Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

τι ειν'τουτ' ?

όχι , δεν έχει σχέση

Αυτό σου λέω. Ισχυρίζονται ότι σε συνεργασία με την ομοσπονδία έχουν εξασφαλίσει χαμηλή χρέωση σε όσους έχουν καδ 1071. Τους πήρα τηλ και μου έστειλαν το συμβόλαιο από protergia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, lefman07 είπε

Αυτό σου λέω. Ισχυρίζονται ότι σε συνεργασία με την ομοσπονδία έχουν εξασφαλίσει χαμηλή χρέωση σε όσους έχουν καδ 1071. Τους πήρα τηλ και μου έστειλαν το συμβόλαιο από protergia. 

συνεργάτες δλδ ?

ανέβασε το συμβόλαιο χωρίς προσωπικά στοιχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, lefman07 είπε

Αυτό σου λέω. Ισχυρίζονται ότι σε συνεργασία με την ομοσπονδία έχουν εξασφαλίσει χαμηλή χρέωση σε όσους έχουν καδ 1071. Τους πήρα τηλ και μου έστειλαν το συμβόλαιο από protergia. 

Aυτό το promo που ανέβασες λέει απόδοση 100% της κρατικής επιδότησης. Τα μόνα προγράμματα που παίρνουν κρατική επιδότηση είναι αυτά του προσωρινού μηχανισμού. Δε σου δίνουν δηλαδή κάποιο ειδικό πρόγραμμα, αλλά αυτό που ισχύει σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Aυτό το promo που ανέβασες λέει απόδοση 100% της κρατικής επιδότησης. Τα μόνα προγράμματα που παίρνουν κρατική επιδότηση είναι αυτά του προσωρινού μηχανισμού. Δε σου δίνουν δηλαδή κάποιο ειδικό πρόγραμμα, αλλά αυτό που ισχύει σε όλους.

κάτι μου λέει οτι ασχολούμαστε με συνεργάτη και παπάντζα προώθηση , δλδ μια διαφήμιση 😁

θα δούμε όταν ανεβάσει το συμβόλαιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dasnowy είπε

Λογικά θα δίνει την έκπτωση 7% αυτόματα αν έχεις και αέριο. Ρώτα και με email όμως. Την αίτηση να την κάνεις ηλεκτρονικά αν μπορείς. Κρίμα να χάσεις τα 50 ευρώ.

Ενημερώθηκα ότι με e-contract δεν γίνεται το Double Generous Home (δεν εφαρμόζεται το δώρο 50€ για αυτό). Η διαδικασία που μου εξήγησαν είναι ότι κάνεις το συμβόλαιο για Generous Home + Αέριο και μετά μέσω της εξυπηρέτησης πελατών περνάς στο Double Generous.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, korakios είπε

κάτι μου λέει οτι ασχολούμαστε με συνεργάτη και παπάντζα προώθηση , δλδ μια διαφήμιση 😁

θα δούμε όταν ανεβάσει το συμβόλαιο

 

 

0D89085F-54B3-43EE-97B2-C8714C98951D.png

 

Επεξ/σία από lefman07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, P-a-n-d-a είπε

Ενημερώθηκα ότι με e-contract δεν γίνεται το Double Generous Home (δεν εφαρμόζεται το δώρο 50€ για αυτό). Η διαδικασία που μου εξήγησαν είναι ότι κάνεις το συμβόλαιο για Generous Home + Αέριο και μετά μέσω της εξυπηρέτησης πελατών περνάς στο Double Generous.

εγώ θα έκανα ένα στο άεριο , ένα στο ρεύμα και μετά θα ζητούσα να μπουν οι τιμές double 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αυτό που είδα, πρόκειται για συμβόλαιο, που δίνεται σε επαγγελματίες. Κι εγώ τέτοιο έχω στην επιχείρηση, μπαίνει επιδότηση αλλά διαφορετική από των νοικοκυριών.

Επεξ/σία από mechpanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
5 λεπτά πριν, mechpanos είπε

κατέβασέ το στον όρο 11.3 έχει ονοματεπώνυμο

και σβήσε την παράθεση που έκανες που έχει το αρχείο

οκ, αφαιρέθηκε απο το site

επίσης @lefman07 αρχικά είχες ανεβάσει τους γενικούς όρους (καλά έκανες και το έσβησες , είχε το όνομα) αλλά θέλουμε την αίτηση που να λέει όνομα προγράμματος , τιμολόγηση και τυχών ειδικούς όρους (χωρίς προσωπικά στοιχεία , αλλά ολόκληρο, όχι κομμάτια )

8 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Από αυτό που είδα, πρόκειται για συμβόλαιο, που δίνεται σε επαγγελματίες. Κι εγώ τέτοιο έχω στην επιχείρηση, μπαίνει επιδότηση αλλά διαφορετική από των νοικοκυριών.

εννοείται οτι οι επιδοτήσεις είναι διαφορετικές σε επαγγελματικά ,κοινές με ίδιες προϋποθέσεις για όλα τα προγράμματα/παρόχους (πλην Ηρών που τσέπωσε τις έξτρα ΤΕΜ , τις κανονικές τις έδωσε)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Υπάρχει περίπτωση σε 3φασικό, να ισχύει; Γιατί νομίζω μερικά 3φασικά, φαίνονται σαν επαγγελματικά από πλευράς ΔΕΔΔΗΕ.
Σήμερα με είχε πάρει από την nrg να αλλάξω ρεύμα, της λέω επειδή είναι υπό κατασκευή ακόμα το σπίτι έχουμε ακόμα το εργοταξιακό και δεν μπορώ να αλλάξω... Όχι μου λέει, σε εμάς μπορείτε κανονικά, ~0.075€ τελική τιμή. Κι εκεί που αρχίζω να το σκέφτομαι, μόλις της λέω ότι είναι 3φασικό 25kva, μου λέει α, είστε επαγγελματικό, 0,16€ τελική τιμή (ντόινγκ!)...
Τέλος πάντων εκεί που δεν το σκεφτόμουνα, μπήκα στην φάση να το ψάχνω!

