Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Ευχαριστώ πολύ! Δε με ενοχλούν οι δίμηνοι λογαριασμοί αρκεί να μην κάνουν κανένα λάθος. Αν είναι έτσι θα δίνω μόνο στον ΔΕΔΔΗΕ για να έχω μόνο εκκαθαριστικούς. Αλλά και πάλι μεγάλο μπέρδεμα. Η Ελίν είδα σε προηγούμενη σελίδα πως σε ΚΟΤ δίνει πρόθεσμια 30 μέρες άρα μάλλον θα βγαίνουν κανονικά μηνιαίοι λογαριασμοί. Θα το σκεφτώ μήπως πάω προς τα εκεί.

@savoukos με την Ελίν σε ΚΟΤ έχεις μηνιαίους λογαριασμούς;

μέχρι στιγμής όχι.και όταν είχα μιλήσει μου είπαν τα κοτ 40 μέρες +

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, ekrepali είπε

Σωστός, αυτό δε το σκέφτηκα.

@savoukos το ΚΟΤ πότε το ενεργοποίησες; Στις 5/9 ή αργότερα;

Έκανα την αίτηση με του που έκλεισαν οι φορολογικές δλδ αρχές σεπτεμβρίου. κανονικά θα έπρεπε να είναι όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, savoukos είπε

Έκανα την αίτηση με του που έκλεισαν οι φορολογικές δλδ αρχές σεπτεμβρίου. κανονικά θα έπρεπε να είναι όλες.

Μίλησε με τον πάροχο σου και ρώτησε από πότε ισχύει η έκπτωση ΚΟΤ για την παροχή σου. Ο ΔΕΔΔΗΕ στέλνει ειδική ένδειξη ΚΟΤ και ενημερώνει τπν πάροχο από πότε υπάγεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για όποιον έχει Ήρων generous. Ήρθε ο 1ος εκκαθαριστικός από μέτρηση ΔΕΔΔΗΕ για το δικό μου διαμέρισμα και για του αδερφού μου. Ενώ και στις 2 παροχές είχα ενεργοποιήσει την πάγια εντολή και φαίνεται στο myΗρων, όπως θα δείτε στα παρακάτω στιγμιότυπα, στην μία αναγράφεται η εγγύηση 42,84€ ενώ στην άλλη είναι μηδενική. Στην 2η σελίδα του λογαριασμού πάντως δεν φαίνεται κάπου ότι χρεώθηκε η εγγύηση. Να ανησυχήσω για κάτι ή το αγνοώ;

Spoiler

Capture1.PNG.53a27d437d98569bc07a86f7aa8534b6.PNGCapture.PNG.5f2e68e849dd92f5d394503827783a95.PNG

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mdendrin είπε

Ερώτηση για όποιον έχει Ήρων generous. Ήρθε ο 1ος εκκαθαριστικός από μέτρηση ΔΕΔΔΗΕ για το δικό μου διαμέρισμα και για του αδερφού μου. Ενώ και στις 2 παροχές είχα ενεργοποιήσει την πάγια εντολή και φαίνεται στο myΗρων, όπως θα δείτε στα παρακάτω στιγμιότυπα, στην μία αναγράφεται η εγγύηση 42,84€ ενώ στην άλλη είναι μηδενική. Στην 2η σελίδα του λογαριασμού πάντως δεν φαίνεται κάπου ότι χρεώθηκε η εγγύηση. Να ανησυχήσω για κάτι ή το αγνοώ;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Capture1.PNG.53a27d437d98569bc07a86f7aa8534b6.PNGCapture.PNG.5f2e68e849dd92f5d394503827783a95.PNG

 

Η εγγύηση θα χρεωθεί στο 2ο λογαριασμό , άρα επικοινωνείς μέσω email να δεις γιατί δε φάνηκε η πάγια εντολή στη μία παροχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

@korakios Σε ποιόν πάροχο θα πήγαινες με τέτοια κατανάλωση ?

κατέβασε το excel πρώτα , βάλε τετράμηνα να δεις τι παίζει (αναλογικά με τιμές Ιαν για το έτος)

και μετά βλέπεις

Διάβασε για τα του Ηρών τι παίζει ,υπάρχει αρκετό feedback στις τελευταίες σελίδες  όπως και για τη Φυσικό Αέριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
2 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Τι παίζει ? βγαίνουν τα φτηνότερα μήπως αλλά έχουμε και κάποια "αλλά?"

αν ήσουν πιο συγκεκριμένος ίσως έπαιρνες  απο κάποιον καμια απάντηση 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

αν ήσουν πιο συγκεκριμένος ίσως έπαιρνες  απο κάποιον καμια απάντηση 😁

Όχι εννοώ γιατί υπάρχει τόσο feedback... όταν ισχύει κάτι ισχύει , στην περίπτωση που υπάρχουν διαφορετικές απόψεις πχ το πρόγραμμα να μην δινει αυτα που υπόσχεται κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Όχι εννοώ γιατί υπάρχει τόσο feedback... όταν ισχύει κάτι ισχύει , στην περίπτωση που υπάρχουν διαφορετικές απόψεις πχ το πρόγραμμα να μην δινει αυτα που υπόσχεται κτλ

δεν κατάλαβα σε ποιο πρόγραμμα αναφέρεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Για το Ήρων... μάλλον διάβασα λάθος... Νομιζα οτι υπάρχει πολύ feedback για το συγκεκριμένο... :P

στον Ηρών υπάρχει θέμα στα επαγγελματικά και είναι μαύρη λίστα

τώρα σε οικιακά έχει ακόμα διάφορα σκηνικά καθυστερήσεων/λαθών , διαλέγεις και παίρνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, τον Μαιο θα μετακομίσω για πρωτη μου φορα σε διαμέρισμα το οποίο έχει και εγκατάσταση φυσικού αερίου, επειδη από τι διαβάζω, παίζουν παρα πολλες παραμετροι οσον αφορα στη τιμή του ρέυματος εκ των οποίων πολλές δε τις γνωρίζω καθολου.

Ποιον πάροχο θα μου προτείνατε ως φθηνοτερη λύση συνδυαστικα με φυσικό αέριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Gallafi23 είπε

Ποιον πάροχο θα μου προτείνατε ως φθηνοτερη λύση συνδυαστικα με φυσικό αέριο;

σπάνια συμφέρει double , όπου κερδίζεις στο ένα χάνεις στο άλλο

έτσι κι αλλιώς με τέτοιες τιμές αερίου μόνο για ζεστό νερό θα το έχεις συν κλιματιστικά

elpedison 400€ δώρο , αλλά 2 χρόνια θα είσαι στην τσίτα

protergia 200€ δώρο αλλά στο ρεύμα δεν έχει ανάλυση χρεώσεων και δεν ξέρεις αν σε κλέβουν ή όχι

Ηρών 100€ δώρο , με τα θεματάκια του στη μηχανογράφηση , το καλό είναι δεν έχει δέσμευση

Δες και Ελίν , δε δίνει ρευστό , μόνο κάποια επιπλέον έκπτωση

Καλό είναι να διαβάσεις τις τελευταίες 20 σελίδες

Κατέβασε το excel της 1ης σελίδας , 1ο ποστ και δες για ρεύμα και αέριο

(για συγκεκριμένες ερωτήσεις σχετικά με αέριο στο άλλο νήμα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...