή σε άλλο πάροχο; Επειδή με πήραν από ΔΕΗ, ότι έχω ληξιπρόθεσμο υπόλοιπο, το οποίο τους είπα να συμψηφιστεί με την εγγύηση γιατί θα φύγω...Μου είπαν, αν αργήσει μετά τις 25 του μήνα, θα έχω θέμα εντολής διακοπής. Αν είναι να το προχωρήσω πρωί πρωί αύριο!

Εγώ έστειλα τ δικαιολογητικά στην we σφυθιςδω 16/1 και σε 2 ημέρες μου ήρθε μήνυμα ότι η εκπροσώπηση ξεκίνησε στις 16/1. Δηλαδή εγινε άμεσα.. Σε άλλες δεν ξέρω.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, favou2000 είπε

Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις, οι ιδιώτες πάροχοι αναμένεται να κινηθούν σε ένα εύρος ανταγωνιστικών χρεώσεων από 0,20 έως και 0,25 ευρώ ανά κιλοβατώρα.

Οι εκτιμήσεις θέλουν πως οι τελικές χρεώσεις των ανεξάρτητων προμηθευτών ρεύματος(μετά την επιδότηση) να πέφτουν και κάτω από τα 0,09 ευρώ ανά κιλοβατώρα.

Μα ήδη είναι κάτω...εγώ στην ΕΛΙΝ είμαι με 0,045

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, akisdg είπε

Εμένα πάντως σε 2 αλλαγές παρόχων που έκανα, την προηγούμενή χρονιά που πήγα στην ΔΕΗ και την προηγούμενη βδομάδα που πήγα στην ΕΛΙΝ, δεν μου ζητήθηκε (μέχρι στιγμής βέβαια) και ας έχει λήξει εδώ και 6 χρόνια....

Είναι ανάλογα τον Δεδδηε της περιοχής που ανήκεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, akisdg είπε

Εμένα πάντως σε 2 αλλαγές παρόχων που έκανα, την προηγούμενή χρονιά που πήγα στην ΔΕΗ και την προηγούμενη βδομάδα που πήγα στην ΕΛΙΝ, δεν μου ζητήθηκε (μέχρι στιγμής βέβαια) και ας έχει λήξει εδώ και 6 χρόνια....

για ΥΔΕ στο άλλο νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...