Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Με αυτα που διαβαζω μηπως παω να βρω τον μπελα μου με τον Ηρων;

Δεν εχω τον χρονο ουτε την διαθεση να τους κυνηγαω δηλαδη αν βγαζουν λαθος λογαριασμους η δεν βαζουν συνεπεια κ.ο.κ

Στα επαγγελματικά υπάρχει πρόβλημα με τις κουτσουρεμένες ΤΕΜ. Σε οικιακό δε θα έχεις θέμα (αν δεν έχεις πρόβλημα να τιμολογείσαι με 2 μήνες καθυστέρηση). Τώρα που τον έφαγες τον γάιδαρο, κάτσε να αρπάξεις και το 50άρικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χριστός ετέχθη. Καλά Χριστούγεννα με Υγεία σε όλους

Προχθές πήρα την απόφαση που μελετούσα εδώ και κάποιους μήνες. Έφυγα από Volterra, πήγα nrg.

Το σκεφτόμουν από τότε που κυκλοφόρησε το σενάριο πώλησης της Volterra, μετά γράφτηκε πιθανή εξαγορά από nrg και τέλος είπαν ότι δεν πωλείται. Όταν άρχισαν όμως οι ανακοινώσεις των μηνιαίων τιμών και έβλεπα ότι κάθε μήνα είναι στις ακριβότερες, έλεγα λίγο ακόμη, μέχρι προχθές που είδα ότι τον Ιανουάριο θα είναι ακριβότερη και από Δ(;)ΕΗ, λέω σήκω φύγε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ο Ήρων μου έκανε το εξής.

18/11 μου ήρθε εναντί. Είχε γίνει μέτρηση 1 βδομαδα πριν από δεδδηε. Παίρνω στο καπάκι τηλέφωνο. Τους ρωτάω τι και πως και γιατί δεν ήρθε εκκαθαριστικος αλλά έναντι πάλι. Μου λένε συγνώμη και ότι τις επόμενες μέρες θα έρθει εκαθαριστικος και δεν χρειάζεται να πληρώσω αυτό το έναντι. Κομπλέ μέχρι εδώ.

Έρχεται 24/12 (έτρεχα με δουλειά και δεν το κινηγησα) εκκαθαριστικος. Έχει 120ε συνολικά (μαζί με διάφορα εκκαθαριστικών κτλπ) αλλά στο συνολικό πρόσθεσαν τον τελευταίο έναντι αλλά 50 ευρώ (170ε συνολικά).

Παίρνω τηλέφωνο. Τους ρωτάω τι και πως. Μου αρχίζουν ότι έχει αφεθεί από τα έναντι όπως βλέπω. Τους λέω αφού έχει αφερεθει τότε γιατί το ξαναπροσθετετε μετά; Μου λένε συγνωμη κάναμε λάθος. Άρα τους λέω απλά πληρώνω εκκαθάριση  και το διορθώνετε; Μου λένε ότι δεν γίνεται και θα πρέπει να πληρώσω τα 170 και όχι μόνο τον εκαθαριστικο. Τους εξιγω ότι εγώ πίεσα και μου είπατε ότι η αλλαγή έγινε. Μου λένε ότι έχω δίκιο αλλά δεν έγινε η αλλαγή. Ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενο. Εννοείτε στα αρχιδια τους και ότι θα με πάρει και καλά αυτός πίσω. 

Πειτε μου τι κάνω με τα κωλοζωα; Δεν παίζει να τους χαρίσω έτσι 50ε μετά τα όσα με έχουν βάλει να πληρώσω στους 4 έναντι (γύρω στα 450ε)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, logo15 είπε

Λοιπόν ο Ήρων μου έκανε το εξής.

18/11 μου ήρθε εναντί. Είχε γίνει μέτρηση 1 βδομαδα πριν από δεδδηε. Παίρνω στο καπάκι τηλέφωνο. Τους ρωτάω τι και πως και γιατί δεν ήρθε εκκαθαριστικος αλλά έναντι πάλι. Μου λένε συγνώμη και ότι τις επόμενες μέρες θα έρθει εκαθαριστικος και δεν χρειάζεται να πληρώσω αυτό το έναντι. Κομπλέ μέχρι εδώ.

