Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, korakios είπε

κοίτα , τώρα (απο Οκτώβριο) δεν υπάρχει κάποια παγίδα στα προγράμματα (ούτε αναφέρεται πουθενά επιστροφή των εκπτώσεων συνέπειας) , αλλά στη συγκεκριμένη εταιρία δεν είναι να επαναπαύεται κάποιος

...κι εκτός αυτού, στην ΕΛΠΕ, με την επαναφορά του μηχανισμού της ρήξτρας αναπροσαμρογής το καλοκαίρι, θα βρισκόταν με χρονική δέσμευση παραμονής (ή αλλιώς, πλερώ ρήτρα πρόωρης αποχώρησης). Ενώ το Γ1 αορίστου ήταν/είναι.

38 λεπτά πριν, ethnik471 είπε

 

Απ'οτι διαβάζω, καλά έκανα τελικά και παρέμεινα στην ΔΕΗ Γ1 με ΚΟΤ Β και νυχτερινό (έρχεται το επόμενο διάστημα), όπως μου είπαν εδώ τα μέλη και δεν πήγα στην ELPEDISON στην οποία ήμουν έτοιμος καθώς θεωρητικά με συμφέρει (χαμηλότερες χρεώσεις + επιστροφή eurobank).

...ναι, μην ξεχνάς ότι για την ακρίβεια σίγουρα θα σε συνέφερε ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ. Το τί τιμές θα ανακοινώσουν τον κάθε επόμενο μήνα, άγνωστο. Και μετά ή θα έπρεπε να ευχόσουν να παραμείνει στις ίδιες, ή να πάρεις τα κουβαδάκια σου και να ψάχνεις για άλλη παροχοπαραλία. Αν έχεις την όρεξη για τέτοιες "περιπέτειες" (που πιθανώς να περιλαμβάνουν και στραβώματα με απόδοση πχ εγγυήσεων), μπορείς ακόμα και τώρα να το αποπειραθείς (αφού από παντού/όποτε θες μπορείς να φύγεις, πια, χωρίς ποινή). Αλλά,,,αξίζει...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, washcloud είπε

..κι εκτός αυτού, στην ΕΛΠΕ, με την επαναφορά του μηχανισμού της ρήξτρας αναπροσαμρογής το καλοκαίρι, θα βρισκόταν με χρονική δέσμευση παραμονής (ή αλλιώς, πλερώ ρήτρα πρόωρης αποχώρησης).

όχι, έχει καταργηθεί γενικότερα η ρήτρα αποχώρησης στα κυμαινόμενα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

όχι, έχει καταργηθεί γενικότερα η ρήτρα αποχώρησης στα κυμαινόμενα ....

...την γνωστή "σύσταση της ΡΑΕ" εννοείς; Ή έγινε κάτι πιο λετζίτ έκτοτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, washcloud είπε

...την γνωστή "σύσταση της ΡΑΕ" εννοείς; Ή έγινε κάτι πιο λετζίτ έκτοτε; 

legit , απο τέλη Ιουνίου με του νέου τύπου τιμολογίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

legit , απο τέλη Ιουνίου με του νέου τύπου τιμολογίων

Από τότε το έχει πάρει χαμπάρι; Ή πρόσφατα; Γιατί ρε συ σαν να θυμάμαι μέχρι πρόσφατα να λες για "προσοχή στα συμβόλαια γιατί όταν ξαναμπεί η ρήτρα αναπροσαρμογής θα έχουν δέσμευση"....

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, washcloud είπε

Γιατί ρε συ σαν να θυμάμαι μέχρι πρόσφατα να λες για "προσοχή στα συμβόλαια γιατί όταν ξαναμπεί η ρήτρα αναπροσαρμογής θα έχουν δέσμευση"

για όσους συνεχίζουν με παλιά προγράμματα χωρίς να έχουν υπογράψει με του νέου τύπου τιμολογίων , δεν είναι να μπλέξουν με ΡΑΕ και αμφισβητήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα , Είμαι στο enter με τα 18 λεπτα και 13 νυκτερινό και λήγει 28.12 

Είδα το Excel . Έχω μεγάλες καταναλώσεις 2000 ημέρα και 500 νύκτα / 4μηνο

Να μείνω Γ1 , να πάω open ή να πάω ΗΡΩΝ GENEROUS και NRG PRIME ?

Τα συγκεκριμένα για αυτό το μήνα μαζί με το ELIN φαίνονται πολύ φθηνότερα.

Ως εταιρείες έχουν αποδειχθεί αξιόπιστες ? Υπάρχουν προβλήματα ?

Λογικά πρέπει να περιμένω μέχρι 20 Δεκεμβρίου να βγούν οι τιμές και να κάνω κίνηση ... Σωστά ?

Επεξ/σία από trobinhood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, walex είπε

online αίτηση δεν είναι συμβόλαιο, το λέει και η λέξι "αίτηση". περιμένω τώρα βάση της αίτησης μου να μου στείλουν συμβόλαιο.

Κοίτα να δεις. Το συμβόλαιο σου περιλαμβάνει τα εξής:

1. Αίτηση προμήθειας

2. Γενικοί Όροι 

3. Τιμοκατάλογος

Το βλέπω λίγο δύσκολο να έκανες μόνο την αίτηση και όχι τα υπόλοιπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MasterBlaster είπε

Κοίτα να δεις. Το συμβόλαιο σου περιλαμβάνει τα εξής:

1. Αίτηση προμήθειας

2. Γενικοί Όροι 

3. Τιμοκατάλογος

Το βλέπω λίγο δύσκολο να έκανες μόνο την αίτηση και όχι τα υπόλοιπα!

Αίτηση έκανα μέσα από το site (e-contract). Σήμερα λοιπόν ήρθε email με το συμβόλαιο όπου γράφουν τα παρακάτω. Άρα εάν δεν αποδεχτείς του όρους και απαντήσεις δεν προχωράει τίποτα. Εγώ έτσι το καταλαβαίνω.

 

Λόγω των ειδικών καταστάσεων και για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας ….. με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας  απαντώντας στο παρών EMAIL με την συγκεκριμένη κατά γράμμα  φράση :

« Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την  αίτηση  προμήθειας  μου στο ειδικό   πρόγραμμα   GENEROUS HOME BONUS  για την παροχή ……αριθμό συμβολαίου << >>

Παρακαλείσθε όπως μας προσκομίσετε τα κάτωθι δικαιολογητικά :

  • Φωτογραφία  του μετρητή σας  με τις ενδείξεις

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Τι μου προτείνετε w+v ή protergia? 

Πάρ'τη μία και βάρα την άλλη.

Εγώ προτείνω ενεργειακό τουρισμό, δηλαδή Ελίν για Δεκέμβριο και μετά άλλον εξωτικό προορισμό το Γενάρη. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...