Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, greg4 είπε

Στο site λενε ίδια τιμή kw. Η εκπτωση συνέπειας κάνει την διαφορά;

έχεις στο ένα 0,435 και στο άλλο 0,358 , δοκίμασα με αριθμομηχανή επαλήθευση και σωστό φαίνεται το excel , αν δεις κάτι λάθος εννοείται μου λες μιας και δεν είναι λίγες οι φορές που έχω κάνει λάθη

15 λεπτά πριν, greekman30g είπε

Απαράδεκτη εταιρία η elpedison ώρες στην αναμονή και άλλα λέει ο ένας και άλλα ο άλλος.και τελικά δεν βγάζεις άκρη 

αυτό δεν είναι τίποτα , γενικά να έχεις το νου σου με τη συγκεκριμένη εταιρία (λινκ στην προηγούμενη απάντηση , όταν πόσταρες αρχικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες αιτηση με e-contract στον Ηρων, απετυχε η ολοκληρωση online, πιθανο και δικο μου λαθος γτ καθυστερησα να ολοκληρωσω τη διαδικασια μεχρι να βρω τις απαραιτητες φωτογραφιες αλλα σε 1 μερα ( ουτε 24 ωρες ) με καλεσαν ωστε να μου πουν οτι καταχωρηθηκε η αιτηση μεν αλλα λειπουν διακαιολογητικα δε τα οποια τα προωθησα σε εισερχομενο email που ειχε και επισυναπτομενη την αιτηση, αψογα συμπληρωμενη απο μερους τους.

Πρωτη εντυπωση αψογη με Ηρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, korakios είπε

έχεις στο ένα 0,435 και στο άλλο 0,358 , δοκίμασα με αριθμομηχανή επαλήθευση και σωστό φαίνεται το excel , αν δεις κάτι λάθος εννοείται μου λες μιας και δεν είναι λίγες οι φορές που έχω κάνει λάθη

όχι όχι, δεν ειπα οτι έχει κάποιο λάθος. Προσπαθώ να καταλάβω πως βγαίνουν. Το 0,358 βρήκα πως βγαίνει.

Το 0,435 για το Fisiko Aerio  Maxi Free Basic που το βρήκες;

Επεξ/σία από greg4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν σημερα τηλ "απο nrg" που ειμαι τωρα και μου ειπαν οτι στην nrg κατι γινετε (το τι λογο δουλειας δεν το θυμαμαι) και να παω στην ηρων. Λεω wtf με παιρνει η nrg για να φυγω να παω αλλου; Πιθανόν να ειναι κατι σαν τους ασφαλιστες που εχουν 20 εταιριες και αλλαζουν στους πελατες τους σε οποιο εχουν μεγαλύτερη προμηθεια.

Ειπα να το δουμε απο βδομαδα. 

Δεν ξερω αν συμφέρει γιατι δεν συγκράτησα τιποτα απο οσα μου ειπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greg4 είπε

όχι όχι, δεν ειπα οτι έχει κάποιο λάθος. Προσπαθώ να καταλάβω πως βγαίνουν. Το 0,358 βρήκα πως βγαίνει.

Το 0,435 για το Fisiko Aerio  Maxi Free Basic που το βρήκες;

https://www.fysikoaerioellados.gr/nees-times/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Χθες αιτηση με e-contract στον Ηρων, απετυχε η ολοκληρωση online, πιθανο και δικο μου λαθος γτ καθυστερησα να ολοκληρωσω τη διαδικασια μεχρι να βρω τις απαραιτητες φωτογραφιες αλλα σε 1 μερα ( ουτε 24 ωρες ) με καλεσαν ωστε να μου πουν οτι καταχωρηθηκε η αιτηση μεν αλλα λειπουν διακαιολογητικα δε τα οποια τα προωθησα σε εισερχομενο email που ειχε και επισυναπτομενη την αιτηση, αψογα συμπληρωμενη απο μερους τους.

Πρωτη εντυπωση αψογη με Ηρων

ΠΡΌΣΕΧΕ τους αδερφέ, εμείς κάναμε όλη την διαδικασία, στείλαμε όλα τα δικαιολογητικά όπως ακριβώς τα ζήτησαν και το mail με την αποδοχή των όρων κλπ από 12/12 και (κακώς) επαναπαυτήκαμε ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε.

Σήμερα επικοινώνησα εγώ μαζί τους και μου είπανε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και η αίτηση έχει κολλήσει και να το ξαναδούμε από εβδομάδα. Αν δεν έπαιρνα εγώ τηλέφωνο δεν θα το μάθαινα ποτέ. Τους είπα ευχαριστώ πολύ, θα στείωλ ακυρωτικό mail και θα κάνω αίτηση αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΗΡΩΝ αν προσπαθησετε να αλλαξετε εταιρια σας προσφερει 50€ στον επομενο λογαριασμο δωρο για να παραμεινετε (βεβαια το 50€ μπορει να ειναι στον δευτερο οπως κανουν συνηθως :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, MasterBlaster είπε

Και δεν μου λες παρακαλώ…γιατί ο Ηρων τον Αύγουστο δεν έβγαλε τις χαμηλότερες τιμές για όλα τα παλιά πακετάκια και για όλους τους παλιούς πελάτες και έφτιαξε το generous? Για πε…

