Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι κανανε αιτηση για Ηρων και περασαν μερικες μερες ωστε να καταχωρηθουν τα στοιχεια σας στο συστημα τους:

Μπορειτε να κανετε λογαριασμο στο site η στο app του Ηρων.

Βαζετε το ΑΦΜ και το νουμερο της παροχης χωρις το ψηφιο μπροστα και τα ψηφια στο τελος, να ειναι καθαρο 8ψηφιο ωστε να συνεχισει στο account. Εφοσον γινει ο λογαριασμος εντος του site/APP σας λεει αν εχετε αιτηση προς μεταφορα ειτε σας λεει οτι ειστε ηδη συνδρομητης με αναλυτικα τα στοιχεια του ρολογιου + του προγραμματος καθως και απο ποτε εχετε γινει πελατης τους.

Στην περιπτωση μου με ημερομηνια υπογραφης 22/12 σημερα  2/1 απο νωρις το πρωι εχει ενεργο το συμβολαιο μου.

 

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η ELIN βάζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ όλη την έκπτωση ΤΕΜ,στο επαγγελματικό Power On Βusiness 21,γενικά πολύ καλή ανάλυση χρεώσεων.

Δεν έχει χρεώσει εγύηση στον πρώτο λογαριασμό,που είναι εκκαθαριστικός βάσει μέτρησής μου στις 28 του Δεκεμβρίου,ενδεχομένως να περιμένουν μήπως ενεργοποιηθεί πρώτα πάγια εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για να ξέρετε με τι αεριτζιδες  μπλέκετε.....

Προσωπικά ΔΕΝ ΕΧΩ καν ρεύμα στο σπίτι μου,το έκοψα το 2019 βλέποντας να με ΚΛΕΒΟΥΝ με ΦΠΑ στο ΦΠΑ και έξτρα ΦΠΑ.

Η ζενίθ λοιπόν,που δεν  έχω καμμιά σχέση μαζί τους,εδώ και καιρό μου στέλνει με sms  λογαριασμό να τον .....πληρώσω.

Δεν έδωσα σημσσια αφού υποψιάζομαι πως δουλεύουν😅😂🤣

Πριν τις γιορτές λέω κάτσε να τους ενημερώσω μην κόψουν το ρεύμα σε κάποιον......

Αποτέλεσμα να μου δίνουν οδηγίες τι πρέπει ΕΓΩ να κάνω(!!!!!!)

Τους είπα "εσείς κάνετε τα λαθη,εσείς έχετε το λάθος νούμερο αφού σας ενημερωσα,εσείς να το λύσετε".

Αποτέλεσμα να μου έρθει μερες αργότερα νέος λογαριασμός.......🤣😂😅😂😂

Αυτοί οι ίδιοι  άνθρωποι βγάζουν τους λογαρισμους σας....

Και τους περνετε και σοβαρά,υπογράφετε και συμβόλαια μαζί τους......

😂😅🤣

Screenshot_20230103_102538_com.viber.voip_edit_228088417614152.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Ετσι για να ξέρετε με τι αεριτζιδες  μπλέκετε.....

Προσωπικά ΔΕΝ ΕΧΩ καν ρεύμα στο σπίτι μου,το έκοψα το 2019 βλέποντας να με ΚΛΕΒΟΥΝ με ΦΠΑ στο ΦΠΑ και έξτρα ΦΠΑ.

Η ζενίθ λοιπόν,που δεν  έχω καμμιά σχέση μαζί τους,εδώ και καιρό μου στέλνει με sms  λογαριασμό να τον .....πληρώσω.

Δεν έδωσα σημσσια αφού υποψιάζομαι πως δουλεύουν😅😂🤣

Πριν τις γιορτές λέω κάτσε να τους ενημερώσω μην κόψουν το ρεύμα σε κάποιον......

Αποτέλεσμα να μου δίνουν οδηγίες τι πρέπει ΕΓΩ να κάνω(!!!!!!)

Τους είπα "εσείς κάνετε τα λαθη,εσείς έχετε το λάθος νούμερο αφού σας ενημερωσα,εσείς να το λύσετε".

Αποτέλεσμα να μου έρθει μερες αργότερα νέος λογαριασμός.......🤣😂😅😂😂

Αυτοί οι ίδιοι  άνθρωποι βγάζουν τους λογαρισμους σας....

Και τους περνετε και σοβαρά,υπογράφετε και συμβόλαια μαζί τους......

😂😅🤣

Screenshot_20230103_102538_com.viber.voip_edit_228088417614152.jpg

Καποιος εχει δωσει λαθος τηλεφωνο , η εχει γραπτει λαθος  το τηλεφωνο... Σιγουρα καπου λαθος υπαρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Προσωπικά ΔΕΝ ΕΧΩ καν ρεύμα στο σπίτι μου,το έκοψα το 2019 βλέποντας να με ΚΛΕΒΟΥΝ με ΦΠΑ στο ΦΠΑ και έξτρα ΦΠΑ.