Έρχεται 24/12 (έτρεχα με δουλειά και δεν το κινηγησα) εκκαθαριστικος. Έχει 120ε συνολικά (μαζί με διάφορα εκκαθαριστικών κτλπ) αλλά στο συνολικό πρόσθεσαν τον τελευταίο έναντι αλλά 50 ευρώ (170ε συνολικά).

Παίρνω τηλέφωνο. Τους ρωτάω τι και πως. Μου αρχίζουν ότι έχει αφεθεί από τα έναντι όπως βλέπω. Τους λέω αφού έχει αφερεθει τότε γιατί το ξαναπροσθετετε μετά; Μου λένε συγνωμη κάναμε λάθος. Άρα τους λέω απλά πληρώνω εκκαθάριση  και το διορθώνετε; Μου λένε ότι δεν γίνεται και θα πρέπει να πληρώσω τα 170 και όχι μόνο τον εκαθαριστικο. Τους εξιγω ότι εγώ πίεσα και μου είπατε ότι η αλλαγή έγινε. Μου λένε ότι έχω δίκιο αλλά δεν έγινε η αλλαγή. Ζήτησα να μιλήσω με προϊστάμενο. Εννοείτε στα αρχιδια τους και ότι θα με πάρει και καλά αυτός πίσω. 

Πειτε μου τι κάνω με τα κωλοζωα; Δεν παίζει να τους χαρίσω έτσι 50ε μετά τα όσα με έχουν βάλει να πληρώσω στους 4 έναντι (γύρω στα 450ε)

Αν μπορείς ανεβασε τους 4 έναντι και τον εκκαθαριστικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/12/2022 στις 8:58 ΠΜ, ekrepali είπε

Δε μπορείς να το εγγυηθείς 100%, διότι είσαι 100% λάθος. 🤣

31 Ιουλίου όταν ανακοινώθηκαν τα τιμολόγια του νέου μηχανισμού υπήρχε μόνο το Protect. Kαι μάλιστα δεν υπήρχε καν στην αρχική σελίδα αλλά το είχαν χαντακώσει στα εταιρικά νέα. Σου το εγγυόμαι 100%.e

εγω 2/8 3:12μμ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΑ 
"Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την/τις αιτήσεις προμήθειας    μου στο ειδικό πρόγραμμα   GENEROUS HOME       για την  παροχή    ............... με αριθμό συμβολαίου το/τα  CNΤ ..............."

θα πηγα σε ανυπαρκτο πακετο φαινεται ή θα μπηκα στα εταιρικα νεα....
υπαρχει το mail... θα τρελαθουμε τελειως εδω περα
και 10/8 ειχα ηδη αλλαξει παροχο επειδη ΕΓΩ τους ειπα να αργησουν γιατι θα μου χωναν στη προτεργια ρητρα αν εφευγα εστω και 1 μερα πριν
μηπως ειμαι και στο protect απο τοτε και δε το ξερω;;;;;;;; ..................
το GENEROUS ξεκαθαρα υπηρχε ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ.

μεχρι και του korakios του αρεσε...... και εβαλε το ΚΑΘΑΡΟ link του

image.jpeg.ca5c46cadd5c9f995c0214007053dc54.jpeg

το λινκ ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ και δεν παραπεμπει σε "εταιρικα νεα" οπως και το προγραμμα ηταν ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΟ, το protect μπορει οντως να ηταν κρυμενο στα "εταιρικα νεα" το GENEROUS ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΟ

και το mail που λαβαν οι παλιοι.....

