Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, korakios είπε

α, θες το μηδενικό πάγιο

Ζήτα τα 60€ που δίνανε black friday , αλλιώς καλύτερα πήγαινε Solar S1N

Ήμουν μεταξύ αυτών των 2 και κατέληξα στην wat k volt.

Προλαβαίνω όμως να κάνω ΠΙΣΩ.

Γιατί λες ότι είναι καλύτερη λύση η solar S1 ?

2 ώρες πριν, korakios είπε

α, θες το μηδενικό πάγιο

Ζήτα τα 60€ που δίνανε black friday , αλλιώς καλύτερα πήγαινε Solar S1N

Μου δίνουν μια κάρτα υγείας που και καλά στοιχίζει 95€ , αλλά δεν με 'ενδιαφέρει'.

1 ώρα πριν, MadPax είπε

Κρίνοντας από την γενική παρουσία του στο φόρουμ, τις ερωτήσεις σε διάφορα θέματα και την μπουρδολογία του, δεν έχει και μεγάλη επαφή με το περιβάλλον για να μη χαρακτηρίσω αλλιώς και μου ρίξουν κανένα warning 😁...

Dεν θα έπρεπε να ρωτάς καν Korakιε 😂

Τόσα ξέρεις, τόσα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γιατί λες ότι είναι καλύτερη λύση η solar S1 ?

ποιο τίμια εταιρία (τουλάχιστον απο όσα έχουν αναφέρει λίγα άτομα που πήγαν)

19 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Μου δίνουν μια κάρτα υγείας που και καλά στοιχίζει 95€ , αλλά δεν με 'ενδιαφέρει'.

60€ ζήτα , πες τους οτι ήδη κάνεις τα χαρτιά για άλλο πάροχο αλλά θα κάνεις υπαναχώρηση ευχαρίστως αν στα δώσουνε , δλδ αν το δεις γραπτώς επιβεβαιωμένα στο email σου

πιστεύω θα στα δώσουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ποιο τίμια εταιρία (τουλάχιστον απο όσα έχουν αναφέρει λίγα άτομα που πήγαν)

60€ ζήτα , πες τους οτι ήδη κάνεις τα χαρτιά για άλλο πάροχο αλλά θα κάνεις υπαναχώρηση ευχαρίστως αν στα δώσουνε , δλδ αν το δεις γραπτώς επιβεβαιωμένα στο email σου

πιστεύω θα στα δώσουνε

Ευχαριστώ.

Θα πω δεν θέλω την κάρτα υγείας και δώστε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Θα πω δεν θέλω την κάρτα υγείας και δώστε κάτι άλλο.

δεν το έχεις με παζάρια , ε? όχι ρε συ κάτι άλλο , πες 60€ συγκεκριμένα και κάνεις υπαναχώρηση απο τον άλλο φανταστικό πάροχο ....

Spoiler

αφού πάρεις τα 60€ , εννοείται ζητάς μετά απο κανα μήνα  και την κάρτα υγείας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο ηρων τυπικοτατος
30/11 ΕΚΔΟΣΗ
κατι μερες μετα ποσο στο site &
μεσα δεκεμβρη θα εχω το pdf
ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ οπως ηταν ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ (λογο ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ αυγουστου σεπτεμβριου)
και προχωραμε θεσπεσια

image.jpeg.28a64a2ff54e1b612ad7fed535d8bfaf.jpeg

Επεξ/σία από akaloith
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, akaloith είπε

ο ηρων τυπικοτατος
30/11 ΕΚΔΟΣΗ
κατι μερες μετα ποσο στο site &
μεσα δεκεμρη θα εχω το pdf
ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ οπως ηταν ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ (λογο ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ αυγουστου σεπτεμβριου)
και προχωραμε θεσπεσια

image.jpeg.28a64a2ff54e1b612ad7fed535d8bfaf.jpeg

Κάνει πάρα πολλές ημέρες να εκδώσει τον λογαριασμό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, akaloith είπε

