Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/1/2023 στις 12:33 ΜΜ, nemesiskp είπε

 

Είναι κανείς στην Wat k volt ?

Μπαίνω στο app εκεί που λέει: μέτρα μόνος σου αλλά δεν μου λέει ημερομηνία για να δώσω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά την κάνω και εγώ για Elin. Το Comfort πακέτο, 3.9 ευρώ ακριβότερο πάγιο αλλά 2 λεπτά η κιλοβατώρα πιο φθηνή οπότε αν έχεις 195kwh και πάνω κατανάλωση συμφέρει. Το θετικό που μου είπαν στο τηλέφωνο είναι ότι η εγγύηση μπαίνει στον δεύτερο λογαριασμό αν δεν κάνεις πάγια εντολή στον πρώτο, όχι σαν τους απατεώνες της ΔΕΗ που τη πλήρωσα στο κατάστημα και τελικά δεν την πήρα ποτέ πίσω παρόλο που έκανα πάγια. Περίπου 5 ημέρες για να γίνει η αλλαγή μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Θυμηστε μου ποιο είναι το Λινκ που βλέπεις αν άλλαξες πάροχο μέσω της αλλαγής του τελευταίου ψηφίου της παροχής

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/#

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Θυμηστε μου ποιο είναι το Λινκ που βλέπεις αν άλλαξες πάροχο μέσω της αλλαγής του τελευταίου ψηφίου της παροχής

Πάρε και τηλέφωνο 8004004000

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Ελίν και μου επιβεβαίωσαν ότι γίνεται να ενεργοποιήσω τη πάγια εντολή για να μη χρεωθεί η εγγύηση στο 2ο λογαριασμό, και μπορώ να συνεχίσω αν θέλω να πληρώνω με κάρτα αντί για πάγια. Αρκεί να μη πληρώνω τελευταία στιγμή γιατί αν δε προλάβει να λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή θα τραβήξει κι η πάγια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, takoulou said:

Πάρε και τηλέφωνο 8004004000

 

Πήρα ναι και μου είπαν ότι την έστειλαν στον ΔΕΔΔΗΕ και έχουν και αριθμό αίτησης.

Στο λινκ παραπάνω δεν έχει αλλάξει κάτι βέβαια οπότε αναμένω.

Πάντως αρκετά εξυπηρετικοί εκεί στην Ελιν, άμεσοι και όλα πάνε καλά προς το παρόν.

Όντως για πάγια εντολή αλλά και online account χρειάζεται να βγει πρώτα ο πρώτος λογαριασμός ώστε να δούμε τον κωδικό πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Πήρα ναι και μου είπαν ότι την έστειλαν στον ΔΕΔΔΗΕ και έχουν και αριθμό αίτησης.

Στο λινκ παραπάνω δεν έχει αλλάξει κάτι βέβαια οπότε αναμένω.

Πάντως αρκετά εξυπηρετικοί εκεί στην Ελιν, άμεσοι και όλα πάνε καλά προς το παρόν.

Όντως για πάγια εντολή αλλά και online account χρειάζεται να βγει πρώτα ο πρώτος λογαριασμός ώστε να δούμε τον κωδικό πληρωμής.

Τότε περίμενε  μια από  τις επόμενες ημέρες... Σε ποια περιοχή είσαι;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Ποια είναι η παγίδα στο Generous του Ήρωνα; Γιατί είμαι έτοιμος να το πατήσω (είμαι στο Open της ΔΕΗ).

δεν έχει παγίδα , απλά θα καθυστερήσει ο πρώτος λογαριασμός και θα τιμολογείσαι με μήνα+ καθυστέρησης , μπορεί και να μη σου βάλουν αρχικά το 50ρικο δώρου ή να κάνουν καμια μλκ με τη συνέπεια σε κανα λογαριασμό και να μπει στον επόμενο (πρέπει πάντα να δίνεις μετρήσεις αλλιώς θα πάρεις συνέπεια μετά απο εκκαθαριστικό ) , γενικά έχει θεματάκια ακόμα μηχανογράφησης , αλλά σαν πρόγραμμα κομπλέ είναι

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ποια είναι η παγίδα στο Generous του Ήρωνα; Γιατί είμαι έτοιμος να το πατήσω (είμαι στο Open της ΔΕΗ).

Και εγώ αυτό ρωτάω...Λήγει το σταθερό της ΔΕΗ σε 1 μήνα και λεω να πάω προς τα εκεί....

 

 

Η Επιδότηση κάθε μήνα θα μπαίνει σωστά?

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει παγίδα , απλά θα καθυστερήσει ο πρώτος λογαριασμός και θα τιμολογείσαι με μήνα+ καθυστέρησης , μπορεί και να μη σου βάλουν αρχικά το 50ρικο δώρου ή να κάνουν καμια μλκ με τη συνέπεια σε κανα λογαριασμό και να μπει στον επόμενο (πρέπει πάντα να δίνεις μετρήσεις αλλιώς θα πάρεις συνέπεια μετά απο εκκαθαριστικό ) , γενικά έχει θεματάκια ακόμα μηχανογράφησης , αλλά σαν πρόγραμμα κομπλέ είναι

Eπειδή κοιτάω κι εγώ, γιατί αμέλησα και η ΔΕΗ χωρίς επικοινωνία ούτε επιστολή με έβαλε στο open και θέλω να φύγω άμεσα, στο link στην 1η σελίδα γράφεις προγράμματα 5/12. Είναι λάθος εκ παραδρομής ή δεν έχουν ανανεωθεί οι τιμές; Ή βλέπω λάθος αρχείο;
Κοιτούσα τα σταθερά τελικά, γι'αυτό, είναι οκ το αρχείο, το μελετάω κα θα επανέλθω.

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Κοιτούσα τα σταθερά τελικά, γι'αυτό, είναι οκ το αρχείο, το μελετάω κα θα επανέλθω.

ναι , τα σταθερά είχα καιρό να τα κοιτάξω , τώρα έριξα μια ματιά ,οι τιμές ισχύουν αλλά δυστυχώς είναι απλησίαστα ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , τα σταθερά είχα καιρό να τα κοιτάξω , τώρα έριξα μια ματιά ,οι τιμές ισχύουν αλλά δυστυχώς είναι απλησίαστα ακόμα

Πάντως, με πρώτη ματιά έχει αλλάξει μάλλον τα 50Ε του δώρου της Online ενεργοποίησης για το Ήρων generous home, δεν το αναφέρει πουθενά.

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Πάντως, με πρώτη ματιά έχει αλλάξει μάλλον τα 50Ε του δώρου της Online ενεργοποίησης για το Ήρων generous home, δεν το αναφέρει πουθενά.

τέρμα κάτω στο site

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Η Επιδότηση κάθε μήνα θα μπαίνει σωστά?

στα οικιακά μέχρι στιγμής μπαίνει κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...