οποιος δε ξερει να διαβαζει ειναι δικο του προβλημα, υπαρχει ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ GENEROUS που δινει χαμηλοτερη τιμη (με συνεπεια) που ομως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ απο τους πελατες
και το οποιο protect ακομα και τωρα παραμενει 6 λεπτα φθηνοτερο απο τη ΔΕΗ και στα ιδια με τη πλειοψηφια των δημοφιλων παροχων
φυσικα ομως εβαλα το generous που ηταν διαθεσιμο απο τη πρωτη μερα γιατι ειμαι ΣΥΝΕΠΗΣ
image.jpeg.9fd1fa483d8f7c6eaa35e7191191df3b.jpeg

 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 23/12/2022 στις 7:23 ΜΜ, akaloith είπε

"ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ στο SITE ΤΟΥ ΗΡΩΝΑ

Σου απάντησα ξεκάθαρα σ'αυτό που έγραψες. Απ'τον Ιούλιο υπήρχε και το Protect. Αλλά εφόσον σου είναι τόσο δύσκολο να πεις "ναι έκανα λάθος"... θα κάνω ένα Χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου και θα πατήσω το μαγικό κουμπί. 👋

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν μπηκα σε κανενα "εταιρικο νεο"
μπηκα και βρηκα ενα ξεκαθαρο generous μπορει και απο το λινκ του korakios
εσυ λες οτι το protect ηταν κρυμενο στα "εταιρικα νεα"
το generous ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΟ και ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΟ απο τη 1η μερα
image.jpeg.ca5c46cadd5c9f995c0214007053dc54.jpeg

οσο για το πως "φερθηκε" στους παλιους πελατες; του εστειλε επισης ξεκαθαρο mail που ξεκαθαρα αναφερει το generous και τη συνεπεια
αυτο διαφερει οτι αααα τους εξαπατησε πηγαινοντας τους στο "κακο protect"
προφανως δε μπορεις να πας καποιον AYTOMATA σε ενα "φθηνο" προγραμμα που ομως ΠΡΟΑΠΑΙΤΕΙ τη συνεπεια για να φθηνύνει αλλιως ειναι ακριβο. εκει ερχεται το protect
image.jpeg.9fd1fa483d8f7c6eaa35e7191191df3b.jpeg

 

ηταν ακριβως η περιοδος που τα εψαχνα διαρκως γιατι ηταν ακριβως η περιοδος ΑΛΛΑΓΗΣ παροχου μου
& μαθαινω οτι ααα δεν υπηρχε τοτε το generous. ε λοιπον ΥΠΗΡΧΕ και ηταν ξεκαθαρο στο site του
Αν το protect ηταν στα "εταιρικα νεα" οπως λες το GENEROUS ΔΕΝ ΗΤΑΝ & βλεποντας τη ξεκαθαρη σελιδα του το επελεξα και 2/8 το ειχα ΗΔΗ αποδεχτει
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.-

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, logo15 είπε

Λοιπόν ο Ήρων μου έκανε το εξής.

1) 18/11 μου ήρθε εναντί. Είχε γίνει μέτρηση 1 βδομαδα πριν από δεδδηε. Παίρνω στο καπάκι τηλέφωνο. Τους ρωτάω τι και πως και γιατί δεν ήρθε εκκαθαριστικος αλλά έναντι πάλι. Μου λένε συγνώμη και ότι τις επόμενες μέρες θα έρθει εκαθαριστικος και δεν χρειάζεται να πληρώσω αυτό το έναντι. Κομπλέ μέχρι εδώ.

2) Έρχεται 24/12 (έτρεχα με δουλειά και δεν το κινηγησα) εκκαθαριστικος. Έχει 120ε συνολικά (μαζί με διάφορα εκκαθαριστικών κτλπ) αλλά στο συνολικό πρόσθεσαν τον τελευταίο έναντι αλλά 50 ευρώ (170ε συνολικά).

 

1) Είναι γνωστό ότι ο ΗΡΩΝ βγάζει τον εκκαθαριστικό 1 μήνα μετά τη καταμέτρηση... δεν είναι κάτι περίεργο. Και δε πρόκειται να έβγαινε εκκαθαριστικός "τις επόμενες μέρες" αλλά την επόμενη περίοδο τιμολόγησης, δηλαδή τώρα.

2) Μπερδεύεις το χρεωστικό με το λογιστικό υπόλοιπο. Στην εκκαθάριση αφαιρείται η αξία έναντι των προηγουμενων λογαριασμών ανεξάρτητα αν τους έχεις πληρώσει ή όχι, ώστε να υπολογιστεί η διαφορά κατανάλωσης.

