Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.. Με έχουν πάρει από elpedison για και καλά προσφορά σε 0.098 τιμή κιλοβατώρας και θέλω να το κοιτάξω με το excel του @korakios

αλλα δεν έχω pc για να βάλω τις μετρήσεις μου. Υπάρχει άλλος τρόπος για να δω τι με συμφαιρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, ri3per είπε

Καλησπέρα παιδιά.. Με έχουν πάρει από elpedison για και καλά προσφορά σε 0.098 τιμή κιλοβατώρας και θέλω να το κοιτάξω με το excel του @korakios

αλλα δεν έχω pc για να βάλω τις μετρήσεις μου. Υπάρχει άλλος τρόπος για να δω τι με συμφαιρει;

Και εμένα με πήραν από Protergia και μου είπαν πως η τιμή της Προτέργιας (ναι ναι, στην Γενική) για το επόμενο τρίμηνο θα είναι 5 λεπτά την ΩΧΒ (kWh ελληνιστή)! Όταν την ρώτησα πως γίνεται να μου δίνει τιμή για 3 μήνες ενώ ο πάροχος δεν έχει ανακοινώσει τιμή ούτε για τον Γενάρη με έκραξε...👌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα ότι οι παροχοι ανακοινώνουν κάθε μήνα στις 21 του μήνα τις νέες τιμές τους, αν με ξαναπαρουν θα ρωτήσω ακριβώς αυτό που ρώτησες κι εσύ να δω τι παραμύθι θα μου ξεφουρνισουν. Είναι τραγικοί πάντως, δεν υπάρχει καμία ντροπή πια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα αίτημα στην ΡΑΕ μου επέστρεψαν όλα τα επιπλέον χρήματα που κατέβαλα.

Πες τε μου τώρα πως κλείνω  το αίτημα;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ri3per είπε

Καλησπέρα παιδιά.. Με έχουν πάρει από elpedison για και καλά προσφορά σε 0.098 τιμή κιλοβατώρας και θέλω να το κοιτάξω με το excel του @korakios

αλλα δεν έχω pc για να βάλω τις μετρήσεις μου. Υπάρχει άλλος τρόπος για να δω τι με συμφαιρει;

δε χρειάζεται PC για να δεις στα σχόλια το προσοχή με τη συγκεκριμένη εταιρία

και μπορείς κιόλας να δεις και το ιστορικό τιμών στο αντίστοιχο φύλλο

επίσης το excel μπορείς και να το καταβάσεις στο κινητό/tablet στο google drive σου και να το ανοίξεις μετά με google έγγραφα

35 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Μόλις έκανα αίτημα στην ΡΑΕ μου επέστρεψαν όλα τα επιπλέον χρήματα που κατέβαλα.

Πες τε μου τώρα πως κλείνω  το αίτημα;

Ευχαριστώ 

αν σου τα επέστρεψαν και τα είδες στο λογαριασμό σου πατάς πράσινο (αποδοχή)

αν απλά σου είπαν οτι θα τα βάλουν , κράτα το ανοιχτό το αίτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, korakios είπε

δε χρειάζεται PC για να δεις στα σχόλια το προσοχή με τη συγκεκριμένη εταιρία

και μπορείς κιόλας να δεις και το ιστορικό τιμών στο αντίστοιχο φύλλο

επίσης το excel μπορείς και να το καταβάσεις στο κινητό/tablet στο google drive σου και να το ανοίξεις μετά με google έγγραφα

αν σου τα επέστρεψαν και τα είδες στο λογαριασμό σου πατάς πράσινο (αποδοχή)

αν απλά σου είπαν οτι θα τα βάλουν , κράτα το ανοιχτό το αίτημα

Βγήκε τελικός με επιστροφή. Δεν τα έχουν βάλει ακόμα. 

Όπως τα είπες έγιναν Κοράκιε, ευχαριστώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Βγήκε τελικός με επιστροφή. Δεν τα έχουν βάλει ακόμα. 