ο ηρων τυπικοτατος
30/11 ΕΚΔΟΣΗ
κατι μερες μετα ποσο στο site &
μεσα δεκεμρη θα εχω το pdf
ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ οπως ηταν ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ (λογο ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ αυγουστου σεπτεμβριου)
και προχωραμε θεσπεσια

image.jpeg.28a64a2ff54e1b612ad7fed535d8bfaf.jpeg

Πολύ αργεί σε εσένα. Σε εμένα εκδόθηκε 16/11, εμφανίστηκε το ποσό 18/11 και εμφανίστηκε το pdf 22/11. Κατά τα άλλα καλές οι χρεώσεις. Βέβαια εγώ πιστωτικό δε θα δω ποτέ ούτε με ΚΟΤ. Μόνο τα δημοτικά τέλη και η ΕΡΤ είναι 26-27 ευρώ το μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο το πρωτο λογαριασμο
ειδα οτι κανα 12ημερο θελει απο την ΕΚΔΟΣΗ ως το pdf
χοντρικα λεω μεσα δεκεμβρη
δεν εχω κανενα παραπονο ολα μπηκαν σε σειρα = ολα πανε οπως τα περιμενω
καταναλωση 10/8-30/10 εχω πληρωσει 35,03€ - 10,50 = 24,53
τελευταιο check ο εκκαθαριστικος λογαριασμος να δουμε και εκει τι παιζει

 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dasnowy είπε

Πολύ αργεί σε εσένα. Σε εμένα εκδόθηκε 16/11, εμφανίστηκε το ποσό 18/11 και εμφανίστηκε το pdf 22/11. 

το ποσο στο site ναι βγηκε πολυ νωριτερα απλα δε το πηρα ειδηση γιατι ελεγε μηδεν και νομιζα οτι ειναι το παλιο μηδεν (το πληρωμενο). δεν εχω κανενα θεμα με τις μερες που θελει το pdf εφοσον εχω ξεκαθαρισει στο μυαλο μου οτι μεσα μηνα πανω κατω θα το βλεπω
 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dasnowy είπε

Σε εμένα εκδόθηκε 16/11, εμφανίστηκε το ποσό 18/11 και εμφανίστηκε το pdf 22/11.

Εγώ πάλι, γι' αυτό το λόγο έφυγα απ' τον ΗΡΩΝ. Και μάλιστα τους φάνηκε και περίεργο στο τηλέφωνο όταν με πήραν το ότι φεύγω, όχι λόγω των τιμών τους, αλλά λόγω του ότι η μηχανογράφησή τους είναι ανέκδοτο. Αν είναι δυνατόν να περιμένω καμιά 'βδομάδα απ' όταν εκδοθεί ο λογαριασμός για να δω το PDF.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εγώ πάλι, γι' αυτό το λόγο έφυγα απ' τον ΗΡΩΝ. Και μάλιστα τους φάνηκε και περίεργο στο τηλέφωνο όταν με πήραν το ότι φεύγω, όχι λόγω των τιμών τους, αλλά λόγω του ότι η μηχανογράφησή τους είναι ανέκδοτο. Αν είναι δυνατόν να περιμένω καμιά 'βδομάδα απ' όταν εκδοθεί ο λογαριασμός για να δω το PDF.

επειδη παρακολουθω το ebill της μανας μου στη ΔΕΗ
περι τη μια βδομαδα εκανε να εμφανιστει ο αναλυτικος απο το ποσο.
και μαλιστα 2-3 μερες μετα εμφανισαν το συνοδευτικο φυλλαδιο του λογαριασμου (ενα διαφημιστικο του λωλου)
και ηθελε αλλες τοσες για να εμφανιστει ο ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ SCREENSHOT ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ

η μονη εταιρεια που ειναι ΣΠΑΘΙ στους λογαριασμους ειναι η vodafone. παντα την ιδια ακριβως ημερομηνια & μου κανε και τεραστια εντυπωση δε μου χε ξανατυχει ΠΟΤΕ