Ας πούμε ότι σε ένα τετράμηνο έχεις:

- 1ος έναντι 50 ευρώ

- 2ος έναντι 50 ευρώ

- 3ος έναντι 50 ευρώ

- εκκαθαριστικός 200 ευρώ, όπου αφαιρείται η αξία έναντι 150 ευρώ των προηγούμενων λογαριασμών... και η εκκαθάριση βγαίνει 50 ευρώ.

Αν έχεις εξοφλήσει τους έναντι, θα πληρώσεις 50 ευρώ στην εκκαθάριση.

Αν δεν έχεις πληρώσει τους έναντι, εννοείται θα πληρώσεις 50 συν 150.

Αν δεν έχεις πληρώσει έναν έναντι, εννοείται θα πληρώσεις 50 συν 50.

Πιστεύω ότι είναι σωστό το ποσό που σου λένε να πληρώσεις. Εκεί που ίσως τη πάτησες είναι η έκπτωση συνέπειας. Σου είπαν στο τηλέφωνο να αφήσεις λογαριασμό απλήρωτο κι εσύ τους άκουσες; 🙄

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Στον πατέρα μου η Ελπέδισον έστειλε εκκαθαριστικό λογαριασμό μετά από 10 μήνες και έδωσε λάθος καταμέτρηση (λέει τελευταία καταμέτρηση 37000 ενώ το ρολόι πριν λίγο έγραφε 35956). Αυτό είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ ή της εταιρείας αυτής; Ποιες ενέργειες συστήνετε;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Στον πατέρα μου η Ελπέδισον έστειλε εκκαθαριστικό λογαριασμό μετά από 10 μήνες και έδωσε λάθος καταμέτρηση (λέει τελευταία καταμέτρηση 37000 ενώ το ρολόι πριν λίγο έγραφε 35956). Αυτό είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ ή της εταιρείας αυτής;

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html?type=8

αίτημα επικοινωνίας και ζητάς την ένδειξη που προωθήθηκε , αν ήταν λάθος είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ, αν ήταν σωστή , τότε προωθείς το μήνυμα στην Ελπέδισον και ζητάς επανέκδοση .

6 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Ποιες ενέργειες συστήνετε;

να φύγεις απο τη συγκεκριμένη εταιρία 😛

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

θα κάνω ένα Χριστουγεννιάτικο δώρο στον ευατό μου και θα πατήσω το μαγικό κουμπί. 👋

ότι καλύτερο , αν παραπληροφορεί και σπρώχνει κανέναν προς την εταιρία θα φανεί απο παράθεση

Με έβαλες τώρα και άνοιξα τα μηνύματά του 😁

1 ώρα πριν, akaloith είπε

μεχρι και του korakios του αρεσε...... και εβαλε το ΚΑΘΑΡΟ link του

βασικά μη με ανακατεύεις , με βάζεις να γράφω και έχω σκάσει σήμερα στο φαγητό

1. Δε μου "άρεσε" , κανένα πρόγραμμα δε μου "αρέσει". Προφανέστατα "ικανοποιητικό"=καλή τιμή

2. Δεν υπάρχει καθαρό και βρώμικο λινκ . Έβαλα τότε ,το λινκ του προγράμματος που δημοσίευσε ο Ηρών τότε και δεν είπε κανένας το αντίθετο.

3. Μην μπερδεύεσαι (αν και κάτι άλλο κάνεις αρχίζω και πιστεύω δλδ οτι τα μπερδεύεις επίτηδες)

Α. Ο Ηρών έβαλε σε ακριβότερο μη εμπορικό πρόγραμμα (το protect) τους παλιούς πελάτες στα μουλωχτά ("ειδοποίηση" στο site κρυμμένη ) για το 99% των πελατών πλην εσένα .