έχουν 30 μέρες διορία να τα βάλουν , μετά τοκίζονται

επίσης εννοείται οτι δικαιούσαι και έκπτωση συνέπειας , δες αν τη βάλανε γιατί όλοι οι πάροχοι "ξεχνάνε" μετά τον τελικό να εκδώσουν έκτακτο πιστωτικό

όταν μπούνε όλα τότε κλείνεις και το αίτημα

Στις 15/12/2022 στις 10:44 ΠΜ, Azucares είπε

Καλησπερα στην ομαδα τελος του μηνα τελειωνει το συμβολαιο που εχω με τη ΔΕΗ my home online με σταθερη τιμη κιλοβατορας στα 0.17 και εχω ξεκινησει να ψαχνω τωρα στην αγορα τι ειναι το καλυτερο να βαλω. Βλεπω τωρα παμε με το μηνα μεχρι τον Ιουλιο που ειναι η κρατικη επιδοτηση αλλα ειναι και καπως τωρα καθε μηνα να μπαινουμε στη διαδικασια αλλαζουμε παροχο. Το σπιτι που θελω να βαλω δεν πολυ κατοικείται δηλαδη μονο οι ηλεκτρικες συσκευες του να πηγαινει δηλαδη καμια 200kwh το 4μηνο τι συμφερει να βαλω αυτη τη περιοδο βλεπω τα σταθερα ειναι στο θεο οποτε για κυμαινομενο θα παμε. 21 του μηνα ειδα ανακοινωνονται τα νεα συμβολαια. απο μια γρηγορη ματια ειδα οι πιο σωστοι παροχη ειναι ελιν, we energy, nrg και κλασσικα ΔΕΗ, δε καταλαβα με τη Zenith και των Ηρων τι γινεται... 

μήπως έχει και παροχή αερίου εκεί ?

(που να μη χρησιμοποιείται)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα τωρα υπαρχει καποιος παροχος που να αξιζει να παμε; Οπως πχ πριν καιρο που μας λεγανε να παμε ολοι στην Δεη My Home και οσοι προλαβαν ηταν τυχεροι. Με πηραν και απο την energy και πηγε η τυπισσα να με αλλαξει με συνοπτικες διαδικασιες χωρις καν εγω να δωσω εγκριση για αλλαγη.

Προσπαθω τωρα να μπω ( και δεν με αφηνει η σελιδα ) στην watt & volt που ειμαι για να δω τους λογαριασμους για να κοιταξω και το excel να δω τι νουμερα μου βγαζει για να δω τι συμφαιρει αυτο το καιρο. Με ΚΟΤ Β παντως που ειπαν απο energy οτι ειναι 0,050kw

Επεξ/σία από ri3per
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Azucares είπε

οχι μονο ρευμα

τότε κοιτάς πρόγραμμα με μικρο πάγιο και να δίνει δώρα ,

κάνε αν είναι Ηρών Generous ηλεκτρονικά για 50€ δώρο (με τα γνωστά όμως θέματα μηχανογράφησης)

ή ζήτα απο W&V τα 60€ που έδιναν black friday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, korakios είπε

τότε κοιτάς πρόγραμμα με μικρο πάγιο και να δίνει δώρα ,

κάνε αν είναι Ηρών Generous ηλεκτρονικά για 50€ δώρο (με τα γνωστά όμως θέματα μηχανογράφησης)

ή ζήτα απο W&V τα 60€ που έδιναν black friday

οταν λετε γνωστα θεματα μηχανογραφησης τι εννοείτε με λιγα λογια. και επισης διαβασα σε προηγουμενη σελιδα οσον αφορα το φυσικο αεριο ''που θα σε δεσμεύσει αν ξαφνικά καταργηθεί ο μηχανισμός και πάμε στο παλιό σύστημα'' αμα μπορειτε και εδω μια εξηγηση. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Azucares είπε

'που θα σε δεσμεύσει αν ξαφνικά καταργηθεί ο μηχανισμός και πάμε στο παλιό σύστημα''

έχει συνδρομή το συγκεκριμένο που όταν καταργηθεί ο μηχανισμός ενσωμάτωσης ρήτρας που ξεκίνησε απο 1/8/22 , θα στη χρεώσουν

5 λεπτά πριν, Azucares είπε

οταν λετε γνωστα θεματα μηχανογραφησης τι εννοείτε με λιγα λογια.

καθυστέρηση αίτησης/έκδοσης λογαριασμού/απόδοσης 50€ δώρου , αλλά αν είσαι και τυχερός μπορεί και να πάρεις 100€ λόγω λάθους της μηχανογράφησης (έχει γίνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

τότε κοιτάς πρόγραμμα με μικρο πάγιο και να δίνει δώρα ,

κάνε αν είναι Ηρών Generous ηλεκτρονικά για 50€ δώρο (με τα γνωστά όμως θέματα μηχανογράφησης)

ή ζήτα απο W&V τα 60€ που έδιναν black friday

Ακολούθησα την συμβουλή σου για 'αλλο' δώρο στην wat k volt και μου είπαν ότι ΤΩΡΑ έχουμε μόνο την κλήρωση για τα 200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...