Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  

5 ώρες πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα 

μεχρι τον Αύγουστο του  23 δν ισχύει ότι τα συμβόλαια είναι ελεύθερα;;

από την ελιν μπορείς να φύγεις οποτε θέλεις χωρίς ρήτρα αποχώρησης;

Ό,τι είναι αορίστου φεύγεις όποτε θες.

Για ρεύμα φεύγεις αζημίως μέχρι 31/7, αλλά αν υπογράψεις πρόγραμμα με δέσμευση / συνδρομή κλπ... τότε μετά τη κατάργηση του μηχανισμού μπαίνουν σε ισχύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά έκανα την αίτηση για μετάβαση από ΔΕΗ στον Ηρων και από χτες που τσεκάρω μέσω του λινκ για ΥΔΕ, μου βγάζει ότι ο αριθμός παροχής είναι λάθος. Δοκίμασα και τα 9 νούμερα στο τελευταίο ψηφίο αλλά τίποτα. (Δε ξέρω αν έχει σημασία, αλλά έχω μεταβεί αυτόματα στο Open από τις 31).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Ρε παιδιά έκανα την αίτηση για μετάβαση από ΔΕΗ στον Ηρων και από χτες που τσεκάρω μέσω του λινκ για ΥΔΕ, μου βγάζει ότι ο αριθμός παροχής είναι λάθος. Δοκίμασα και τα 9 νούμερα στο τελευταίο ψηφίο αλλά τίποτα. (Δε ξέρω αν έχει σημασία, αλλά έχω μεταβεί αυτόματα στο Open από τις 31).

δεν παίζει ρόλο το τι βάζεις εσύ σαν τελευταίο νούμερο , η ΔΕΗ λογικά έχει παραπάνω αχρείαστα ψηφία και εκεί μάλλον γίνεται το μπέρδεμα . Απο το site έχει την εικόνα

Spoiler

Αριθμός παροχής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έκανα αίτηση για αλλαγή παρόχου 21 Δεκεμβρίου από δεη στον ηρων. Μέχρι πριν από δύο μέρες στην εφαρμογή της δεδδηε με αναζήτηση τον αριθμό παροχής έβγαζε αποτέλεσμα, πλέον ότι ψηφίο και να βάλω στο τέλος δεν βγαζει αποτέλεσμα, είναι φυσιολογικό και θα μπει σε κάποιες μέρες ο νέος αριθμός παροχής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, george_008 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έκανα αίτηση για αλλαγή παρόχου 21 Δεκεμβρίου από δεη στον ηρων. Μέχρι πριν από δύο μέρες στην εφαρμογή της δεδδηε με αναζήτηση τον αριθμό παροχής έβγαζε αποτέλεσμα, πλέον ότι ψηφίο και να βάλω στο τέλος δεν βγαζει αποτέλεσμα, είναι φυσιολογικό και θα μπει σε κάποιες μέρες ο νέος αριθμός παροχής; 

μάλλον τα έπαιξε το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ, δοκίμασε επόμενη , μεθεπόμενη κτλ ή τηλ να δεις αν ολοκληρώθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, george_008 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έκανα αίτηση για αλλαγή παρόχου 21 Δεκεμβρίου από δεη στον ηρων. Μέχρι πριν από δύο μέρες στην εφαρμογή της δεδδηε με αναζήτηση τον αριθμό παροχής έβγαζε αποτέλεσμα, πλέον ότι ψηφίο και να βάλω στο τέλος δεν βγαζει αποτέλεσμα, είναι φυσιολογικό και θα μπει σε κάποιες μέρες ο νέος αριθμός παροχής; 

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στο 8004004000 να δεις αν έχει γίνει η μετάβαση σου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εινάι κανείς στην Wat k volt?

Έχω εγκαταστήσει το app, πάω εκεί που λέει: μέτρα μόνος σου αλλά δεν έχει ημερομηνία καταχώρησης!!!

Πότε θα δώσω ? Οπότε θέλω????

9 ώρες πριν, adi32 είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Πότε θα δώσω ? Οπότε θέλω????

Σας ενημερώνουμε ότι έχετε τη δυνατότητα να μας γνωστοποιείτε την ένδειξη του μετρητή σας κάθε μήνα  από την 25η έως την 28η  ημερολογιακή ημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, adi32 είπε

Σας ενημερώνουμε ότι έχετε τη δυνατότητα να μας γνωστοποιείτε την ένδειξη του μετρητή σας κάθε μήνα  από την 25η έως την 28η  ημερολογιακή ημέρα

Κατά λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2022 στις 1:13 ΠΜ, Swimmer21 είπε

Κάνεις που να έχει Ελιν να πει εντυπώσεις;

Να τολμήσω να σπάσω enter+ στο 0,17 για να πάω Ελιν;

Καταναλώσεις περίπου 500kw / μήνα

Εχω ακριβώς τις ίδιες καταναλώσεις. Αυριο θα κάνω χαρτιά για μεταφορά σε ΕΛΙΝ.

Ερώτηση. Power On! Home Comfort η τιμή είναι στα 0-500 kWh 0,045 για σύνολο σε ημέρα+νύκτα τα 500? Η τιμή ιανουαρίου είναι 0,045? Και τέλος να μας στείλουν email ότι μετά την 31/7 θα έχουμε την δυνατότητα να φύγουμε χωρίς ποινή? Κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, doll είπε

Εχω ακριβώς τις ίδιες καταναλώσεις. Αυριο θα κάνω χαρτιά για μεταφορά σε ΕΛΙΝ.