Β. Το protect έκανε μαγική εμφάνιση τον Σεπτέμβριο

4. Όπως κάποιες εταιρίες , έτσι και ο Ηρών είχε κάνει "κολπάκια" αρκετά στο παρελθόν ,δεν υπάρχει "'αγια" εταιρία που να κοιτά το συμφέρον των πελατών . Προς το παρών είναι η μηχανογράφηση/αιτήσεις που πάσχει αν και μάλλον έχει βελτιωθεί κάπως (παλιά δεν υπήρχε απλά) και φυσικά σε μαύρη λίστα στα επαγγελματικά

___________________________

Το αν τη βρίσκεις με την εταιρία πάσο μιας και σε έβαλα σε αγνόηση γιαυτό το λόγο , οπότε δώσε πόνο δίχως αύριο , μη με ανακατεύεις όμως μιας και δε γίνεται να ανοίγω τα μηνύματά σου κάθε φορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, korakios είπε

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html?type=8

αίτημα επικοινωνίας και ζητάς την ένδειξη που προωθήθηκε , αν ήταν λάθος είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ, αν ήταν σωστή , τότε προωθείς το μήνυμα στην Ελπέδισον και ζητάς επανέκδοση .

να φύγεις απο τη συγκεκριμένη εταιρία 😛

ότι καλύτερο , αν παραπληροφορεί και σπρώχνει κανέναν προς την εταιρία θα φανεί απο παράθεση

Με έβαλες τώρα και άνοιξα τα μηνύματά του 😁

βασικά μη με ανακατεύεις , με βάζεις να γράφω και έχω σκάσει σήμερα στο φαγητό

1. Δε μου "άρεσε" , κανένα πρόγραμμα δε μου "αρέσει". Προφανέστατα "ικανοποιητικό"=καλή τιμή

2. Δεν υπάρχει καθαρό και βρώμικο λινκ . Έβαλα τότε ,το λινκ του προγράμματος που δημοσίευσε ο Ηρών τότε και δεν είπε κανένας το αντίθετο.

3. Μην μπερδεύεσαι (αν και κάτι άλλο κάνεις αρχίζω και πιστεύω δλδ οτι τα μπερδεύεις επίτηδες)

Α. Ο Ηρών έβαλε σε ακριβότερο μη εμπορικό πρόγραμμα (το protect) τους παλιούς πελάτες στα μουλωχτά ("ειδοποίηση" στο site κρυμμένη ) για το 99% των πελατών πλην εσένα .

Β. Το protect έκανε μαγική εμφάνιση τον Σεπτέμβριο

4. Όπως κάποιες εταιρίες , έτσι και ο Ηρών είχε κάνει "κολπάκια" αρκετά στο παρελθόν ,δεν υπάρχει "'αγια" εταιρία που να κοιτά το συμφέρον των πελατών . Προς το παρών είναι η μηχανογράφηση/αιτήσεις που πάσχει αν και μάλλον έχει βελτιωθεί κάπως (παλιά δεν υπήρχε απλά) και φυσικά σε μαύρη λίστα στα επαγγελματικά

___________________________

Το αν τη βρίσκεις με την εταιρία πάσο μιας και σε έβαλα σε αγνόηση γιαυτό το λόγο , οπότε δώσε πόνο δίχως αύριο , μη με ανακατεύεις όμως μιας και δε γίνεται να ανοίγω τα μηνύματά σου κάθε φορά

να διορθωσω λοιπον μεχρι και o korakios το βρηκε ικανοποιητικο
δεν ειναι εκει η ουσια η ουσια ειναι οτι το προγραμμα ηταν διαθεσιμο απο τη πρωτη μερα με καθαρο λινκ και οχι κρυμενο σε ανακοινωσεις και νεα
το αν παραμενει οχι απλα ικανοποιητικο αλλα το φθηνοτερο απο τη πρωτη μερα το χει ηδη δειξει ο χρονος
καλη χονεψη και χρονια πολλα