 

γιατι τ αλλα ειχαν ρητρα;;;;;;; ΣΒΗΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟ GENEROUS ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ. ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ στο SITE ΤΟΥ ΗΡΩΝΑ και τωρα εξακολουθει και υπαρχει ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ. σχολιαζεις τον ηρωνα που σου φτιαξε ΝΕΟ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ και οχι τους αλλους που καθε μηνα φτιαχνουν νεα πακετα και φυσικα τα ΝΕΑ εχουν τις "φθηνες" τιμες..... εδω σχολιαζουμε πακετα οπως το ΦΑ (μακρυναρι)+ που ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΤΟ 2023 και υπαρχουν ατομα που νομιζουν οτι επειδη ειναι ΦΑ εχουν φθηνες τιμες.... και τα ελιν που φυτρωσαν τον οκτωβρη....

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση γιατί δε μπορώ να βρω απάντηση online.

Η κρατική επιδότηση δίνεται κλιμακωτά ή όχι;

Π.χ. αν καταναλώσω 600kWh αυτό το μήνα, θα επιδοτηθούν οι πρώτες 500kWh με 0,221€ και οι υπόλοιπες 100kWh με 0,171€ ή θα επιδοτηθούν και οι 600kWh με 0,171€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

Η ΗΡΩΝ αν προσπαθησετε να αλλαξετε εταιρια σας προσφερει 50€ στον επομενο λογαριασμο δωρο για να παραμεινετε (βεβαια το 50€ μπορει να ειναι στον δευτερο οπως κανουν συνηθως :P )

Έχει αναφερθεί ξανά, αλλά όταν παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε "βλέπουμε ένα αίτημα αποχώρησης"... έχει ήδη ολοκληρωθεί η μεταφορά στον άλλο πάροχο απ'το ΔΕΔΔΗΕ. Πρέπει δηλαδή να ξανακάνεις αίτημα εκπροσώπησης στον ΗΡΩΝ και φυσικα το δωράκι να το έχεις γραπτώς και όχι στη προσκοπική τους τιμή.

38 λεπτά πριν, akaloith είπε

γιατι τ αλλα ειχαν ρητρα;;;;;;; ΣΒΗΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟ GENEROUS ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ. ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ στο SITE ΤΟΥ ΗΡΩΝΑ και τωρα εξακολουθει και υπαρχει ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ. σχολιαζεις τον ηρωνα που σου φτιαξε ΝΕΟ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ και οχι τους αλλους που καθε μηνα φτιαχνουν νεα πακετα και φυσικα τα ΝΕΑ εχουν τις "φθηνες" τιμες..... εδω σχολιαζουμε πακετα οπως το ΦΑ (μακρυναρι)+ που ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΤΟ 2023 και υπαρχουν ατομα που νομιζουν οτι επειδη ειναι ΦΑ εχουν φθηνες τιμες.... και τα ελιν που φυτρωσαν τον οκτωβρη....

YΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ PROTECT ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ, ΑΡΑ ΤΟ GENEROUS ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΚΈΤΟ ΣΤΟΝ ΗΡΩΝ. ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΔΑΗΣ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ PROTECT, ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ GENEROUS ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

YΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ PROTECT ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ, ΑΡΑ ΤΟ GENEROUS ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΚΈΤΟ ΣΤΟΝ ΗΡΩΝ. ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΔΑΗΣ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ PROTECT, ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ GENEROUS ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ.

 

"ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ στο SITE ΤΟΥ ΗΡΩΝΑ και τωρα εξακολουθει και υπαρχει ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ."  ειναι ξεκαθαρο αυτο που γραφω. 

αν καποιος παει να επιλεξει το προτελευταιο και το τελευταιο εεεεεε λυπαμαι....

ΕΝΩ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ & ΕΝΩ ΤΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ GENEROUS

καλο ειναι βλεπουμε δρακους και απατεωνες αλλα εκει που υπαρχουν
και δοξα το θεο υπαρχουν ΜΠΟΛΙΚΟΙ

 

image.jpeg.ae10c9ce793553751ceae51308ea000a.jpeg

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, akaloith είπε

"ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ στο SITE ΤΟΥ ΗΡΩΝΑ

https://www.heron.gr/media/pzth03jk/protect_gr_dec22.pdf

Υπήρχε και το Protect απ'τον Αύγουστο.

Όσοι είχαν παλιά ρητροπρογράμματα και δεν έψαξαν τιμές  είτε από βλακεία τους είτε επειδή δε γνωρίζουν από internet πχ ηλικιωμένοι, τους πήγανε αυτόματα στο Protect αντί για το Generous... πράγμα που θεωρώ ανήθικο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, akaloith είπε

καλο ειναι βλεπουμε δρακους και απατεωνες αλλα εκει που υπαρχουν
και δοξα το θεο υπαρχουν ΜΠΟΛΙΚΟΙ

Ευτυχώς που έχουμε εσένα και μας ανοίγεις τα μάτια. 😇

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά, πουθενά αλλού! 🤣

image(1).jpg.55e15e59ef36cc77bbaefd7f7ac50bc3.jpg

Εγώ προτείνω να κατεβάσουν το γενικό, και να μη πηγαίνουν καθόλου για δουλειά... το ίδιο πράγμα θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...