Ερώτηση. Power On! Home Comfort η τιμή είναι στα 0-500 kWh 0,045 για σύνολο σε ημέρα+νύκτα τα 500? Η τιμή ιανουαρίου είναι 0,045? Και τέλος να μας στείλουν email ότι μετά την 31/7 θα έχουμε την δυνατότητα να φύγουμε χωρίς ποινή? Κάτι άλλο?

Επειδή και εγώ σκέφτομαι να πάω, γράφει πουθενά ότι μετά την 01-08 έχει συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, doll είπε

Ερώτηση. Power On! Home Comfort η τιμή είναι στα 0-500 kWh 0,045 για σύνολο σε ημέρα+νύκτα τα 500?

η κλίμακες κρατικής επιδότησης αφορούν το σύνολο

6 λεπτά πριν, doll είπε

Η τιμή ιανουαρίου είναι 0,045?

εκεί θα μπαίνεις και θα βλέπεις

https://energy.elin.gr/eksipiretisi-pelaton/enhmerosh-hreoseon-promitheias/

8 λεπτά πριν, doll είπε

Και τέλος να μας στείλουν email ότι μετά την 31/7 θα έχουμε την δυνατότητα να φύγουμε χωρίς ποινή?

Δες τους όρους αν αναγράφεται ρήτρα αποχώρησης , αν όχι δεν έχει σημασία πότε θα καταργηθεί ο μηχανισμός ενσωμάτωσης ρήτρας (31/7 ή νωρίτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimitris156 είπε

Ρε παιδιά έκανα την αίτηση για μετάβαση από ΔΕΗ στον Ηρων και από χτες που τσεκάρω μέσω του λινκ για ΥΔΕ, μου βγάζει ότι ο αριθμός παροχής είναι λάθος. Δοκίμασα και τα 9 νούμερα στο τελευταίο ψηφίο αλλά τίποτα. (Δε ξέρω αν έχει σημασία, αλλά έχω μεταβεί αυτόματα στο Open από τις 31).

 

3 ώρες πριν, george_008 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έκανα αίτηση για αλλαγή παρόχου 21 Δεκεμβρίου από δεη στον ηρων. Μέχρι πριν από δύο μέρες στην εφαρμογή της δεδδηε με αναζήτηση τον αριθμό παροχής έβγαζε αποτέλεσμα, πλέον ότι ψηφίο και να βάλω στο τέλος δεν βγαζει αποτέλεσμα, είναι φυσιολογικό και θα μπει σε κάποιες μέρες ο νέος αριθμός παροχής; 

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά x2. Κατ'αρχάς βεβαιώσου ότι βάζεις 11 ψηφία στην αναζήτηση κι όχι 12. Εάν πριν έβγαζε αποτέλεσμα και τώρα δε βγάζει τίποτα, τότε έχει γίνει η αλλαγή και θα ενημερωθεί το σύστημα σε 1-2 μέρες.

  

Στις 2/12/2022 στις 1:52 ΜΜ, ekrepali είπε

Όπως ανέφερα πάνω, η αλλαγή του ψηφίου στη σελίδα του ΥΔΕ αργεί να εμφανιστεί 1-2 μέρες... δηλαδή όταν σε πήρε τηλ ο ΗΡΩΝ, ήσουν ήδη πελάτης της WE.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, korakios said:

η κλίμακες κρατικής επιδότησης αφορούν το σύνολο

εκεί θα μπαίνεις και θα βλέπεις

https://energy.elin.gr/eksipiretisi-pelaton/enhmerosh-hreoseon-promitheias/

Δες τους όρους αν αναγράφεται ρήτρα αποχώρησης , αν όχι δεν έχει σημασία πότε θα καταργηθεί ο μηχανισμός ενσωμάτωσης ρήτρας (31/7 ή νωρίτερα)

Όταν εννοείς σύνολο;

Δεν πάει κλιμακωτά η επιδότηση;

Δηλαδή αν κάψεις 600kw θα στις μετρήσει όλες με μικρότερη επιδότηση;

Όχι 500 με την μέγιστη και 100 με τη μέση;

1 hour ago, doll said:

Εχω ακριβώς τις ίδιες καταναλώσεις. Αυριο θα κάνω χαρτιά για μεταφορά σε ΕΛΙΝ.

Ερώτηση. Power On! Home Comfort η τιμή είναι στα 0-500 kWh 0,045 για σύνολο σε ημέρα+νύκτα τα 500? Η τιμή ιανουαρίου είναι 0,045? Και τέλος να μας στείλουν email ότι μετά την 31/7 θα έχουμε την δυνατότητα να φύγουμε χωρίς ποινή? Κάτι άλλο?

Πες πως πήγε η διαδικασία αν μπορείς. Θα το κάνεις τηλεφωνικά; Έχεις μιλήσει μέσω τηλεφώνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Δηλαδή αν κάψεις 600kw θα στις μετρήσει όλες με μικρότερη επιδότηση;

όχι

16 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Όταν εννοείς σύνολο;

ημέρα+νύκτα

16 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Όχι 500 με την μέγιστη και 100 με τη μέση;

500 με την μέγιστη και 100 με τη μέση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...