Και εγώ τριφασικο 25kva έχω και μια χαρά έχω οικιακό πρόγραμμα. 

17 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ θα έκανα ένα στο άεριο , ένα στο ρεύμα και μετά θα ζητούσα να μπουν οι τιμές double 😛

Αν κάνεις double ρεύμα και αέριο δε δίνει 50+50?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και σβήσε την παράθεση που έκανες που έχει το αρχείο

οκ, αφαιρέθηκε απο το site

επίσης @lefman07 αρχικά είχες ανεβάσει τους γενικούς όρους (καλά έκανες και το έσβησες , είχε το όνομα) αλλά θέλουμε την αίτηση που να λέει όνομα προγράμματος , τιμολόγηση και τυχών ειδικούς όρους (χωρίς προσωπικά στοιχεία , αλλά ολόκληρο, όχι κομμάτια )

εννοείται οτι οι επιδοτήσεις είναι διαφορετικές σε επαγγελματικά ,κοινές με ίδιες προϋποθέσεις για όλα τα προγράμματα/παρόχους (πλην Ηρών που τσέπωσε τις έξτρα ΤΕΜ , τις κανονικές τις έδωσε)

Αυτό;

 

1763CD5D-6CF7-49B8-A05B-9356EA27401F.png

Επεξ/σία από lefman07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, lefman07 είπε

Αυτό;

ναι , αλλά είχες πάλι προσωπικά στοιχεία έκανα αναφορά να κατέβει αν δεν το δεις

οκ, έκανες edit

 

κοίτα για να μην το ψυρίζουμε επιπλέον :

1. Αν ισχύει , μπαίνεις σε σύγκριση με τύπο υπολογισμού ρήτρας ,όπως παλιά δηλαδή και είναι αδύνατον να συγκρίνεις αν συμφέρει . Επίσης θα πρέπει να είσαι εξοικειωμένος φαντάζομαι με τον τύπο υπολογισμού και να είσαι σε θέση να κάνεις επαλήθευση

2. Αν είναι συνεργάτες σίγουρα δεν ισχύει , θα χρεώνεσαι ότι λέει στο site για την κατηγορία που θα σε βάλουν (δεν είδα να γράφει όνομα προγράμματος) και δε θα έχεις ανάλυση χρεώσεων ,δλδ δε θα ξέρεις αν είναι σωστή η τιμολόγηση

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , αλλά είχες πάλι προσωπικά στοιχεία έκανα αναφορά να κατέβει αν δεν το δεις

κοίτα για να μην το ψυρίζουμε επιπλέον :

1. Αν ισχύει , μπαίνεις σε σύγκριση με τύπο υπολογισμού ρήτρας ,όπως παλιά δηλαδή και είναι αδύνατον να συγκρίνεις αν συμφέρει . Επίσης θα πρέπει να είσαι εξοικοιωμένος φαντάζομαι με τον τύπο υπολογισμού και να είσαι σε θέση να κάνεις επαλήθευση

2. Αν είναι συνεργάτες σίγουρα δεν ισχύει , θα χρεώνεσαι ότι λέει στο site για την κατηγορία που θα σε βάλουν (δεν είδα να γράφει όνομα προγράμματος) και δε θα έχεις ανάλυση χρεώσεων ,δλδ δε θα ξέρεις αν είναι σωστή η τιμολόγηση

Συνεργάτες είναι. Ωραία, του λέω αυτά που μου είπες και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lefman07 είπε

Συνεργάτες είναι.

καλά την ψιλιάστικα

Μόλις τώρα, lefman07 είπε

Ωραία, του λέω αυτά που μου είπες και βλέπουμε. 

για να σου δώσει τέτοιο συμβόλαιο μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται

έστω οτι υπέγραφες τέτοιο 30/7 (πριν την εφαρμογή δλδ του μηχανισμού) , πάλι όμως άσχετα με το τι υπέγραψες δε θα ίσχυε

νομοθεσία>όρους συμβολαίου

πλέον τα συμβόλαιο αναγράφουν οτι δεν ισχύουν οι χρεώσεις , δες πχ

https://www.protergia.gr/media/d01fwtf1/eo1250-2_146_v2_122022_aitisi_epaggelmatiko_1plus.pdf

Spoiler

image.png.2d041b7e3b6d0caee0aa8f1a7caf9d3a.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, korakios είπε

καλά την ψιλιάστικα

για να σου δώσει τέτοιο συμβόλαιο μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται

έστω οτι υπέγραφες τέτοιο 30/7 (πριν την εφαρμογή δλδ του μηχανισμού) , πάλι όμως άσχετα με το τι υπέγραψες δε θα ίσχυε

νομοθεσία>όρους συμβολαίου

πλέον τα συμβόλαιο αναγράφουν οτι δεν ισχύουν οι χρεώσεις , δες πχ

https://www.protergia.gr/media/d01fwtf1/eo1250-2_146_v2_122022_aitisi_epaggelmatiko_1plus.pdf

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.2d041b7e3b6d0caee0aa8f1a7caf9d3a.png

 

Μάλλον Αυτό είναι το πρόγραμμα. Protergia Επαγγελματικό 3 Plus
 

εχει άλλες τιμές για αρτοποιεία. 

Επεξ/σία από lefman07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...