Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Λοιπόν, μίλησα με εκπροσωπο της Ήρων.Επειδη κάποιος χρήστης ανέφερε ότι δεν βγάζει εκκαθάριστικο κάθε μήνα,μου είπε ο άνθρωπος,ότι εμείς κάθε μήνα δίνουμε την ένδειξη κανονικά.Απλα αυτοί το έχουν άλλη ονομασία.Κατ ουσία το εκκαθαριστικό το ονομάζουν έναντι καταμέτρησης.

όπως και να το ονομάζουν , αν στο 4μηνο σπάνε αναλογικά την κατανάλωση τότε δεν έχει και πολύ σημασία

( και φυσικά το τι λένε στα τηλέφωνα δεν είναι να τα λαμβάνει κανείς στα σοβαρά )

Επεξ/σία από korakios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Φυσικό Αεριο ισχύει η συνδρομή;

προσωρινά όχι αλλά

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/page/338/#comment-59593756

2 μέλη πάντως έχουν αναφέρει οτι δεν απαντάνε γραπτώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! 

Έκανα πριν λίγες μέρες αίτηση για Ηρων. Μετά τα τελευταία μηνύματα βέβαια δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι ήταν η καλύτερη επιλογή!! Επέλεξα την εταιρεία λόγο χαμηλής τιμής γιατί ζεσταινομαστε με αντλίας θερμότητας και κλιματιστικά. Στο συμβόλαιο λέει δυνατότητα αποχώρησης χωρίς ποινή (νομίζω σε όλες τις εταιρίες) αυτό σημαίνει ότι π.χ. σε ένα 3μηνο, αν κάτι δε μου αρέσει, μπορώ να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία χωρίς "πρόβλημα";; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Στο συμβόλαιο λέει δυνατότητα αποχώρησης χωρίς ποινή (νομίζω σε όλες τις εταιρίες)

σε όλα τα κυμαινόμενα προγράμματα , ναι

5 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

αυτό σημαίνει ότι π.χ. σε ένα 3μηνο, αν κάτι δε μου αρέσει, μπορώ να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία χωρίς "πρόβλημα";; 

ναι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έλαβα το παρακάτω μύνημα από Ήρων 11/1  Ο ΗΡΩΝ ΥΠΕΒΑΛΛΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ *********  ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΔΙΚΤΥΟΥ (ΔΕΔΔΗΕ). ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Σε πόσες μέρες περίπου θα τελειώσει η διαδικασία ξέρουμε ? Να πάρω να ενοχλήσω κ τον δεδδηε μήπως έρθουν νωρίτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Καλησπέρα έλαβα το παρακάτω μύνημα από Ήρων 11/1  Ο ΗΡΩΝ ΥΠΕΒΑΛΛΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ *********  ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΔΙΚΤΥΟΥ (ΔΕΔΔΗΕ). ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Σε πόσες μέρες περίπου θα τελειώσει η διαδικασία ξέρουμε ? Να πάρω να ενοχλήσω κ τον δεδδηε μήπως έρθουν νωρίτερα ?

4-5 εργάσιμες, το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makrixeris είπε

Να πάρω να ενοχλήσω κ τον δεδδηε μήπως έρθουν νωρίτερα ?

Βάσει νόμου η αλλαγή γίνεται με τη δική σου ένδειξη, οπότε υπό normal συνθήκες θα έχεις ξεμπερδέψει μέχρι τη Τρίτη.

Αν έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση (κατά παράβαση του νόμου), μπορεί να περιμένεις και 10-15 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λίγο ασχετο αλλα δεν ήξερα που να ρωτήσω. Μου ηρθε ενα ειδοποιητηριο απο τον δήμο και επειδή δεν καταλαβα τι μου ελεγαν τηλεφωνικος και θα παω απο εκει και εχει σχέση με παροχο ενέργειας . γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να είναι και εχει ερθει σε κάποιον τέτοιο χαρτί;

προ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Κάτι λίγο ασχετο αλλα δεν ήξερα που να ρωτήσω. Μου ηρθε ενα ειδοποιητηριο απο τον δήμο και επειδή δεν καταλαβα τι μου ελεγαν τηλεφωνικος και θα παω απο εκει και εχει σχέση με παροχο ενέργειας . γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να είναι και εχει ερθει σε κάποιον τέτοιο χαρτί;

προ.png

Λέει πως χρωστάς χρεώσεις δήμου του 2021.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Κάτι λίγο ασχετο αλλα δεν ήξερα που να ρωτήσω. Μου ηρθε ενα ειδοποιητηριο απο τον δήμο και επειδή δεν καταλαβα τι μου ελεγαν τηλεφωνικος και θα παω απο εκει και εχει σχέση με παροχο ενέργειας . γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να είναι και εχει ερθει σε κάποιον τέτοιο χαρτί;

προ.png

Είσαι ιδιοκτήτης?

Δεν πλήρωσες τον τελευταίο λογαριασμό όταν ήσουν στην protergia και αυτή το έστειλε στο δήμο.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Χρωστάς δημοτικά τέλη από όταν ήσουν στην protergia.

Ισχύει η ΟΧΙ?

απληρωτος λογαριασμός στην protergia; Δεν θυμάμαι έχω 4 και... χρόνια που εφυγα απο προτεργεια και θυμαμαι ειχα πληρωσει τον τελικό λογαριασμο. Θα το ψάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, teodgeor είπε

απληρωτος λογαριασμός στην protergia; Δεν θυμάμαι έχω 4 και... χρόνια που εφυγα απο προτεργεια και θυμαμαι ειχα πληρωσει τον τελικό λογαριασμο. Θα το ψάξω

Άλλαξα την ανάρτηση.

Πάντως, καταλαβαίνω ότι πρόκειται για 1 λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ξαναεπανελθω λιγακι εγώ.Κλασικά πάλι με μπέδεψε λιγάκι ο κύριος απο Ηρων στο τηλέφωνο.η εκπροσώπησή μου άρχισε 3 Ιανουαριου.τον ρωταω και του λεεω στην ζενιθ οταν ημουνα ,μου βγηκε εκκαθαριστικος απο 21-11 εως 16-12,τι γινετε του λεω οταν βγει ο λογαριασμος;μου λεει οτι θα αργησουμε να εκδωσουμε λογαριασμο εμεις(Μαρτιο μαλλων) ,και οτι ενδειξη μονο οταν ερθει καποιο μυνημα θα δωσω,.ο δικος μας λογαριασμος θα μετραει απο την ημερα που εκπροσωπηθηκατε σε εμας δηλαδη 3 Ιανουαριου.και καθομαι και σκεφτομαι απο 17-12 εως 2-1 το υπολοιπο τι γινετε; εγω δεν εδωσα τιποτα στην ζενιθ.στον τεελυταιο λογαριασμο που ειχα  ελεγε 31 Ιανουαριου,θα περασει ο ΔΕΔΗΕ .Εκτος αν τα υπολογισουν σε εκεινη την ημερομηνια που θα περασουν.δηλαδη απο την μια μου ρωτουσε αν μου ηρθε καποιος τελικος,κια απο την αλλη μου ελεγε ασυναρτησιες.Μηπως,επρεπε εγω να δωσω εκ νεοου μετρηση στην ζενιθ;Δεν νομιζω παντως να περασε νωριτερα ο ΔΕΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...