επισης εχεις μπερδευτει, δεν ημουν παλιος πελατης του ηρωνα για να με βαλει στο προτεκτ "μουλωχτα"
το mail Που ανεβασα ανεβηκε απο πελατη του ηρωνα (ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΕΓΩ γιατι ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ)
και ανεβηκε ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ με ξεκαθαρη αναφορα στο generous και τη συνεπεια του
image.jpeg.68137f8ff98580b6578e085433c49a6b.jpeg
εγω ημουν προτεργια και απευθειας επελεξα το generous απο το site του το οποιο και ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΑ 2/8
ξανα καλη χονεψη και χρονια πολλα
 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2022 στις 10:38 ΜΜ, ekrepali είπε

Περίμενε να γίνει η καταμέτρηση, και κάνε αίτηση στο econtract μια μέρα αργότερα. Γιατί αν κάνεις πρώτα αίτηση στο econtract και μετά γίνει η προγραμματισμένη καταμέτρηση, τότε η ένδειξη σου θα είναι εκτός ορίων και θα σκαλώσει το αίτημα.

* Να είσαι 100% σίγουρος ότι ήρθαν για καταμέτρηση, μπορεί να μη προλάβουν στις 29 και να έρθουν πχ στις 3/1. Εγώ σφηνώνω ένα χαρτάκι στη ντουλάπα κι άμα το δω πεσμένο, ξέρω ότι πέρασαν να μετρήσουν.

Επειδή θα λείψω από το σπίτι 2 βδομάδες και κατέβασα γενικό, αν κάνω τώρα την αίτηση όπου η ένδειξη θα είναι ίδια με του ΔΕΔΔΗΕ φαντάζομαι δε θα υπάρξει αυτό το πρόβλημα. Το λέω επειδή από ότι έχω διαβάσει εδώ δεν είναι και οι πιο γρήγοροι οπότε καλύτερα να το τρέξω λίγο ώστε όταν γυρίσω να έχει γίνει η αλλαγή (λογικά...).

Επίσης επειδή πήρα την ένδειξη με 2 δεκαδικά, έτσι τα στέλνει και ο ΔΕΔΔΗΕ ή τα στρογγυλοποιεί (για να αποφευχθεί η περίπτωση που ανέφερες παραπάνω)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Επίσης επειδή πήρα την ένδειξη με 2 δεκαδικά, έτσι τα στέλνει και ο ΔΕΔΔΗΕ ή τα στρογγυλοποιεί (για να αποφευχθεί η περίπτωση που ανέφερες παραπάνω)?

χωρίς τα δεκαδικά , απλά να έχεις το νου σου στο αν προχωρά η αίτηση και όχι τηλέφωνα ,μόνο email σε περίπτωση καθυστέρησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος; στο μαγαζί συγγενή μου έχει λήξει το συμβόλαιο (επαγγελματικό ΗΡΩΝ) από 2/2022 και τον είχαν σε κυμεννόμενο επαγγελματικό. Δεν τους υποχρέωσαν το καλοκαίρι να τους μεταφέρουν όλους σε σταθερά συμβόλαια που θα αλλάζουν ανά μήνα; Πλήρωσε τριπλάσια τιμή την κιλοβατώρα για το ενδιάμεσο χρονικό διάστημα και σκέφτομαι αν υπάρχει κάπου να πατήσω ώστε να εκκινήσω διαδικασία επαναϋπολογισμού.

Επεξ/σία από Romanzo Criminale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Δεν τους υποχρέωσαν το καλοκαίρι να τους μεταφέρουν όλους σε σταθερά συμβόλαια που θα αλλάζουν ανά μήνα;

ναι, αλλά σταθερά δεν είναι , αλλάζουν ανα μήνα όπως έγραψες , το ιστορικό τιμών είναι στο site

3 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Πλήρωσε τριπλάσια τιμή την κιλοβατώρα για το ενδιάμεσο χρονικό διάστημα

μάλλον κάτι άλλο παίζει 99,99% , ανέβασε λογαριασμούς μέσα σε spoiler

Επίσης δες αν τον βάλανε στο Protect αντί του Generous και πλήρωσε αρκετά

Τέλος του χρωστάνε τις έξτρα κρατικές επιδοτήσεις που αφορούν επαγγελματικά <=35kva

ιστορικό εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...