εφοσον το ξερω και ο χρονος παραμενει ΣΤΑΘΕΡΟΣ δε με επηρεαζει σε τιποτα

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, akaloith said:

επειδη παρακολουθω το ebill της μανας μου στη ΔΕΗ
περι τη μια βδομαδα εκανε να εμφανιστει ο αναλυτικος απο το ποσο.
και μαλιστα 2-3 μερες μετα εμφανισαν το συνοδευτικο φυλλαδιο του λογαριασμου (ενα διαφημιστικο του κωλου)
και ηθελε αλλες τοσες για να εμφανιστει ο ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ

η μονη εταιρεια που ειναι ΣΠΑΘΙ στους λογαριασμους ειναι η vodafone. παντα την ιδια ακριβως μερα & μου κανε και ταιραστια εντυπωση δε μου χε ξανατυχει ΠΟΤΕ

Έχω εγώ (πλέον) ΔΕΗ Γ1Ν. Σήμερα βγήκε το ποσό του λογαριασμού, θα δούμε πότε θα βγάλουν PDF (αν και εκτός θέματος στο "εδώ" νήμα). Είχα και παλιότερα ΔΕΗ (μέχρι τον Ιούνιο) αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι πόσο καιρό τους έπαιρνε. Φαντάζομαι όμως ότι για να μου 'κανε τόσο αρνητική εντύπωση ο ΗΡΩΝ, μάλλον θα 'ταν πιο γρήγοροι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Haldol said:

Έχω εγώ (πλέον) ΔΕΗ Γ1Ν. Σήμερα βγήκε το ποσό του λογαριασμού, θα δούμε πότε θα βγάλουν PDF (αν και εκτός θέματος στο "εδώ" νήμα). Είχα και παλιότερα ΔΕΗ (μέχρι τον Ιούνιο) αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι πόσο καιρό τους έπαιρνε. Φαντάζομαι όμως ότι για να μου 'κανε τόσο αρνητική εντύπωση ο ΗΡΩΝ, μάλλον θα 'ταν πιο γρήγοροι.

σε 2-3 μερες θα δεις το διαφημιστικο φυλλαδιο και σε αλλες τοσες τον αναλυτικο
αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ εγινε στη μανα μου ΤΩΡΑ
σταματαω γιατι ειναι εκτος θεματος. αν αυτος ηταν ο λογος αλλαγης εταιρειας ειναι ατυχεστατος :)
απλα οταν εισαι καιρο σε μια εταιρεια δεν κυνηγας τους λογαριασμους
οταν πρωτοπας μπαινεις και το ψιριζεις συνεχεια 
αν μεινω καιρο στον ηρωνα προφανως δε θα ασχολουμαι οπως τωρα, μου αρκει οτι ο χρονος που ξερω ισχυει και τηρειται. αν αλλαξει εκει θα με ενοχλησει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Eλίν δε δίνει βεβαίωση εκπροσώπησης με τη μορφή που έχει το PDF του ΗΡΩΝ, αλλά μου είπαν να κρατήσω το email που έστειλαν όταν ενεργοποιήθηκε η παροχή. Τώρα που το ξανακοίταξα νομίζω ότι αρκεί.

1.jpg.ebba84fcb6e67d8f794abcc9126435b3.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω γράψει παλαιότερα είχα ένα μαγαζί και ήμουν στην Volterra, τέλος Σεπτεμβρίου το έκλεισα, αλλά νοικιάστηκε από μία άλλη κοπέλα. Κατόπιν συνεννόησης μεταξύ μας, δεν έκανα διακοπή, ότι είναι θα το πληρώσει αυτή. Τώρα ήρθε η ώρα να μεταφέρει την παροχή στο όνομα της και ζήτησε την βοήθεια μου, μάλλον θέλει να πάει ΔΕΗ (... ας πρόσεχε) Ξέρει κανείς τι διαδικασία χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...