Πως ζεις χωρίς ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και καλή χρονιά να ρωτήσω κάτι, έκανα αίτηση να μπω στον ηρων μου έστειλαν το συμβόλαιο κ στα στοιχειά που λέει αριθμός παροχής έχει τον δικό μου όπως τους τον έστειλα όλα κάλα στο email όμως έχει ένα κείμενο που μου λένε αυτοί το παρακάτω... Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την παροχή κ εδώ μου έχουν έναν αριθμό που δεν είναι η παροχή μου έχει άλλους αριθμούς δηλαδή παίζει να έκαναν λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, makrixeris είπε

καλημέρα και καλή χρονιά να ρωτήσω κάτι, έκανα αίτηση να μπω στον ηρων μου έστειλαν το συμβόλαιο κ στα στοιχειά που λέει αριθμός παροχής έχει τον δικό μου όπως τους τον έστειλα όλα κάλα στο email όμως έχει ένα κείμενο που μου λένε αυτοί το παρακάτω... Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την παροχή κ εδώ μου έχουν έναν αριθμό που δεν είναι η παροχή μου έχει άλλους αριθμούς δηλαδή παίζει να έκαναν λάθος ?

Αν είναι κάτι τέτοιο ο δεύτερος αριθμός είναι ο αριθμός συμβολαίου 

« Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την αίτηση προμήθειας μου στο ειδικό πρόγραμμα GENEROUS HOME BONUS για την παροχή ****** με αριθμό συμβολαίου ***** ».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Αν είναι κάτι τέτοιο ο δεύτερος αριθμός είναι ο αριθμός συμβολαίου 

« Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την αίτηση προμήθειας μου στο ειδικό πρόγραμμα GENEROUS HOME BONUS για την παροχή ****** με αριθμό συμβολαίου ***** ».

οχι τον αριθμό συμβολαίου τον γραφεί παρακάτω

 

Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την παροχή  ***** και εδω εχει εναν αλλο αριθμο που δεν ειναι της παροχης μου, απαντώντας στο με την συγκεκριμένη κατά γράμμα  φράση : Δηλαδή αντιγράφετε την παρακάτω φράση και μας την ξαναστέλνετε:

 « Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την αίτηση προμήθειας  μου στο ειδικό πρόγραμμα GENEROUS ΗΟΜΕ BONUS για την  παροχή ******* (εδω δεν εχει τον αριθμό παροχής μου εχει έναν άσχετο) με αριθμό συμβολαίου ******».

             Ευκρινές αντίγραφο όλων των όψεων τελευταίου λογαριασμού ή μισθωτήριο μέσω ΤΑΧΙSNET ή Ε9

  • Ευκρινές αντίγραφο όλων των όψεων της ταυτότητάς σας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, makrixeris είπε

οχι τον αριθμό συμβολαίου τον γραφεί παρακάτω

 

Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την παροχή  ***** και εδω εχει εναν αλλο αριθμο που δεν ειναι της παροχης μου, απαντώντας στο με την συγκεκριμένη κατά γράμμα  φράση : Δηλαδή αντιγράφετε την παρακάτω φράση και μας την ξαναστέλνετε:

 « Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την αίτηση προμήθειας  μου στο ειδικό πρόγραμμα GENEROUS ΗΟΜΕ BONUS για την  παροχή ******* (εδω δεν εχει τον αριθμό παροχής μου εχει έναν άσχετο) με αριθμό συμβολαίου ******».

             Ευκρινές αντίγραφο όλων των όψεων τελευταίου λογαριασμού ή μισθωτήριο μέσω ΤΑΧΙSNET ή Ε9

  • Ευκρινές αντίγραφο όλων των όψεων της ταυτότητάς σας

Οκ τότε απάντησε τους στο ίδιο email και πες τους ότι έχετε γράψει λάθος τον αριθμό παροχής Θα σου απαντήσουν και θα προχωρήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, favou2000 είπε

Οκ τότε απάντησε τους στο ίδιο email και πες τους ότι έχετε γράψει λάθος τον αριθμό παροχής Θα σου απαντήσουν και θα προχωρήσετε.

πάτησα τον αριθμό τώρα στις ΥΔΕ βγάζει Μαρούσι χαχαχαχα εγω μένω σε άλλη περιοχή έκαναν λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας και καλη χρονια!

Τελειωνει το online και ψαχνομαι για 2000kwh περιποου το 4μηνο. Βλεπω elin ναι ειναι περιπου κατω 200ε απο Δεη open/Γ1. Υπαρχει κατι που χανω; Συμφερει elin ή να μεινω ΔΕΗ μηπως περιορισω ρισκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Georgebek2 είπε

Καλησπερα σας και καλη χρονια!

Τελειωνει το online και ψαχνομαι για 2000kwh περιποου το 4μηνο. Βλεπω elin ναι ειναι περιπου κατω 200ε απο Δεη open/Γ1. Υπαρχει κατι που χανω; Συμφερει elin ή να μεινω ΔΕΗ μηπως περιορισω ρισκο;

αν δε συμφέρει τον άλλον μήνα φεύγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δε συμφέρει τον άλλον μήνα φεύγεις

Δεν εχω ξαναφυγει απο ΔΕΗ. Ειναι ευκολη/γρηγορη η διαδικασια να παω ελιν; (φανταζομαι γινεται ηλεκτρονικα) Και τον επομενο μηνα αν θελησω να επιστρεψω ΔΕΗ γινεται παλι ευκολα; Sorry για τις αποριες, θα κατσω να διαβασω/παρω τηλς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...